Category: Njoftime

Ambasada amerikane publikon njoftim të rëndësishëm për studentët shqiptarë në SHBA

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar sot një informacion të rëndësishëm për studentët shqiptarë në SHBA lidhur me vizat e tyre. “Studentë, vini...

Njoftim: ka humbur një portofol në zonën e postës te kapelja Vlorë”

Pershendetje VloraNews  quhem Xhuljan Cobaj nga Vlora me ka humbur nje portofol sot rreth ores 08:00 ne zonen e postes te kapelja Vlore JU LUTEM me ndihmoni ta gjej...

Njoftim\Eshtë gjendur një patentë e këtij  zotërie me emrin Ruzhdi Alushi

Eshte gjendur nje patente e ketij  zoterie me emrin Ruzhdi Alushi i datelindjes 23\4\1961 .Kush e njef te komunikoj me personin ,ose te telefonoj ne kete nm te personit...

Njoftim” Kjo patentë e këtij zotërie nga Vlora ndodhet në Laprakë… (Foto)

Nje Zoteri nga Vlora ka harruar patenten e tij në një farmaci në Laprake,qytetari shkruan se  personi është nga Vlora, dhe quhet ”Festim Hoxha” i...

Matura, ja datat për sezonin e vjeshtës (Foto)

Janë publike tashmë datat e provimeve të vjeshtës për maturantët që kanë ngelur në një prej provimeve të maturës. Këto janë lëndët dhe datat e provimeve...

Dy netë “Jazz in Vlora” në kuadrin e Festivalit, “Jazz in Albania”

Dy netë “Jazz in Vlora” në kuadrin e Festivalit, “Jazz in Albania” në edicionin e VI të tij. Vjet ishin të ftuar artistët: Andi Kongo Trio...

Vlorë, Ka humbur një portofol me dokumentacione italiane dhe patent italiane

Ka humbur një portofol me dokumentacione italiane dhe patent italiane me iniciale H.H në qytetin e Vlorës. Personi që i gjen është i lutur ti kthejë kundrejt një...

​ U dogj me qumësht dhe po lufton me jetën, i ati apel për ndihmë: Altea 2 vjeçare duhet të jetojë

Altea 2-vjeçare është djegur me qumësht në të gjithë trupin dhe tani po lufton me jetën në QSUT. Prindërit e saj bëjnë apel për ndihmë që e bija të mund...

Policia shpërndan foton: Na ndihmoni të identifikojmë të moshuarën

Një 60 vjeçare nga fshati Kusarth i Elbasani ka humbur shtëpinë, dhe aktualisht ndodhet në komisariatin e Elbasanit. 60-vjeçarja mbanë të veshur një bluzë me...

Policia gjen një fëmijë në plazh, apel prindërve që ta marrin (Emri)

Policia ka gjetur një fëmijë të humbur në plazhin e Durrësit. Fëmija i moshës 6 vjeçare i identifikuar si Mateo Piperi nga Tirana, është gjetur pranë plepave...

Thirrje për ndihmë: “Përshendetje njerëz, të gjithë ju që shikoni këtë foto, i lexoni këto fjalë të miat”

Pershendetje njerez, te gjithe ju qe shikoni kete foto, i lexoni keto fjale te miat. Ju qe dini te beni dallimin si isha dje dhe si jam sot, ashtu sic dini te beni...

Porto Palermo dhe Himara edicioni të dyte të “Jazz & Wine Festival”

Porto Palermo dhe Himara do të jenë dy stacionet e edicionit të dyte të “Jazz & Wine Festival”. Muzikë jazz, ekspozita brenda në kala, polifoni e...

“Puthje nga Vlora”  “Kinema Verore'” në ambjentet e “Muzeut të Pavarësisë”

“10 Notti di Cinema Italiano” Konsullata e Përgjithshme e Italisë në Vlorë në bashkëpunim me Bashkinë Vlorë dhe Muzeun Kombëtar të Pavarësisë...

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime :Ju bëjmë thirrje qytetarëve dhe bizneseve ta kursejnë ujin…

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime nisi sot në pasdite një aksion në të gjithë qytetin e Vlorës për të evidentuar dhe ndalur shpërdorimin e ujit të...

Shërbimet e Policisë Rrugore pranë DVP Vlorë, janë marrë këto masa…

Vlorë Në vijim të planit të masave për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore në vend, gjatë sezonit turistik veror 2017, në bazë të udhëzimit “Mbi...

Vlorë, Policia: Njoftim për shtyp – Sqarim !

Policia e Vlorës Sqarim: Në lidhje me prononcimin e bërë nga Subjekti Politik LSI, dega Sarandë, ku sipas tyre Subjekti Politik PS është duke blerë vota në...

Mitingu përmbyllës i PS do të mbahet ditën e premte (23 qershor) në orën 19.00 në sheshin e lungomares në Skelë (Video)

Ne dite para permbylljes se mitingut te madh permbylles te Partise Socialite , kordinatorin politik i qarkut te Vlores Damian Gjiknuri , ka riperseritur thirrjen per...

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Vlorë, njofton …..

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Vlorë, njofton se sot në orarin e pasdites së furnizimit me ujë të pijshëm të qytetit të Vlorës do të ketë anomali në...

Nesër dhe pasnesër pelegrinazh në Kishën e Laçit, ja ç’duhet të keni parasysh!

Më 12 dhe 13 qershor në Kishën e Shna Ndout në Laç besimtarët kryejnë pelegrinazh. Për të garantuar sigurinë Policia e Lezhës ka marrë një sërë masash....

Kakavijë, Do të këtë ndërprerje të plotë të lëvizjeve drejt shtetit Grek

Kakavije, Njoftohemi nga Policia Greke se duke filluar nga ora 03:00 deri në orën 12:00 të datës 12.06.2017 do të këtë ndërprerje të plotë të lëvizjeve drejt...

Humbet patenta dhe karta e identitetit në qytetin e Vlorës

Ka humbur një kartë identiteti dhe një patentë të cilat i përkasin Z.Ismail Gërnecaj Jemi të informuar se këto sende personale kanë humbur diku tek zona e...

Njoftim: Ka humbur portofol me kart identiteti ,dhe patent të kësaj zonje….

Njoftim : Dje te rruga Ali Demi ka humbur nje portofol   .Qytetarja thote se mund ti kete rrene afer dyqanit te Elezit  rruga nga pallati ne forme L per te kisha...

Vlorë: Së shpejti linja e re e tragetit ”Grimaldi Lines”

Më në fund Portit të Vlorës i rikthehet shpresa. Një nga kompanitë më të fuqishme të lundrimeve ”Grimaldi Lines” ka kohë që vëzhgon linjen e...

DAR: Matura shtetërore \ Hodaj: Trajnuam sekretuesit ,përgatitje infrastrukturës (Datat)

 Mbi 600 administratore do te perfshihen ne procesin e provimeve te matures shteterore 2017. 2400 maturante do te testohen kete fundvit shkollor. Provimet do te...

Njoftim: aksi rrugorë Skelë-Shkolla e Marinës, do të jetë i bllokuar deri ditën e Mërkurë.

Njoftim: Për shkak të punimeve që kanë filluar përgjatë Lungomares së Vlorës, ju bëjme me dije se aksi rrugorë Skelë-Shkolla e Marinës, do të jetë i...

Njoftim”Për shkak të punimeve që kanë filluar përgjatë Lungomares së Vlorës, ju bëjme me dije se aksi rrugorë Skelë-Shkolla e Marinës….

Njoftim: Për shkak të punimeve që kanë filluar përgjatë Lungomares së Vlorës, ju bëjme me dije se aksi rrugorë Skelë-Shkolla e Marinës, do të jetë i...

Njoftim: Nesër te stadiumi “Flamurtari” organizohet ceremonia e dhënies së cmimeve “Faik Bajrami”

Miqtë e mi nesër ne datë 03.06.2017, ora 11.00 në ambientet e stadiumit “Flamurtari” organizohet ceremonia e dhënies së cmimeve “Faik...

Gjendet një kartë identiteti dhe një palë celësa

Gjendet një kartë identiteti me emrin Nadire Zoto dhe një palë celsa në zonë e Kuzum BabaVlorë. I Interesuari mund të dërgoj mesazh tek Vlora News se të...

Njoftim ,PDIU: aktivitet në mbjelljen e fidanëve pranë pyllit të sodës

Kemi veç 1 atdhe në të mirë e në të keq këtë kemi. Qyteti vuan gjithnjë e me shumë shpyllëzimin, ndaj është detyrimi ynë moral që të kontribuojmë qofte...

Konsullata italiane në Vlorë ,aktivitete ,nga data 1 deri 4 qershor,me rastin e festës së Republikes Italiane (Video)

Promovimi i eventimenteve tradicionale per qytetaret italiane dhe shqiptare,aktivitetet e nisura nga konsullata italiane ne Vlore ,nga data 1 deri 4 qershor,me rastin e...

NJOFTIM: Zhvillohet në Universitetin e Vlorës “Ismail Qemali” Shkolla Verore “Informim dhe Privatësi”

Zyra e Komisionerit për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale në bashkëpunim me Universitetin e Vlorës “Ismail Qemali” dhe me...

Njoftim :Lokali ”Cooffe Quaranta” që ndodhet në Vlorë kërkon punëtore

Njoftim :Lokali ” Cooffe Quaranta”  që ndodhet në Vlorë afër komisarjatit kërkon një punëtore për kamariere , banakiere ,pasi lokali është i...

Kërkohen 5 punëtor për mbledhje bimësh midicinale

Kërkohen 5 punëtor për mbledhje bimësh midicinale. Paga 15 mijë lekë të vjetra në ditë plus ushqim dhe fjetje falas për sezonin 3 mujor Të interesuarit të...

Njoftim: rreth 3 orë bllokohet aksi kryesor rrugorë nga Teatri “Petro Marko” deri në Skelë

Njoftim: Sot rreth orës 09:30, njoftohen qytetarët, konkretisht drejtuesit e mjeteve pasi me rastin e 1 Qershorit (Festës së Fëmijëve) bllokohet aksi kryesor...

“Koha nis të pikturojë” 10 Qershor tek rrethi i Lungomares

Dejvid Myrtaj një  qytetar i Vlorës në bashkëpunim me z. Eduart Frakulla, i cili është një poet shumë i njohur i qytetit të Vlorës, kemi ndërmarrë një...

Kujtesë! Sot në orarin e pasdites qyteti i Vlorës nuk do të furnizohet me ujë të pijshëm

Kujtese! Sot ne orarin e pasdites qyteti i Vlores nuk do te furnizohet me uje te pijshem. Gjithcka per shkak te rehabilitimit te avarive ne rrjetin kryesor te furnizimit...

Vlorë, Ofertë punësimi

Bar restorant “Në Çaire” kërkon të punësojë një kuzhunier ose kuzhinier-e per kuzhinë tradicionale shqiptare. Pronari i restorantit thotë se kushtet...

Humbet karta Amerikane në qytetin e Vlorës

Humbet karta Amerikane në qytetin e Vlorës diku te zona nga gjykata te Kali i Trojës , qytetarja e cila ka humbur kartën e saj përcejll këtë mesazh në redaksinë...

Eshtë gjendur një kartë indentiteti dhe një patentë i këtij vlonjati ‘Emri’

Eshtë gjendur një kartë indentiteti dhe një patentë, Qytetari quhet Edmond Nesha  .Qytetari qe i ka gjetur i ka lene ne nje lokal ne Cole .te ”Bar Tepelena...

PDIU dega Vlorë ,Njofton gjithë mbështetësit e saj nga Vlora, se cel fushatën të Shtunën në Pallatin e Kongreseve…

Në kuadër të Celjes së Fushatës së Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet që kryehet të Shtunën në Pallatin e Kongreseve, PDIU dega Vlorë , Njofton...

Njoftim i rëndësishëm, ndryshon data e provimeve me zgjedhje për maturantët

Ndryshimi i datës së zgjedhjeve nga 18 qershor, në 25 qershor ka bërë që edhe data e provimeve me zgjedhje të maturës të lihet me 23, nga 24 që ishte vendosur...

Prej 2 ditësh zona përgjatë shëtitores bregdetare lungomare pa ujë dhe drita

Prej 2 ditësh zona pergjat shëtitores bregdetare lungomare, konkretishte nga hyrja për në ujë të ftohtë e deri në zonën e marinës, gjendet pa furnizim me...

Kërkoni një kredi të butë nga bashkia, ja si mund të aplikoni

Qytetarët e interesuar për të përfituar kredi të butë nga Bashkia e Tiranës me normë interesi të pandryshuar në 3 për qind, nuk kanë nevojë të shkojnë...

Iliada Haxhillari e cila është shtatzënë në muajin e saj të 7-të, ka nevojë për ndihmë ekonomike

Kjo është një histori e veçantë e cila i prek të gjithë pasi është nga ato të rrallat histori ku dëshira e të qenit prind të vë përballë çdi sfide....

Vlorë, Kanë humbur një palë celsa golfi te Plazhi i Vjetër

Më  kanë humbur një  palë celsa golfi te Plazhi i Vjetër  ,Te celsat është i varur një sy ,qytetari lutet se kush e ka gjetur të marr në këtë nm...

Muaji Maj celet sezoni turistik në të gjitha bashkitë e Qarkut Vlorë (Ditët-Datat)

Gjatë muajit Maj celet sezoni turistik në të gjitha bashkitë e Qarkut Vlorë, i cili mbyllet në mesin e muajit Tetor. Me rastin e celjes se sezonit veror 2017, DRKK...

Kampionati i boksit për moshat 15-16 -vjecar sot në Pallatin e Sportit, ora 17.

Në  orën 17  starton kampionati i boksit për moshat 15-16 vjecar. Pjesmarrës janë 11 ekipe nga qytete të ndryshme. Ku favorit për titullin kampion mbetet...

Tahir Muhedini sonte në @Real! PDIU, çështja çame dhe zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit!

Presidenti i Nderit të Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Tahir Muhedini sonte në @Real! PDIU, çështja çame dhe zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit!...

Vlorë; Iliana Paparizo u bëj thirrje qytetarëve dhe të rinjëve në një koncert madhështor më 12 maj te Lungo Mare

Të premten më 12 maj, ora 20:00, në Lungo Mare pritet që të zhvillohet ceremonia e celjes zyrtare të sezonit turistik. Bashkia e Vlorës ka gjithcka gati, ndërsa...

Ben Blushi; kryetari i Libras ,të djelën në Vlorë për prezantimin e kandidatëve për deputet

Libra Vlorë fton gjithë anëtarët dhe dashamirësit e qytetit të vlorës. Të dielën më datë 14 Maj ora 10:30 në sallën e madhe tek pallati i kulturës do të...