Category: Lifestyle

Ja çka duhet të dini rreth problemeve të frymëmarrjes

Mushkëritë janë organi i frymëmarrjes. Një problem me mushkëritë, përkthehet dhe në një shqetësim për frymëmarrjen. Sot nga frymëmarrja vuajnë më shumë...

5 llojet e njerëzve që ju vështirësojnë jetën

Gjatë jetës, të gjithë ndesheni me njerëz të ndryshëm, por duhet të dini të përzgjidhni mirë. Nëse nuk ndiheni mirë në shoqërinë e dikujt, duhet të...

Pija magjike që shëron mbi 50 sëmundje

Me këtë pije magjike, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore. Në fakt, mund të jetë aq e fuqishme sa të ndihmoj në trajtimin e çmendurisë e madje...

Shkencëtarët thonë se këta speca e zgjasin jetën

Në studimin e parë të këtij lloji, një grup shkencëtarësh amerikanë ka zbuluar se konsumimi i specave djegës mund të jetë meritor për jetëgjatësinë e...

15 vendet që duhet parë (Foto)

Shumë vende të bukura nepër botë nuk janë të popullarizuara aq sa duhet, ose më mirë të themi nuk janë fare në listën e turistëve nga mbarë bota, por që...

Si ta ulni tensionin e lartë në mënyrë natyrale

Tensioni i lartë, i njohur dhe si hipertensioni, renditet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si një nga faktorët më të rrezikshëm për sëmundjet. Por...

Humbisni 6 kg për vetëm dy javë

Dieta e mëposhtme është një ndër dietat më të shëndetshme dhe më efektive të përdorura vitet e fundit. Ajo është hartuar nga Instituti Gjerman i Shëndetit...

7 gjëra që duhet të bëni para orës 8 të mëngjesit

Gjatë jetës njerëzit janë të zënë dhe shpesh mendoni që është e pamundur të arrini të gjitha synimet e jetës. Benjamin Hardy, PhD në Psikologjinë...

Ja pse jeni me nerva kur jeni të uritur

A keni ngrënë bukë sot? Nëse jo atëherë ju mund të ndjeheni të uritur dhe kjo mund të ndikojë edhe në sjelljen tuaj. Kjo nuk ndodh për fajin tuaj pasi janë...

Bima me efekte kuruese për të alkoolizuarit

Keni probleme me alkoolizmin në familje? Merrni një aguliçe të verdhë, sepse mund të ndihmojë. Aguliçja e verdhë shëron dhe ka aromë dehëse dhe freskuese....

FOTO/ Babai i rrihte dhe i braktisi, 3 motrat i bëjnë këtë surprizë të ëmës

Babi im ishte emigrant në atë kohë dhe kjo largësi i pengoi shumë. Ai sillej shumë keq, pinte, dhunonte mamin, ndonjëherë edhe mua. Kur ata u ndanë unë isha 7...

Si të bëni byrek me ujë mineral

Keni provuar ta gatuani byrekun me ujë mineral? Nëse jo, më poshtë keni recetën më të mirë të përgatitjes së tij. Nuk ju merr shumë kohë dhe ka një shije...

Përse flokëkuqet janë të veçanta?

Gjeni MC1R është fajtori kryesorë përse ekzistojnë flokët e kuqe. Edhe pse e kemi ditur se flokëkuqet janë të veçanta nga jashtë, tani kemi dëshmi se edhe...

iPhone 7 me ngjyrë të kuqe, kampanjë për AIDS (Video)

iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus zbresin në fushë kundër AIDS me një ngjyrë të re të kuqe, që quhet (Product) red, edicion i veçantë. Telefoni me këllëf alumini me...

Ja çfarë i bën dashuria trupit të njeriut

Të gjithë e dinë se dashuria na bën të ndjehemi mirë, por çfarë thotë shkenca për të? Këto janë efektet e dëshmuara shkencore që dashuria ka në trupin...

Shtatzëna, kujdes nga kjo simptomë (Foto)

Një nënë e rë së fundmi ndau një mesazh shumë të rëndësishëm rreth rreziqeve të cilat mund të anashkalohen meqë mund të duken si simptoma normale të...

Kështu dukej palestra në vitet e 40’ta, do të befasoheni nga pamjet (Video)

Kohëve të fundit është bërë trend palestra dhe po frekuentohet shumë nga të dy gjinitë. Kjo pasi në ditët e sotme po konsiderohet e nevojshme për të mbajtur...