Category: Sport

Messi i jashtëzakonshëm: 30 vjet, 30 tituj me Barcelonën (Foto)

Lionel Messi, ylli i Barcelonës, sot feston ditëlindjen e 30-të Reprezentuesi i Argjentinës, Lionel Messi ka një karrierë të jashtëzakonshme deri më tani. Ai me...

PSG ofron 68 milionë euro për Agueron (Foto)

Paris Saint-Germain po synon ta transferoj Sergio Aguero Sipas gazetës britanike, The Times, Paris Saint-Germain do të mundohet që gjatë këtij afati kalimtar ta...

Dembele – Barcelona, ndodh befasia

Ousmane Dembele ka befasuar ekipin e Barcelonës. Ylli francez nuk dëshiron të qëndrojë në Borussia Dortmund, sepse dëshiron të gjej një skuadër të re. Por,...

Inzaghi – Kombëtarja shqiptare, lajm fantastik nga “Gianluca di Marzio” (Foto)

Filippo Inzaghi vazhdon kontaktet me Federatën Shqiptare të Futbollit. Filippo Inzaghi është kandidat i ri për postin e selektorit të Shqipërisë. “Gianluca di...

“Bye bye” Man Utd, Januzaj te klubi i njohur për 11 milionë euro (Foto)

Adnan Januzaj ka ofertë për transferim në La Ligë. Manchester United ka marrë ofertë me vlerë prej 11 milionë euro nga Real Sociedad për Adnan Januzaj. Klubi...

Xhaka i propozon martesë të dashurës, shikoni çfarë ndodhi (Foto)

Granit Xhaka i ka bërë një propozim emocionues të dashurës së tij për martesë. Mesfushori kosovar i Arsenalit ka publikuar momentin e propozimit në Facebook....

Orari i ndeshjeve të skuadrave shqiptare në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës

Kampioni i Kosovës, Trepça ’89, do të nisë rrugëtimin historik në Ligën e Kampionëve të martën (27 qershor) kur do të udhëtojë drejt Ishujve Faroe për...

Ish-trajneri i Milanit dhe Juventusit mund të marrë drejtimin e Shqipërisë

Nëse presidenti i FSHF-së, Armand Duka, po mendon për një trajner italian për të ardhmen e përfaqësueses kuqezi, padyshim që një nga emrat më të njohur mes...

Iku i përlotur nga Shqipëria…por Giani de Biazi na surprizon të gjithëve më 25 qershor

Xhani De Biazi nuk është më në krye të Kombëtares shqiptare të futbollit, por nënshtetësia shqiptare i jep atij mundësinë që të jetë një nga votuesit që...

​Phelps nuk ka konkurrencë, provon të garojë me peshkaqen

Notari më i mirë në histori, Michael legjendar ka gjetur më në fund një rival të denjë që do ta kthejë në garë, predatorin më të rrezikshëm të planetit...

Ndryshim drastik në futboll: S’ka më dy pjesë nga 45 minuta

Bordi i Asociacionit Ndërkombëtar të Futbollit (IFAB) është duke planifikuar një ndryshim të madh në lojën e futbollit Rregullat në futboll janë duke...

Skuadra kombëtare shqiptare e handballit,ku loz dhe ”Christo Bena”

Quhem Christo Bena 23 vjec, jam rritur ne Greqi ku fillova kontaktin e pare ne moshen 7 vjecare me Handballin. Ne vazhdim u shkruajta ne skuadren Posidhon Lutrakiu ne...

Facebook kërkon ndihmë, ka probleme me…

Si luftohet terrorizmi në rrjetin social duke respektuar privatësinë? Është një nga pyetjet që shtron Mark Zuckerberg në Facebook, edhe në lumin e kritikave...

Verratti në pushime verore, ajo çfarë mban në dorë i gëzon të gjithë tifozët e Barcelonës (Foto)

Marco Verratti është objektiv i madh i Barcelonës. Marco Verratti është ëndrra e Barcelonës për transferim në Camp Nou gjatë afatit kalimtar të verës....

E papritur: Enrique merr drejtimin e gjigantit të Premierligës

Luis Enriquen mund ta shohim në Premierligën angleze edicionin e ri. Është skuadra e Chelsea që po mendon për ish trajnerin e Barcelonës, i cili aktualisht...

Konfirmohet e ardhmja e Etrit Berishës

Është arritur më në fund një marrëveshje mes Atalantës dhe Lazios. Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha do të jetë transferimi i bujshëm i...

Chelsea i jep 250 milionë euro Contes për transferimin e lojtarëve

Chelsea janë të gatshëm ta mbështesin menaxherin e tyre, Antonio Conte me rreth 250 milionë funta këtë verë, për transferimin e lojtarëve, sipas mediave...

De Biasi mos qaj, trego kush e përgatiti arkivolin tënd

Lirim Zalla ka qenë shumë kritik në vitet e fundit për situatën në institucionin e futbollit shqiptar. Gazetari i njohur sportiv, i cili ka punuar edhe si...

Barcelona kontakton PSG-në për Verrattin (Foto)

Paris Saint-Germain nuk e ka ndërmend ta shesë Marco Verrattin te Barcelona Barcelona ka nisur misionin për transferimin e Marco Verrattit nga Paris Saint-Germain...

Valverde largon pesë lojtarë nga Barcelona (Foto)

Ernesto Valverde do të bëjë revolucion në Barcelonë duke larguar gjashtë lojtarë pesë kësaj vere Trajneri i ri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka kërkuar nga...

Largimi i trainerit të kombëtares shqiptare ”Gianni De Biassi”,”Kreshnik Cipi” e cilëson një humbje për futbollin shqiptar (Video)

Largimi i trainerit te kombetares shqiptare Gianni De Biassi,ish futbollisti i kombetares shqiptare dhe Flamurtarit ”Kreshnik Cipi” e cileson nje humbje per...

Futbollisti i Juventusit dorëzon kërkesën zyrtare: Dua të largohem

Mbrojtësi i majtë i Juventusit, Alex Sandro, ka dorëzuar edhe zyrtarisht në klub kërkesën e tij për t’u larguar nga klubi këtë verë. La Repubblica raporton...

A do të jetë ky klubi i ri i Tottit? (Foto)

Francesco Totti ka ofertë për të vazhduar karrierën si futbollist. New York Cosmos ka shprehur interesim për transferimin e Francesco Tottit. Sipas Gazzetta dello...

Juventus, vjen përforcimi më i madh i vitit 2017 (Foto)

Juventus pret një përforcim të madh nga La Liga. Juventus dhe Sevilla janë në bisedime për transferimin e mesfushorit Steven N’Zonzi. Corriere dello Sport...

Stallone: McGregor – Mayweather, ky do të jetë fitues (Foto)

Sylvester Stallone ka një favorit. ka parashikuar meçin e madh mes Connor McGregor dhe Floyd Mayweather. Ai beson se irlandezi do të inspirohet nga filmi Rocky duke e...

Kur Barcelona ishte afër ta shiste Messin për 150 mln euro në vitin 2006

Lionel Messi ishte afër largimit nga Barcelona në vitin 2006. Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi, në vitin 2006 ishte afër largimit nga Barcelona,...

Letra e largimit të trajnerit të kombëtares Gianni de Biasi

Kjo eshte nje faqe e pervojes time profesionale ne Shqiperi qe kurre nuk do kisha dashur ta shkruaja! Kam menduar dhe medituar gjate dhe deshiroj t’ju informoj se...

Presidenti Duka dhe trajneri De Biasi në konferencë për shtyp

Presidenti Duka dhe trajneri Gianni de Biasi kanë dalë në një konferencë për shtyp sot në orën 11:00 ku trajneri i kombetares njoftoi përmes një letre largimin...

Andi Lila me mesazh emocionues për Gianni de Biasin (Foto)

Andi Lila, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, nëpërmjet një postimi në Facebook ka falënderuar Gianni De Basin për kontributin e dhënë në ekipin kuqezi gjatë...

Hysaj mesazh për De Biasin (Foto)

Elsied Hysaj, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, nëpërmjet një postimi në Instagram ka falënderuar Gianni De Basin për kontributin e dhënë në ekipin kuqezi...

Ky mund të jetë pasardhës i De Biasit (Foto)

Paolo Tramezzani mund të jetë pasardhës i Gianni De Biasit Kombëtarja shqiptare tashmë është pa trajner pas largimit të Gianni De Biasit në mënyrë të...

19-vjeçari nga Fieri, Kampion Europe për Suedinë

Frenki Rukaj, 19-vjeçari nga qyteti i Fierit ka arritur dje të korrë suksesin e tij në Lublin të Polonisë. Frenki ka nisur ta ushtrojë Taekwondo që në moshë...

Sokol Kushta: De Biazi fitoi edhe ndaj intrigave

Legjenda e futbollit vlonjat dhe një prej lojtarëve që ka lënë gjurmë në Kombëtaren shqiptare, Sokol Kushta, ka reaguar pas fitores së madhe të Shqipërisë...

Përmbledhje e rasteve në 4 min të ndeshjes Kosovë-Turqi (Video)

Kosova dje ishte nën ethet e zgjedhjeve, dhe shumëkush nuk ka arritur që ta shikojë ndeshjen në futboll në mes të Kosovës dhe Turqisë. Përfaqësuesja e...

Sadiku ka dedikim special për dy golat e tij

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, i cili realizoi dy gola në fitoren 0-3 në Izrael, shprehet se pas një triumfi të tillë mbetet peng humbja në...

Shqipëria fiton 3-0 në Izrael

Kombëtarja fiton bindshëm, Izrael-Shqipëri 0-3 për ekipin tonë përfaqësues. Ndeshja u luajt në orën 20:45 në stadiumin “Sammy Ofer” në Haifa....

Heroi i Shqipërisë e bombardon Izraelin (Video)

Kombëtarja shqiptare e futbollit po luan në Haifa ndaj Izraelit ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Në minutën e 22-të...

Formacioni i Shqipërisë kundër Izraelit

Mbrëmjen e sotme, Shqipëria do të luajë ndeshjen më të rëndësishme të kualifikueseve të Botërorit “Rusi 2018”, atë përballë Izraelit. Humbja e fundit...

Izrael – Shqipëri, ndodh diçka e çuditshme pak orë para ndeshjes

Edhe për ndeshjen sotme, Izrael-Shqipëri, që do të luhet në Haifa, masat janë ekstreme për tifozët vendës dhe ata shqiptarë. Në takimin e sotëm priten rreth...

Ja si do luaj Kombëtarja Shqiptare në Izrael, publikohet skema

Shqipëria ka mbyllur përgatitjet në Izrael me një seancë 70-minutëshe në stadiumin ku sot do të luhet takimi. Trajneri Xhani De Biazi ka provuar edhe një herë...

Florian Marku “masakron” grekun/ Përgjaket flamuri grek në mes të Athinës (Video)

Kampioni i padiskutuar Florian Marku ka zhvilluar në mbrëmjen e së shtunës ndeshjen e radhës në Athinë ndaj kundërshtarit të tij racist, grekut Botakos....

U21 vazhdon pergatitjet anti Estoni

Video analizë dhe taktikë ka qenë sot programi stërvitor për Kombëtaren U21. Sonte në 19:45 janë larguar nga qyteti i Pogradecit për në Elbasan, për të...

Surpriza e stafit për ditëlindjen e Mavrajt

Mbrojtësi i kombëtares sonë Mërgim Mavraj feston sot ditëlindjen e 31. Mërgimi i lindur më 9 qershor 1986 në Hanau të Gjermanisë është surprizuar nga stafi...

Emanuele Ndoj do të mungojë ndaj Estonisë U21

Mesfushori i kombëtares U21 Emanuele Ndoj që aktivizohet në Itali, me ekipin e Breshias do të mungojë në ndeshjen e parë zyrtare për Eliminatoret e Kampionatit...

Presidenti Duka: Të frenojmë epideminë euforike

“Kam shumë besim që skuadra do të paraqitet krejt ndryshe në Izrael. Dua të frenojmë vetëm atë që mund ta quaj epidemine e euforisë”, –...

De Biasi dhe Mavraj në konferencë për shtyp nga Izraeli

Gianni de Biasi dhe Mërgim Mavraj kanë dalë sonte në mbremje në konferencë shtypi nga Izraeli, pikërisht një ditë përpara ndeshjes zyrtare qe do të luhet...

Ditën e dielë Izrael-Shqipëri

Aty ku do luhet Izrael – Shqipëri, ditën e dielë, ora 20:45. Izrael-Shqipëri është një betejë direkte për vendin e tretë në grupin G të Eliminatoreve...

Karikatura e ditës (Foto)

Zlatan Ibrahimovic dhe Diego Costa janë personazhet kryesore të karikaturës së ditës Manchester United nuk ia ka vazhduar kontratën Zlatan Ibrahimovicit, i cili...

Bayern Munich transferon një yll nga Franca (Foto)

Corentin Tolisso pritet të transferohet në Bayern Munichut gjatë kësaj vere Sipas të përditshmes sportive franceze, L’Equipe, Bayern Munich ka siguruar...

Shpërthen skandali i radhës: Trajneri i Trepçës e pranon se ndeshje me Besën ishte e kurdisur

Fidaim Haxhiu, ish trajneri i Trepçës, e ka pranuar se ndeshje ndaj Besës, e luajtur për Kupë në Mitrovicë, ishe e kurdisur Bashkë me video-skandalin e publikuar...