Kuriozitete

Rritet numri i të prekurëve nga HIV

Në një studim të publikuar në The Lancent është thënë se  sjelljet e pamenduara seksuale të shkaktuara nga divorcet, qëndrojnë…

Më shumë »

Limoni ka një rol thelbësor për pastrimin e banjës

Limoni gjen përdorim të gjerë dhe jo vetëm në kuzhinë. Ai mund të përdoret fare mirë për pastrim dhe një…

Më shumë »

Horoskopi, 28 Shtator 2017

Dashi Nëse kohet e fundit jeni përballur me një situatë të vështirë në çift, sot do i shikoni gjërat më…

Më shumë »

Ja si mund t’i eliminoni njollat

Njollat e lëna nga puçrrat në fytyrë janë një nga problemet më të zakonshme për femrat. Është më mirë t’i…

Më shumë »

Rastet kur nuk duhet të pini kurrë kafe

Ja 4 rastet kur nuk duhet ta pini kafen: Nëse është shumë e nxehtë Konsumimi i pijeve shumë të nxehta,…

Më shumë »

Njerëzit që konsumojnë shumë kafe vdesin më vonë..

Konsumimi i kafeinës ndihmon miliona njerëz që të zgjohen në mëngjes për të patur një ditë mjaft të mirë.Ka një…

Më shumë »

Shkencëtarët kanë krijuar një antitrup që sulmon 99% të virusit HIV

Shkencëtarët kanë krijuar një antitrup që sulmon 99% të virusit HIV dhe mund të parandalojë infeksionin në sisar, thuhet në…

Më shumë »

Horoskopi 27 Shtator 2017

Dashi Gjatë kësaj dite do të jeni si të përhumbur, ende të lodhur nga ditët e kaluara. Por Neptuni në…

Më shumë »

Parashikimi i Baba Vangës: Roma dhe tërë Evropa do të bëhet e myslimanëve

Bullgarja Vangelija Gushter, e njohur me emrin e gjyshes Vanga, kishte bërë shumë parashikime, një pjesë e të cilave qysh…

Më shumë »

Zbulimi i frikshëm që gjejnë në tunelin e Hitlerit

Nazistët kryen një mori mizorish gjatë Luftës së Dytë Botërore, por më tragjikja në mesin e tyre ishte përpjekja për…

Më shumë »

Të brendshmet e Hitlerit shiten në ankand për 7 mijë dollarë (Foto)

Janë nxjerr në një ankand në SHBA dhe janë shitur për 7 mijë dollarë një palë të brendshme të Adolf…

Më shumë »

Arsyet e dhimbjes së përditshme të kokës

Gratë vuajnë nga dhimbja e kokës por pa e ditur nga se shkaktohet dhe cilat janë arsyjet të cilat vijnë…

Më shumë »

Vitet më të lumtura dhe më të vështira të martesës

Në përputhje me këto të dhëna, 950 mijë martesa në Evropë (nga 2.1 milion) përfundojnë me divorc. Një studim nga…

Më shumë »

Horoskopi 26 Shtator 2017

Dashi Ditë e mbushur me momente të lumtura kjo e sotmja për të dashuruarit. Do filloni të bëni edhe plane…

Më shumë »

Horoskopi 22 Shtator 2017

Dashi Sot do zbuloni disa gjëra të reja për partnerin/en tuaj të cilat deri më sot as që i keni…

Më shumë »

Prindërit i dhurojnë një bluzë, ai nuk mund t’i ndal lotët (Video)

Çka mund të jetë më emocionuese sesa një anëtar i ri i familjes? Ndoshta vetëm nëse e kuptoni se së…

Më shumë »

Doni të bini në peshë, mos hani më sallatë

Sipas ekspertëve sallata jeshile dhe salca e domates ju shëndoshin. Nutricionistjua Susie Burrell shpjegon pse një sallatë e thjeshtë ju…

Më shumë »

Horoskopi 21 Shtator 2017

Dashi Nëse kohët e fundit jeni përballur me një situatë të vështirë në çift, sot do i shikoni gjërat më…

Më shumë »

Lypës apo gjeni ky shqiptar? Historia e Avniut dhe fjalët e tij të bëjnë të qash

Nëse do ta dëgjoni vetja do ju duket fare kot para tij. Në Elbasan e shohin me keqardhje. Por, nëse…

Më shumë »

Fëmija 10 ditëshe që shpëtoi nga uragani nderohet në mënyrë të mrekullueshme (Foto)

Uragani Harvey shkaktoi dëme dhe pasoja të tmerrshme për shumë njerëz. Përmbytjet 4 ditore përgjatë Teksasit, SHBA, si dhe vendeve…

Më shumë »

Pamje të frikshme: Shpërthen penda e lumit, të gjithë ia mbathin me shpejtësi (Video)

Punëtorët e një firme pranë lumit ia mbathin me vrap kur e shohin që lumi fillon të sjellë sasi të…

Më shumë »

Horoskopi 20 Shtator 2017

Dashi Merkuri do jete planeti qe do e përkrahë me se shumti jetën sentimentale te çifteve gjate kësaj dite. Nuk…

Më shumë »

Horoskopi ditor

Ky është horoskopi për ditën e martë, 19 shtator 2017 . Njihuni me parashikimin për punën, financat dhe ndjenjat, si…

Më shumë »

Dora me të cilën shkruajmë ndikon në…

Edhe pse mendoni që vendimet i bëni në bazë të moralit dhe logjikës, në fakt dora dominuese është përgjegjëse në…

Më shumë »

Fëmijëria mund ta ndryshojnë ADN-në

Fëmijëria është shumë e rëndësishme në zhvillimin e individëve dhe ka një rol të madh kur ne bëhemi një person…

Më shumë »

3 Mënyra do të ju ndihmojnë të keni ndikim mbi gjininë e fëmijës tuaj!

Metoda e dr. Landrum Shettles Kjo mënyrë ka një vlerë të caktuar shkencore, ndërsa dr Shettles e dëshmon se ka…

Më shumë »

Lulja që vret

Një djalosh 5-vjeçar i quajtur Estaban, futi aksidentalisht gjethen e një bime në gojë, ndërsa gjuha dhe goja e tij…

Më shumë »

Dy të rinj martohen me kontratë

Me sa duket cudirat nuk paskan të sosur dhe cifi që po martohet ka zgjedhur një kontrat paksa apsurde por…

Më shumë »

Zbulohet varri i fiseve Maja (Foto)

Varri i një “mbreti” të lashtë është gjetur në një nga sitet e qytetit të Majas, Waka në veri të…

Më shumë »

A do të jetë këtë javë fundi i botës…

Sipas mediave të huaja, një teori e tillë është bazuar edhe në pjesë biblike që në dukje mbështesin një parashikim…

Më shumë »

Kjo mësuese pezullohet nga puna për shkak të këtyre çizmeve (Foto)

Një mësuese në ShBA është ndaluar që të veshë rrobat e saj në shkollë pasi konsiderohen veshje të papërshtatshme. Një…

Më shumë »

Historia e emigrantit shqiptar Armir Harris

Armir Harris emigroi drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës bashkë me familjen e tij kur ishte vetëm 16 vjeç. Ata…

Më shumë »

Horoskopi 18 Shtator 2017

Dashi Ka shume mundësi qe lidhja juaj te stabilizohet gjate kësaj dite. Nuk do tregoheni me aq kokëfortë sa me…

Më shumë »

Pija magjike e njeriut që ka jetuar 152 vite

Thoma Parr, një fermer i vjetër anglez e ka pirë këtë pije dhe ka jetuar për 152 vjet rresht. Bëhet…

Më shumë »

Kapet monstra e oqeanit, peshon 1.2 ton (Foto)

Disa peshkatarë nga Sakhalin nuk e kishin imagjinuar ndonjëherë se do të gjenin ‘mostrën e Lovecraftian’ në rrjetat e tyre…

Më shumë »

Vdes gruaja më e vjetër në Botë

Ka vdekur në moshën 117-vjeçare dhe 189 ditë gruaja më e moshuar në botë. Violet Mosses-Brown, nga Xhamajka kishte lindur…

Më shumë »

Rrëfehet ish-gruaja e të burgosurit më seksi në botë: ‘Si e kuptova tradhtinë…’

Jeremy Meeks, modeli i njohur që kaloi nga ambientet e burgut në sfilata ka disa kohë që përflitet për tradhtinë…

Më shumë »

I thotë të dashurit se është me shoqen, i riu e kap ‘mat’ me dy djem

Një i ri nga qyteti i Fierit i ka dhënë fund lidhjes me të dashurën, pasi e kishte kapur ‘mat’…

Më shumë »

84 vjeçari që u kujdes për gruan e tij të paralizuar 56 vite me radhë

Ky burrë besnik i kaloi 56 vite të jetës së tij duke u kujdesur për gruan e tij të paralizuar…

Më shumë »

Prindërit i besojnë qenit të shtëpisë, por ua “masakron” fëmijën (Video)

Kafshët e shtëpisë janë bërë “trend” botëror. Ato janë vërtetë të dashura dhe të shoqërueshme, por nuk duhet t’iu besojmë…

Më shumë »

Çfarë tregon forma e kërthizës për shëndetin

Sipas mjekëve format e ndryshme të kërthizave tregonjnë diçka për shëndetin tuaj. Kërthiza e fryrë – Kjo mund të ndodhë…

Më shumë »

Gjërat e frikshme që na ndodhin kur flemë gjumë

BrightSide ka bërë një përmbledhje të këtyre eksperiencave të frikshme aq sa ka pasur raste që nga frika dhe ankthi…

Më shumë »

Horoskopi 17 Shtator 2017

Dashi Ka shume mundësi qe lidhja juaj te stabilizohet gjate kësaj dite. Nuk do tregoheni me aq kokëfortë sa me…

Më shumë »

Me 800 dollar krijoi një biznes miliona dollarësh

Armir Harris emigroi drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës bashkë me familjen e tij kur ishte vetëm 16 vjeç. Ata…

Më shumë »

Takohen vëllezërit pas 70 vitesh (Video)

Dy vëllezërit binjak u adoptuan nga familje të ndryshme në Poloni, pas Luftës së Dytë Botërore. Pasi ishin të ndarë…

Më shumë »

Horoskopi 16 Shtator 2017

Dashi Mbajini premtimet që i keni bërë partnerit/es tuaj sepse përndryshe ai/ajo nuk do ketë më besim tek ju dhe…

Më shumë »

Më thuaj në cilën stinë ke lindur

Ia vlen të pranojmë diçka: astrologjia është tunduese dhe njëkohësisht një “kult pagan” – e cila, e kombinuar me forcën…

Më shumë »

Kë do të ndihmoni të parin

Pasi keni zgjedhur se cilin do ndihmoni të parin shikoni përgjigjet: 1 Ju jeni rritur mirë, me një ndjenjë të…

Më shumë »

Keni pika të bardha në fytyrë…

Milia, e njohur ndryshe si “pikat e qumështit”, është një sëmundje e lëkurës që shpesh ngatërrohet me pikat dhjamore dhe…

Më shumë »

Humbi 36 kg, ajo që i ndodhi 32-vjeçares do ju shokojë! (Foto +18)

Alice Sparks ishte kthyer në një burim frymëzimi për të gjitha ato femra, të cilat janë mbi peshë. 32 vjeçarja…

Më shumë »