Kategoria: Lifestyle

oroscopo

Horoskopi

DASHI21. mars – 20. prill Jeta juaj ne çift nuk do jete shume e qete gjate kësaj dite dhe zënkat me partnerin do jene te shpeshta. E mira do jete te uleni dhe...

a4-174_1484496912-3300550

Garë me demin(Foto)

Në Nepal aty po zhvillohej një festival me dema por një prej personave që u fut në garën me dema ka rrezikuar jetën.  U vu poshtë nga demi dhe ka marrë plagë...

Blueberry yogurt in a glass

Për tri ditë humbni katër kilogramë!

DITA E PARË Kafjalli: Në mëngjes hani jogurt pa yndyrë ose me pemë, me flluska, sipas dëshirës. Dreka: Në vaj ulliri shtoni perime dhe në fund i përzieni me...

635205__original

Rrëfimi i dhimbshëm: Si më trafikoi halla dhe më prostituoi ish-bashkëshorti

Përballë me kangjellat e terminalit të trageteve, në krah të rrugës së re të portit të Durrësit është ndërtuar një barakë prej druri dhe copa eterniti....

d-2

Këshilla për gjumë të mirë

Mbathja e çorapëve gjatë gjumit mund të jetë e padëshirueshme për shumë njerëz, por ndikon që njeriu të flejë më mirë natën, thonë ekspertët. Një...

366fcf4600000578-3698847-image-a-4-1469004623469-1469115354-5205558_1484255205-1827912

Ja si të bëheni ekspert në shtrat

A jeni të mirë në shtrat? Këto janë gjërat që ju bëjnë ekspert të seksit. 1. Dëgjoni dhe mësoni Nuk ekziston ajo që dikush që është i mirë në seks,...

Screenshot_4-780x439-650x358

Nëse kafsha juaj shtëpiake sillet kështu, urgjentisht dërgojeni te veterinari!

Të gjithë personat që posedojnë kafshë shtëpiake, janë në gjendje të bëjnë çmos për t’ua zgjatur jetën dhe për t’ua bërë sa më të lumtur atyre....

edi_rama_vila_surrel11_40242

Meraku i qytetarëve për Edi Ramën

“Një pyetje për Edvinin nga qytetarët!”. Kështu shkruan Sali Berisha në rrjetet sociale, ndërsa publikon edhe fotomontazhin e mëposhtëm, ku një qytetar “i...

catrina-3_1484237897-4336224

Pasi hoqi 254 kilogram kërkon të dashur (Foto/Video)

Catrina Raiford, është e njohur si gruaja më e shëndoshë në Botë, pasi që vite më parë peshonte 444.5 kilogram. Tani 40 vjeçarja, është duke shikuar për...

auto_Screenshot_151484089605

Rama i përgjigjet Bashës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një status në Twitter. I është përgjigjur kryetari të PD Lulzim Basha pas akuzave që bëri nga Kukësi për masat e qeverisë...

oroscopo

Horoskopi

DASHI21. mars – 20. prill Venusi do influencoje pozitivisht sot ne jetën tuaj ne çift. Ai do iu ndihmoje te zgjidhni me qetësi edhe ndonjë problem te vogël qe...

jeta_1484069566-408854

Sjelljet që e bëjnë jetën tuaj më të qetë

Prej problemeve të ndryshme ne njerëzit duket se e çojmë të tashmen kot. Por duke u mësuar disa sjelljeve praktike, e përditshmja jonë mund të bëhet më e...

s-1-780x439-1-650x358

Bëni këto ushtrime për sy 3 minuta në ditë dhe do të keni shikim të skifterit

Vetëm 3 minuta në ditë mjaftojnë t’i ushtroni sytë tuaj dhe të përmirësoni shikimin apo të pengoni dobësimin e tyre. 1. Mbani kapakët e syve me gishta...

byrzylyku_i_alkoolit

Byzylyku që monitoron alkoolin tuaj në gjak

Rrethi i fundit i kyçit nga grupi Milo Sensors, ju tregon se kur është koha për të ndaluar gotat. Byzylyku elegant përbëhet nga një kapsulë 12-orëshe që...

freddo-freddo

Si ndikojnë temperaturat e ulëta në shëndetin tonë?

Tashmë dimri ka ardhur. Por çfarë ndodh kur i ftohti vjen papritur? Organizmi lodhet për t’u përshtatur shumë shpejt me kohën dhe kjo gjë shpesh është një...

oroscopo

Horoskopi

DASHI21. mars – 20. prill Sot nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni ju te dashuruarit. Do keni mirëkuptim ne lidhjen qe keni krijuar dhe do jeni te dy palët...

dieta-dash-cardapio

Pija magjike shkrin dhjamin për 8 orë

A ka ndonjë mënyrë përmes së cilës mund t’i shkrijmë këto depozita të dhjamit rreth belit dhe kofshëve më shpejt? Receta e mëposhtme rekomandohet dhe...

634714__original

Kujdes nga ky “virus” që mund t’ju vijë në WhatsApp

WhatsApp është një nga aplikacionet më popullorë në botë dhe në Shqipëri. Dhe kjo është arsyeja se pse një pjesë e madhe e mashtrimeve shpërndahen nga ky...

pero-1469981216-8342355_1483813783-8749934

Ja pse vodka është esenciale për trupin tuaj

Është mahnitëse se si pija juaj më e pëlqyer si një martini ose vodka mund të përdoret në rutinën tuaj ditore. Përveç se mund ta pini, vodka mund të bëjë...

best-love-moment-gift-giving-time-happy-couple-1469481322-9960291_1483815838-7516414

Martohuni me dikë që…

Dëshironi martesë të lumtur dhe të sukseshme? Atëherë ndiqni këshillat më poshtë. Nëse dëshironi martesë të gjatë dhe të suksesshme, atëherë martohuni...

temperature_1483828719-9908803

Kështu mund ta ulni temperaturën pa përdorur ilaçe

Temperatura e lartë trupore , është më e bezdisshmja por janë gjetur disa metoda për ta ulur edhe pa përdorur ilaçe. Kur rritet temperatura do të thotë se...

no-sugar-large-jpg-653x0_q80_crop-smart

Çfarë ndodh nëse nuk hani sheqer për tri ditë?!

Një doktor suedez, Andreas Eenfeldt, sugjeron se është koha të ndaloni së besuar në mitet rreth ushqimit dhe t’i dëgjoni sinjalet që ua dërgon trupi. Siç...

acar-650x358_1483875394-1372881

Si ndikojnë temperaturat e ulëta në shëndetin e njeriut?

Tashmë dimri ka ardhur. Por çfarë ndodh kur i ftohti vjen papritur? Organizmi lodhet për t’u përshtatur shumë shpejt me kohën dhe kjo gjë shpesh është një...

photo_feb_08_9_51_39_am

Boza dhe vetitë e saj ushqyese

Ja receta e bozës: 500 g miell misri, 5 litra ujë të vakët, 20 g tharmë (maja) buke 500 g sheqer Përgatitja: Në një enë (tenxhere) matet mielli, i qitet uji i...

2884f651-7a95-4746-9475-214c8f6f9f5e-0

Duhet të bëni një sy gjumë pas drekës

Në  studim u përfshiu rreth 3,000 kinezë të rritur – me 60% që raportuan se flenë pas drekës prej 30 deri në 90 minuta. Hulumtimi, i publikuar në “Journal...

cnn-2-780x439

CNN fut Shqipërinë në 17 vendet e botës që duhet vizituar(Foto)

Artikulli me titull “17 best places to visit in 2017” (17 vendet që duhet vizituar në 2017-n) e fut Shqipërinë në listë me vendet si Franca, Danimarka, etj....

s_1482042095-4634525

Këto janë sëmundjet që i shëron seksi!

Shkencëtarët në Universitetin e Bristolit për dhjetë vite kanë studiuar ndikimin e seksit në shëndetin e njeriut. Gjatë këtij studimi arritën në disa...

10-uses-for-coca-cola-not-drinking-it_1483641523-4594120

Coca-Cola mund të përdoret edhe për shumë gjëra tjera, mësoni ato

Coca-Cola është marka më e vlefshme në histori – dhe Coca-Cola është fjala e dytë më e njohur në botë pas fjalës “Hello”. Sidoqoftë, pija në...

ece-heper-facebook

Kujdes me postimet në Facebook, mund të përfundoni në burg

Bëni kujdes me çfarë postoni në rrjetin social Facebook, sidomos nëse jeni në Turqi. Kjo pasi një grua me dy kombësi, kanadeze dhe turke, raportohet të jetë...

44d48152-b975-e411-a121-0287e8a1303a-768

Kura që zhduk kollën dhe bronkitin

Për gjithë ata që kanë probleme me kollën kronike dhe vuajnë nga bronkiti, për të qetësuar fytin dhe mushkëritë, ekziston një përzierje fare e thjeshtë e...

auto_screenshot_101483560155-650x358

A ka lidhje plakja me zbardhjen e flokëve? Mësoni përgjigjen…

Flokët e thinjura janë shenjat e para të dukshme të plakjes. Mirëpo, thinjat nuk do të thonë domosdoshmërisht plakje. Flokët gri shfaqen atëherë kur gjëndrat...

binjake

Këto janë motrat binjake më seksi në botë (Foto)

Brandi dhe Brittany Fay’E janë votuar si motrat binjake më seksi në botë, duke u mbështetur në fotografitë e tyre shumë të ‘nxehta’ që postojnë në...

karburanti_1483550837-7235875

Ja 5 mënyrat perfekte si t’iu mos harxhohet karburanti, kështu kurseni shumë

Konsumi i karburantit të automjeteve varet shumë nga mënyra se si e ngasim atë. Nëse ne lëvizim qetë dhe duke respektuar rregullat, atëherë konsumi do të jenë...

634373__bkgu9njsg

Bashkëshortja e Dr.Forit, fshin të gjitha fotot me të

Gati 3 vitesh nga vdekja e Florian Kondit, ose i njohur me emrin e artit si Dr.Flori, bashkëshortja e tij, Blerina Kondi ka fshirë nga “Instagram” të gjitha fotot...

supa-de-pitoance-uscate_img_8862

Supa mbresëlënëse kundër gripit

Në dallim nga ilaçet që blejmë kjo supë nuk ka efekte anësore dhe organizmi ynë siguron mbrojtjen e duhur nga gripi dhe virosat e stinës. Përbërësit: 2 lugë...

se_1483525891-8810836

Djema, ja si sillen femrat kur duan patjetër seks

Femrat çlirojnë aromën, së cilës meshkujt nuk mund t’i rezistojnë dot. Por kanë edhe ditë të caktuara gjatë të cilave joshen nga meshkujt e pashëm dhe...

organ-780x439-650x358

Shkencëtarët thonë se ekziston një organ në trupin tonë për të cilin nuk është folur më parë

Shkencëtarët kanë zbuluar se në trupin e njeriut ndodhet një organ për të cilin nuk është folur asnjëherë. Sipas Sience Alert, organi i ri është pjesë e...

no-3-bangkok-thailand-6144-8682-780x439-650x358

Vendet më të lira në botë për t’i kaluar pushimet

Hoppa, së fundmi ka publikuar vendet më të lira për t’i kaluar pushimet në vende të ndryshme të botës. Për t’i gjetur këto vendet më të lira, Hoppa e ka...

o-smoking-facebook-780x439-650x358

Ushqimet që duhet të hanë duhanpirësit

Disa ushqime me përmbajtje të caktuar është më mirë që të konsumohen nga personat që pinë duhan. Organizmi i një duhanpirësi është vazhdimisht nën efektet...

screenshot-1-1476740142-1342028_1483373339-3766404

Seks për herë të parë, ja nga çka frikësohen vajzat e virgjëra

Kur bëhet fjalë për seksin, shumë femra, e veçmas vajzat e reja që nuk kanë përvojë, nganjëherë ndiejnë frikë dhe pasiguri, që i shtynë t’iu ikin...

screenshot_1-2-650x358

Dëmet vdekjeprurëse që sjell konsumimi i alkoolit

Sipas studimeve rreth 6 përqind e njerzëve në botë gjejnë vdekjen nga konsumimi i alkoolit. Profesoresha e Universitetit të Otago në Zelandën e re, Jennie...

white2-637x358

Metoda më e mirë për të zbardhur dhëmbët

Nëse i keni dhëmbët e bardhë, mundësitë janë të mëdha që edhe goja t’ju mbajë erë të freskët Sidoqoftë, nëse i keni dhëmbët e verdhë, atëherë...

healthy-eating-650x358

10 artikuj ushqimorë të cilët asesi nuk bën t’i hani në lukth të thatë

Kur jemi të uritur, hamë ushqimin e parë që na gjendet pranë, duke mos menduar fare për pasojat eventuale. Këta artikuj nuk rekomandohen të hahen kur keni...

635996403477380882-1792009459_img_66a5f6-45e723-918e2d-b9e6d9-91e006-19712c-650x358

10 shenjat që tregojnë se keni rënë me të vërtetë në dashuri

Shpesh mund të mendohet se kemi rënë kokë e këmbë në dashuri, megjithatë pyetja shtrohet nëse me të vërtetë mund të gjeni dallimin në mes të qenit i...

seks_1483376579-7816841

Ja çfarë ndodh nëse nuk bëni seks

Ka shumë arsye pse ndoshta nuk jeni duke bërë seks. Dhe nëse nuk jeni duke bërë seks, kjo është ajo çfarë ndodh, sidomos në trupin tuaj. 1. Do të ndjeheni...

mercedes-teston-kupene-e-re-shikoni-si-duket-c-class-foto-780x439

Mercedes teston kupenë e re, shikoni si duket modeli C-Class (Foto)

Kompania gjermane, Mercedes, ka bërë të ditur se gjatë vitit 2018 do ta lansojë një kupe luksoze, por nuk ka dhënë më shumë informata. Duke marrë parasysh se...

winter_morning_s_coffee__by_laviniau-d5nmv5v-650x358

Shkencëtarët: Në vitin 2017 do të biem në kontakt me alienët

Lajme të mira për ‘gjuetarët’ e alienëve, pasi ekspertët besojnë se në vitin 2017 do të zbulohet jeta jashtëtokësore. Sonda e hapësirës ‘Cassini’,...

winter_morning_s_coffee__by_laviniau-d5nmv5v-650x358

E nisni ditën me një filxhan kafe? Ja çfarë ndodh me trupin tuaj

Ja çfarë ndodh me trupin tonë disa orë pas shijimit të filxhanit të kafesë. 10 minutat e parë: Kafeina hyn në sistemin e qarkullimit të gjakut. Zemra juaj rreh...

usan-650x358

E gjithë bota po qeshet me shakanë e Usain Boltit (Foto)

Usain Bolt ka “hyrë” në vitin 2017. Njeriu më i shpejtë në botë ka vendosur të bëjë një shaka në fund të këtij viti. Atleti nga Xhamajka me...

650x350_coffee_tea_mrsa-780x439

Kafja apo çaji: Cila është më e shëndetshme

Një kafe e nxehtë mund t’jua rritë nivelet e energjisë në mëngjes, përderisa një tas çaj mund t’ju relaksojë pas një dite me stres. Hulumtimet e fundit...