Category: Politike

Topalli: “Dy anët e errëta të Bashës”

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”, ish – kryetarja e kuvendit, Jozefina Topalli komenton dhe ironizon qëndrimin e kreut aktual të PD –së,...

Patozi ironizon Bashën: “Çdo opozitë në botë duhet të këtë 6 ministra teknikë në qeveri që të mos i vidhen votat”

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”, ish – deputeti i PD -së Astrit Patozi ka ironizuar kreun aktual të kësaj force politike, Lulzim...

Basha u bë me Ramën në zgjedhje, tani ankohet se PS i vodhi ato

Lulzim Basha deklaroi sot se: “Zgjedhjet u dhunuan dhe manipuluan nga Edi Rama dhe makineria e tij e pushtetit e ndihmuar nga krimi i organizuar dhe paratë e drogës...

Rama ministrave teknikë: U mbytët në lugën e ujit, suksese në jetë

Deklarate e Zyres se Kryeministrit: Duke i falenderuar ministrat teknike te Partise Demokratike per kontributin e dhene dhe posacerisht zevendeskryeministren per rolin...

Basha reagon për raportin e ministrave teknikë

Raporti i ministrave teknikë është dëshmia më e fundit që provon se zgjedhjet u manipuluan. Ky raport plotëson panoramën e denoncimit të manipulimit të...

Qytetari dixhital denoncon: Mafien, që kontrollon të gjithë tenderat e pastrimit të spitaleve dhe rrobave!

Qytetari dixhital denoncon: – Mafien, qe kontrollon te gjithe tenderat e pastrimit te spitaleve dhe rrobave! – Baxhanakun e famozit Beqja qe merr 30%!...

Berisha: Akti normativ për blerje energjie dhe ai i kovave për helikopterët, një aktakuzë e vërtet!

Akti normativ per blerje energjie dhe ai i kovave per helikopteret, nje aktakuze e vertet! Te dashur miq, pas zbrazjes elektorale te digave dhe djegies se mijra e mijra...

Mesila Doda vijon të replikojë me nënkryetarin e PD-së, Edmond Spaho

Nje shenim i fundit… Per z. Spaho qe me miresjellje po na kujton marreveshjen e nates PD-PS Nese jeni i shqetesuar se pse nuk eshte ne Parlament kryetari i PDIU, duhet...

Ylli Manjani: “E ke personale”…

“E ke personale”… ——- Kur të thonë “e ke personale”, me thënë të drejtën të hapin barkun. Bëjnë si amerikanë e...

Dorëheqjet e ministrave teknikë, reagon Tritan Shehu

FUNDI I NJE SPEKULLIMI “KUKUVAJKASH” NDAJ PD-se. Do largohen apo jo ministrat teknike te PD nga Qeveria, do te kete koalicion PD-PS, apo ndonje prej tyre do...

Koço Kokëdhima: Emri i Arbën Xhaferit do t’i bënte nder Universitetit Shtetëror të Tetovës

Emri i Arbën Xhaferit do t’i bënte nder Universitetit Shtetëror të Tetovës Ibrahim Rrugova, me ndjemprehtësi gjeniu, ndërkombëtarizoi çështjen shqiptare...

Ministrat teknikë publikojnë raportin që zbardh të vërtetën e zgjedhjeve

RAPORTI Nga informacionet e Ministrisë se Brendshme rezulton se ne zgjedhje janë angazhuar grupe te njohura kriminale ne mbeshtetje te subjekteve politike, kryesisht...

Berisha: Vila e re Lal lekut në Qerret (Foto)

Vila e re Lal lekut ne Qerret? Te dashur miq, gazetari investigativ na sjell ne kete shkrime dhe keto foto, vilen luksoze te Lal lekut, siç kane filluar ta therrasin...

Turistët në Sarandë përshëndesin Edvin Kristaq Ramën (Video)

Turistet ne Sarande pershendesin Edvin Kristaq Ramen me: Videon e ujerave te zeza te Sarandes! Te dashur miq, pas Ksamilit, deti i kaltert i Sarandes u ngjyros me ujerat...

Demiraj jep dorëheqjen, falenderon Bashën

Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj, përmes një statusi në profilin e tij në ‘Facebook’, ka reaguar pas dorëheqjes. Te nderuar Miq! Keto 12 jave ne...

Ministrat teknikë japin dorëheqjen. Nuk do të ketë bashkëqeverisje Rama – Basha

Tre muaj pas marrëveshjes “Rama – Basha”, ministrat teknikë të Partisë Demokratike bënë aktin formal të largimit nga Qeveria “Rama”. Ata u bënë...

Albana Vokshi: Plot 163 qendra shëndetësore do të mbyllen në vjeshtë…

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi reagon me anë të një stausi duke shkruar se duke filluar nga muaji shtator 163 qendra shëndetësorë kryesisht në...

Petrit Vasili: Ekonomia shqiptare në konfuzion

Ekonomia shqiptare në konfuzion. Investimet e huaja në nivelin më të ulët se asnjë herë. Thithja e projekteve të mëdha më e ulta. Nuk ka prioritete madhore në...

Berisha: Çunat e krimit fshehin krimin!

Çunat e krimit fshehin krimin! Lexoni mesazhin e pushuesit dixhital ne Sarande. sb “Ju shkruaj per nje rast qe po ndodh ne Sarande.Kusheririt tim ia kane mare...

Ja cilat janë problematikat në qarkun e Vlorës

Kryeministri Rama nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook” ka bërë publik raportin e dëgjesave publike, me problematikat për qarkun e Vlorës. Ja...

Kryemadhi nga Jala: Po shkojmë drejt diktaturës

Fjala e plotë e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi Ky është viti i nëntë që ne organizojmë këtë kamp. Ndihem tepër e kënaqur që jam pjesë e këtij...

Vasili: Eurobarometri na tregon se shqiptarët na qenkan shumë të lumtur, sepse janë shumë të varfër

Eurobarometri na tregon se shqiptarët na qenkan shumë të lumtur, sepse janë shumë të varfër. Eurobarometri na thotë edhe që megjithëse janë tre herë e kusur...

Berisha: Në Shqipëri, këtë sezon turistik u mbytën pushues 4 herë më shumë se në mbarë Europën!

Ne Shqiperi, kete sezon turistik u mbyten pushues 4 here me shume se ne mbare Europen! Te dashur miq, sot mediat njoftuan mbytjen e radhes te nje pushuesi ne Velipoje,...

Dëgjesat publike në qarkun e Gjirokastrës. Ja cilat janë problematikat në këtë qark

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, kryeministri Rama ka bërë publike raportin e dëgjesave për qarkun e Gjirokastrës. Ja statusi i...

PDIU mbron deputetin Rakipi. PD –së: mos bëj rolin e hienave me një aksident tragjik

Pas deklaratave të PD –së, e cila kërkon heqjen e imunitetit të deputetit Aqif Rakipi, ka reaguar Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet. Në një deklaratë për...

Mediu: Socialistët nuk zbatuan paktin Rama-Basha! Teknikët, thjesht formalisht!

Çfarë e penalizoi opozitën në zgjedhje? Pse aleatët nuk prodhuan vota në favor të PD-së? Çfarë duhet të bëjë e djathta për t’u ringritur? A duhet të...

Edi Rama: Letra e javës…

LETRA E JAVËS Në ndërkohë që jo pa të drejtë trazohemi nga sjelljet e nga aktet e parazitëve dhe grabitqarëve në zyrat e shtetit, pak ose aspak vlerësohen...

PD: T’i hiqet urgjent imuniteti dhe të hetohet Aqif Rakipi

Deklarata e plotë e Partisë Demokratike: Neni 273 i Kodit Penal, i cili eshte ne fuqi edhe per miqte e Edi Rames, dikton se Aqif Rakipi mban pergjegjesi edhe per...

Petrit Vasili, ironizon qeverisjen në Shqipëri

Me anë të një statusi në Facebook Petrit Vasili Kreu i grupit parlamentar të LSI-së shkruan Dritëroi shkruante këto vargje të rralla të një filozofie...

Rama publikon raportin e radhës (Foto)

Kryeministri i vendit Edi Rama në vijim të publikimit të dëgjesave publike, sot ka publikuar ankesat e  banorëve të qarkut të Fierit. RAPORTI JUAJ Pasqyra...

Aksidenti i deputetit Rakipi, reagon PD

Deklarate e Partise Demoratike Deshmia e kusherinjve te Seit Sorrës, viktimes se aksidentit, eshte tronditese dhe tregon se kemi te bejme me nje ngjarje kriminale....

Jozefina Topalli, tregon për internimin e xhaxhait dhe shenjat që ka gjetur në Porto Palermo (Foto)

Te dashur miq. Para disa ditesh duke vizituar Porto Palermon, Xhoana Topalli gjeti te gdhendur ne muret e saj emrin e xhaxhait , Ferdinand Topalli. Ferdinandi ishte 12...

Dëgjesat në qarkun e Beratit, ja raporti i kryeministrit

Kryeministri Rama ka bwrw publik raportin e dwgjesave pwr qarkun e Beratit. Ja status ii kryeministrit: “RAPORTI JUAJ Pasqyra zgjedhore dhe raporti i dëgjesave për...

Pas aksidentit, Ndocaj poston foto, ka dhe një mesazh për Kreun e PD -së!

Pas aksidentit të rëndë me makinë dy ditë më parë në Itali, deputeti Eduard Ndocaj i është rikthyer postimeve për politikën në vend, dy ditë pas aksidentit...

Ja cilat janë problematikat e qarkut të Elbasanit

Kryeministri Rama ka publikuar raportin e radhës, të dëgjesave publike nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”. Këtë herë radhën e ka Elbasani....

RRUGA E ARBËRIT ÇEL PROGRAMIN 1 MILIARDË PER RINDËRTIM 

Nëpërmjet një njoftimi në rrjetin social “Facebook”, kryeministri i vendit Edi Rama bën me dije se “Rruga e Arbërit tashmë ka çelur programin 1...

Kokëdhima: Kryeministri i Shqipërisë që po digjet!

Kryeministri i Shqipërisë që po digjet! (Replikë me një qytetare) Unë quhem Vera. E lexova te Facebook- u i ZGJIDHJA-s statusin tuaj: ”Shqipëria në flakë,...

Vasili: Shqipëria pa qeverisje dhe pa qeveri

Shqipëria pa qeverisje dhe pa qeveri. Megjithë katastrofën e zjarreve në gjithë Shqipërinë, mbytjet që vazhdojnë në plazhet tona- ku edhe dje në Vlorë pati...

Berisha: Qeverinë e kontrollon Ymer Lala!

Qeverine e kontrollon Ymer Lala! Lexoni mesazhin e oficerit dixhital! sb “Pershendetje Doktorr. Sé pari ju uroj shendet.PO tè bej me dije sé qeverine e...

Berisha – Ramës: Kërkoji falje familjes së poeti Havzi Nela. Babai yt firmosi vrasjen e tij

Ish – kryeministri i vendit, Sali Berisha i është drejtuar sot kreut aktual të qeverisë, Edi Rama për të bërë një falje publike. Por, kujt duhet t’i...

Fatmir Mediu: Rama ka venë në punë gjithë makinën propogandistike për rrezikun RUS ndaj pushtetit të tij (Foto)

Të dashur miq, Rama ka venë në punë gjithë makinën propogandistike për rrezikun RUS ndaj pushtetit të tij. Kjo është situatë qesharake dhe përpjekje e...

Kokëdhima: Të shporrim kastën e korruptuar dhe të mos e braktisim Shqipërinë

Të shporrim kastën e korruptuar dhe të mos e braktisim Shqipërinë Prej disa kohësh, Policia e Shtetit, po bllokon në kufi dhe në aeroport shtetasit shqiptarë...

Kokëdhima: Shqipëria në flakë, “timonieri” në plazh!

Shqipëria në flakë, “timonieri” në plazh! Vetëm dje janë shënuar 14 vatra të reja zjarri. Katër familje në Ulëz të Matit kanë luftuar për të...

Petrit Vasili: Kryeministri u kthye nga emigracioni, informojeni…

Kryeministri u kthye nga emigracioni, informojeni… Para viteve 90′ shokët e byrosë politike nuk e dinin që populli hante bukë me tollon dhe varfëria...

Basha: Sot 29 vjet më parë, kur Europa kishte nisur të çlirohej nga robëria komuniste dhe perdja e hekurt e izolimit po binte kudo, regjimi gjakatar shqiptar vrau Havzi Nelën

Sot 29 vjet më parë, kur Europa kishte nisur të çlirohej nga robëria komuniste dhe perdja e hekurt e izolimit po binte kudo, regjimi gjakatar shqiptar vrau Havzi...

Rama: “Raportin për Tiranën, ja çfarë duan më shumë kryeqytetasit

Kryeministri Rama, ka bërë publik sot, në rrjetet sociale raportin për Tiranën, pas dëgjesave të shumta të deputetëve të këtij qarku dhe vetë atij me...

Reagon Kodheli: “Mjerimi i RD, për të ardhur keq”

Ditën e sotme, në faqen e parë të gazetës së selisë blu, “Rilindja Demokratike” është publikuar një shkrim kundër Ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli....

Berisha: Shqipëria në flakë, Noriega freskohet në ujrat e Dhërmiut! (Foto)

Shqiperia ne flake, Noriega freskohet ne ujrat e Dhermiut! Te dashur miq, me dhjetra e dhjetra vatra zjarri ne te kater anet e vendit po i vene flaken Shqiperise. Nga...

Petrit Vasili: Deri kur kështu ma…thoshte Migjeni i madh

Kjo është Shqipëria jonë sot nën peshën e indiferencës shtetërore dhe ecjen kuturu dhe pa drejtim drejt theqafjes. Deri kur kështu ma…thoshte Migjeni i...

Raporti i dëgjesave publike: “Ja për çfarë u ankuan qytetarët e Durrësit”

Kryeministri Edi Rama ka bërë publike në rrjetin social “Facebook”, pasqyrën zgjedhore dhe raportin e dëgjesave për qarkun e Durrësit. Njësoj si dhe në...