Kategoria: Sport

16111258_10208103429492584_1956694532_n

ZYRTARE-SHTYHET KAMPIONATI I FUTBOLLIT

ZYRTARE-SHTYHET KAMPIONATI I FUTBOLLIT Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që të shtyjë rifillimin e Kategorisë Superiore me një javë. Më parë ishte...

16111620_10208095177246283_1950307946_n

Flamurtari përforcon mesfushën me një tjetër kosovar(Foto)

Flamurtari përforcon mesfushën me një tjetër kosovar.Haxhi Neziraj ësht ë lojtari q ë i ësht ë bashkuar skuadr ës n ë Antalia. Ky i fundit luan si mesfushor...

15996261_10206033794402216_1168096246_n

Rifillimi i kampionatit,nuk ka konsensus mes klubeve

Rifillimi i kampionatit,nuk ka konsensus mes klubeve Kampionati shqiptar i futbollit duhet të nisë më datë 21 janar,por disa klube,mes tyre edhe Flamurtari kanë...

auto_robert_borova1484299565

Vdes sportisti i Shqipërisë

Borova ka qenë i njohur në kohën e tij dhe një ndër sportistët më të famshëm të Shqipërisë në ato vite, për të cilin kanë shkruar mediat ndërkombëtare,...

G-Taylor

Papritur humb jetën trajneri i mirënjohur

Në moshën 72-vjeçare ish-trajneri i Anglisë dhe Aston Villas, Graham Taylor humb jetën . Futbolli në Britaninë e Madhe është në zi pasi një legjendë e...

arbitrat5

Arbitrat në seminar, gati stemat e FIFA-s

Arbitrat e futbollit të Kategorisë Superiore, të parë dhe të dytë kanë nisur në Durrës seminarin e përçdovitshëm, ku do të analizohet gjysmërruga e garës,...

15979016_10208075802641930_408557459_n

FLAMURTARI MIQESORE NE ANTALIA

Flamurtari zhvillon këtë  të  mërkurë ndeshjen e parë miqësore,pas pergatitjeve disa ditore që po kryhen në Antalia të Turqisë. Në orën 17 e 30 me orën...

superiorja_3

Ngrica/ Superiorja kërkon shtyrjen e rifillimit të kampionatit

Ngricat, dëbora, temperaturat e ulëta, acari që ka përfshirë vendin tonë prej disa ditësh, ka gjasa të jenë prezente tërë janarin. FSHF-ja, në projektin e...

13867093_10204892833398904_1819846203_n

Administratori i Flamurtarit Sinan Idrizi kërkon privatizimin e Flamurtarit

Administratori i Flamurtarit Sinan Idrizi kerkon privatizimin e Flamurtarit. Kreu i klubit vlonjat ka folur per gjithcka rreth situates tek Flamurtari,denimet e marra...

neymar

Neymar vazhdon të “agjërojë”

24 vjeçari nuk ka gjetur rrugën drejt golit në 10 ndeshje me radhë, diçka që nuk i ka ndodhur asnjëherë që nga transferimi në “Camp Nou”. Trajneri i...

saaa_1483802914-2740220

Zyrtare: Armando Sadiku bëhet me skuadër të re (Foto)

Armando Sadiku edhe zyrtarisht është lojtari i Luganos. Pas shumë negociatash të vështira, sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, edhe zyrtarisht është...

15934349_10205995648848601_1339667608_n

Flamurtari siguron “përforcimin” e parë në merkato

Flamurtari siguron “përforcimin” e parë në merkato. Flamurtari tashmë bën zyrtarisht përforcimin e parë në merkato. Ai është Alesio Hyseni, i cili prej...

634423__original

Berisha lë pas dëmtimin, gati për të luajtur

Portieri shqiptar Etrit Berisha ka lënë pas peripecitë pas operiaconit të kryer duke përfunduar me sukses edhe fazën rehabilituese. Berisha tashmë është i...

634416__original

De Biasi vlerëson Veliaj-n: Ështe një nga njerëzit më të zotë

Puna e bërë në një vit e gjysmë nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, duket se i ka bërë përshtypje të madhe edhe trajnerit të Kombëtares shqiptare...

rashica-780x439

Rashica në Serie A, gjiganti italian insiston për kosovarin

Milot Rashica vazhdon të mbetet njëri nga lojtarët më të pëlqyer për skuadrat italiane. E përditshmja italiane ‘Tuttosport’, ka shkruar se skuadra e Napolit...

634270__rklljjucre

Futbollisti i njohur mposht kancerin

Marco Russ, u diagnostikua me kancer vetëm disa muaj më parë. Mbrojtësi i skuadrës gjermane ka kaluar të gjitha fazat e trajtimit dhe tashmë është gati për të...

15871104_10208026447208075_1069016399_n

Flamurtari,Në Turqi per fazë përgatitore

Flamurtari ka rinisur ne date 4 janar pergatitjet pas pushimeve per festat e fundvitit. Skuadra vlonjate do te qendroje ne Vlore deri me date 7 janar,ndersa me pas do te...

russ-1-780x439

Historia e bukur e Russ që mposhti kancerin dhe iu kthye futbollit (Foto)

Marco Russ, kampionatin e tij e ka fituar tashmë. Viti 2017 nis me një lajm fantastik për kapitenin e Eintrahti Frankfurtit, i cili u diagonostikua me kancer vetëm...

capture-13-650x358

E kërkon Barcelona, transferohet në Real Madrid (Foto)

Real Madrid është afër realizimit të një përforcimi të ri. Real Madrid është i gatshëm ta fitojë garën për transferimin e Julian Weigl. E përditshmja...

capture-11-650x324

Milan me super përforcimin e parë në vitin 2017 (Foto)

Milan është afër zyrtarizimit të blerjes së Gerard Deulofeu nga Everton. Gerard Deulofeu do të jetë përforcimi i parë i madh i Milanit në vitin 2017....

15826523_1317483614977118_9185798710513902081_n

Toni Kroos i është kundërpërgjigjur Ronaldos

Toni Kroos ka dashur të përmbyllë gjithçka me një postim në rrjetin social “Twitter” e më pas duke shpërndarë edhe foton e fenomenit nga faqja e tij në...

la_gymbit_wonder_core_smart_09

Ushtrimet që jua krijojnë vijën V(video)

Muskujt e barkut krijohen në kuzhinë, por krijimi i prerjes seksi “V” merr  shumë punë. Për ta fituar këtë prerje duhet të krijoni një program ushtrimesh...

capture-419

Ibrahimovic me fjalët e tij për Messin e ‘nervozon’ Ronaldon

Zlatan Ibrahimovic ka vetëm lëvdata për sulmuesin e Barcelonës, Lionel Messi. Zlatan Ibrahimovic e konsideron Lionel Messin si futbollist nga Play Station. Sulmuesi...

15801460_10205950997252339_1003168221_n-1

Tiranë,Rimi Sport Academy prezantim me sukses në kampionatin kombëtar (Foto)

Rimi Sport Akademy ne Vlore,prezantim me mjaft sukses ne kampionatin europian dhe ate kombetar te zhvilluar ne kryeqytet. Rimi Sport Akademy ka bere nje paraqitje mjaft...

1738218-36762586-2560-1440-16-650x358

Guardiola: Ky ekip është në garë për titull në Premierligë (Foto)

Pep Guardiola beson se Manchester United është ende në garë për titull në Premierligë. Manchester United është ende në garë për titull në Premierligë,...

sjo-tuj-per-650x358

Barcelona transferon futbollistin që e “urrejnë” tifozët kosovarë (Foto)

Barcelona ka hequr dorë nga nënshkrimi me mbrojtësin e kroat të krahut të djathtë, Darijo Srna. Katalanët tani janë hedh në sulm për një tjetër mbrojtës nga...

19-304-650x350

Zyrtare: Kaçe refuzon Shqipërinë

Ergys Kaçe nuk do të transferohet në Superligën e Shqipërisë. Prej disa ditësh po flitet me të madhe për transferimin e Ergys Kaçes te Skënderbeu. Duket një...

barcaq_1483082434-637848

Barcelona vëzhgon yllin e ri të Francës (Foto)

Drejtuesit e Barcelonës janë duke e vëzhguar mbrojtësin e ri francez, Dayotchanculle Upamecano. E përditshmja sportive katalane, Mundo Deportivo, shkruan se...

milan_1483095870-2871014

Milan transferon ish sulmuesin e Barcelonës (Foto)

Milan është afër transferimit të sulmuesit të Evertonit, Gerard Deulofeu Sipas mediave britanike Milan dhe Everton janë negociata për sulmuesin spanjoll, Gerard...

manaj_1483099803-4600123

Manaj bashkohet në La Liga me ish-yllin e Milanit

E ardhmja e Rei Manajt mund të jetë në Spanjë, ku ka disa klube që interesohen për të. Lajmi ka disa ditë që qarkullon në mediat italiane, por sot është...

kapiten1

Skuadra e Milanit përforcimeve të mëdha gjatë verës

Drejtuesit e Milanit  kanë nisur misionin për sezonin e ri. Cesc Fabregas dhe Isco mund të transferohen te Rossonerët në fund të këtij sezoni, shkruan Corriere...

cristiano-ronaldo

Ja vetura që bleu dje Ronaldo (Foto)

Pas një viti të mrekullueshëm si në aspektin individual po ashtu edhe në atë ekipor, ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka shpërblyer vetën me një veturë...

diego-simeone-544554

Ja cilët janë 10 trajnerët më mirë të vitit 2016

Diego Simeone është trajneri më mirë për vitin 2016 sipas Federatës Ndërkombëtare të Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS) e cila ka publikuar si...

19-261-650x358

Zyrtare: Mavraj nënshkruan me klubin e ri (Foto)

Mërgim Mavraj është futbollist i ri i Hamburgut. Mbrojtësi shqiptar është larguar nga Koln duke i’u bashkuar rivalit nga Bundesliga në kontratë deri më 30...

19-259-650x358

PSG ‘vjedh’ përforcimin e Barcelonës (Foto)

Paris Saint-Germain është i gatshëm t’i prishë punë Barcelonës në angazhimin e një përforcimi. Paris Saint-Germain është në kërkim të një tjetër...

noo-650x358

Conte flet pas fitores së 12-të radhazi të Chelsea

Chelsea regjistroi fitoren e 12-të më radhë në Premierligë, duke mposhtur 3:0 Bournemouthin.  I lumtur me këtë rezultat është ndarë trajneri Antonio Conte, i...

josoe-650x358

Mourinho: Ky është mesfushori më i mirë në botë (Foto)

Jose Mourinho beson se Paul Pogba është mesfushori më i mirë në botë. Portugezi duke folur pas ndeshjes të cilën Unitedi e fitoi 3:1 ndaj Sunderlandit, ka...

j-ss-620x358

Manaj – Inter, ky është lajmi i fundit

U largua për të fituar eksperiencë, por jo vetëm që nuk e ka fituar, por tashmë nuk bën pjesë as në planet e një skuadre të vogël si Pescara. Sulmuesi...

mi-780x439

Mick Schumacher do të garojë në Formula 3

Mick Schumacher do të vazhdojë të jetë një pilot i makinës italiane “Team Prema”, me të cilën konkurroi edhe këtë sezon. Kjo skuadër ka disa talente të...

bodega_navidad_facebook-624x3261

Iniesta paralajmëron Realin në intervistën e Krishtlindjes

Në intervistën e fundvitit për “Mundo Deportivo”, spanjolli foli rreth vitit që po vjen. “2017-a do të jetë një vit shumë i vështirë për ne, por do të...

2016-06-03-majlinda-kelmendi-thumbnail

Majlinda Kelmendi bën krenarë të gjithë shqiptarët

Majlinda Kelmendi ka rrëmbyer edhe një çmim të rëndësishëm sot. Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF) ka konfirmuar se kampionia olimpike ka fituar çmimin për...

auto_noti1431095308

Noti shqiptar mbush 85 vjeç!

Të gjithë ata që kanë bërë historinë e këtij sporti në vend nisur që më 1931, kanë zhvilluar një ceremoni për të kujtuar gjithë figurat e njohura të...

wayne-rooney-650623

Ja sa do jetë paga e tij në javë

Wayne Rooney ka marrë një ofertë të pabesueshme nga skuadra kineze. Daily Mirror shkruan se “Guangzhou Evergrande” i ka ofruar kontratë prej 822 mijë euro në...

Thibaut Courtois of Chelsea

Portieri ‘fenomen’ do të transferohet në Real Madrid (Foto)

Thibaut Courtois dëshiron të rikthehet në La Ligë. Portieri i Chelseas synon të transferohet në Real Madrid, pas përfundimit të këtij sezoni, shkruan e...

nintchdbpict000285531417-9-650x358

“AS” zbulon klubin e ri të Jamesit (FOTO)

“AS” nuk ka dyshime. E përditshmja sportive madrilene e afërt me Real Madridin konfirmon atë që shkroi “Gazzetta dello Sport”: James Rodriguez mund të...

renditja_e_fifas

Renditja e FIFA-s, ja pozicioni i Shqipërisë

FIFA ka publikuar sot renditjen e kombëtareve të botës për muajin dhjetor. Asnjë nga skuadrat e grupit tonë kualifikues për në “Rusia 2018” nuk kanë...

4

Incidente në ndeshjen Vllaznia-Tirana,

Incidentet e tifozerive të Vlaznisë dhe Tiranës nuk kanë munguar sërish në stadiumin “Loro Boriçi”. Në takimin e luajtur  të enjte në Shkodër, dy...

1-46

Formacionet zyrtare: Inter – Lazio

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Inter – Lazio Inter dhe Lazio kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për Serie A...

5857paolo_tramezzani

Tramezzani flet para largimit: Shqipëria do të më mungojë

Në komentet e “Domenica Sportiva” ku është bashkëpunëtor me dashamirësi shpesh shprehen, “Tramezzani duket si një personazh i dalë nga “Beautiful”....

150kg-coloured-bumper-plate-deal

PESHËNGRITJE, TIRANA SHPALLET KAMPIONE E SHQIPËRISË (VIDEO)

Tirana është shpallur të hënën kampione e dyfishtë në peshëngritje, si për meshkuj, ashtu dhe për femra. Kampionati Kombëtar, që është zhvilluar në...