Politike
  4 mins ago

  Petrit Vasili, Për plehrat ka vetëm një rrugë…

  Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, në një intervistë për “Ora News” ka komentuar aktualitetin politik…
  Opinion
  43 mins ago

  Grua për mua

  Dua grua të lartë. Por jo sa Nëmërçka që e hedh shurrën sa Vjosa dhe…
  Politike
  1 hour ago

  Basha: Eshtë një sjellje prej pushtuesi

  Eshtë një sjellje prej pushtuesi, ku 153 familje të cilave u ishte premtuar gjatë fushatës…
  Kulture
  1 hour ago

  Mitrush Kuteli, njeriu i madh me rrënjët në Artë të Çamërisë

  Mbiemri i familjes së Dhimitër Paskos allias Mitrush Kuteli, në fakt ka qenë  Kuteli. Për…
  Sport
  1 hour ago

  U19, U17 Superiore, përcaktohet kalendari për këtë edicion

  Është hedhur sot paradite, në orën 11.00 në sallën e konferencave në Federatën Shqiptare të…
  Kulture
  2 hours ago

  Ekskluzive/Intervista e Ismail Qemalit në Paris ”Për le Matin ”, Nëntor 1915 :

  Nga Aurenc Bebja*, Francë – 19 Shtator 2017 Gazeta franceze, « Le Matin », ka botuar, të hënën…
  Kulture
  3 hours ago

  Filmi shqiptaro-grek nominohet për çmimet Oskar, “Dita zë fill”

  Qendra Kombëtare e Kinematografisë njofton se kandidatura zyrtare e Shqipërisë për kategorinë e “Filmit Më…
  Politike
  3 hours ago

  Lulzim Basha: Me Raporterin për Shqipërinë në Parlamentin Europian

  Me Raporterin për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Eurodeputetin Knut Flekenstein, ndava shqetësimet e aktualitetit politik…
  Showbiz
  3 hours ago

  Çiftet e telenovelave turke që u dashuruan dhe në jetën reale

  Disa nga aktorët protagonistë të filmave dhe serialeve bëhen miq dhe e ruajnë miqësinë e…
  Kulture
  5 hours ago

  1992/Ambasadori amerikan Rajerson nderoi Prek Calin (Foto)

  1992/Ambasadori amerikan Rajerson nderoi Prek Calin Këto foto i takojnë vitin 1992. Nuk jam i…
   11 hours ago

   Horoskopi ditor

   Ky është horoskopi për ditën e martë, 19 shtator 2017 . Njihuni me parashikimin për punën, financat dhe ndjenjat, si…
   1 day ago

   Dora me të cilën shkruajmë ndikon në…

   Edhe pse mendoni që vendimet i bëni në bazë të moralit dhe logjikës, në fakt dora dominuese është përgjegjëse në…
   1 day ago

   Fëmijëria mund ta ndryshojnë ADN-në

   Fëmijëria është shumë e rëndësishme në zhvillimin e individëve dhe ka një rol të madh kur ne bëhemi një person…
   1 day ago

   3 Mënyra do të ju ndihmojnë të keni ndikim mbi gjininë e fëmijës tuaj!

   Metoda e dr. Landrum Shettles Kjo mënyrë ka një vlerë të caktuar shkencore, ndërsa dr Shettles e dëshmon se ka…
   1 day ago

   Lulja që vret

   Një djalosh 5-vjeçar i quajtur Estaban, futi aksidentalisht gjethen e një bime në gojë, ndërsa gjuha dhe goja e tij…
   1 day ago

   Dy të rinj martohen me kontratë

   Me sa duket cudirat nuk paskan të sosur dhe cifi që po martohet ka zgjedhur një kontrat paksa apsurde por…