Politike

Berisha: Shqipëria në flakë, Noriega nuk ka kohë të lëjë pushimet!

Shqiperia ne flake, Noriega: Nuk kam kohe te le pushimet!

Te dashur miq, thatesira e zgjatur, temperaturat e larta te veres, kanbistet qe kerkojne parcela te reja, masat tejet te dobeta sa per sy e faqe antizjarre te qeverise kane bere qe kete vere te digjen qindra dhe mijra hektare pyjesh ne te kater anet e vendit.

Perkundrejt thirrjeve te drejta per te shpallur gjendjen e jashtzakonshme si Maqedonia, angazhuar helikopteret e ushtrise dhe kontraktuar avion te medhenje per shuarjen e zjarreve, Rama nderron vend-pushimet e tij Durres, Dhermi etj etj, duke thene keshtu se ai nuk ka kohe per te lene pushimet dhe marre me problemin e zjarreve.
Fundi i fundit edhe ato do ti shuaj me dy -tre mexhlise! sb

Më shumë

Artikuj të ngjashëm