Sport

​‘Bombë’ në Itali, Ibrahimovic i ofrohet skuadrës së madhe italiane

Zlatan Ibrahimovic është lojtari i lirë dhe mund të kthehet në Serie A gjatë kësaj vere.

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic i është ofruar ish skuadrës së tij Milan, e cila është përforcuar shumë gjatë kësaj vere.

Ibra është lojtar i lirë, sepse Unitedi refuzoi t’ia vazhdonte kontratën, pas lëndimit që pësoi në gju, ku edhe u operua.

Sipas Premium Sport, agjenti Mino Raiola ia ka ofruar Milanit sulmuesin suedez për një sezon.

Problem mbete vetëm lëndimi i lojtarit, i cili nuk mund të luajë para muajit tetor.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm