Kuriozitete

Horoskopi, 28 Maj 2017

Dashi Dite mjaft e animuar ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do i shihni gjerat më…

Më shumë »

Pija që pastron arteriet

Yndyra e lartë në gjak është si pasojë e një regjimi jo të rregullt e të shëndetshëm ushqimor, por për…

Më shumë »

‘Where you go, I go’ /Historia e vërtetë e dashurisë e çiftit Ida dhe Isidor në anijen e Titanikut(Foto)

Më shumë se 100 vjet më parë rreth 1.500 njerëz do të humbnin jetën në atë që u konsiderua si…

Më shumë »

Shenjat e para treguese se kanceri po rritet në trupin tuaj

Shenjat e kancerit shpalosen në mënyra të shumta, e njerëzit nuk i vërejnë derisa të bëhet tepër vonë. Të kruarat…

Më shumë »

Përse femrat akumulojnë të gjithë dhjamin në zonën e barkut

Studime të shumta sugjerojnë se madhësia e belit është më e rrezikshme se e gjithë pesha trupore kur bëhet fjalë…

Më shumë »

Horoskopi, 27 Maj 2017

Dashi Do jeni shume pesimiste sot ju te dashuruarit dhe ne shume momente do ju duket sikur asgjë nuk po…

Më shumë »

Ndarja dhemb sa djegia me zjarr

Nëse keni menduar që lëndimi emocional pas ndarjes nuk është real, e keni gabim. Dhembja emocionale djeg sikur zjarri, vërtet…

Më shumë »

Kisha e mrekullive në Fier, ja misteret e saj(Video)

Në Fier është një kishë për të cilën banorët besojnë se bën mrekullira. Ajo është kisha e Shën Premtes në…

Më shumë »

Mallkimi që përndoqi familjen Kennedy

“Të paktë do të jenë ata që do të kenë madhështinë të përkulë vetë historinë, por secili prej nesh mund…

Më shumë »

Çiklisti goditet rëndë nga vetura, shikoni si shpëton

Nganjëherë fati është në anën tënde! Janë disa raste të veçanta kur persona të caktuar u shpëtojnë mrekullisht aksidenteve të ndryshme,…

Më shumë »

Përse ushqimet e skuqura na duken të mira

Arsyeja pse ne i konsumojmë këto ushqime dhe pse ato mund të jenë të pashëndetshme është sepse janë super të…

Më shumë »

Si të largoni yndyrën e barkut duke fjetur

Dietologët këshillojnë këtë recetë natyrale, e cilësuar tepër efikase. Këtë përzierje duhet ta pini rregullisht, para se të shkoni për…

Më shumë »

Horoskopi, 26 Maj 2017

Dashi Kjo e sotmja nuk do jete dita me e mire për te dashuruarit. Ata do ngrëne shume pikëpyetje për…

Më shumë »

Trupi ndryshon kur dashuroni: 9 mënyra të pabesueshme se si ndikon dashuria tek ne

Humbja e përqendrimit dhe gjumi janë vetëm disa nga ndryshimet e mahnitshme. A e dini se një person i dashuruar…

Më shumë »

Qeshni me lot me këtë veprim të zonjës (video)

Një grua e përqendruar 100% në “twerk”-un e saj, ra nga platforma ku po kërcente dhe përfundoi në det. Në…

Më shumë »

Ja përse nuk duhet ta rimbushni shishen e ujit

Po thuajse të gjithëve na ndodh që e rimbushim shishen e ujit që kemi blerë. Ekspertët këshillojnë se ky është…

Më shumë »

Horoskopi, 25 Maj 2017

Dashi Qielli i dashurisë do jete plot ngjyra sot. Partneri do mundohet t’iu beje te lumtur ne çdo moment kështu…

Më shumë »

Receta e murgut tibetian: Ilaçi që shëron gjithë sëmundjet për 12 ditë

Ilaçi natyral me të cilin do t’ju njohim është shumë i vjetër, i përdorur prej më shumë se pesë mijë…

Më shumë »

Si të dukeni më e gjatë(Foto)

Të jesh e shkurtër nuk ka asgjë të keqe, por të dukeni edhe më e shkurtër falë gabimeve që bëni…

Më shumë »

Ishulli i humbur i Atlantit dhe misteri i tij

Një nga misteret më të vjetër në botë, legjenda e Atlantit ka hutuar njerëzimin që nga kohët e lashta. Sipas…

Më shumë »

Zbulohet shpata 2500 vjeçare në Kinë, ja kujt i përkiste (Foto)

Në 1965, arkeologët në Kinë zbuluan një shpatë të lashtë dhe shumë ndryshe nga çdo tjetër. Kjo armë e lashtë…

Më shumë »

Një shqiptare në majat e Himalajeve (Foto)

Të pushtosh Himalajat nuk është një aventurë që mund ta ndërmarrin të gjithë. Duhet dëshirë, kurajo, guxim, forcë dhe përgatitje…

Më shumë »

Përtërin eshtrat dhe nyjat ja receta

Ky ilaç është shumë i shëndetshëm, u ndihmon eshtrave dhe nyjave, por edhe shëndetit në tërësi. PËRBËRËSIT E NEVOJSHËM: –…

Më shumë »

10 vjeç, por peshon 190 kg(Foto)

Arya Somantri është vetëm 10 vjeç, por ai ka arritur një peshë pak më shumë se 190 kilogramë. Prindërit e…

Më shumë »

Ja ushqimet që përshpejtojnë plakjen

Këtu kemi mbledhur 4 ushqime të cilat ndikojnë në plakjen e parakohëshme. Të skuqurat Çdo gjë e skuqur mund të…

Më shumë »

Horoskopi, 24 Maj 2017

Dashi Sot është dita e përshtatshme për ju te dashuruarit qe t’i zgjidhni me ne fund njëherë e mire problemet…

Më shumë »

Meksikanja fiton maratonën e mbathur vetëm me sandale. (Foto)

Një vajzë 22 vjeçare që i takon komunitetit meksikan të Tarahumara’s ka dalë e para në një maratonë me gjatësi…

Më shumë »

Diferenca ideale e moshës për një marrëdhënie

Sipas njё studimi nё universitetin e Emory, u vёrtetua se çiftet me njё vit diferencё kanё 3% mundёsi pёr t’u…

Më shumë »

Zbulohet misteri i nënës së Da Vincit

Historianët e artit më në fund kanë zgjidhur identitetin e nënës së Leonardo Da Vincit, rreth 5 shekuj pas vdekjes…

Më shumë »

A ka lindur paranjeriu në Ballkan

Lidhjet mes shimpanzeve të sotme dhe njerëzve me sa duket janë ndarë në Evropë dhe jo – sikurse supozohet shpesh…

Më shumë »

Familja s’ka para, veterani i luftës mbetet pa arkivol (Foto)

Anëtarët e familjes së veteranit të vdekur 71-vjeçar të Luftës së Vietnamit, George Taylor, u tronditën pasi panë se si…

Më shumë »

I bën reklamë të jashtëzakonshme veturës për shitje, 2 milionë persona të interesuar

Shumë prej nesh, shitja e një makine të përdorur në përgjithësi na merr shumë kohë. Madje duhet të çojmë njoftime…

Më shumë »

Shkatërrimi i Pearl Harbor vjen me ngjyra (Foto)

Një ditë e rëndësishme e Luftës së Dytë Botërore është sulmi i papritur i japonezëve në Pearl Harbor të SHBA-së.…

Më shumë »

Qyteti i tuneleve që strehonte 3300 nazistë nën Hagë (Foto)

Një set i mrekullueshëm i fotografive ka nxjerrë në pah një tunel të jashtëzakonshëm që ishte ndërtuar nga regjimi nazist…

Më shumë »

Horoskopi, 23 Maj 2017

Dashi Edhe pse kohet e fundit keni pasur mosmarrëveshje ne jetën tuaj ne çift, sot do jeni me te qete…

Më shumë »

Vlerat e spinaqit

Nëse e konsumoni rregullisht spinaqin ai do të ndihmojë trupin tuaj për të mbajtur formën e mirë, por mbi të…

Më shumë »

Zbulohet shpata 2500 vjeçare në Kinë(Foto)

Në 1965, arkeologët në Kinë zbuluan një shpatë të lashtë dhe shumë ndryshe nga çdo tjetër. Kjo armë e lashtë…

Më shumë »

10 vjeçarja gëlltit ‘fluturën anti-stres’ (Foto)

Lodra e re ‘Fidget Spinner’, e cila është bërë shumë e famshme kohët e fundit duke u reklamuar si pajisje…

Më shumë »

Trajtimi i simptomave të alergjisë

Shumë persona vuajnë nga ndonjë alergji lidhur me ushqimet, detergjentët, metalet, kafshët. Në një darkë mund të ftosh shumë persona…

Më shumë »

Horoskopi, 22 Maj 2017

Dashi Gjate kësaj dite do ndiheni për mrekulli me atë qe keni ne krah dhe do i harroni njëherë e…

Më shumë »

Receta që sfidon të gjitha ilaçet

Kjo recetë që po ju rekomandojmë sot do t’ju ndihmojë të shmangni të gjithë llojet e ilaçeve, pasi është jashtëzakonisht…

Më shumë »

Zhvarroset trupi i vrasësit të parë serial në Amerikë. Ja arsyeja e çuditshme(Foto)

Trupi i vrasësit të parë serial të Amerikës, H.H. Holmes, u zhvarros për t’i dhënë fund zërave  se ai mund…

Më shumë »

Harta e dhimbjeve të barkut, ju tregon se çfarë sëmundje keni

Ekzistojnë shumë organe në zonën e barkut, dhe në shumë raste dhimbjet e një organi të caktuar reflektohen tek të…

Më shumë »

Ja disa ushtrime të syve për ta përmirësuar shikimin

Më poshtë ju sjellim disa ushtrime të syve, të cilat nuk do t’ju marrin shumë kohë, e gjithashtu janë shumë…

Më shumë »

Horoskopi, 21 Maj 2017

Dashi Zemra juaj është tashme e zënë? Jupiteri do përkujdeset qe te kaloni një dite fantastike pranë atij qe dashuroni…

Më shumë »

Fëmijë të shëndetshëm ja si duhen ushqyer

Një studim i revistës mjekësore The Lancet shpjegon që nga të gjitha kulturat e botës, fëmijët që kanë lindur dhe…

Më shumë »

Si mund ta përdorni vajin e kokosit për bukurinë e lëkurës

Vaji i kokosit është një rigjenerues i mrekullueshëm për fytyrën. Ai përthithet shpejt dhe nuk është i yndyrshëm. Në temperaturë…

Më shumë »

Zakonet që po ju shëndoshin

Ekipi i “Bright Side” ka listuar 5 zakone të përditshme që duhet të hiqni dorë menjëherë: Flini shumë orë –…

Më shumë »

Dasma madhështore e Pippa Middleton

”Thuajse mbretërore”, e kanë përcaktuar mediet britanike dasmën e motrës së Kate Middleton, Pippa dhe bashkëshortit të saj James Matthews.…

Më shumë »

6 fakte të çuditshme rreth Detit të Vdekur

I njohur edhe si vendi më i ulët në Tokë, Deti i Vdekur është plot me befasi.  Është gati dhjetë…

Më shumë »