Lajme
  1 hour më parë

  Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm

  Ambasada amerikane ka shpërndarë në profilin e saj në Facebook një njoftim të rëndësishëm që…
  Lajme
  1 hour më parë

  Dosja e përkthyer e Habilajve mbërrin tek Krimet e Rënda

  Zyrtarisht dosja voluminoze e grupit kriminal “Habilaj”, e përkthyer nga specialistët e Ministrisë së Drejtësisë,…
  Lajme
  2 orë më parë

  Aksident në Vlorë

  Një aksident sapo ka ndodhur përpara Universitetit Ismail Qemali në Vlorë. Përplasja e automjeteve ka…
  Lajme
  2 orë më parë

  Kambanë alarmi për prindërit e gjimnazistëve

  Një shpërndarës droge në gjimnazet e kryeqytetit është arrestuar. Në pranga është vënë Erind Krakulli,…
  Lajme
  2 orë më parë

  100 mijë euro me trupin e 16-vjeçares

  Mes 15 prostitutave që shfrytëzoheshin nga organizata e drejtuar nga shqiptarë, ishte edhe një vajzë…
  Lajme
  2 orë më parë

  Zbutet “Forca e Ligjit”; u kapën si bandë, akuzohen për 133 gr hashash

  Goditja e grupit të parë kriminal në qytetin e Fierit në kuadër të projektit të…
  Lajme
  2 orë më parë

  Zbulohet ‘thesari’ i vjedhur

  Policia italiane ve ne pranga dy shqiptarë. Mediat lokale shkruajnë se shqiptarët 39 dhe 34…
  Lajme
  2 orë më parë

  Arrestohet 30-vjeçari në Tiranë, Shpërndante droge në gjimnazet e Tiranës

  Një shpërndarës droge në gjimnazet e kryeqytetit është arrestuar. Në pranga është vënë Erind Krakulli,…
  Lajme
  2 orë më parë

  Rinisin punimet në rr.”Fejzo Gjomema”

  Rinisin punimet në rrugën “Fejzo Gjomema” në qytetin e Vlorës. Një ndër akset më të…
  Lajme
  3 orë më parë

  Rrëfehet çifti i dhunuar, “Na lidhën këtu edhe me ngjitës, ndërsa me atë të tullave na lidhën nga krahët

  Një ditë pas grabitjes në fshatin Shkallnur të Durrësit, ku një çift të moshuarish u…
   10 orë më parë

   Radhimë: Si i shpëtoj mbytjes Eda, vajza e Musolinit !

   Në muajin dhjetor të vitit 1940 e në janar të vitit 1941, ushtria italiane nisi tërheqjen nga fronti grek i…
   1 day më parë

   Nuk do e besoni si ishte Saranda para 93 vjetësh

   Këto pamje të rralla tregojnë se si ishte Saranda në vitin 1924. Videoja është postuar online nga gazetari dhe shkrimtari…
   2 ditë më parë

   1946/Dekreti i vdekjes për grupin e parë të inxhinierëve të Maliqit (Foto)

   1946/Dekreti i vdekjes për grupin e parë të inxhinierëve të Maliqit Sot, 71 vjet nga ekzekutimi i inxhinierëve Në mbledhjen…
   2 ditë më parë

   Aktivitet në Qendrën e Vizitorëve të Parkut Kombëtar Detar Karaburun-Sazan

   Aktivitet në Qendrën e Vizitorëve të Parkut Kombëtar Detar Karaburun-Sazan gjatë nisjes së fazës së dytë të projektit të Programit…
   2 ditë më parë

   Muzeu i “Pavarësisë” vizitohet nga nxënës shkollash këtë të diel

   Muzeu “Pavaresia” Vlorë, ka pritur mysafirët e parë, në këtë prag festash të muajit Nëntor. Nxënës shkollash të veshur me…
   2 ditë më parë

   Masakra komuniste e nëntorit 1944 në Tiranë u urdhërua nga  Enver Hoxha dhe jugosllavi Vojo Todoroviçi (Foto)

   Masakra komuniste e nëntorit 1944 në Tiranë u urdhërua nga Enver Hoxha dhe jugosllavi Vojo Todoroviçi Në tetor-1944 në qytetin…