Category: Sport

Luhet sot Mlada Boleslav – Skënderbeu, flet trajineri Daja

Sot, në orën 18:00, luhet ndeshja Mlada Boleslav – Skënderbeu, e vlefshme për turin e dytë kualifikues të Ligës së Evropës. Trajneri i korçarëve, Ilir Daja,...

Gazetari Sportiv, vlonjati Petraq Hanxhari sjell librin “Atletika, Mbretëresha e sporteve”

Gazetari Sportiv, vlonjati Petraq Hanxhari sjell librin “Atletika, Mbreteresha e sporteve” “Gazetari i njohur sportiv i Vlores, Petraq Hanxhari, ka...

Phelps kundër peshkaqenit se kush noton më shpejt (Video)

Notari amerikan Michael Phelps e ka humbur garën në 100 metra not kundër një peshkaqeni të madh. Gara e shumë reklamuar kokë-me-kokë mes notarit amerikan dhe...

Sonte Barcelona dhe PSG në konferenca të ndara për media, njoftimi për Neymar?

Paris Saint Germain do të mbajë konferencë për media në ora 11 të mbrëmjes, vetëm gjysmë ore para Barcelonës, që gjithashtu do ti drejtohet mediave të...

AC Milan e kërkon Milot Rashicën

Blerja e klubit nga investitorët kinezë dhe investimet e tyre të mëdha kanë rikthyer entuziazmin te tifozët dhe shpresën se AC Milan do të konkurrojë përsëri...

Klubi nga Serie A: E duam Ajetin (Foto)

Arlind Ajeti pritet ta vazhdoj karrierën në Serie A Mbrojtësi kosovar, Arlind Ajeti, ka mundësinë konkrete për të vazhduar të qëndrojë në kampionatin italian...

Flamurtari i ri, moduli dhe formacioni i mundeshem me afrimet

Flamurtari ditën e djeshme ka afruar edhe lojtarin e 11-të në skuadër dhe ai është vlonjati Lejdi Liçaj, marrëveshja me të cilin ishte arritur prej disa...

Serfisti sulmohet sërish nga peshkaqeni (Foto)

Serfisti Mick Fanning bëhet sërish protagonist në media. Australiani u sulmua nga një tjetër peshkaqen gjatë garimit të tij në “World Surf League “, duke i...

Një talent i ri për Flamurtarin (Foto)

Klubi kuqezi dhe mesfushori kanë pasur një bisedë, pas së cilës kanë konfirmuar bashkëpunimin, pa dhënë detaje në lidhje me anën financiare. Haxhi Neziraj...

Intervista e parë e trajnerit të ri të Kombëtares shqiptare

Trajneri i ri i Kombëtares shqiptare të futbollit, në një rrëfim të dhënë për Dritan Shakohoxhën në “Super Sport”, në intervistë e parë pas emërimit...

Flamurtari starton fazën përgatitore

Flamurtari starton fazën përgatitore. E ndarë në dy faza, përgatitja e Flamurtrait do të kryhet në Mavrovë dhe më pas në Greqi, ndërsa kthimi ne Vlorë, do te...

Christian Panucci merr drejtimin e ekipit Kombëtar të futbollit

Tashme edhe zyrtarisht skuadra kombetare e futbollit e ka trajnerin e saj: Christian Panucci ulet zyrtarisht në stolin kuqezi. Trajneri italian ishte zgjedhja e...

Lajm i gëzueshëm për tifozët e Milanit

Një lajm i gëzueshëm për tifozët e Milanit. Drejtuesit e skuadrës së Milanit kanë vendosur të mos i shesin dy talented e skuadres, Suson dhe Manuel Locatellin....

Çfarë thotë traineri i ri Kombëtares per Himnin

Christian Panucci, traineri i ri i Kombëtares shqiptare,  ka premtuar se do të mësojë himin e Kombëtares shqiptare për ta kënduar ashtu siç bënte De Biasi....

Ende kaos te Flamurtari për pagat

Janë tre lojtarë të Flamurtarit që kërcënojnë për pagat. Siç bëhet me dije,  Ilir Berisha, Donjet Shkodra dhe Astrit Fazliu janë tre lojtarët që ende nuk...

Mbërrin traineri i ri i kombëtares

Kombëtarja shqiptare ka më në fud trainerin e saj të ri. Christian Panucci ka mbërritur mbrëmë vonë në Tiranë. Ai dhe FSHF arritën marrëveshjen për...

Kukësi kërkon të arrijë kualifikimin, përballë Sheriff Tiraspol

Skuadra e Kukësit po bëhet gati për ndeshjen e ditës së nesërme përballë Sheriff Tiraspol, ndeshje në të cilën kërkon të arrij kualifikimin për në turin e...

Vazhdon telenovela me trainerin e kombëtares

Dy qëndrime të ndryshme të institucionit të futbollit shqiptar, sa i përket trajnerit të ri të Kombëtares. Fillimisht, në një njoftim në faqen zyrtare në...

​Juventus nënshkruan me zëvendësuesin e Buffonit (Foto)

Juventus dhe Arsenal kanë arritur marrëveshje për portierin Wojciech Szczesny Skuadra e Juventusit ka arritur marrëveshje me Arsenalin për transferimin e portierit,...

​Zyrtare: Pensionohet Totti, ky është roli i ri te Roma

Francesco Totti edhe zyrtarisht është pensionuar nga futbolli aktiv Legjenda italiane, Francesco Totti ka njoftuar se është pensionuar nga futbolli aktiv, për të...

Juventusi insiston për talentin e Milanit, dëshiron t’i hakmerret për Bonuccin

Locatelli ka rënë në radarin e Juventusit, i cili nuk ka vend te klubi nga “San Siro”, pas transferimeve të shumta gjatë verës. Juventusi vazhdon të jetë i...

Asistuesit më të mirë në La Liga që nga viti 2014, Messi apo Cristiano? (Foto)

Luis Suarez dhe Leo Messi janë asistuesit më të mirë në La Liga që nga sezoni 2013/14. “Squawka Football” ka bërë të ditur se sulmuesit e Barcelonës, Luis...

Starton kampionati europian në basketboll për femra. Merr pjesë edhe Shqipëria

Ekipi kombëtar i Shqiperise në basketboll për femra deri në moshën 18 vjeç, drejt kampionatit europian që starton në datën 3 gusht në Irlandë. Skuadra...

Luftëtari vdes pasi lufton me kundërshtarin

Një luftëtar i MMA i peshave të rrënda, vdiq pasi u rrëzua pas ndeshjes së tij të parë pas më shumë se një viti. Donshay White kishte ndeshjen kundër Ricky...

Formula 1, Mercedesi perfekt, Ferrari gabon në finish

Gara e Silverstone ndryshoi gjithçka në hierarkinë e këtij sezoni në Formula 1, me dy makinat gjermane në vendet e para. Lewis Hamilton dominoi në çdo metër,...

Dani Alves mohon sherrin me Bonuccin natën e finales: Mos hidhni m… kur s’dini gjë

Nuk kanë të mbaruar historitë e finales së humbur të Champions League për Juventusin. Thashethemet për sherre në pushimin e ndeshjes së fituar nga Real Madrid...

“Përleshen” lojtarët e Manchester United (Video)

Atmosfera në kampin e “Djajve të Kuq” është fantastike, pavarësisht se kjo video fillimisht të jep një pasqyrë tjetër. Dy lojtarët e Manchester United,...

Juventusi vendos për Sandron

Juventusi ka gati kontratën e re për Alex Sandron, pas refuzimit të ofertës së Chelseat prej 70 milionë eurove. Gjasat që Alex Sandro të qëndrojë dhe...

​Simeone merr një shqiptar në ekipin e parë (Foto)

Keidi Bare do të jetë me skuadrën e parë të Atletico Madridit në fazën përgatitore të kësaj vere Atletico Madrid ka ftuar pesë lojtarë të akademisë në...

Tragjedi në futbollin afrikan, 8 tifozë humbën jetë në stadium (Video)

8 persona janë mbytur në një rrëmujë që pasi përleshjen ndërmjet tifozëve në përfundim të ndeshjes fianle të kampionatit në Senegal. 49 persona të tjerë...

LISTA/ 10 shitjet më të dhimbshme të Juventusit

Juventusi është skuadra më e suksesshme në Itali. Kjo ka bërë që ‘Zonja e Vjetër’ në skuadër të ketë gjithmonë emra të mëdhenj, që edhe i kanë sjell...

100 milionë euro nga Premier Liga për Gonzalo Higuain, por Juventusi i refuzon (Foto)

Juventus ka refuzuar një ofertë me vlerë prej 100 milionësh euro nga skuadra e Chelsea për transferimin e sulmuesit Gonzalo Higuain. “Tuttosport” shkruan se...

Manchester në sulm për të marrë këto 3 superlojtarë (Foto)

Jose Mourinhos i kanë mbetur në kasafortë 100 milionë sterlina dhe po kërkon për ti shpenzuar në këtë merakto vere. United vazhdon të ndjekë emra të rinj....

Hidhet shorti paraprak për Kupën UEFA

UEFA ka bërë ndarjen paraprake për shortin e turit të tretë eliminator të Ligës së Europës. Skënderbeu nuk ka mundësi që në rast kualifikimi me Kairat...

Messi: Këtë vit dua të fitoj gjithçka

Pesë herë lojtari më i mirë në botë, Lionel Messi, po qëndron në Japoni për të prezantuar edhe zyrtarisht sponsorin e ri të klubit, kompaninë japoneze...

Trajneri Gjoka rrëfen ngjarjen: “E vërteta e historisë me policinë në Vjenë”

Flet për herë të parë Ernest Gjoka, trajneri i Kukësit që së bashku me tetë lojtarë të skuadrës së Kukësit u ndaluan nga policia e Vjenës  për shkak të...

Hidhet shorti i Kategorisë Superiore, sezoni 2017-2018

Është hedhur sot paradite, në orën 11.00 ne sallën e konferencave në Federatën Shqiptare të Futbollit, shorti për edicionin e ardhshëm të Kategorisë...

Hidhet shorti i kategorisë superiore për sezonin futbollistik 2017-2018

Hidhet shorti i kategorise superiore per sezonin futbollistik 2017-2018,Flamurtari e nis ashtu si nje vit me pare serish ne Korce,ndaj Skenderbeut vendas. Shorti i...

Dyshime për trukime, 7 lojtarë të Kukësit dhe trajneri Gjoka përfundojnë në polici

Klubi i Kukësit është tronditur ditën e djeshme pasi shtatë lojtarë dhe trajneri Ernest Gjoka janë ndaluar nga policia austriake, ku janë shoqëruar në...

Të martën hidhet shorti për Kalendarin e Superiores

Pas vendimit të Komitetit Ekzekutiv për ditën e startit të Kategorisë Superiore, edicioni 2017-2018, FSHF ka vendosur që të vijojë më tej me përcaktimin e...

Skandal në Bullgari/ Thirrje “vritini dhe shkelini shqiptarët” në ndeshjen e Partizanit

Takimi i mbrëmshëm mes Botev Plovdivit dhe Partizanit, ndonëse u zhvillua në fushë asnjanëse, në stadiumin “Lazuar” të Burgasit, u karakterizua nga thirrjet...

Shqipëria e 63-ta në renditjen e FIFA-s

Shqipëria renditet në vendin e 63-të, për muajin korrik në rënditjen e përmuajshme që zhvillohet nga FIFA/Coca Cola për të gjitha ekipet përfaqësuese që...

Barcelona frikëson të gjithë me formacionin e ri (Foto)

Barcelona pritet të bëjë disa ndryshime në ekipin e parë. Skuadra e Barcelonës do të vijë me disa ndryshime në sezonin e ri, me Leo Messin i cili do të luajë...

Barcelona e rrëmben lojtarin e kërkuar nga Real Madridi (Foto)

Barcelona dëshiron ta mposht Real Madridin për Dani Ceballos të Real Betis. Barcelona dëshiron të nënshkruajë me Dani Ceballos, mesfushorin e Real Betis, i cili...

Barcelona ia uron Messit ditëlindjen me një video speciale (Video)

Lionel Messi, ylli i Barcelonës, sot feston ditëlindjen e 30-të Gjiganti nga La Liga, Barcelona, nëpërmjet Facebookut ia ka uruar ditëlindjen yllit të saj, Lionel...

Messi i jashtëzakonshëm: 30 vjet, 30 tituj me Barcelonën (Foto)

Lionel Messi, ylli i Barcelonës, sot feston ditëlindjen e 30-të Reprezentuesi i Argjentinës, Lionel Messi ka një karrierë të jashtëzakonshme deri më tani. Ai me...

PSG ofron 68 milionë euro për Agueron (Foto)

Paris Saint-Germain po synon ta transferoj Sergio Aguero Sipas gazetës britanike, The Times, Paris Saint-Germain do të mundohet që gjatë këtij afati kalimtar ta...

Dembele – Barcelona, ndodh befasia

Ousmane Dembele ka befasuar ekipin e Barcelonës. Ylli francez nuk dëshiron të qëndrojë në Borussia Dortmund, sepse dëshiron të gjej një skuadër të re. Por,...

Inzaghi – Kombëtarja shqiptare, lajm fantastik nga “Gianluca di Marzio” (Foto)

Filippo Inzaghi vazhdon kontaktet me Federatën Shqiptare të Futbollit. Filippo Inzaghi është kandidat i ri për postin e selektorit të Shqipërisë. “Gianluca di...

“Bye bye” Man Utd, Januzaj te klubi i njohur për 11 milionë euro (Foto)

Adnan Januzaj ka ofertë për transferim në La Ligë. Manchester United ka marrë ofertë me vlerë prej 11 milionë euro nga Real Sociedad për Adnan Januzaj. Klubi...