Category: Lajme

Memaliaj: Sekuestrohen 3.5 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva

Gjatë një aksioni të kryer në fshatin Revisht, Memaliaj shërbimet e Stacionit të Policisë Memaliaj dhe seksionit të Hetimit të Narkotikëve në D.V.P....

Romë: Aksidenti fatal i merr jetën 29 – vjeçarit shqiptar

Rreth orës 3 të mëngjesit, një aksident fatal ka ndodhur në kryqëzimin me rrugën Santa Lucia në komunën Mentata, Romë. Një 29 – vjeçar nga Shqipëria ka...

Vlorë: Ujësjellës Kanalizime vijon aksionin

Ujësjellës Kanalizime në qytetin e Vlorës vijon aksionin për riparimin në rrjetin e furnizimit me ujë të pijshëm. Gjatë ditës së sotme, Ujësjellës...

Tiranë: Zbardhen përgjimet që fundosën efektivin e policisë

Zbardhen disa nga përgjimet rreth efektivit të policisë që akuzohet se ka qenë pjesë e një grupi prostitucioni në Tiranë, me rreth 28 anëtarë. Vetëm disa...

Vlorë, në Llogara dhe Risili asgjësohet sasi e madhe droge (Foto)

Vlorë Vazhdon puna për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike. Asgjësohen 713 bimë narkotike, Cannabis Sattiva. Në vijim të...

377 biznese s’plotësojnë kushtet higjieno – sanitare

AKU bën me dije se rreth 400 subjekte në zonat turistike, mes të cilave markete, restorante, “fast food” dhe pastiçeri kanë rezultuar jashtë kushteve...

Pengu që e nxori Policia nga bagazhi: Jo, nuk isha rrëmbyer

Një borxh i pakthyer prej 4 000 mijë eurosh është bërë shkak për një pengmarrje në Velipojë, ku huadhënësi dhe huamarrësi kishin lënë takim për shlyerjen...

Parashikimi i motit

Në ditët në vijim rriten sërisht temperaturat në territorin shqiptar, rritje që kulmon të enjte – të premten, – njofton Meteoalb, – por mbetemi...

Asgjësohen 271 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva (Foto)

Shkodër Vijojnë kontrollet e territorit nga toka dhe ajri, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike Asgjësohen 271 bimë narkotike të llojit Cannabis...

Tmerr në plazhi, i riu tentoi të përdhunojë adoleshenten

Njoftimi i policisë Shkodër Tenton te kryej marrëdhënie seksuale me forcë me një shtetase të mitur, arrestohet nga Policia. Më datë 15.08.2017, shërbimet e...

Arrestohet shpërndarësja e drogës (Emri)

Burime nga policia bëjnë me dije se është arestuar një shpërndarëse droge është arrestuar nga Policia e Tiranës afër Piramidës. Asaj iu gjet me vete, një...

Komandantit të Ndërhyrjes së Shpejtë Tiranë, i akordohet “ÇERTIFIKATA E KARRIERËS” (Foto)

Komandantit të Ndërhyrjes së Shpejtë Tiranë, i akordohet “ÇERTIFIKATA E KARRIERËS” Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor...

Dhunon gruan për motive xhelozie (Emri)

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin:  Gjani  Brozi 29 vjeç, banues në Durrës. Në ambientet e Spitalit...

Pistoletën në kokë, si u mor peng shkodrani pas takimit

Një borxh i pakthyer prej 4 000 mijë eurosh është bërë shkak për një pengmarrje. Ngjarja ka ndodhur në Velipojë, ku huadhënësi dhe huamarrësi kishin lënë...

Rama i shpreh ngushëllime familjes për humbjen e Ylli Popa (Foto)

Me anë të një statusi në Facebook Kryeministri Edi Rama i kushton një shkrim ndarjes nga jeta të akademikut Ylli Popa. Lamtumirë Profesor Ylli Popa la pas një...

Jorgo Goro: Bashkia Himarë është duke përjetuar një transformim rrënjësor falë investimeve (Foto)

Pak nga ajo që do të shihni të realizuar në Dhërmi vitin e ardhshëm. “Sheshi i Shkrimtarit” apo Sheshe të tjera, rrugica dhe modele shtëpish të...

6 dekanë kundër ministres Karabina: Vendimi juaj ul reputacionin e universitetit

Pas urdhrit të ministres teknike të Arsimit, Mirela Karabina për zëvendësimin e anëtarëve të Bordit të Universitetit të Tiranës, të gjashtë dekanët...

Studentja shqiptare u përplas për vdekje nga një makinë në Itali (Foto/Video)

Sipas mediave italiane ditën e sotme ka ndodhur një aksident tragjik ku një shtiptare është aksidentuar për vdekje. Vajza shqiptare që është aksidentuar për...

Digjet banesa tre katëshe, shkak i disa qirinj

Himarë Informacion paraprak Më datë 16.08.2017 rreth orës 08: 30 Salla Operative e Komisariatit Himarë, njoftohet nga një telefonatë se në fshatin Piqeras...

Si u mbyt 14-vjeçari tek Hurdha e Qymyrit, gropa e rrezikshme e Shkumbinit

Zbulohen detaje të reja të rrethanave të mbytjes së të miturit në lumin Shkumbin. Klevis Alliu 14 vjeç ka shkuar të lahet në lumë bashkë me vëllain më të...

Sjellje prej gangsteresh me uniformë ndaj fatorinos që i kërkon biletën! (Video)

Ish- kryeministri Sali Berisha publikon videon e arrestimit të një fatorinoje nga ana e policisë. Sjellje prej gangsteresh me uniforme ndaj fatorinos qe i kerkon...

Furnizonin Tiranën me kanabis, si u kapën (Emri/Video)

NJOFTIMI I POLICISE Pas informacioneve të siguruara në rrugë operative se një shtetas po transportonte lëndë narkotike nga Kruja për në Tiranë, kanë organizuar...

Qarku Vlorë, digjen rreth 150 rrënjë ullinj

QARKU VLORË Në fshatin Karroq, Livadhja, bashkia Finiq, ka rënë zjarr në një sipërfaqe me shkurre dhe kullota. Zjarrfikësit nuk kanë mundur të ndërhyjnë me...

Digjen 3000 dengje me bazë ushqimore

RAPORTI I EMERGJENCAVE CIVILE QARKU TIRANË Vijon aktive vatra e zjarrit në fshatin Sinaballaj të bashkisë Rrogozhinë. Forcat e zjarrfikëses, të mbështetura nga...

Rrihet keq Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve

Sipas burimeve “Sot, rreth orës 07:00 të mëngjesit duke dalë nga banesa e tij në Prishtinë, nga persona deri më tani të panjohur është sulmuar brutalisht...

Merr flakë hoteli në Sarandë, banorët: Ja pse nuk vjen zjarrfikësja

Prej më shumë se një ore një hotel në fshatin Piqeras të Sarandës është përfshirë nga flakët. Ka një orë që ka rënë zjarri dhe po shkrumbohet e tëra....

Shefi i Pikës Kufitare Triport goditet rëndë me leva (Emri)

Vlorë Informacion paraprak Më datë 16.08.2017 rreth orës 01:25, Salla Operative Vlorë, njoftohet nga një telefonatë se pranë banesës së tij në lagjen ”1...

Koço Kokëdhima: 5 vjet pa Arbën Xhaferin

5 vjet pa Arbën Xhaferin “Një popull shndërrohet në komb kur patriotizmi nuk është më çështje individuale, por çështje institucionale”. Këto fjalë të...

Vlorë, shefi i Pikës Kufitare Triport goditet me leva

Buirime nga policia bëjnë me dije se  “Më datë 16.08.2017 rreth orës 01:25, Salla Operative Vlorë, njoftohet nga një telefonatë se pranë banesës së tij në...

Ishulli i luksit, parajsa e drogës për 4 shqiptarët

Sipas mediave greke flitet se  Policia greke ka kryer një aksion anti-drogë në ishullin Mikonos, i cili ndryshe njihet edhe si vendi i “orgjive” për shkak të...

8 vjeçarja ngacmohet seksualisht nga i moshuari… pret dy vite për ta denoncuar

Një i moshuar dhe një 34-vjeçar janë arrestuar nga Policia e Tiranës të akuzuar për ngacmim seksual e përndjekje. Një prej viktimave të këtyre ngacmimeve...

Vetëplagoset me thikë, një djalë i ri nga Tirana

Një djalë në kryeqytet ka qëlluar veten me thikë në banesë. Ngjarja ka ndodhur më datë 12 gusht ku i riu D.T., 32 vjeç është vetëplagosur me thikë. Sipas...

Sarandë: Turistja italiane rrëshqet nga shkallët e amfiteatrit

Gjatë vizitës në parkun e Butrintit në Sarandë, një turiste nga Italia është aksidentuar ditën e djeshme. Por, fatmirësisht nuk ka pësuar dëmtime të rënda....

Itali: Policia arreston “ninxhën” shqiptar

Një “ninxha” shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane të Pratos. Arrestimi i tij ka ardhur fill pasi kishte vjedhur një apartament. 42 –...

Fier: Makina përplas një 9 vjeçar

Gjatë ditës së sotme, një fëmijë 9 vjeç është përplasur nga një makinë teksa po kalonte rrugën bashkë me nënën e tij. Sipas dëshmive, ka qenë vet...

Vlorë: Ujësjellës Kanalizime riparon defektet në rrjetin e furnizimit me ujë të pijshëm

Ujësjellës Kanalizime në qytetin e Vlorës, është angazhuar sot për riparimin e disa defekteve në rrjetin e furnizimit me ujë të pijshëm. Përkatësisht,...

Itali: Aksidenti i tmerrshëm, 3 të karbonizuar. Identifikohet shqiptari i arrestuar

Identifikohet shqiptari i dehur i cili u arrestua lidhur me aksidentin e tmerrshëm ndërmjet trani e Barletta në Itali. Bëhet fjalë përAlensio Serjani, 22 vjeç,...

Vendet europiane me numrin më të lartë të banesave në pronësi, mes tyre edhe Shqipëria

Për shkak të konservatorizmit apo dhe rrethanave të tjera specifike të kohëve të sotshme, Shqipëria është në mesin e vendeve europiane me numrin më të ulët...

Drejtëpërdrejtë në News 24, Albert Dervishaj, Drejtori i Rendit Publik në Policinë e Shtetit Drejtues

Drejtëpërdrejtë në News 24, Albert Dervishaj, Drejtori i Rendit Publik në Policinë e Shtetit Drejtues. Policia e Shtetit bën njoftimin zyrtar: “Në News 24...

Fëmijë bëhuni gati! Ja kur fillon shkolla për të gjithë nxënësit në Shqipëri

Nga data 25 gusht deri në 10 shtator, nxënësit e klasave të 9 –ta dhe të shkollave të mesme duhet të nisin blerjen e teksteve shkollore, për vitin e ri...

ÇAKO – ITO: “Të ndërtojmë ura bashkëpunimi mes dy Policive të vendeve tona”

Ditën e sotme, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Haki Çako priti në një takim pune ambasadorin e Japonisë në vendin tonë Sh.T.Z...

Vlorë: Nis aksioni i policisë bashkiake për heqjen e palmave

Palmat në qytetin e Vlorës vazhdojnë të jenë problem për kalimtarët dhe automjetet. Një tjetër palmë ka rënë sot përgjatë bulevardit Vlorë – Skelë,...

Berati, 2 dekadat problematike të drejtimit të qytetit nga e majta!

Nga Namir Lapardhaja Po mbushen përafërsisht dy dekada që Berati drejtohet nga e majta dhe, kryesisht, nga Partia Socialiste. Ka qenë 1 tetori i vitit të largët...

Arrestohet një person në kërkim për kultivim të bimëve narkotike (Video)

Shkodër Vijon puna e pandërprerë për kapjen e personave në kërkim Ndalohet një shtetas në kërkim Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Pukë në bazë të...

Policia, ja pse iu vihet zjarri pyjeve (Foto)

Policia e Shtetit Informacion mbi numrin e rasteve të referuar në Prokurori për periudhën 1 korrik – 14 gusht 2017, për situatën e zjarreve në vend Në...

Bypass-et e Fierit dhe Vlorës – Qeveria do të rihapë tenderat brenda Shtatorit të këtij viti

Pas prishjes së kontratës me kompaninë që do të ndërtonte bypass-in e Vlorës dhe atë të Fierit në muajin Prill, duket se qeveria është gati të rihapë...

Ja sa do të taksohen ‘Të drejtat e autorit’ (Foto)

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve në vijim të formalizimit dhe shmangies së evazionit fiskal në zbatim të ligjit nr. 35, datë 31.03.2016 “Për të Drejtat...

31-vjeçari, thyen xhamat e një banke dhe dy makinave

Sipas burimeve bëhet me dije se Altin Q., vjeç 31, banues në Tiranë, rreth orës 18 :30, në rrugën e ‘’Dibrës’’, për motive të dobëta, ka dëmtuar...

Iku 16-vjeç se keqtrajtohej nga familja, kush është shqiptari që po mahnit Britaninë (Foto)

Aliu 16 vjeçar u largua nga një jetë me strese dhe shqetësime në vendlindjen e tij, Shqipërinë. Kaloi në Europë përmes Calais-it, u nis drejt Anglisë dhe një...

Shqiptari i dehur shkakton aksident, tre të vdekur në Itali

Sipas mediave  italiane bëhet me dije se nga një aksident kanë mbetur të vdekur 3 persona, dy gra dhe një burrë. Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur ndodhur në...