Aksident në Lushnje, vdes shoferi,pamje të rënda (Foto)

Një aksident i rëndë me pasoje vdekjen ka ndodhur kete te premte në aksin rrugor Fier-Lushnje.

Sipas Policise, rreth ores 13:36, në aksin rrugor Fier-Lushnjë, në vendin e quajtur “Rotondua e Kolonjës” shtetasi Q.Sh, rreth 55 vjeç, banues në Lushnjë, duke drejtuar mjetin tip Volkswagen me targa AA 831 CM, ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka rënë në kanal ku ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të kësaj ngjarje.

makina-2_1486128437-5921865makina-1_1486128399-6826436