Category: Politike

Kokëdhima: ZGJIDHJA ka publikuar të dhëna për skandalin e ndotjes që bëjnë kroçierat e huaja në brigjet tona

Dje ZGJIDHJA ka publikuar të dhëna për skandalin e ndotjes që bëjnë kroçierat e huaja në brigjet tona. Më poshtë gjeni dokumentin e plote: Italianët që i...

Berisha: Ja kush është ‘I Madhi në Tiranë’ ku trafikantët e drogës dorëzonin pjesën

Me i madhi ne Tirane eshte Noriega, te tjeret jane me te vegjel se ai! Te dashur miq, pergjimet e fundit te sherbimeve inteligjente, te trafikanteve te lumit te droges...

Rrëfehet Preç Zogaj: Disa të huaj mbyllën sytë para blerjes së votave, Basha ka qenë i drejtë!

Për një kohë të gjatë historia e tij ka qenë ajo e PD-së. Në kulmin e zhurmës dhe në një moment kritik për PD-në, Preç Zogaj, përmes një interviste për...

Rama publikon raportin: Ja çfarë i shqetëson më së shumti qytetarët e …(Foto)

RAPORTI JUAJ Pasqyra zgjedhore dhe raporti i dëgjesave për Qarkun Shkodër. Miqtë e këtij rrjeti nga qarku i Shkodrës, janë të lutur të bëjnë sugjerime apo...

Berisha: Shqipëria në flakë, Noriega nuk ka kohë të lëjë pushimet!

Shqiperia ne flake, Noriega: Nuk kam kohe te le pushimet! Te dashur miq, thatesira e zgjatur, temperaturat e larta te veres, kanbistet qe kerkojne parcela te reja, masat...

“Për italianët që i bënë m***n, detit të Sarandës”

REAGIMI I PLOTË: Italianët që i bënë m… detit të Sarandës. Të veprojë prokuroria! Kroçera gjigande “MSC Poesia” në datën 3 gusht shkarkoi ujërat e...

Klosi zbulon arsyen e vërtetë pse ‘teknikët’ po qëndrojnë kaq gjatë në pushtet

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, një nga zërat më aktivë në politikën shqiptare, Fatos Klosi, ka komentuar situatën aktuale që nga reforma në...

Në Kuvend do kemi 4 deputetë studentë (Emri)

Kuvendi i ri do të ketë një përfaqësim interesant këtë legjislaturë, pasi do të ketë 4 deputetë të rinj, të cilët janë ende student. Tre deputete femra...

Vasili: Kryeministri turist do ikë duke na e lënë Shqipërinë të djegur

Maqedonia shpall gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të situatës së rëndë me zjarret. Kryeministri turist bën qejf sa ngopet në pushime. Ndërkohe zjarri...

Grupi i ngushtë i Bashës kundër ftesës së Kryemadhit për bashkëpunim LSI – PD

Ftesës së bërë tre ditë më parë nga kryetarja e LSI-së Monika kryemadhi i është përgjigjur pozitivisht vetëm “negociatori” i kohës së çadrës mes...

Kokëdhima: Kë do të arrestojë Rama për hashashin?!

Kë do të arrestojë Rama për hashashin?! Shqipëria u damkos në vitin 2016 si vendi kampion i kultivimit dhe qarkullimit kriminal të kanabisit, që furnizoi...

Berisha: Droga dhe atletet, dy varësitë e Noriegës

Ish – kryeministri i vendit, Sali Berisha në një status në rrjetin social “Facebook” komenton dhe ironizon kryeministrin actual Edi Rama. Ja se çfarë shkruan...

Tabaku: PS e kopjoi programin nga PD. Shkarkimet – prova e korrupsionit 4 vjeçar të Ramës

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, u shpreh se turi i dëgjesave të kryeministrit Rama dhe shkarkimi i drejtorëve më të rëndësishëm në vend,...

LSI thirrje Presidentit Meta: Të shqyrtohet lista e 124 trafikantëve të drogës. Të thërritet Rama, Llalla e Ajazi

Zv. Kryetari i LSI –së, Luan Rama i ka bërë thirrje Presidentit Meta që të thërrasë në takim kryeministrin Rama dhe kryeprokurorin Llalla në lidhje me listën...

Dorëheqjet e drejtorëve të Hipotekave: Kryeministri Rama anulon urdhrin e ministrit teknik

Sipas një njoftimi të bërë nga Zyra e Kryeministrit, shefi i qeverisë e ka anuluar urdhrin e Ministrit të Drejtësisë, Gazment Bardhi, duke bërë të qartë se...

Ekstradimi i “Ballist” Morinës në Serbi, Bushati: Ja strategjia që po ndiqet

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati e ka komentuar sot këtë çështje për mediat nga Shkodra, duke deklaruar se shteti shqiptar është në përpjekje të vazhdueshme...

Pasi lë Presidencën, Nishani kthehet në PD: Nuk kam nevojë për poste

Pas pesë vitesh në Presidencë dhe një javë në pozicionin “ish”, Bujar Nishani rikthehet në Partinë Demokratike. Në një intervistë ekskluzive për gazetën...

Ministri teknik kundër ‘gjyqit publik’ të Ramës ndaj drejtorëve të hipotekave

Njoftimi i plotë Ministri i Drejtësisë z. Gazment Bardhi, është njohur sot me kërkesën për dorëheqje të Regjistruesve të Zyrave Vendore të Regjistrimit të...

Kokëdhima: Lër tumanet dhe atletet, vish çizmet dhe shuaj zjarret!

Lër tumanet dhe atletet, vish çizmet dhe shuaj zjarret! Vendi është përfshirë nga flakët. Mijëra hektarë pyje po shkatërrohen, qendrat e banuara pranë tyre...

Shqipëria digjet, shpërthen edhe Vasili ndaj Ramës

Situatë e jashtëzakonshme, Shqipëria në flakë. Zjarre të frikshme që po asgjesojnë pasuri natyrore dhe prona të qytetarëve. Aleanca e kryeministrit me...

Kejdi Mehmetaj: I them kryeministrit të thërrasë menjëherë zjarret në kryeministri

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj i është drejtuar me një ‘sugjerim”, Kryeministrit Edi Rama Sygjerim Në vazhdën e mbledhjeve urgjente, me pretekst...

Kokëdhima: Mos e prekni reformën territoriale!

Mos e prekni reformën territoriale! Reforma teriritoriale është nga të paktat trashëgimi pozitive të qeverisjes së 4 viteve të kaluara. Ajo, ende nuk ka dhënë...

Rama përjashtohet për shkak të atleteve nga foto familjare e Samitit të Podgoricës!

Mbrëm në orët e vona Sali Berisha ka hedhur një postim në Fb e tij ku shprehet se arsyeja e përjashtimit nga kjo foto ishin atetet e kryeministrit. Mungesa e...

Ndërsa socialdemokracia po njeh një periudhë të vështirë në shumicën e Europës, ajo po lulëzon në Shqipëri dhe Maqedoni, thekson ish-ministri britanik i çështjeve europiane, në një artikull për “le Monde”

MIRËMËNGJES dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë artikull për Shqipërinë dhe Ballkanin, botuar në francezen Le Monde nga Denis MacShane, Ministër për...

TA GËZOJMË REPUBLIKËN E RE TË EDI RAMËS!

Nga Astrit Patozi Të ikin drejtorët e hipotekave, që të shuhet një herë e përgjithmonë fara e korrupsionit në këtë vend. Që të shërohet edhe vetë...

Patozi, Bashës: “Ta gëzojme Republikën e Re të Edi Ramës”

Astrit Patozi ka shkruar në profiling e tij në “Facebook” një status ku shprehet se Lulzim Basha premtoi “Republikën e Re”, por që në fakt me marrëveshjen...

Vasili sulmon sërish Ramën: Shqipëria është bërë qendra ndërkombëtare e trafikut të drogës, a do e japësh dorëheqjen?

Kreu i ngrupit parlamentar të LSI –së, Petrit Vasili ka reaguar pas publimit të raportit të Qendrës Europiane të Drogave, duke sulmuar sërish kryeministrin Edi...

Ministrja e LSI Gjosha: Qeveria 2 muaj pa u mbledhur, shkarkimet e Ramës të papranueshme

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha shprehet se qeveria shqiptare nuk është mbledhur për plot dy muaj. Ajo në një intervistë thotë se ajo personalisht nuk ka...

Ministri teknik takimin e parë të punës me liderin demokrat Lulzim Basha

Dritan Demiraj është ministri teknik i vendosur nga Lulzim Basha, lideri i opozitës, dhe i dakordësuar nga kryeministri Edi Rama, për të drejtuar Ministrinë e...

Ultimatumi i 1 gushtit! Rama, kriminelëve: Shkoni me pushime se përndryshe do ju kap!

Ultimatumi i 1 gushtit! Rama, krimineleve: Shkoni me pushime se perndryshe do ju kap! Te dashur miq! Edvin Kristaq Rama zgjodhi si rastesisht 1 gushtin per t’ju...

Ja kush është diplomati shqiptar që do të drejtojë kabinetin e Presidentit Meta

Vetëm një ditë pasi vendosi Alqi bllakon në postin e sekretarit të përgjithshëm, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka emëruar ditën e sotme edhe shefin e tij...

Berisha: Ky është turizmi në shtetin e Noriegës! (Video)

Ky eshte turizmi ne shtetin e Norieges! Turistja dixhitale denoncon: – plagosjen e vajzes te saj 6 vjeçare nga dashi ne Ksamil! – mungesen e reagimit te...

“ME PËRRALLËN KAPENI HAJDUTIN, NUK GËNJEN DOT MË, AS TË MADH E AS TË VOGËL NË KËTË VEND”

Reagim Valbona Mezini, anetare e Kryesise se PDSH. “Kryeministri ka mbledh drejtoret e spitaleve dhe po na mbush mendjen se jane pis shume pis spitalet. Po ç’na...

Nisma për ringritjen e PD s’do të ndalet, ja deklarata

DEKLARATE E NISMES PER RINGRITJEN DHE DEMOKRATIZIMIN E PD. Në përfundim të votimit për Kryetar të Partisë Demokratike, në gjendjen e krijuar në Partinë...

Alushi: ja drejtoret e para dhe pas 25 qershorit

Gazetari vlonjat Ergys Alushi ben nje paralelizem me drejtoret e para 25 qershorit, qe i duheshin partise, e po te njejten qe tashme po shkakohen nje nga nje. Ja cfare...

Jorida tabaku: “Drejtorët, ushtarë të bindur, kanë vjedhur me bekimin e kryeministrit”

Pas dëgjesave dhe takimeve të kryeministrit Edi Rama me drejtorët e administratës si dhe dorëheqjet e kërkuara nga vet ai, ka reaguar deputetja e Partisë...

Vasili: ka reaguar pas vendimit të Ramës për shkarkimin e drejtorëve të spitaleve.

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas vendimit të Ramës për shkarkimin e drejtorëve të spitaleve. Vasili thotë se nuk është faji drejtorëve për...

Braktis LSI –në për t’iu bashkuar PS -së. Ja kush është

Arben Maloku, administratori i Zall – Herrit, nga radhët e LSI –së, me anë të një statusi të publikuar në rrjetet sociale braktis partinë me pretendimin...

Presidenti Meta emëron Sekretarin e Përgjithshëm të Presidencës. Ja emri

Presidenti, Ilir Meta ka zgjedhur sot Sekretarin e Përgjithshëm të këtij institucioni. Sekretari i Përgjithshëm i Presidencës do të jetë Alqi Bllako, ekspert i...

Basha: Shqiptarët do të zhgënjehen, aksioni i kryeministrit do të përfundojë …

Menjëherë pas deklaratave të fundit të kryeministrit lidhur me aksionin kundër hashashit, ka reaguar kreu i PD -së, Lulzim Basha. Përmes një statusi në...

Basha: Me seriozitetin tragjiko-komik që e ka pushtuar, Edi Rama shpalli sot para botës një tjetër betejë historike…

Me seriozitetin tragjiko-komik që e ka pushtuar, Edi Rama shpalli sot para botës një tjetër betejë historike: luftën heroike kundër kanabisit dhe grupeve...

Ilir Meta firmos dekretin e tij të parë si President (Foto)

Presidenti Ilir Meta ka firmosur dekretin e parë të tij që kur mori këtë detyrë. Ditën e sotme, presidenti Meta i ka dhënë gradën madhore ‘Gjeneral...

Statuti i ri i PD/ Ja propozimet për kompetencat e kryetarit…

Më poshtë deklarata e plotë: Në përfundim të votimit për Kryetar të Partisë Demokratike, në gjendjen e krijuar në Partinë Demokratike pas humbjes së thellë...

Kokëdhima: Kina ndalon importin e mbetjeve të Europës, a do i pranojë ato Shqipëria…

Kina ndalon importin e mbetjeve të Europës, a do i pranojë ato Shqipëria? Ku qëndron sekreti i sevdasë që ka shfaqur kryeministri ynë për të sjellë në...

Berisha, denoncon përdorimin e makinave gjatë vakancave nga zyrtarët e lartë të policisë!

Turisti dixhital denoncon: Perdorimin e makinave gjate vakancave nga zyrtaret e larte te policise! sb “Pershendetje Doktor! Uroj te jeni mire! Jam ne Drimadhe ku...

Basha: Keqqeverisja shkaktoi 600 mln euro dëm

Pas raportit të KLSH -së për dëmin ekonomik të shkaktuar nga institucionet shtetërore, ka reaguar kryetari i PD, Lulzim Basha. Basha e quan dëmin ekonomik kosto...

Berisha: Mbi 80% e infermierëve nuk kanë master!!

Infermierja ne Korçe i perplas ne fytyre Rames, ne mexhlise, mashtrimin e tij per rritjen e rrogave! Ajo i thote Rames se: – nuk i keni rritur rrogat tona per...

Kokëdhima: Qeveria “afrikane” e Tiranës!

Qeveria “afrikane” e Tiranës! Kryeministri po vazhdon nëpër Shqipëri një fushatë manipuluese me takime “gju më gju me popullin”, duke bërë sikur...

Kokëdhima: Si po ia faturon Erjon Veliaj paaftësinë e tij banorëve të Tiranës

Si po ia faturon Erjon Veliaj paaftësinë e tij banorëve të Tiranës Bashkia Tiranë miratoi rritjen e çmimit të ujit me 45%. Pas kësaj rritje fshihet paaftësia...

Berisha: Të dorëhequrit e Ramës bëjnë kërdinë!

Te dorehequrit e Rames bejne kerdine! Lexoni mesazhin e zyrtarit dixhital. sb 28:07:2017 – “Pershendetje doktor, Keta drejtoret qe kane dhene gjasme...