Category: Sport

Ish mesfushori i Realit ishte afër transferimit te Barça

Xabi Alonso ka zbuluar detaje interesante të karrierës së tij, nga koha kur u largua prej Liverpoolit. Pak kohë para se të transferohej te Real Madridi, spanjolli...

Kampioni i Europës të zgjedhë Kroacinë në vend të Shqipërisë

Atleti shqiptar që fitoi medaljen e artë në kampionatin evropian të atletikës të mbajtur kohë më parë në Beograd së shpejti mund të përfaqësojë një vend...

Arrestohet futbollisti, pas dhunës që iu bë arbitrit nga Vlora ”Ardit Merdanaj”

Dhuna në futboll është një fenomen mjaft i shëmtuar që në vendin tonë ngre kokë herë pas here. Ditën e djeshme një akt dhune mund të rezultonte fatale për...

Joshua Klitschko’s: Prite specialitetin tim

Anthony Joshua hezitoi të bënte deklarata bombastike që do të tërheqnin vëmendjen e mediave që kur u caktua dueli me Ëladimir Klitschko. Por, së fundmi të dy...

Plani i Enriques kundër Juventusit

Luis Enrique ka thënë se Barcelona nuk ka çfarë të humbas në ndeshjen me Juventusin, andaj do të ndodhë që ekipi i tij të sulmojë edhe me 8 lojtarë. “Me...

E çuditshme pse e humbi Courtois derbin me Unitedin

Portieri Thibout Courtois i mungoi Chelsea’t në ndeshjen e rëndësishme kundër Manchester United për shkak të një lëndimi. Mediat angleze shkruajnë se...

Seferi i kërkon revansh turkut që përkrahej nga Luan Krasniqi (Video)

  Nuri Seferi i ka kërkuar boksierit turk, Firat Arsllan, një duel të dytë, gjashtë muaj pasi u mposht me vendim të gjyqtarëve. ‘Tysoni shqiptar’, të...

Edhe në Korsikë si në Beograd, roja e rreh lojtarin (Foto)

Një roje e sigurisë në stadiumin e Bastia’s i ka ndihmuar tifozët që vërshuan fushën për të rrahur lojtarët kundërshtarë të Lyonit, ngjashëm me skenat...

Goditet arbitri, ndërpritet ndeshja Tepelena-Domosdova

Është ndërprerë sot ndeshja mes ekipit të Tepelenës dhe Domosdovës e vlefshme për kategorinë e dytë, pasi lojtarët e ekipit të Domosdovës kanë qëlluar me...

Igli Tare i beson Strakoshës

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Thomas Strakosha vazhdon të mbetet numri një te Lazio. Paraqitja e tij ndaj Genoas ishte mjaftë e mirë ku Lazio mori një...

Chelsea me mungesë të madhe në derbin e sotëm

Chelsea do të ketë një mungesë të madhe për ndeshen e sotme(diel) derbi ndaj Manchester Unitedit, e cila zhvillohet nga ora 17:00 Lideri i kampionatit, Chelsea do...

Atentat mafioz, vritet futbollisti i mirënjohur (Foto)

Lajmi i fundit ka tronditur botën e futbollit. Futbollisti i kombëtares së Panamasë, Amilcar Henriquez është qëlluar për vdekje në vendin e tij Colon,...

Deklarata e Shaqirit pas super-golit (Video)

Xherdan Shaqiri ka komentuar pas ndeshjes supergolin e shënuar ndaj Hull Cityt në fitoren 3:1 të Stoke Cityt.  Sipas tij, e majta e tij e fortë bëri që topi të...

Zyrtare: Nice e Balotelli kualifikohen në Ligën e Kampionëve

Nice fitoi 3-1 ndaj Nancy në Ligue 1 dhe ka arritur një sukses të madh. Tashmë edhe zyrtarisht Nice ka siguruar kualifikimet e Ligës së Kampionëve për sezonin...

Fiton Barça, shkëlqen Messi

Barcelona ka regjistruar fitore të rëndësishmë në La Liga kundër Real Sociedad, e vlefshme për La Liga, me rezultat 3:2. Të gjitha golat u shënuan në pjesën e...

Milan shënon në minutat e fundit, gazetari feston si i çmendur (Video)

Në përballjen e sotme mes Interit dhe Milanit, gazetari sportiv shumë i njohur në Itali, Tiziano Crudeli ka bërtitur si i çmendur në minutën e 97-të të...

Trajneri special i Granadas që bën veprime qesharake (Video)

Granada ka në stol një trajner të ri i cili quhet Tony Adams dhe që në seancën stërvitore të parë, ai ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. ‘Idetë...

Super ShaqaBOMB (Video)

Xherdan Shaqiri ka shënuar gol për Stoke Cityn, për të bërë rezultatin në favor të ekipit të tij 3:1, në ndeshjen kundër Hull Cityt. Shaqiri ka shënuar gol...

Katër ndeshje rradhazi katër fitore të Flamurtarit ndaj Goga Basket(Video)

Kater ndeshje rradhazi kater fitore te Flamurtarit ndaj Goga Basket,por ndeshja e fundit vlen edhe finalen per titullin kampion,aty ku perballe ekipi vlonjat do et...

Dy raste të një futbollisti, pse duhet përhapur përdorimi i video-referi (Video)

Mediat angleze shkruajnë se penalltia në favor të Atletico Madrid është prova e fundit se video referi duhet zgjeruar përdorimi i video referit në futboll. Janë...

Gazetarja Ornela Gaçe bëri një njoftim dje në profilin e saj lidhur me një ngjarje

Gazetarja Ornela Gaçe bëri një njoftim dje në profilin e saj por edhe në media lidhur me një ngjarje shqetësuese. Duke lënë automjetin e saj në një pikë...

Ronaldo e dhunoi një femër në Las Vegas?

Cristiano Ronaldo është akuzuar për një akt të agresionit seksual që thuhet ta ketë kryer në Las Vegas të SHBA’ve më 2009. Gazeta gjermane Der Spiel, e cila...

Ronaldo e dhunoi një femër në Las Vegas?

Cristiano Ronaldo është akuzuar për një akt të agresionit seksual që thuhet ta ketë kryer në Las Vegas të SHBA’ve më 2009. Gazeta gjermane Der Spiegel, e...

Roma arrin marrëveshje me këtë super lojtar

Ekipi i Romës ka nisur të mendojë për sezonin e ardhshëm, duke e sjell në radhët e saja super lojtarin e Atalantës, Franck Kessie. Atalanta ka pranuar ofertën e...

Ky është sekreti i golave me kokë të Sergio Ramos (Video)

Programi “Jugones” ka publikuar lëvizjet e Sergio Ramos në zonën bavareze, ku Marco Asensio ia bllokon kundërshtarin Jerome Boateng, që Ramos të mbetet i...

Projekti i pronarëve të ri të Milanit

Drejtori  i ri ekzekutiv Marco Fassone sot shpalosi projektet e së ardhmes ai tregoi me detaje planet e kuqezinjve, në epokën e kinezeve. Fassone gjatë...

Në rubrikën “Kujtesë Sportive” Uran Xhafa

Në rubrikën “Kujtesë Sportive “Ju sjell sot futbollistin vlonjatë ,Uran Xhafa . Lindur në  Vlorë me 24.08.1951 -Karriera si futbollist 1968-1985. Me...

Tronditet Lioni, sherr mes tifozëve turq e francezë. Ka të plagosur

Sfida e mbrëmjes Lion – Beshiktash, e vlefshme për çerekfinalet e Europa League, u pezullua duke nisur me vonesë për shkak të sherrit të dhunshëm mes dy...

Barcelona largon tre futbollistë

Barcelona do të bëjë revolucion në afatin kalimtar të verës. Turpërimi nga Juventus tregoi që humbja 4:0 nga PSG, nuk ishte thjesht rastësi. Sipas mediave...

Tifozët huliganë anglez shkatërrojnë Madridin (Video)

Para ndeshjes së Atletico Madridit kundër Leicester City që u zhvillua mbrëmë, tifozët anglezë kanë shkaktuar trazira në sheshin e kryeqytetit spanjoll. Policia...

Alarmohet Reali, lojtari rrezikon ta humb El Clasicon

Gareth Bale rrezikon të humbasë derbin kundër Barcelonës për shkak të disa dhimbje që ndjen në pulpën e djathtë. Bale u zëvendësua mbrëmë në ndeshjen...

Inter – Milan, derbi që do të thyej rekordin

Këtë të shtunë, duke filluar nga ora 12:30, zhvillohet derbi mes Interit kundër Milanit dhe ky orar u bë për t’i thyer rekorde të shikueshmërisë. Kjo ndeshje...

Në rubrikën “Kujtesë Sportive ” ju sjell këtë biografi të shkurtër për ” Perlat Musta.”

Ne rubriken “Kujtese Sportive ” ju sjell kete biografi te shkurter te legjedes te portes , shokut tim te feminise . Perlat Musta.Ai se shpejti dekorohet nga...

5 gola në ndeshjen mes Dortmundit dhe Monakos

Një ndeshje e gjitha për tu shijuar ka qenë ajo që u luajt në Gjermani mes skuadrës së Dortmundit dhe Monakos. Monaco ka befasuar gjermanët duke i mundur me...

Fansat e Leicesterit e trazojnë Madridin (Video)

  Tifozët e Leicester Cityt e kanë kthyer në një arenë sheshin një shesh të  Madridit, ndërsa nuk kanë hezituar as të konfrontohen me policinë...

Koreografi e veçantë nga tifozët e Borussia’s (Foto)

Borussia Dortmund njihet si një ndër ekipet me mesataren më të madhe të shikueseve për ndeshje në gjithë botën. Befasia nga tifozët verdhe zi kësaj radhe...

Shkëmbim arbitrash mes Shqipërisë dhe Luksemburgut

Pas marëveshjes me Federatën e Maltës për shkëmbim të arbitrave dhe për rrjedhojë edhe të vënies në zbatim të saj, së fundmi është arritur një akord...

Liçensimet e klubeve, nis proçesi i verifikimit të dokumenteve

Në FSHF, në sektorin e liçensimit të klubeve sapo ka përfunduar proçesi i dorëzimit të dokumentave të kriterit financiar nga ana e klubeve (Aplikantë për...

Ekipet kombëtare, muaji prill me 3 grumbullime

Pas mbylljes me suksesin kualifikues të Turneut të Paraeleminatoreve të Botërorit të femrave për kombëtaren A të futbollit, prilli do të jetë sërish muaj i...

Deklarta e Luis Enriques humbjes

Luis Enrique ka thënë se ekipi i tij luajti mirë në pjesën e dytë të lojës me Juventusin, por pësoi edhe golin e tretë. “Luajtëm vërtetë dobët në...

Klubet angleze çmenden pas yllit të Monacos (Video)

Chelsea i është bashkuar garës për blerjen e futbollistit francez të Monacos, Benjamin Mendy. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Antonio Conte dëshiron ta...

Shpërthim në autobusin e Borusia Dortmund para ndeshjes së “Champions League”, plagoset mbrojtësi

Disa çaste para fillimit të takimit kundër Monacos, nga Gjermania vjen lajmi se pranë autobuzit të Borussia Dortmund ka ndodhur një shpërthim dhe si pasojë...

Shqipëria mposht Greqinë në minutën e fundit (Foto)

Kombëtarja shqiptare e femrave ka siguruar një kualifikim madhështor për në raundin eliminator të Kupës së Botës 2019 duke mposhtur në minutën e fundit...

Neymar u dënua për sjelljen e tij ndaj gjyqtarit, por a do të dënohet Ronaldo? (Video)

Edhe Real Madridi është nën ethe për derbin më të madh botëror. Cristiano Ronaldo mund të mungojë në ‘El Clasico’, shkaku i disa fjalëve që ia tha...

Xhaka dhe Mustafi më të mirët e Arsenalit (Foto)

Arsenal vazhdon me paraqitje të dobëta në Premierligë, pasi është mposhtur në udhëtim nga Crystal Palace 3:0. Dy shqiptarët Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi...

Protesta të Tifozëve pas ndeshjes me Skënderbeun, përplasje me gjyqtarët kryesorë të takimit në ambjentet e jashtme të stadiumit(Foto)

Protesta të Tifozëve pas ndeshjes me Skënderbeun,përplasje me gjyqtarët kryesorë te takimit në ambjentet e jashtme të stadiumit. Flamurtari ka humbur përballë...

Enrique: Barcelona është gati për Juventusin

Në prag të ndeshjes kundër Juventusit, Luis Enrique ka shprehur gatishmërinë që ka ekipi i tij për këtë ndeshje të madhe. Barcelona luan nesër duke filluar...

16 vjeçari nga Kosova fiton medaljen e artë në Turqi (Foto)

Sportistët shqiptarë nuk ndalen së fituari medaljet e arta në arenën ndërkombëtare dhe i fundit që e ka  bërë këtë është Valdrin Ibishi. Ibishi ka fituar...

Starti më i keq në historinë e Formula1 (Video)

Gara e çmimit të madh në Kinë ishte mjaftë interesante dhe me shumë aksidente. Kjo garë nxori fitues Lewis Hamiltonin në pozitën e parë, Sebasitan Vettel në...

Higuain: Kam qarë kur u largova nga Real Madridi

Argjentinasi Gonzalo Higuain ka luajtur për Los Blancos nga vitit 2007 deri në vitin 2013, ku ka shënuar 121 gola në të gjitha garat. Ai kaloi te Napoli në vitin...