Lajme
  11 mins më parë

  “Iu dogj shtëpia me gjithçka kishte brenda, kryefamiljari i varfër hidhet në Valbonë”

  Pasi banesa iu bë shkrumb e hi dhe humbi gjithçka që kishte, një kryefamiljar nga…
  Lajme
  24 mins më parë

  Fati i keq për shqiptarin në Greqi, pasi e liroi policia, e përplas…

  Nuk kanë fund telashet për një shqiptar në Greqi, i cili u arrestua tre ditë…
  Lajme
  35 mins më parë

  Flet gazetari, “Tre të penduar në dosjen ‘Habilaj’, ja nga kush varet fati i Tahirit”

  Gazetari Artan Hoxha i ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24 hodhi…
  Lajme
  44 mins më parë

  35-Vjecari zhduket pa lënë gjurmë, dyshohet se ka rënë në lumë

  Tropojë. Një burrë është zhdukur këtë të shtunë rreth orës 12.50, në Sallën operative të…
  Lajme
  56 mins më parë

  Vlorë: Shiu përmbyt rrugët e qytetit (Foto\Video)

  Probleme me permbytjet ne disa rruge te qytetit te Vlores. Probleme ne rrugen e quajtur…
  Lajme
  1 hour më parë

  Shirat e rrëmbyeshëm, banorët kapin ngjala në Laç (Video)

  Moti i furishëm ditën e sotme ka sjellë përmbytjen e disa qyteteve. Në qytetin e…
  Lajme
  1 hour më parë

  U nënshkrua në qytetin e Pogradecit marrëveshja e bashkëpunimit nga drejtorët përkatës dr. Ardit Bido dhe dr. Hasani…

  Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave dhe Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të shqiptarëve në…
  Lajme
  2 orë më parë

  Aksidenti i rëndë në Tiranë

  Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës 36-vjeçarja e cila mbeti e plagosur në një…
  Lajme
  2 orë më parë

  Janë gjetur një palë çelësa

  Njoftim! Janë gjetur një palë çelësa apartamenti nga një qytetar. Çelësat janë evidentuar në zonën…
  Lajme
  2 orë më parë

  Ndërpritet ndeshja për Superligën

  Ndeshja Flamurtari- Laçi e cila nisi të zhvillohej në Vlorë për superligën në futboll, për…
   1 day më parë

   Historia gjakatare e vejushës pirate, që nisi nga një bordello dhe u transformua në tmerrin e deteve

   Theu të gjitha tabutë dhe klishetë e zanatit. Asnjë papagall mbi shpatull. Asnjë sy të mbuluar. Asnjë këmbë druri. Aq…
   2 ditë më parë

   E shikonte luftën e motrës, por nuk duroi: ‘Mos e rrih motrën time’

   Situate mbreselenese gjate nje ndeshje ne “Tak kuen do”.  Gjate ndeshjes se dy pjesemarresve nje femije i vogel, vellai i…
   3 ditë më parë

   Viti 1879: Kur “Revue des Deux Mondes” shkruante për veprën e Thimi Mitkos “Bleta shqiptare”

   Nga Aurenc Bebja*, Francë – 13 Dhjetor 2017  Shkrimi në “Revue des Deux Mondes” Revista franceze, “Revue des Deux Mondes”, ka…
   3 ditë më parë

   Demonstrata e 13 dhjetorit 1990 në Shkodër

   Demonstrata e 13 dhjetorit 1990 në Shkodër Më 13 dhjetor 1990 në qytetin e Shkodrës u zhvillua një demonstratë kundër…
   5 ditë më parë

   Himara dhe Korfuzi: Dy Bashki në dy Shtete të ndryshme

   Himara dhe Korfuzi: Dy Bashki në dy Shtete të ndryshme. Çfarë i bashkon dhe çfarë i ndan dy Bashkitë rivale…
   5 ditë më parë

   Gjenerali italian që donte të bashkonte Janinën me Shqipërinë

   Gjatë viteve të komunizmit shumë figura me rëndësi historike nuk janë përmendur, çfarë ka sjellë deri diku edhe harresën e…