Category: Lajme

Arrestohet shoferi i kamionçinës që aksidentoi 21-vjeçarin (Emri/Foto)

Burime nga policia e Tiranës bejnë me dije se ka arrestuar shoferin e një kamionçine, i cili është përplasur dje në autostradë me makinën e një 21-vjeçari...

Vlorë, ushtrojnë dhunë fizike ndaj pushuesit në banesën e dhënë me qera

DVP Vlorë Policia ka nisur proçedimin penal në gjendje të lirë ndaj tyrë pasi më datë 14.08.2017, në njërën nga banesat e tyrë të cilët e jepnin me qera,...

Vlorë, arrestohet në flagrancë për ndërtim pa leje (Emri)

DVP Vlorë Policia ka arrestuar në flagrancë një shtetas dhe ka proçeduar në gjendje të lirë dy të tjerë për vepra të ndryshme penale! Policia ka arrestuar...

Ja kush ishte viktima e pengmarrjes (Emri)

U shmang një tragjedi nga një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Velipojë ku një person është marrë peng për një borxh të pashlyer prej 4 000 euro....

Merr fund pengmarrja për 4 mijë euro

Burime nga policia bëjnë me dije se ka arrestuar sot autorin i cili është Dodë Gj. Nga  hetimet e deritanishme, rezulton se mes këtyre dy personave ka pasur një...

Punonjësit e Policisë që patrullojnë në plazh e pedonale për rritjen e parametrave të sigurisë së pushuesëve (Video)

Ditën e sotme Policia e Shtetit ka hedhur një video në faqen zyrtare të Facebookut nga  plazhi i Shëngjinit ku shihen policët duke patrulluar me bicikleta për...

Vazhdojnë zjarret në Shqipëri, ja situata

Emergjencat Civile kanë bërë me dije situatën në 24 orët e  fundit në të gjithë vendin, ku mësohet se janë shënuar 5 vatra zjarri në qarqet Tiranë,...

Ja situata e zjarreve në Vlorë

QARKU VLORË Janë ende aktive vatrat e zjarrit në territorin e bashkisë Finiq dhe Delvinë. Situata ka qenë problematike në fshatrat Janicat, Leshnicë e Sipërme...

Vazhdon pengmarrja, viktima ende i mbyllur në bagazhin e makinës

Një person është marrë peng në Velipojë, për shkak të një borxhi të pashlyer. Autoritetet e zbuluan ngjarjen pasi automjeti ku ndodhej personi i marrë peng,...

83-vjeçari aksidentohet për vdekje tek rrethrrotullimi (Emri)

Sipas burimeve mësohet se Fuat Zoto, 59 vjeç, banues në lagjen “Kadri Qystri“ Lushnje, në vendin e quajtur “Rrethrrotullim i Plugut” ka aksidentuar...

Bashkëpunim i shkëlqyer i Policisë Rrugore Shqiptare dhe asaj të Kosovës (Video)

Për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore ! Bashkëpunim i shkëlqyer i Policisë Rrugore Shqiptare dhe asaj të Kosoves Bashkëveprimi dhe ndërveprimi policor...

Drejtues Madhor Haki Çako, i akordon Kryekomisar Beqir Doçi, CERTIFIKATËN E KARRIERËS, me motivacionin “Për merita të veçanta dhe kontributin e dhënë gjatë viteve të punës në shërbim të Policisë së Shtetit” (Foto)

Dibër Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Haki Çako, i akordon Kryekomisar Beqir Doçi, CERTIFIKATËN E KARRIERËS, me motivacionin...

Intervista/17 vjeçarja shqiptare hap shoqatë bamirësie online

Hiljana Biba në pamje të parë duket një vajzë që kambaruar studimet. Në fakt, ajo është vetëm 17 vjeç. Sapo ka mbaruar vitin e dytë në gjimnazin Petro Nini...

Kërcënon me vdekje gruan dhe vajzën e vogël (Emri)

Ditën e sotme blutë e Tiranës arrestuan një burrë të dehur, i cili kërcënoi me vdekje gruan dhe të bijën 13-vjeçare. Sipas burimeve 39-vjeçarit Alban Balla...

Gjyqtari që u bë me 18 apartamente brenda vitit (Emri)

Anëtarët e institucioneve më të larta të drejtësisë shqiptare vijojnë të befasojnë me pasuritë e luajtshme dhe të paluajtshme, brenda një viti kalendarik,...

Historia – Razëm, do t’i mësojë makinën fëmijës, rrezikon në aksident tërë familjen (Foto/Video)

Pakujdesia dhe dëshira për ti mësuar sa më shpejt makinën fëmijës për pak i ka kushtuar jetën një familje të tërë në zonën turistike Razëm të Shkodrës....

Rinas: Çfarë po ndodh?

Një incident i sapondodhur në Rinas. Raportohet se një automjet është përfshirë nga flakët. Sipas redaksisë së JOQ, e cila ka publikuar edhe videon e...

200 mijë euro gjobë për një foto të tillë

Në disa vende të botës ka rregulla dhe ligje nga më të ndryshmet që ne na lënë pa fjalë, madje në shumë raste i konceptojme edhe “të çmendur”, por...

Itali: Arrestohet shqiptari ndaj të cilit rëndonin 3 urdhër arreste dhe 7 vite burg!

Policia e kërkonte kudo. Mbi 48 vjeçarin shqiptar rëndonin 3 urdhër arreste dhe një vendim gjykatë që e dënonte me 7 vite burg për vjedhje e dhunë në familje....

Divjakë: Mbytet12 – vjeçarja

Policia e Divjakës raporton se në plazhin e Divjakës është mbytur një vajzë 12 vjeçe. Ajo ka qenë në det sbashkë me kushërirën e saj. Policisa bën me dije...

Vritet biznesmeni në plazhin e Strugës

Ditën e sotme, rreth orës 16:45, në plazhin “Akva Blu” me të cilën ka menaxhuar Dilaver Bojku janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri. Dilaver Bojku është...

Manastiri i Zvërnecit, gati për 15 gushtin, festën e Ylllindeses

Është rregulluar tashmë ura e dëmtuar prej kohësh, në Zvërnec. Tashmë, Manastiri i Zvërnecit do të mirëpresë besimtarët për 15 gushtin, festën e...

Vlorë: Hyjnë në banesë të armatosur, kanosin me armë zjarri të zonjën e shtëpisë

Policia arreston një shtetas, i cili dyshohet se në bashkëpunim me një shtetas tjetër, pasi kanë hyrë në një banesë, kanë kanosur me armë zjarri të zonjën...

Zonja tefta e irrituar: Ai bën mirë që argumentet e tij të mos i gjej te byrekët, biftekët mishi e specat, aq më pak tek emri im (Foto)

Ju kërkoj ndjesë miq për këtë status që nuk është i natyrës time por s’mund të rri pa reaguar ndaj përmendjes së emrit tim!!!! Më thanë se në faqen...

Korçë: Pylli me pisha rrëzikon të shkatërrohet, zjarri është ende aktiv

Situata e zjarreve në vend është përmirësuar, por zjarri vazhdon të mbatet problematik. Flakët e zjarrit të rënë një pyll me pisha të larta, në vendin e...

27 vjeçari gjen karta krediti, shumën prej 100.000 lek të reja e përdor për të lozur në kazino

Shkodër Gjen portofolin me karta krediti brenda, i përdor duke tërhequr 100.000 lekë të reja nga llogaria e poseduesit Identifikohet dhe ndalohet nga policia Më...

Kukës: Arrestohet 44-vjeçari, plagosi bashkëfshatarin

Ditën e sotme, policia e Kukësit bëri të mundur arrestimin e një person i cili ishte shpallur në kërkim për vrasje e mbetur në tentativë. Sipas burimeve nga...

Velipojë, ndërron jetë pushuesi

Informacioni paraprak: Më datë 14.08.2017, rreth orës 11.30, plazh në Velipojë ka mbetur në det shtetasi B. A, 76 vjeç, banues në Prishtinë, Kosovë Pasi...

Zvernec, më në fund ura është e kalueshme dhe njerëzit do të mund të vizitojnë manastirin normalisht (Foto)

Në faqen zyrtare të Zvërnecit në Facebook paraqiten disa foto mjaftë të bukurura ku shihet ura e përfunduar e Zvërnecit . Zvërneci është një nga zonat...

39-vjeçari në gjendje të rëndë shëndetësore, aksident me motor

Sipas policisë, gjatë ditës së djeshme, Xhevahir M. me banim në Tiranë, ka qenë duke udhëtuar në rrugën e fshatit Veski me motor “Dayang” pa targë dhe pa...

Maturantët, shansi i dytë për universitet

Ministria e Arsimit bën të ditur se nga 15 shtatori do të rihapet portalin Online i Maturës Shtetërore, për një raund të dytë regjistrimesh, që do të mbyllet...

Arrestohet hajduti i rrezikshëm

Specialistët për krimet kanë bërë të mundur zbardhjen dhe dokumentimin e disa vjedhjeve të kryera në kohë të ndryshme nga shtetasi me iniciale E.T. banues në...

Aksident tragjik në rrugën Kavajë-Durrës/ Dëshmitarët: Pamë kufomën pa kokë (Foto)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Kavajë-Durrës ku një person ka gjetur vdekjen e menjëhershme si pasojë e plagëve të rënda. Makina me targat AA 621...

Tragjike/ 21-vjeçari vdes në aksident (Foto)

Njoftimi i policisë: Sipas informacionit paraprak, në autostradën Kavajë-Durrës, mjeti tip “Skoda”, me drejtues shtetasin K.R., është përplasur me pjesën e...

Proçedohen dy shtetas i kundërshtuan urdhërit të punonjësit të policisë

Sarandë Proçedohen në gjendje të lirë dy shtetas për kundërshtim të urdhërit të punonjësit të policisë ! Policia ka nisur proçedimin penal në gjendje të...

Dhunohet kamarieri pasi zihet me pronaren

Sipas burimeve bëhet me dije se një kamarier është grindur keq me pronaren e lokalit ku punonte në Ksamil, vëllezërit e kësaj të fundit e kanë rrahur me sende...

DRAMA/ Burri dhe djali i qethën flokët me brisk, nëna e 2 fëmijëve përfiton azil në Gjermani: Po dolën nga burgu…

Më 7 janar të vitit 2014, një ngjarje e ndodhur në zonën e ish-Kënetës në Durrës tronditi mbarë opinionin publik. Një 39-vjeçare me origjinë nga Mirdita,...

20-vjeçari i çan kokën të riut (Emri)

Policia bën të ditur se ngjarja ndodhi në lagjen “Liri” ku për motive të dobëta, Emiljano Ereqi, ka qëlluar të riun me inicialet E.E të cilit i ka...

Arrestohet 63-vjeçari që i kërkonte seks, adoleshentes (Emri)

Burime nga policia e Tiranës  bëjnë me dije se ka arrestuar një 63-vjeçar nga Vora, i cili përndiqte seksualisht një 18-vjeçare nga fshati Marqinet. Ndalimi i...

Kundërshtojnë me dhunë punonjësit e policisë, arrestohen në flagrancë

Klos-Mat Kundërshtojnë me dhunë punonjësit e policisë, arrestohen në flagrancë nga policia. Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë...

Proçedohet 67 vjeçari ka djegur një sipërfaqe prej 2-3 ha me shkurre dhe pisha (Foto)

Gramsh Proçedohet penalisht në gjëndje të lirë një shtetas i dyshuar si autor i zjarrit në fshatin Grekan Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë...

Vazhdojnë zjarret, merr flakë dhe Pisha e Panaritit

Specialistët e Emergjencave Civile, janë duke mbajtur situatën në monitorim të vazhdueshëm në të gjithë vendin. Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile,...

Vlorë, ja situata e zjarreve

Qarku Vlorë Janë aktive vatrat e zjarrit në territorin e bashkisë Finiq dhe Delvinë. Situata ka qenë problematike në fshatin Janicat, Leshnicë e Sipërme dhe...

Gjendet i vdekur roja i kolaudimit të makinave

Policia bën të ditur se mëngjesin e sotëm rreth orës 06:10, në lagjen “1 Maji” Fier, tek pika e kolaudimit të mjeteve, është gjetur i vdekur G.H, 65...

Vëllezërit shqiptarë kapen me heroinë

Sipas mediave Greke shkruajnë se hetimi filloi kur u arrestua njëri prej vëllezërve, një 37-vjeçar, i cili u kap duke i shitur disa pilula droge një 47-vjeçari....

Rrëfehet një nga vajzat më të bukura të Tiranës! Pse e “fshihte” emrin gjatë diktaturës (Foto)

Te kishe ngjashmeri me një aktore, artiste, këngëtare, apo personazh të famshëm të botës së artit, kinematografisë e spektaklit, konsiderohej një...

Sektori i Kanalizimeve ka kryer punime në zonës e Skelës (Foto)

Ditën e dieshme sektori i Kanalizimeve ka kryer punime ne në zonës e Skelës Sic mund ta shihni edhe në fotot më poshtë soletina është zëvendësuar Sektori i...

200 pushues përfundojnë në spitalin e Sarandës, pasojat e një dite me mot të keq…

Anija greke e transportit “Kristina” sapo ka mbërritur në portin e Sarandës e ardhur nga Korfuzi. Burime pranë newsbomb.al bëjnë me dije se anija kishte rreth...

Vlonjatët dhe tiranasi kapen në Shëngjin në gomonen e ngarkuar me… (Foto)

Katër persona u arrestuan, si dhe një gomone, një automjet dhe 30 bidonë të mbushur me benzinë u sekuestruan nga policia në Shëngjin, gjatë kontrollit në...

60 fëmijë vdesin në një spital në Indi, pasi iu ndërpritet furnizimi me oksigjen

Të paktën 60 fëmijë kanë vdekur në një spital publik në veri të Indisë, thonë zyrtarët. Dyshohet se atyre iu ishte ndërprerë furnizimi me oksigjen për...