Lajme

Arrestohet 29 vjeçari në Vlorë i papajisur me lejedrejtimi (Emri)

Vlorë Policia Rrugore Vlorë ka arrestuar në flagrancë shtetasin:

Ervis Bushi, 29 vjeç, banues në Vlorë,

Ky shtetas është konstatuar nga shërbimet e Policisë në rrugën ”Gjergj Kastrioti” në lagjen ”Pavarsia”, duke drejtuar mjetin tip ”Audi”, i papajisur me lejedrejtimi përkatëse dhe pa dokumentat e nevojshme të mjetit.

Materialet në ngarkim të shtetasit Ervis Bushi janë referuar në Prokurori për veprën penale ”Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”, parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: