Category: Politike

Ilir Meta firmos dekretin e tij të parë si President (Foto)

Presidenti Ilir Meta ka firmosur dekretin e parë të tij që kur mori këtë detyrë. Ditën e sotme, presidenti Meta i ka dhënë gradën madhore ‘Gjeneral...

Statuti i ri i PD/ Ja propozimet për kompetencat e kryetarit…

Më poshtë deklarata e plotë: Në përfundim të votimit për Kryetar të Partisë Demokratike, në gjendjen e krijuar në Partinë Demokratike pas humbjes së thellë...

Kokëdhima: Kina ndalon importin e mbetjeve të Europës, a do i pranojë ato Shqipëria…

Kina ndalon importin e mbetjeve të Europës, a do i pranojë ato Shqipëria? Ku qëndron sekreti i sevdasë që ka shfaqur kryeministri ynë për të sjellë në...

Berisha, denoncon përdorimin e makinave gjatë vakancave nga zyrtarët e lartë të policisë!

Turisti dixhital denoncon: Perdorimin e makinave gjate vakancave nga zyrtaret e larte te policise! sb “Pershendetje Doktor! Uroj te jeni mire! Jam ne Drimadhe ku...

Basha: Keqqeverisja shkaktoi 600 mln euro dëm

Pas raportit të KLSH -së për dëmin ekonomik të shkaktuar nga institucionet shtetërore, ka reaguar kryetari i PD, Lulzim Basha. Basha e quan dëmin ekonomik kosto...

Berisha: Mbi 80% e infermierëve nuk kanë master!!

Infermierja ne Korçe i perplas ne fytyre Rames, ne mexhlise, mashtrimin e tij per rritjen e rrogave! Ajo i thote Rames se: – nuk i keni rritur rrogat tona per...

Kokëdhima: Qeveria “afrikane” e Tiranës!

Qeveria “afrikane” e Tiranës! Kryeministri po vazhdon nëpër Shqipëri një fushatë manipuluese me takime “gju më gju me popullin”, duke bërë sikur...

Kokëdhima: Si po ia faturon Erjon Veliaj paaftësinë e tij banorëve të Tiranës

Si po ia faturon Erjon Veliaj paaftësinë e tij banorëve të Tiranës Bashkia Tiranë miratoi rritjen e çmimit të ujit me 45%. Pas kësaj rritje fshihet paaftësia...

Berisha: Të dorëhequrit e Ramës bëjnë kërdinë!

Te dorehequrit e Rames bejne kerdine! Lexoni mesazhin e zyrtarit dixhital. sb 28:07:2017 – “Pershendetje doktor, Keta drejtoret qe kane dhene gjasme...

SHKOJNË BASHKË ATO, O TIMONIER LUNDËRTHYER!

Nga Astrit Patozi Kjo loja e Edi Ramës se kush korrupton me shumë, sistemi apo njerëzit, më kujton atë anekdotën “hip se të vrava, zbrit se të...

Endrit Braimllari,merr mandatin e Metës në Kuvend

I kontaktuar nga Top Channel, Braimllari ka pohuar se në momentin e parë që KQZ do t’i ofrojë mandatin e deputetit, ai do ta pranojë atë. Braimllari do të jetë...

Kokëdhima: Të mbrojmë Ballist Morinën, Qeveria ti dalë për zot shqiptarisë!

Të mbrojmë Ballist Morinën, Qeveria ti dalë për zot shqiptarisë! Ballist Morina është një hero i gjallë në zemrat e popullit dhe të rininë shqiptare. Ai...

Basha: Edi Rama dhe veglat e tij në krye të Bashkisë Tiranë kanë kërkuar procedim penal kundër qytetarëve që ngritën zërin…

Edi Rama dhe veglat e tij në krye të Bashkisë Tiranë kanë kërkuar procedim penal kundër qytetarëve që ngritën zërin para bashkisë ndërsa ata ngritën në...

Analiza e PD: Asnjë nuk largohet. Kërkohen “tregtarët” e votës

Ndërsa zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit përfunduan, Partia Demokratike ka nisur një analizë të thellë brenda saj. Edhe pse pak ditë më parë, kreu i...

Zgjedhjet e qershorit, Dashamir Tahiri rrëzon Bashën: Vendosi sovrani

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashamir Tahiri, i cili nuk do të jetë pjesë e parlamentit të ri, ka komentuar rezultatin negativ të opozitës shqiptare në Qarkun...

Ja ku e gjeni çdo te premte deputeten e Vlorës

Depuetja e Vlores, Nada Meçorapaj ka ndermare iniciativen e takimeve me qytetaret. Ajo ka sqaruar se do te takohet me cdo vlonjat per te qene zeri i tyre. Ja cfare...

Procedohen të rinjtë e FRPD, reagon Basha

Ka reagur kreu i PD, paa kallezimit qe kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj ka bere per te rinjte e FRPD, te cilet protestuan per ujin. “Edi Rama dhe veglat e tij...

Deputeti i Vlorës, Shehaj: E ke nisur gabim Edi!

Deputeti i Vlores, demokrati Agron Shehaj ka kritikuar Ramën lidhur me takimin e bërë me administratën. “E ke nisur gabim Edi”, – shkruan Shehaj....

“Më shumë me më pak”, tkurret ekzekutivi në shtator:

Gjatë rrëfimit në INTV Kryeministri Rama ka folur edhe për ndryshimet radikale që do të ketë ekzekutivi. Kryeministri Edi Rama ka zbuluar disa detaje të...

Gati “fshesa” në administratë. Rama: Të largohen parazitët

Gjatë degjesës me qytetarët e Gjirokastrës kryeministri Edi Rama ka bërë një deklaratë të fortë për administratën, duke thënë se ka shumë parazitë që...

Kallëzimi për Ramën, Vasili: “Presim reagim serioz nga Prokuroria”

Kreu i grupit parlamentar të LSI -së, Petrit Vasili ka komentuar zgjedhjet e 25 qershorit dhe thirrjet e Rames për policinë. Sipas tij, policia u bë njësh me...

Gruaja i kërkon punë për djalin, Rama i kthehet ashpër: “Ta gjejë vet”

Gjatë dëgjesës së zhvilluar sot në qytetin e Gjirokastrës, një grua ka marrë mikrofonin dhe i është drejtuar Kryeministrit Rama. Pasi tregoi problemin që...

Këshilltarja e LSI –së, Erjona Guri: “As uji i pishinave te kompleksi i Dajtit nuk do t’i lajë zullumet e Xhemal Qefalisë”

Këshilltarja e LSI –së, Erjona Guri ka reaguar pas padisë që deputeti i Partisë Socialiste Xhemal Qefalia ka bërë ndaj saj. Guri është shprehur se “as uji i...

Berisha: Këto janë plantacionet e reja të lejtenantëve të Noriegës!! (Foto)

Keto jane plantacionet e reja te lejtenanteve te Norieges!! Qytetari dixhital denoncon me foto plantacionet e fresketa te Kanabisit te -Lejtenanteve te Norieges; Artur...

Rama: Dëshirat e qytetarëve, për 100 ditët e para të qeverisë së re

RAPORTI JUAJ Skuadra e Shënimeve punoi mbi komentet e postimit për idenë e 10 operacioneve për 100 ditët e para të qeverisjes së mandatit të ri. Të cilat ishin:...

Meçorapaj: Ja ‘Ksamili dje’ dhe ‘Ksamili sot’ (Foto)

Deputetja e PD, per qarkun e  Vlores Nada Mecorapaj ka reaguar pas ndotjes ne Ksamil. Mecorapaj ka publikuar dy foto, ‘Ksamili dje’ dhe ‘Ksamili...

Vasili: Kryeministri ka qenë në emigracion për katër vjet

Kryeministri ka qenë në emigracion për katër vjet. Tani u kthye dhe po njihet me Atdheun dhe qeverisjen e dështuar të kryeministrit Rama. Ka të drejtë në fakt...

Patozi – Bashës e Gjanës: Gara reale në PD do të ndodhi shpejt

ASKUSH NUK E KA GËZUAR MANIPULIMIN E VOTËS Nga Astrit Patozi Manipulimet dhe deformimet flagrante të votës nuk i ka gëzuar askush në Shqipëri. Në të gjitha...

Deputeti grek: Shqipëria po bën çdo gjë që të mos hyjë në BE!

Të tjera reagime kanë ardhur në drejtim të autoriteteve shqiptare, nga pala greke pas prishjes së disa ndërtesave të cilësuara nga këta të fundit si “prona...

Koço Kokëdhima: ZGJIDHJA për qytetarët! Të gjithë në këmbë ju çohuni!

ZGJIDHJA për qytetarët! Të gjithë në këmbë ju çohuni! PS me ndihmën e dy këshilltarëve të LSI-së e rritën në mënyrë drastike çmimin e ujit. Tani UKT do...

Topalli: 70% e antarësisë së PD nuk kanë marrë pjesë në farsen e Lulzim Bashës

70% e antaresise se PD nuk kane marre pjese ne farsen e Lulzim Bashes. Ata e kane refuzuar me shume percmim. Lulzim Bashen nuk e ka uruar askush ( pervec Kukanit) edhe...

Basha: Edi Rama e ka ditur mirë se kush janë krerët e hipotekave, sa hajdutë e sa abuzues janë

Edi Rama e ka ditur mire dhe cdo dite se kush jane kreret e hipotekave, sa hajdute e sa abuzues jane. Por per te kane qene ne rregull sepse i kane sherbyer pushtetit te...

SA kushtuan zgjedhjet e 25 qershorit?! E tregon Klement Zguri

Zgjedhjet e 25 qershorit i kanë kushtuar buxhetit të shtetit 6 milionë dollarë. Kjo është shuma që ka shpenzuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, nga dita e...

Vetting edhe në administratën shtetërore, ja plani Rama

Qeveria do të ndërmarrë një aksion të ri për të hetuar punën e tatim-Taksave, hipotekave, doganave dhe institucioneve të tjera të dhënies së shërbimeve....

PS analizë edhe pse fitoi. Ja drejtuesit e grupeve të punës

Partia Socialiste ka nisur analizën në 12 qarqet e vendit, për të evidentuar suksesin apo dështimin e çdo funksionari, në kuadër të zgjedhjeve tw 25 qershorit....

Presidenti Meta: “Tre ditë pas marrjes së detyrës pret në zyrë ambasadorin amerikan Donald Lu”

Vetëm tre ditë pasi ka marrë detyrën si President i vendit, Ilir Meta ka pritur në zyrë ambasadorin amerikan në Tiranë Donald Lu. Abasadori Lu i është drejtuar...

Reagon PD: “Rama u kërkoi dorëheqjen zyrtarëve të Hipotekave. Si Enveri!”

Pas mbledhjes që Kryeministri Rama zhvilloi me drejtuesit e Hipotekave ka reaguar menjëherë Partia Demokratike, përmes deputetit Tritan Shehu. Sipas Shehut, kjo...

Reagon këshilltarja e përjashtuar nga LSI: “Do bashkohem me PS”

Genta Mezini, këshilltarja e përjashtuar sot nga grupi i këshilltarëve të LSI-së në Bashkinë Tiranë, ka reaguar në lidhur me votën e saj “pro rritjes së...

Kryeministri Rama: “Hipotekat një nga pjesët më të prekura prej sistemit kanceroz të Tepsisë së Partive të Pushtetit

Kryeministri Rama ka dalë sot në një deklaratë publike për mediat. Rama është ndalur tek çështja e hipotekave. Ditët e fundit në këtë sector ka patur...

Lulzim Basha: Pazareve të Edi Ramës dhe veglave të tij në krye të Bashkisë Tiranë për të dyfishuar çmimin e ujit …

Pazareve të Edi Ramës dhe veglave të tij në krye të Bashkisë Tiranë për të dyfishuar çmimin e ujit dhe për të miratuar koncesionet klienteliste të shkollave...

Kokëdhima: Zgjidhja dënon planin për rritjen drastike të çmimit të ujit

A do jepet me konçension Ujësjellësi i Tiranës (UKT)? ZGJIDHJA dënon planin për rritjen drastike të çmimit të ujit. Rama e Veliaj dinakërisht e pabesisht kanë...

Deklaratë mbi qëndrimin nga ana e aktivistëve organizatorë të protestës kundër votimit për rritjen e çmimit të ujit në dëm të xhepit të qytetareve te Tiranes.

Ja deklarata e plotë: “Sot qytetarë të Tiranës u mblodhën për të kundërshtuar rritjen abuzive të çmimit të ujit nga ana e Këshillit Bashkiak. Protesta...

Patozi është Lulzim Basha në provë ,jo opozita

“Dëgjova sot Lulzim Bashën të merrte ne dorë skeptrin e opozitës dhe të përcaktonte kushtet, që duhet të plotësonte dikush për t’u pranuar të...

Kreu i KQZ -së: “Në zgjedhjet e ardhshme do të ketë votim elektronik”

Klement Zguri, Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve deklaron se zgjedhjet e ardhshme, pra në zgjedhjet vendore të 2019-ës, mund të zhvillohen elektronikisht....

Topalli akuza Bashës: “Nuk e fsheh dot urrejtjen ndaj deputetëve që dolën kundër teje, dhe luftuan me drogën dhe krimin në pushtet”.

Reagon Jozefina Topalli menjëherë pas mbledhjes së Bashës me deputetët e rinj në një kohë kur ende nuk ka mbaruar mandati i grupit të mëparshëm. Përmes një...

PD: “Basha, mbledhje me deputetët e rinj. Mungon Berisha”

Kryetari i rizgjedhur në krye të Partisë Demokratike Shqiptare, Lulëzim Basha mblodhi sot grupin e ri parlamentar në selinë blu. Pas mbledhjes, ai i ka ftuar...

Erdogan uron Presidentin Meta: “Kemi besim të plotë te ju si President”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Republikës, Ilir Metës, me rastin e marrjes së detyrës. Në telegramin e...

LSI: “Ja cilat janë kushtet në këmbim të votës për rritjen e çmimit të ujit”

Erjona Xhixho, këshilltarja e LSI –së, përmes një deklarate për mediat tha se LSI do të bashkojë votat me PS-në në këshill për çmimin e ujit të pijshëm...

Koço Kokëdhima: Komedia e zgjedhjeve në PD dhe nisma e “Zgjidhja”-s

Komedia e zgjedhjeve në PD dhe nisma e “Zgjidhja”-s Asnjë surprizë nuk pati nga farsa e zgjedhjeve të reja për kryetarin e Partisë Demokratike....

Edi Rama ndalohet nga policia

Para pak orësh qarkulluan në media disa foto të kryeministrit Edi Rama, teksa ndalohej nga policia e Holandës në aeroport. Parmbreme vone u nis me çarter privat si...