Kuriozitete

Horoskopi, 27 Nëntor 2017

Dashi Kjo dite do jete me e qete sesa duhet për ata qe janë ne një lidhje. Si ju ashtu…

Më shumë »

Në prag të festës së flamurit, edhe proteza e dhëmbëve me shqiponjen dykrenare

Kur po afron festa e 28 Nëntorit, e gjithë Shqipëria e Kosova mbushen me flamuj kuq e zi e që…

Më shumë »

Ju mbaron bateria e veturës, dhe nuk e ndezni dot? Provoni këtë mënyrë

Të gjithë juve ju ndodhë që t’ju mos u ndizet vetura ndonjëherë, dhe fatkeqësisht shumë plane prishen bashkë me të,…

Më shumë »

Kjo është prona më e kërkuar në botë dhe fotografitë e tregojnë pse

Kjo është prona më e kërkuar në listën e AirBnb në botë! Tani e dimë pse. Sezoni i pushimeve është…

Më shumë »

Videoja që u bë virale në internet: Qeni e shpëton gruan nga plaçkitja (Video)

Kjo video tregon se qeni është miku më i mirë i njeriut, pasi qeni e ka shpëtuar gruan nga plaçkitja.…

Më shumë »

Gjendet një kështjellë 3 mijë vjeçare në fund të liqenit (Video)

Një qytet i humbur tre mijë vjeçar është gjetur nga zhytësit në liqenin turk Van. Kështjella besohet të jetë ndërtuar…

Më shumë »

Imazhi që shihni në figurë tregon për personalitetin tuaj

Imazhi i parë që patë në këtë fotografi zbulon karakterin tuaj dhe disa virtyte të fshehura. 1.Nëse figura që ju…

Më shumë »

E dehura shpëtohet nga vdekja e sigurt (Video)

Kjo grua e cila ishte në gjendje të dehur po tentonte të kalonte shinat e trenit, i cili po vinte…

Më shumë »

Mbyllet përfundimisht kompania e vetme shqiptare e telefonisë celulare

Autoriteti i Konkurrencës ka dhënë këto ditë OK për një marrëveshje, të arritur midis dy operatorëve të telefonisë celulare që…

Më shumë »

Planeti yne në 20 vite për vetëm një minutë (Video)

Syri njerëzor e ka shumë të vështirë që të vërejë ndryshimet që pëson toka për shkak të ndryshimeve klimaterike. NASA…

Më shumë »

14 vjeçarja pa krahë që preku zemrat e miliona njerëzve (Video)

Në qershor të këtij viti ajo u shpall fituese e spektaklit ‘Romania’s Got Talent’, por kjo 14-vjeçare rumune ka kaluar…

Më shumë »

Horoskopi, 26 Nëntor 2017

Dashi Jeta juaj në çift nuk do jetë aspak monotone gjatë kësaj dite. Përkundrazi do provoni emocione të reja të…

Më shumë »

Asteroidi gjigant do të kalojë pranë Tokës para Krishtlindjeve

Një asteroid masiv pritet të kalojë pranë Tokës në dhjetor të këtij viti, pak ditë para festës së Krishtlindjeve. Diametri…

Më shumë »

Shqiptari që po jeton ëndrrën amerikane

Quhet Leo Keka shqiptari që tërheq vëmendjen e mediave në Shtetet e Bashkuara, të cilat shohin tek ai mishërimin e…

Më shumë »

Ky burrë ka gjetur një mënyrë të veçantë për ta kujtuar gruan e ndjerë (Foto)

E priste me padurim festën për 60-vjetorin e martesës. Por nuk qe e thënë që i moshuari të gëzonte me…

Më shumë »

Një rrëfim i trishtë, sidoqoftë i bukur dashurie, ja vlen ta lexosh!

Një rrëfim i trishtë, sidoqoftë i bukur dashurie, që ngërthen marrëdhënien burrë-grua e nënë-bir. Një mesazh i thellë ndaj atyre…

Më shumë »

Deputetët japonezë largojnë nga salla kolegen, kishte sjellë me vete foshnjën në seancë

Politikanja japoneze Yuka Ogata është detyruar nga kolegët e saj që të largohet nga salla e asamblesë së qytetit të…

Më shumë »

E çmendur pas selfie, mirëpo kjo i kushtoi jetën (Foto)

Toni Kelly ishte shumë e pasionuar pas fotografive duke dokumentuar vendet që vizitonte me postimet e shumta në instagram. Por…

Më shumë »

Ju duket puna juaj e rëndë? Shikoni këta njerëz çka punojnë dhe do të ndërroni mendje!

Ka disa punë që janë më të vështira se të tjerët. Faktorët mund të përfshijnë gjëra të tilla si orët…

Më shumë »

Ja çfarë dhurate i bën vajza e vogël edukatores në kopësht

Një fëmijë 3 vjeçe në Bari të Italisë, i ka bërë edukatores së saj një dhuratë mjaft të veçantë. Sapo…

Më shumë »

19 vjeçarja lind, pastaj foshnjën e porsalindur e hedh nga dritarja! (Video)

Kjo është një gjë e tmerrshme!Ngjarja ka ndodhur në një qytet të Kinës kur një studente 19 vjeçare fshehurazi ka…

Më shumë »

U duk si një aksident i zakonshëm, por ajo çfarë doli nga vetura befasoi te gjithë (Video)

Ja çfarë ndodhë kur nuk respektohet drita e kuqe në semafor. Një shofere e veturës Toyota Corolla si pasojë e…

Më shumë »

Meteorologët për muajin e ardhshëm: “Si ky dhjetor nuk keni parë asnjëherë”

Duke iu referuar ditës së djeshme, ku temperaturat pësuan një ulje të ndjeshme, mund të themi me siguri se dimri…

Më shumë »

Kripa e Himalajeve dhe vetit e saj kurative

Journal of Herbal Medicine, ka pulikuar një studim hulumtuesit kanë dalë në përfundimin se kripa e himalajes së bashku me lëngun…

Më shumë »

Si ndikon aborti në shtatzëninë e rradhës

Një abort e bën gruan të shqetësohet edhe në lidhje me shtatzaninë e radhës, por të kalosh një abort spontan…

Më shumë »

Horoskopi, 23 Nëntor 2017

Dashi Nëse jeni ne çift mos merrni vendime impulsive gjate kësaj dite sepse shume shpejt do pendoheni. Nëse keni pasur…

Më shumë »

Vaji i kanabisit, dyfishohet numri i përdoruesve

Sipas raportimeve të  Mail Online të dhënat e fundit tregojnë se numri i përdoruesve të vajit të kanabisit në Britani…

Më shumë »

I thoni lamtumirë dhimbjes së gjunjëve

Zbulohet ilaci magjik i cili ngadalëson dhimbjen e gjunjëve, dihet se kjo nuk trajtohet menjëherë. Ekzistojnë disa trajtime që ngadalësojnë…

Më shumë »

Ja arsyeja pse duhet të laheni me ujë të ftohtë

Clint Emerson, autor i disa librave për ushtrime ushtarake, shpjegon se përse është e shëndetshme që dushin ta përfundojmë me…

Më shumë »

Toka do të goditet nga tërmete të fuqishme

Parashikimi i kobshëm i shkencëtarëve Toka do të goditet nga tërmete të fuqishme… Sipas shkencëtarëve mbi një miliard njerëz mund…

Më shumë »

Horoskopi, 22 Nëntor 2017

Dashi Çështjet e zemrës nuk do kenë as problemin më të vogël sot. Shpesh do ndiheni të lumtur pranë personit…

Më shumë »

Ky është jahti më i madh në botë, ja çmimi i tij marramendës (Foto)

Jahti më i madh dhe më i shtrenjtë në botë, pronësi e miliarderit rus, Andrey Melnichenko, ka ndaluar këtë të…

Më shumë »

Zbuloni karakteriskat tuaja përmes shenjës egjiptiane!

Shumica e njohurive për astrologjinë egjiptiane vjen nga një disk prej guri prej 12 inçësh dhe i krijuar rreth 50…

Më shumë »

Këto janë fotot më të mira të vitit 2017

600 fotoreporterët e agjencisë së lajmeve Reuters, fituan çmimin ‘Pulitzer’, për fotografitë e lajmit të fundit. Ekipi i fotoreporterëve të…

Më shumë »

Mësoni këto truqe magjike dhe mahnitni shokët tuaj

Jeni mahnitur me truqe të cilat vetëm njerëzit me aftësi ‘mbinjerëzore’ mund t’i bëjnë? Epo, ja që ato truqe janë…

Më shumë »

Shenjat që tregojnë se vuani nga migrena

  Njerëzit që vuajnë nga migrena kanë një dhimbje koke paralizuese e cila shoqërohet edhe  me simtoma të tjera. Do të…

Më shumë »

Horoskopi, 21 nëntor 2017

Dashi Neptuni do influencoje se tepermi tek jeta juaj sentimentale dot. Do merrni disa vendime ne cift te cilat do…

Më shumë »

E keni gishtin e dytë të këmbës më të gjatë se të parin? Ja çfarë kuptimi ka

Nëse gjithmonë keni menduar çfarë do të thotë te kesh gishtin e dytë të këmbes më të gjatë se të…

Më shumë »

Zbulimi që mund të rishkruajë historinë e evolucionit njerëzor (Foto)

Një zbulim i  ri ka zbuluar se kafka është shumë e ngjashme me fosilin më të hershëm të njohur të…

Më shumë »

Studimi jep alarmin/ Lyerja e flokëve shkakton kancerin e gjirit

“Daily Mail” shkruan se Lyerja e flokëve jo më shumë se 6 herë në vit e mundësisht me produkte natyrale…

Më shumë »

Shkencëtarët japin lajmin e madh

Duket se shkenca kohët e fundit është fokusur tek sëmundja e shekullit dhe duket se më në fund ka ardhur…

Më shumë »

Ja cilat ushqime sugjerohen kundër dhimbjeve të artritit

Artriti është një nga sëmundjet më të përhapura kohët e fundit. Disa nga simptomat e artritit janë si dhimbjet e…

Më shumë »

Ja cilat janë simptomat të cilat tregojnë se jeni nën stres

Secili nga ne e pë rejton dhe e shpreh stresin në forma nga më të ndryshmet por gjuha e trupit…

Më shumë »

Horoskopi, 20 Nëntor 2017

Dashi Asnjë planet nuk do ndikoje drejtpërdrejt ne jetën tuaj sentimentale sot dhe e ardhmja do varet vetëm nga sjellja…

Më shumë »

Maska me kafe dhe qumësht

Ekzistojnë disa maska të cilat janë mjaft efikase dhe mund të trajtoni fytyrën tuaj dhe do të shihni rezultatet me…

Më shumë »

Fruti që shkatërron kancerin

Shkencëtarët janë venë në lëvizje për sëmundej e kancerit dhe duket se kanë bërë një zbulim të rëndësishëm bëhet fjalë…

Më shumë »

Dita Botërore e WC’së – sa vite jetë i kalojmë aty?

Dita e sotme shënohet si Dita Botërore e Tualetit (World Toilet Day), të cilin Kombet e Bashkuara e kanë caktuar…

Më shumë »

Nëse e keni ditëlindjen në njërën nga këto data, atëherë ju jeni lider i lindur!

A e dini sa fakte interesante mund të zbuloni për jetën tuaj, duke u bazuar vetëm në datën e lindjes. Këtu…

Më shumë »

Horoskopi, 19 Nëntor 2017

Dashi Nëse kohët e fundit e keni lënë pas dore atë që keni në krah për shkak të angazhimeve profesionale,…

Më shumë »

Burrë apo grua? Ajo që shihni të parën në foto, na zbulon se…

Mënyra si perceptoni realitetin që ju rrethon ndryshon nga personi në person, ndonëse shqisa e të parit është e njëjtë…

Më shumë »