Lajme

Babai lë pa bukë djalin e mitur, denoncohet në polici

Policia e Korçës ka proceduar penalisht ditën e sotme një 47-vjeçar me iniciale V.B nga fshati Belorta.

V.B duket se nuk është kujdesur për djalin e tij 13-vjeçar, të cilin e kishte nënkujdesari, pas ndarjes nga bashkëshortja.

Policia e Korçës bëjnë me dije se ai kishte edhe dy fëmijë të tjerë, të cilët gjykata ia kishte lënë nënkujdestari ish-gruas.

Ka qenë vetë fëmija, i cili ka treguar në policia se babai nuk kujdesej për të, ku shpesh herë edhe nuk i jepte bukë për të ngrënë.

Pas kësaj ngjarje, fëmija do të kalojë nënkujdestari të nënës së tij, ndërsa do të ndihmohet nga bashkia dhe Shërbimi Social.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: