Category: Lajme

Vrasja në Durrës, ja emrat e 3 të arrestuarve. Mes tyre Jurgen Kurti që u akuzua për vrasjen e babait

(Foto: Jurgen Kurti) Dy vëllezër dhe një person i tretë janë arrestuar në lidhje me vrasjen me thikë të pronarit të picerisë Agim Arapi 58 vjeç në Durrës....

Rama përkrah Juventusin, tallet keq me tifozët e Arsenalit (Foto)

Të gjithë e dinë që Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është tifoz i flaktë i skuadrës italiane Juventus. Pasi argjentinasi Paulo Dybala dyfishoi epërsinë...

Qëlluan me thikë biznesmenin nga Durrësi, zbulohen emrat e autorëve

Policia zbulon identitetin e tre autorëve që i morën jetën mbrëmjen e sotme, pronarit të një picerie në Durrës, Agim Arapit. Sipas policisë, tre të dyshuarit...

Keqpërdorën 600 mijë euro, 3 persona dalin para gjykatës (Video)

Në llogarinë zyrtare në Facebook kanë të publikuara fotografi duke ndihmuar fermerët me pajisje e bagëti. Por, shumë prej këtyre të fundit po ankohen se i...

Vrasje në mes të Durrësit, arrestohen në flagrancë autorët (Video)

  Një konflikt mes disa personave në Durrës ka përfunduar me vdekjen e një personi. Sipas informacioneve paraprake, ka humbur jetën pronari i një picerie. Ky...

“Porti i ri dhe markatoja e peshkut në Durrës, jashtë parametrave”

Emisioni BOOM në RTV Ora News udhëtoi sot drejt portit të ri të peshkimit në Durrës. Gazetarja e BOOM bisedoi me nënkryetarin e organizatës së...

Ish-drejtori i Policisë: Pavarësisht kush është në pushtet, në Shqipëri vazhdon sistemi i lypjes…

Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë Mithat Havari reagon pas një lajmi se drejtoria e gjimnazit të Patosit, u ka kërkuar nxënësve të kontribuojnë me nga 20 mijë...

Shkodër, kapen 27 kg hashash/ 2 në pranga

Policia e Shkodrës ka zhvilluar një operacion antidroge ditën e sotme i cili është finalizuar me sekuestrimin e 27 kg kanabis sativa. Në pranga janë vënë dy...

Itali, Kapet 10 milionë Euro drogë(Foto)

Operacion i madh antidrogë i policisë italiane ka bërë të mundur sekuestrimin e plot 2 ton marijuanë në zonën e Abruzzos. Droga e kapur ka vlerën e 2 milionë...

Vlorë, shikoni ku lëviz ky autobuz(Video)

Këto janë pamjet që tregojnë fare mirë projektin e shumëpërfolur të Lungomares në Vlorë, që parashikohej të bëhej me dy korsi dhe hapësirë të...

Kapet në Greqi shqiptari i rrezikshëm(Foto)

Banda e 4 shqiptarëve ka kryer grabitje të shumta, vlera e të cilave tejkalon 1 milionë Euro. Policia greke ka arrestuar një shqiptar të konsideruar të...

Artan Cuku u qëllua pas shpine, me dy armë

Policia shkencore pasi ekzaminoi analizat nëse në duart e komisar Cukut kishte gjurmë baruti. Doli në konkluzion se Ish-zyrtari i policisë Artan Cuku nuk ka...

Djali i Trump: Ivanka i tha Presidentit të bombardonte Sirinë

Vendimi i Presidentit amerikan Donald Trump për të bombarduar ushtrinë e Bashar al-Assad ishte ndikuar shumë nga vajza e tij, Ivanka, e cila pasi kishte parë pamjet...

Vogëlushja 3-vjeçe humbi jetën në spital, prindërit akuza mjekëve

Një ngjarje e dhimbshme është diskutuar ditën e sotme në emisionin “Më zemër të hapur” në News24. Pas lajmit se një vajzë 3 vjeçare humbi jetën në...

Dyshonte se burri ‘ia dridhte’ me kolegen e punës, ja çfarë bën gruaja nga Tirana

Dyshimi se burri po “ia dridhte” me kolegen e punës është bërë shkak që një grua në Tiranë të kryejë një vepër penale. Bashkëshortja me iniciale R. Gj....

Zjarr në aeroportin rus, pas aterimit të sekretarit amerikan

Tymi i trashë i zi është shpërndarë mbi aeroportin Vnukovo Rusisë në të cilin ateroi Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, raporton Reuters. Në...

Fushë Krujë: Polici qëllon veten me armën e shërbimit

Një efektiv policie në Fushë Krujë, plagosi sot veten me armën e shërbimit, në orët e para të mëngjesit. Sipas policisë, 39-vjeçari T.M., punonjës policie,...

Video e arrestimit të të “fortit” nga Shijaku

Pak orë pas plagosjes së një 25-vjeçari në qytetin e Shijakut, policia ka arrestuar autorin e dyshuar të krimit dhe personit që e ka përkrahur. Në pranga kanë...

Presidenti Trump thirrje Kinës të ndërhyjë: Koreja e Veriut po kërkon telashe

Presidenti amerikan, Donald Trump  i ka bërë edhe njëherë thirrje Kinës në një seri postimesh në Twitter, që të zgjidhë problemin bërthamor në “pragun e...

Shijak, Plagosje me armë/Emri

Një 25-vjeçar është plagosur me armë zjarri në këmbë pas një konflikti me dy persona të tjerë. Policia njofton se autori është Ismail Nuredini 30 vjeç, i...

Shkodër, 35-vjeçari merrte në telefon agjencitë funerale dhe…

Një ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Shkodër, ku një person është shpallur në kërkim pasi akuzohet se vidhte agjencitë e funeraleve. Siç bëhet e ditur, ai...

Bashkohen të gjithë studentët serbë: Duan shkarkimin e Vucic’it

Përfaqësuesit e protestës së studentëve kanë publikuar nëpër mediet serbe 9 kërkesa dhe theksojnë se për shkak të qëllimeve themelore janë bashkuar...

Putin: SHBA’të fjatore për armët kimike, pretekst për sulm në Siri

Lideri rus, Vladimir Putin, ka paralajmëruar se marrëdhëniet mes Moskës dhe Uashingtonit janë në piken me te keqe të tyre që nga fundi i Luftës së Ftohtë....

Kush është 32-vjeçari me “Porsche” nga Vlora që i zunë pritë/Emri

Bëhet fjalë për shtetasin Emiljano Mocka, 32 vjeç, të cilin e kanë qëlluar teksa ka qenë duke hyrë për në servis me automjetin e tij tip “Porsche”. Sipas...

Brokaj: PDIU trimëroi politikën shqiptare të flasë për Çështjen Çame

 Çështja çame është çështje e të gjithë shqiptarëve, është çështje shqiptare”– kështu është shprehur senatori i së majtës shqiptare, Sabit...

Si do të jetë kulla ikonike e Tiranës, plot 350 metra e lartë(Video)

Këto janë pamjet që do të ketë “Kulla Ikonike” në kryeqytet nëse qeveria do të arrijë një marrëveshje me firmën “Al Habtoor Investment”. Kompania nga...

Nxjerrin me dhunë pasagjerin nga avioni, arsyeja shokuese (Video)

Pasagjerët kanë filmuar një moment kur një oficier policie ka nxjerrë zvarrë nga avioni një pasagjer tjetër në fluturimin nga Chicago në Louisville, pasi linja...

Pas kësaj video nuk do ta përdorni më ashensorin (Video)

Video që po përhapet me të madhe në internet, do ju bëjë që të mendoni dy herë para se të përdorni ashensorin, ndoshta shkallët në vend të tij do ishin...

ONM: Reforma në Drejtësi kyçe për integrimin në BE

Drejtuesja e ONM-së Genoveva Ruiz Calavera deklaroi se Reforma në Drejtësi është kyçe për integrimin e Shqipërisë në BE. Në një intervistë për European...

Hedh cigaren në një vrimë, shpërthimi i plaset në fytyrë (Video)

Një person po mundohej ta kursente rrugën nga ndotja, kështu zgjodhi që cigaren e mbaruar ta hidhte në një vrimë në rrugë. Mirëpo, kjo si duket ishte zgjidhja...

PS rikthehen në seancën e të Enjtes, ligjin e plehrave.

Partia Socialiste po nxiton që të kalojë brenda kësaj jave disa ligje të bllokuara, pa nisur zyrtarisht fushata elektorale. Kështu në mbledhjen e djeshme të...

Partia Socialiste përjashton PDIU-në nga procesi i vetting-ut

  Partia në pushtet ka gjetur mënyrën që Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet mos të marrë pjesë në Komisionin Ad Hoc për vetting-un. Socialistët pa...

Gjendet i mbytur në Seman, peshkatari

Një burrë që kishte shkuar sot në mëngjes për të peshkuar në lumin Seman në Fier është gjetur i mbytur. Burri, banor i fshatit Afrim i Ri, kishte hedhur...

Antidroga, Operacioni ndërkombëtar, 22 shqiptarë dhe një grek në pranga

Një operacion i Policisë së Shtetit, Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë, DEA, Policisë greke dhe asaj maqedonase ka goditur një organizatë kriminale që...

Gjenden 28 thasë me kanabis, asnjë i arrestuar (Foto/Video)

Sekuestrohen 28 thasë me lëndë narkotike e dyshuar kanabis sativa të përpunuar, rreth 120 kilogramë. Operacioni nga Komisariati i Policisë Bulqizë. Shërbimet e...

Kim Jong i rrethuar: Pas nisjes së anijeve amerikane, Kina dërgon 150 mijë trupa në kufi

Kina ka dërguar 150000 trupa në drejtim të kufirit me Korenë e Veriut, ndërkohë që aeroplanmbajtësja dhe dhjetëra luftanije amerikane kanë  mbërritur ne...

Arrestohet avokati ,dhe për çfarë akuzohet Emri

Policia e Shkodrës ka arrestuar mesditën e sotme një 53-vjeçar, i cili akuzohet për korrupsion. Në pranga ka rënë shtetasi Gjon Lepuri, me profesion avokat...

Kërkohet shkarkimi i kryetarit të Qarkut në Vlorë

Përplasje të ashpra pati sot në mbledhjen e këshillit të Qarkut të Vlorës, pasi kryebashkiaku Dritan Leli  tentoi shkarkimin e kreut të këtij këshilli. Debati...

Ja çfarë ndodh nëse LSI tërhiqet nga KQZ

Zërat se LSI mund të tërhiqet sot pasdite nga të gjitha postet qeverisëse, duke përfshirë edhe atë të kryetarit të Kuvendit, menjëherë pas votimit të...

Zbulohet se kujt i përkisnin 12 tonët e drogës së kapur në Përmet

Kapja e rreth 12 tonëve drogë në Përmet, më saktësisht 11 ton e 650 kilogramë kanabis sativa dhe mos ndëshkimi i asnjë drejtuesi policie ka ngritur dyshime se...

Transporti urban në Vlorë jashtë cdo standarti (Video)

Shërbimit të ngadaltë, dublimit të orareve dhe itinerareve mes shërbimit publik dhe privat janë vetëm disa nga shqetësimet, lidhur me shërbimin urban në...

Greqi: Arrestohen 6 shqiptarë me ndihmën e DEA-s amerikane/ Emrat

Sot në kuadër të një operacioni të gjerë të Prokurorisë kundër trafikut të drogës në drejtim të Greqisë 6 persona u arrestuan  . Personat e arrestuar...

Komisarët e vrarë nga krimi ndër vite. Historitë e tyre

Vrasja e Artan Cukut pak ditë më parë në në një zonë të populluar në Tiranë, është e fundit e Komisarëve që janë ekzekutuar nga krimi. Shumica prej tyre...

A e dini pse nuk mund t’i përdorni celularët në avion?

Pse e kemi opsionin “Airplane mode” në celularët tanë? Pse nuk mund t’i përdorim celularët në avion? Ne kurrë nuk i përdorim celularët në avion. Pse? Të...

Xhafaj – Policisë Italiane i kërkon ndihmë urgjente

Ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj priti një delegacion të kryesuar nga Gjeneral Gennaro Capoluongo, Drejtor i Shërbimit të Bashkëpunimit Ndërkombëtar...

The Washington Times/ Kupola e Partisë Socialiste, e lidhur me krimin dhe drogën

Shkruan Luke Coffey  I strukur larg në këndin juglindor të Evropës, Ballkani është 4,500 milje nga Bregdeti Lindor. Pra një amerikan mesatar do të jetë i...

Dëshmia e gruas së Artan Cukut: Dëgjova krismat, qetësova fëmijët dhe zbrita poshtë…

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në kryeqytet, ku u ekzekutua me 7 plumba ish-komisari Artan Cuku në pallatin ku ai banonte, zbardhet edhe dëshmia e...

Shpërthim i ri në Turqi

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pranë një stacioni të policisë turke në qytetin me shumicë kurde, Diyarbakir. Banorët lokal kanë lajmëruar shpërthimin...

I hyn në shtëpi një femre i vjedh kasafortën ku mbante armën

Një  gjakovar është arrestuar nga Policia, pasi kishte hyrë me forcë në shtëpinë e një femre duke ia vjedhur kasafortën ku mbante një pistoletë me leje....

Bombë në varrezat e Beogradit

Numër i madh i Policisë kanë bllokuar varrezat e reja në Beograd pasi që është gjetur një bombë afër varrit të Sllavko Çuruviija, njoftojnë mediat në...