Kategoria: Lajme

makine-policie_15

Shoferi i dehur, arrestohet pasagjeri

Fation Meta, 31 vjeç, banues në Mamurras është vënë në pranga sepse në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” Tiranë, para Hotel “Dajti”, është konstatuar...

dyzet-gjyqtar-euml-e-prokuror-euml-n-euml-n-hetime-n-euml-mesin-e-tyre-laura-pula-e-drita-hajdari_hd-780x439

Zgjidhen dy gjyqtarët që kanë në dorë mandatet e Tahirit dhe Selamit

Në Gjykatën e Shkallës së Parë Administrative është hedhur shorti, duke caktuar gjyqtarët që do shqyrtojnë ankimet e deputetëve Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim...

16106805_10206046704924971_1699757019_o

Rikthehet dëbora, Emergjencat Civile

Akset nacionale janë plotësisht të qarkullueshme dhe vetëm në ndonjë segment ka nevojë për përdorimin e zinxhirëve, thuhet në informacionin e dhënë ditën e...

vjedhje_e_rende

Vjedhje me dhunë në mes të Tiranës

Preng Lluka 22 vjeç, u arrestua ditën e djeshme, i dyshuar se rreth orës 21:55 të mbrëmjes së të shtunës, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ka kryer...

auto_Vucic1479854674

Kroatë i kujtojnë sërish Vuçiçit: ‘Ja dashnori shqiptar i nënës tënde’(Foto)

Serbia tentoi që të fusë një tren në Kosovë me parulla nacionaliste dhe kjo ngjarje i ka ngritur tensionet në maksimum mes dy shteteve që pas arrestimit të...

635272__BkkmI-q8g

Denoncimi: Ja si shitet hapur droga në Shqipëri përmes internetit

Droga nuk shitet vetëm në mënyrë ilegale dhe fshehtas. Çdo gjë ka nisur të bëhet në mënyrë të hapur edhe në internet. Të paktën kjo është ajo që duket...

auto_1436231495lekundje-termeti-640x3801436255911

Lëkundje tërmeti

Lëkundje të fuqishme të tërmetit janë shënuar gjatë natës së lënë pas, në Tropojë dhe Gjirokastër. Lëkundja në qytetin e Tropojës me magnitudë 3.7...

vrasje-300x159-640x360

Plagoset me armë zjarri një 22- vjeçar

Plagoset një person me armë zjarri në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmje e djeshme në rrugën “Aleksandër Moisiu”. Rreth orës 21:00 të së dielës, në...

16117775_10206052136780764_2046903103_n

Vrasja e 32 vjecarit në Vlorë

Vrasja e 32 vjecarit në Vlorë, mbrëmjen e ditës së diel,policia vijon hetimet për identifikimin e autorit. 32 vjecari Refit Toro,emer i cili është i ndryshuar...

16121634_10206046705924996_1271018881_o

Rreshjet e dëborës mbulojnë serisht llogaranë(Foto)

Rreshjet e dëborës mbulojnë serisht llogaranë. Dëbora e rënë kryesisht gjatë natës dhe oreve të para të mëngjesit ka krijuar fillimisht probleme në...

fiocco-di-neve (1)

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, rikthehen temperaturat nën zero

Sipas Institutit Hirdometerologjik, vendi do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot kryesisht i...

k1-6-768x432

Kodheli: FA vijojnë operacionet nga ajri në ndihmë të banorëve

Forcat e Armatosura të Shqipërisë vazhdojnë operacionet për t’u ardhur në ndihmë banorëve të izoluar nga bora. Përmes një postimi në rrjetin social...

policia-tirane_1_3_14_0

Ishte kthyer në tmerrin e banorëve në Tiranë, kapet në flagrancë superhajduti

Personi që shihni në këtë foto, i identifikuar si Napolon Luca, 23 – vjeç me banim në Tiranë, ishte kthyer në tmerrin e banesave në Tiranë. Vetëm në një...

CADAVERE22-2

Shqiptari në Itali i jep fund jetës publikisht

Një 47 vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë ditën e sotme, trupi i së cilit ishte varur në një pemë. Ngjarja ndodhi në rajonin e Molises, në Itali, ku sipas...

Dossier-Foto-H-466x3502

“Transballkanikja” në Vlorë, model i një qyteti që po ndryshon çdo ditë

“Transballkanikja” në Vlorë përfaqëson modelin e një qyteti që po ndryshon çdo ditë. Transformimi dhe modernizimi i kësaj rruge, sipas Kryetarit të...

531618

Berat aksidentohet një person

Berat Më 15.01.2016, pranë shkollës në Velabisht shtetasi B.Z rreth 57 vjeç, banues në Berat, duke drejtuar motorin dyshohet se ka rëshkitur e për pasoj është...

531618

Berat një shtetas ka rëshkitur me motor

Berat Më 15.01.2016, pranë shkollës në Velabisht shtetasi B.Z rreth 57 vjeç, banues në Berat, duke drejtuar motorin dyshohet se ka rëshkitur e për pasoj është...

3c1e3c3400000578-4119590-image-a-1-1484394559162_1484414556-2829394

Reportazhi i Daily Mail: Shqipëria është e bërë për të shijuar pushime familjare

Britanikja Daily Mail ka publikuar një reportazh të Thomas W. Hodgkinson që ka vizituar jugun e Shqipërisë dhe ka qëndruar kryesisht në Gjirokastër. Kjo duket...

treni-kosova

Zvicra i përgjigjet me tren Serbinë: Kosova është Shqipëri!

Vetem nje dite pasi Kosova bllokoi trenin rus që Serbia kërkonte të fuste me mbishkrimin: Kosova është Serbi, kundërpërgjigja e jashtëzakonshme ka ardhur nga...

16106331_10206048425287979_2034990055_o

Qëllohet me armë zjarri në mjetin e tij “Mitsubishi”

Vlorë Informacion paraprak Rreth orës 17:57, në vendin e quajtur “Ish-Parku i Tregëtisë”, në rrugën e kësaj zone është qëlluar me armë zjarri në...

16106703_10206048268684064_473074620_o

Vlorë është qëlluar me armë zjarri një shtetas

Vlorë Informacion paraprak Rreth orës 17:57, në vendin e quajtur “Ish-Parku i Tregëtisë”, në rrugën e kësaj zone është qëlluar me armë zjarri...

arme-1

Vlorë ekzekutohet një person

Personi është ekzekutuar me armë zjarri pasditen e sotme në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Skelës, ndërsa viktima është 64 vjeç me iniciale J.T....

KONFERENCA PER REFORMEN ELEKTORALE - Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, Kryeministrit Edi Rama dhe Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjate konferences "Korrupsioni zgjedhor, nevoja per nje reforme elektorale te thelle dhe gjitheperfshirese", e iniciuar Koalicioni i Vezhguesve Vendore, ne hotel Tirana./r/n/r/nCONFERENCE FOR THE ELECTORAL REFORM - Parliament Speaker Ilir Meta Albanian Prime Minister Edi Rama and the Leader of the Democratic Party Lulzim Basha during a conference about the necessity of the Electoral Reform.

Rama kërkoi vota në aktivitetin e FRESSH, Basha: S’ka zgjedhje të ndershme pa votim elektronik

Tiranë, 15 janar 2017, NOA.al- Kryedemokrati Lulzim Basha, reagon ndaj Kryeministrit Edi Rama, i cili në aktivitetin për 25- vjetorin e Forumit Rinor Eurosocialist...

1974961

Makina përplas një këmbësor në Memaliaj

Paraditen e sotme në hyrje të qytetit Memaliaj, një makinë tip “Fiat Punto”, me targa AA763AZ, e drejtuar nga K.S., banues në Memaliaj, ka goditur këmbësorin...

Viele Euro Geldscheine

5 burra i marrin 40 milionë Lekë 28-vjeçares

Sipas policisë, të arrestuarit Artan Laçi 23 vjeç dhe Skënder Laçi 32 vjeç mashtruan 28-vjeçaren me iniciale Xh.N. Bashkëpunuan me 30-vjeçarin S.D që është...

vjedhje-hajni600

Arrestohen 4 vëllezërit hajdutë

Vëllezërit e arrestuar janë Napulon Luca 23 vjeç i dënuar më parë për shkatërrim prone dhe kanosje; Alush Luca 33 vjeç; Hajri Luca 25 vjeç dhe Dritan Luca 27...

Policia-greke

Kapen dy makina plot me kanabis në Greqi

Një aksioni antidrogë u zhvillua gjatë natës dhe u arrestua vetëm njëri prej shoferëve, pasi drejtuesi i makinës së dytë mundi të arratisej sapo vuri re...

1460197066pranga-arrestim

Një i moshuar është përplasur me makinë nga gruaja e një biznesmeni

Burime nga policia thonë se bëhet fjalë për bashkëshorten e biznesmenit Hari Lena, i cili zotëron përfaqësinë e makinave BMW në Shqipëri si dhe biznese të...

Policia-italiane

Italiani që kontrollon drogën shqiptare në Europë

Sipas mediave italiane, ai është Andrea Nizza, bosi i mafias në zonën lindore të Siçilisë. Ai kontrollon trafikun ndërkombëtar të drogës shqiptare për në...

635240__rJ6NbfKUl

Veliaj: Kemi filluar përgatitjet për Maratonën e Tiranës 2017

Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës dhe Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit, sot u zhvillua gara sportive me biçikleta “Shtegu 2017”, ku çiklistë amatorë...

Vila-Vita-Parc-Villa-Atlantico-Exterior

3 persona të maskuar grabisin një vilë

Gjithçka ka ndodhur gjatë natës mes të shtunës dhe të dielës, por denoncimi u bë ditën e sotme nga i zoti i vilës F.S., 42 vjeç. U tha para uniformave blu se...

vila3

Vlorë – Situata meteorologjike

Vlorë – Situata meteorologjike: Në Qafën e Llogarasë kanë filluar reshje të dendura dëbore dhe aksi rrugor është i kalueshëm vetëm me zinxhirë....

1046134746

Gjermani, arrestohet banda e 5 shqiptarëve

Policia gjermane dhe ajo austriake ishte e shqetësuar për një numër të madh të grabitjeve të ndodhur në rajonet e Bavarisë, Tirolit Jugor dhe Zvicrës. Tashmë...

pranga3-1

Tentoi të trafikojë 2.4 ton drogë

Vihet në pranga një person i shpallur në kërkim, pas bllokimit të 2.4 ton kanabis sativa. Demo Progonati, 46 vjeç  është arrestuar i mëngjesit të sotëm nga...

dhune

Djali rreh egërsisht nënën deri sa i dëmton kokën

Markelen Lala, 28 vjeç, banues në fshatin Plan i Bardhë, Klos, gjatë ditës së djeshme në banesën e tij ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës T.Lala, 62 vjeçe....

635210__original

Dokumentet që duhen për të marrë lejen, nëse do bëni punime në shtëpi

Kryerja e punimeve në shtëpi nuk mund realizohet pa marrë leje nga autoritet e pushtetit vendor. Leja mund të merret në rrugë elektronike, ose duke kërkuar leje...

20140815_104950

Rrihet dhe plagoset një biznesmen

Biznesmenit në Labinot Fushë të Elbasanit është rrahur dhe në fund është plagosur nga dhunuesit e tij. Ylli Salla dhe dhunuesit ende nuk janë identifikuar....

pranga

5 persona të dyshuar për vjedhje

Janë arrestuar pesë persona nga policia e Beratit, të akuzuar për vjedhje, në një kompani private. Gjatë ditës së djeshme u arrestua Ardit Pajo 23 vjeç, banues...

makina-shkoder-696x392

3 të arrestuar në Shkodër(Foto)

  Në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative nga policia e Shkodrës, se tre persona transportonin me mjet lëndë narkotike, shërbimet e...

62_big

Një tjetër deputet i PS aksioner i bankës ‘Credins’

Ish-gazetari Alfred PezaDeputeti  dhe deputet i partisë Socialiste është aksioner në bankën Credins me 1.3 miliardë Lekë apo 1% aksione. Një tjetër deputet i...

635145__original

I plagosuri nga atentati i dyshuar për një krim

Plagosja e Artur Aligjonit, pronarit të një lokali natë mëngjesin e sotëm dyshohet të jetë një mesazh, pasi para dy muajsh ai akuzohet se ka plagosur me thikë...

D3DDC8B5D92D8ED815067E588103AC42

Një burrë i vë flakën shtëpisë së vet në Korçë

Burime zyrtare nga policia bëjnë të ditur se:“Kryefamiljari I.Q., 63 vjeç, ka djegur me zjarr banesën e tij dhe për pasojë është djegur edhe banesa e...

16111623_1187565754630688_1874449906_n

Aksidet i ndodhur sot në aksin rrugorë Lushnje-Berat

Në vijim të aksidetit të ndodhur sot në aksin rrugorë Lushnje-Berat filloi proçedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit: M.P 42 vjeç, banues në Fier, A.T...

aksident-policia-makine-flake

Një makinë luksoze “Porsche Cayenne” në Fushë Krujë digjet

Burime zyrtare nga policia e Shtetit .Sot, rreth orës 01:20, në Fushë Krujë makina luksoze e llojit Porsche Cayenne është djegur tërësisht si rezultat i një...

vushtrri-14-vje-ccedil-ari-e-var-euml-vet-euml-n-n-euml-litar_hd

13-vjeçari vret veten dhe lë një letër

Një djalë i vogël ka vrarë veten pas talljeve të shokëve, duke u vetëvarur në dhomën e tij me një rrip pantallonash. Ai është gjetur i pajetë nga motra e...

635178__original

Një fëmijë 5-vjeçar humb jetën nga gripi në QSUT

Një vdekje e dhimbshme dhe tronditëse për shumë prindër është ajo që ka ndodhur në spital në kryeqytet, ku një djalë 5 vjeç ka humbur jetën për shkak të...

auto_policia_kufitare_21484393670

Shpëtohet nga vdekja 50-vjeçari në Pogradec

Pas njoftimit të bërë rreth orës 07:55 nga Patrulla e Përgjithshme e Policisë se Pogradecit për një qytetar me varkë, i cili kërkonte ndihmë në brendësi të...

A wave-like cloud looms over Sydney's Manly Beach during an afternoon storm front, March 5, 2014. The storm, which generated little rain, was blown out to sea.  REUTERS/Will Burgess   (AUSTRALIA - Tags: SOCIETY ENVIRONMENT)

Të dielën Shqipëria pushtohet nga stuhi të forta

I lmeteo.it,bën të ditur era të forta polare do të përfshijnë Evropën Juglindore në fundjavë, duke parashikuar stuhi dhe dallgë të forta në Adriatik....

Te-braktisur-ne-maternitet1-905x395

Ishte rrëmbyer në spital 18 vite më parë

Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku një foshnje e gjinisë femërore e grabitur para 18-vitesh në spital, është gjetur pas...

16117953_10206040867979051_1240438866_n

Temperaturat e ulta dhe epidemia e gripit kanë shënuar rreth 100 shtrime në ditë në spitalin e vlorës

Temperaturat e ulta dhe epidemia e gripit kanë shënuar rreth 100 shtrime në ditë në spitalin e vlorës , por mbyllja e shkollave ka reduktuar ndjeshëm numrin e...