Sport

“Bëm baba të të ngjaj”, shikoni supergolin e djalit të Rivaldos (Video)

Rivaldo ka qenë një lojtar i madh i Brazilit i cili ka fituar edhe kupën e botës dhe ka luajtur me skuadrat më të mira në Europë. Megjithatë ajo që e dallonte më së shumti ishte gjuajtja e fortë dhe potente nga distance e largët. Por me sa duket kjo është trashëguar edhe nga i biri i tij, Rivaldinho. Djali  i legjendës braziliane ka shënuar një supergol gjatë ndeshjes Dinamo Bucurest-Athletic Bilbao e cila përfundoi në barazimim 1-1.

Goli i Rivaldinhos të kujton golat e Rivaldos, që çonin peshë stadiumet kur ai luante me fanellën e Barcelonës ose me atë të Brazilit.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm