Kategoria: Lajme

Ceta Camëria dhe pabesia e Enver Hoxhës(Foto)

Ceta Cameria dhe pabesia e Enver Hoxhes ! 22. März 2014 um 14:39 Ceta Cameria ka qene formacjoni i pare luftarak ne Jug te Shqiprise. Ajo u krijua me 2 shkurt 1943 ne...

Shpëtim Idrizi- ky është atdheu ynë – nuk kemi atdhe tjetër në një takim në Vlorë (Foto)

Shpëtim Idrizi- ky është atdheu ynë – nuk kemi atdhe tjetër .. po trimerojmë polikën shqiptare dhe do të jemi përballë çdo IDIOTI TË DOBISHËM TË...

Sulm me armë në Stamboll

Një sulm i armatosur ka ndodhur në Stamboll të Turqisë mbrëmjen e sotme, ku kanë mbetur 5 persona të plagosur. Sipas mediave turke, dy persona me motor hapën...

Zjarri në Gramsh shkrumbon 8 apartamente (Video)

Zjarri i madh që ka rënë sonte në mbremje në një apartament ne Gramsh ka shkrumbuar edhe 8 të apartamente të tjera. Dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e...

Pas opozitës edhe të majtët mungojnë në komisionin për “CEZ”, ironizon Shkëlzen Berisha: Ramës i kanë humbur delet

Mbledhja e  radhës e komisionit parlamentar hetimor për  CEZ nuk u zhvillua sot. Arsyen e bëri të ditur Shkëlzen Berisha  i cili ishte paraqitur sot  për të...

Ndërtimi i aeroportit të Vlorës ka marrë dritën jeshile(Video)

Vlorë” Aeroporti Vlorës , nis studimi i fizibilitetit . Danaj: frymëmarrje për turizmin në gjithë rajoni e jugut . Ndërtimi i aeroportit të Vlorës ka...

Fotot “e nxehta” të vajzave që bënin “namin” duke vjedhur në Tiranë

Dy vajzat që bënin “namin” duke vjedhur në Tiranë, kanë një “jetë mjaft aktive” në rrjetet sociale. Eva dhe Anxhela , të dyja 17-vjece janë arrestuar...

Tre persona godasin me shqelma e grushte ish-deputetin e PS-së

Tre persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar ish deputetin e PS-së, Agustin Markun. Marku, që është edhe nënkryetar i Qarkut të Lezhës është goditur me...

Kur vetingu i Ramës, ngjan me njollën që të hiqte (Partia)

Nga ‘ Liljana Elmazi’Pak  ditë më parë, Prokuroria e Tiranës, nën frikën e vettingut alla Rama, i bëri kortezinë e radhës pushtetit. Për vrasjen e...

Bylykbashi: Si na befasoi ambasadori italian në çadrën e protestës dhe për çfarë biseduam

Protestës së Partisë Demokratike në ditën e tretë të saj i është bashkuar edhe ambasadori italian Alberto Cutillo. Në çadrën e protestës ambasadori u takua...

Ish kryekomunari i jep fund jetës, zbulohet shkaku

Ish kryetari i komunës Baz në rrethin e Matit, Fatmir Kurti (foto), 58-vjeç, i ka dhënë fund jetës këtë të hënë duke u vetëhelmuar me fostoksinë. Kanë...

Ka nisur puna për pastrimin e kanalit në zonën e quajtur ”Hangaret”në Vlorë (Foto)

Sektori i Kanalizimeve, është përqëndruar sot për pastrimin e kanalit të madh në zonën e quajtur “Hangaret”. Mjetet e rënda, specialistët dhe...

FOTO/ Kujdes nga këto dy vajza, janë xhepistet më të rrezikshme në Tiranë

Vajzat që shihni në foto janë dy 18-vjeçare të cilat ishin kthyer prej kohësh në një makth për banorët në kryeqytet. Dy xhepistet e Tiranës vepronin kudo...

Dy femrat në Shkodër puthje dhe marrëdhënie me të njëjtin mashkull (Foto 18+)

Një denoncim vjen nga Shkodra, ku dy femra, njëra prej tyre vajzë e re dhe tjetra duket të paktën mbi 40­vjeçe, punojnë si punonjëse seksi për një person...

Vdes ambasadori i Rusisë

Ditën e sotme ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur ambasadori i Rusisë në OKB, Vitaly Churkin, i cili jeton në Nju Jork. Sipas mediave ruse, ambasadori...

Kryetari i Bashkisë Z.Leli gjatë inspektimit të punimeve të rrugëve

Sot kryetari i Bashkisë Z.Leli gjatë inspektimit të punimeve të rrugëve Veledin Kollozi dhe Xhebro Gjika. Këto rruge janë pjesë e rëndësishme e projektit të...

20 shkurti, dita e madhe e lirisë dhe dinjitetit të qytetarëve dhe kombit shqiptar, dita e kujtesës tonë kombëtare(Foto)

20 shkurti, dita e madhe e lirisë dhe dinjitetit të qytetarëve dhe kombit shqiptar, dita e kujtesës tonë kombëtare!! Si sot 26 vite me pare, Revolucioni Demokratik...

Sali Berisha: Prononcim nga Çadra e pushtetit të qytetarëve (Foto)

Prononcim nga Çadra e pushtetit të qytetarëve! Në Shqipëri janë instaluar dy pushtete: – Pushteti i qytetarëve, qe ka udheheqjen ketu në Çadër –...

Lulëzon tregtia e armëve/ Shqipëria bleu 553 mln lekë armatime vitin e kaluar

Qeveria ka rritur blerjen e armëve nga jashtë për të armatosur policinë, por edhe për të përmbushur detyrimet që rrjedhin nga NATO. Të dhënat zyrtare nga...

New Europe ka një 11 pyetje për vilën 1.65 milionë Euro të ambasadores Vlahutin

Dy javë më parë, New Europe publikoi si lajm kryesor historinë e vilës së Ambasadores së Bashkimit Evropian në Tiranë, Romana Vlahutin. Prona, e cila u ble dhe...

Ujërat e zeza në Sarandë , tashme hidhen me presion

Një vidjo në Sarandë tregon se si hidhen ujrat e zeza në det me presion .Turistat e parë mbritën me krociere dhe kjo pamje jep vetëm  opinionin e keq për vendin...

Ambasadori italian Alberto Cuttillo, viziton protestuesit para kryeministrisë

Gjatë ditës ka qenë ambasadori italian në Tiranë ai që ka vizituar çadrën ku prej 3 ditësh po zhvillohet protesta. Ambasadori italian ne Shqiperi Alberto...

Kryetari i Parlamentit Ilir Meta ka folur për herë të parë për protestën e opozitës përpara Kryeministrisë

“Nuk dëshiroj të devijoj përmbajtjen e kësaj konference, aq më tepër të përfshij kryetarin e Kuvendit të Kosovës. Çdo protestë paqësore demokratike...

Pretenca, 3 vite burg Elivar Golemit

Prokuroria e Tiranës kërkoi dënimin me 3 vite burgim të ish-inspektores së Përgjithshme të Bankës së Shqipërisë, Elivar Golemi. Kjo e fundit akuzohet nga...

Si të visheni bukur: 5 leksione nga vajzat VIP që janë më pak se 1.60 cm të gjata

 Dëshiron të dish se cilat veshje mund të të japin disa pont ekstra me pake në dukje? Atëherë ky artikull do të të ndihmojë për t’u larguar nga klishetë e...

20 shkurti ’91 nuk e frymëzon dot PD-në e Kastriot Islamit

Nën ombrellën e opozitës nuk ka studentë që organizuan 8 dhjetorin e 20 shkurtin. Është  Lulzim Basha i rrethuar nga ish-komunistë, ish-deputetë socialistë...

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat. Ja sa para janë gjetur deri më tani(Video)

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy grabitjet e ndodhura në rrugën Qafë Kashar-Rinas. Çerpija që njihet edhe me dy emra të...

Dekriminalizimi, prokuroria kërkon gjurmët e gishtave të 6 deputetëve e tre krerëve të bashkive

Përgjithshme kërkon analizimin e gjurmëve te gishtave për 9 zyrtarë: 6 deputetë dhe tre kryetarë bashkie. Ata po hetohen ne kuader te ligjit per dekriminalizimin....

Policia greke kap kamionin nga Shqipëria me një ton drogë

Mediat greke publikuan foto nga kamioni me më shumë se një ton drogë, që u kap para disa ditësh në Kakavijë. Në njoftimin e Autoritetit të të Ardhurave...

U helmua me fotoksinë, ndërron jetë ish-kryekomunari(Foto)

Ish­-kryetari i komunës Baz në rrethin e Matit, Fatmir Kurti ka gjetur vdekjen. 58­vjeç u vetëhelmua me fotoksinë për arsye ende të paqarta. Familjarët kanë...

SI U SHKRINË ME GËLQERE TË PASHUAR ESHTRAT E 400 ISH TË BURGOSURVE POLITIKË

Agim Musta tregon tmerret e Burrelit e Spaçit dhe, ecejaket e familjarëve që kërkojnë ende eshtrat… “Në në vitin 2001 ishim në Spaç dhe, sipas...

Grabiten gjatë natës dy karburante në qytetin e Vlorës

Grabiten gjatë natës dy karburante në qytetin e Vlorës,një në hyrje të qytetit tjeti në lagjen pavarsia. Sipas policisë dy persona në këmbë kanë qenë në...

Ish-kryekomunari vetëhelmohet në makinë. Ja ku ka ndodhur ngjarja

Ish kryetari i komunës së Bazës në Dibër ka tentuar të vetëhelmohet, teksa është gjetur në gjendje të rëndë në mjetin e tij nga policia. Informacionet...

Shifra të frikshme, ja sa aksidente ndodhën në muajin janar(Tabela)

158 persona u aksidentuan përgjatë muajit Janar të këtij viti. Të dhënat vijnë nga Instituti i Statistikave, sipas të cilit, ky numër është ulur, në krahasim...

Vjedhja e Bankës së Shtetit, kërkohen tre vjet burg për ish-Kryeinspektoren

Prokuroria e Tiranës kërkon 3 vjet burg për Elivar Golemin, ish-Inspektoren e Përgjithshme të Bankës së Shqipërisë. Golemi akuzohet për shpërdorim detyre pas...

Dëshmia prekëse e adoleshentes: Për 100 mijë lekë, mami më kërkoi të shkoja me shokun e të dashurit të saj

Mami donte të më lidhte me shokun e të dashurit të saj dhe ai do t’i jepte 100 mijë lekë”. Kështu deklaroi Xh. K., e cila ishte sot bashkë me babain e saj,...

Rrëfehet Arben Grori, ekzekutoi vrasësin e vëllait në vitin 1997

Në burgun i sigurisë së lartë Peqin, cilësuar si më bashkëkohori, janë sistemuar 70 të dënuar me burgim të përjetshëm. Mes tyre ndodhet edhe 46–vjeçari...

Gjermania ka dëbuar 80 mijë azilkërkues

Vitin e kaluar më shumë se 80 mijë azilkërkues janë refuzuar dhe janë kthyer në vendet e tyre të origjinës. Këtë e ka bërë të ditur Peter Altmaier nga zyra...

Vlora zgjohet e terrorizuar, 3 grabitje me armë brenda 24 orësh

Qyteti i Vlorës është ngritur i terrorizuar mëngjesin e sotëm. Dy grabitje me armë kanë ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ndërsa një tjetër...

Vriten 11 anëtarë të një familjeje afgane

Zyrtarë në lindje të Afganistanit thanë se 11 anëtarë të një familjeje afgane janë vrarë nga një sulm me granatë mbi shtëpinë e tyre Autoritetet thanë se...

Përplasen dy makina në Gjirokastër-Kakavijë, 3 të plagosur

GJIROKASTER- Një aksident me pasojë plagosjen e tre personave është regjistruar sot në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë, në...

Protestë kundër Trumpit në Chicago

Në Chicago është protestuar me rastin e njëmujorit të marrjes së detyrës nga presidenti amerikan Donald Trump. Në protestën e cila ka nisur para Trump Tower në...

Basha shpërthen nga “çadra e lirisë”: Sot si para 26 viteve bijtë e etërve e kthyen demokracine

Nga “çadra e lirisë” Partia Demokratike ka përkujtuar 20 shkurtin 1991, ditën kur u rrëzua busti i diktatorit Enver Hoxha. Duke folur përpara protestuesve...

Mbush makinën me karburant në Lushnje dhe nuk paguan, prangat 40-vjeçarit nga Skrapari(Emri)

Policia e Lushnjës ka vënë në pranga një 40-vjeçar, pasi akuzohet për mashtrim. Policia bën me dije se është arrestuar shtetasi Elidon Kaçi nga Skrapari....

Mesila Doda: Unë 20-vjeçarja në grevën e urisë që rrëzoi diktatorin Enver Hoxha (film)

 26vite më parë, “studentja e ndrojtur” rrëfen emocionet e ditëve të rëndësishme të historisë së Shqipërisë, kohën e rrëzimit të diktaturës...

Arrestohet shoferi që shkaktoi aksidentin

Ditën e sotme policia e Elbasanit ka arretsuar shoferin e një Fordi që shkaktoi aksidentin fatal në aksin rrugor Cerrik – Gostimë ku humbi jetën një vajzë...

Varfëria epike në Pashtresh dhe..ëndrra evropiane si ndihmë

Realiteti është i prekshëm vetëm pak kilometra larg Elbasanit. Familja Qosja me banim në Pashtresh të Njësisë Administrative Gjinar jeton në varfëri ekstreme....

Celebrimi 3 ditë më parë, fundjava me të fejuarin, lajmi i shtatëzanisë dhe aksidenti që e mori përjetë 19 vjeçaren nga Cërriku

Kaloi një fundjavë të bukur dashurie me të fejuarin. Ishin celebruar vetëm tre ditë më parë. Për Kamela Hamitin, jeta sapo kish nisur. 19-vjeçarja kishte...

I vdesin djemtë dhe bashkëshorti, e moshuara del nga shtëpia pas ngujimit 20 vjeçar

Gjyshja e Klevisës ka 20 vjet pa dalë nga shtëpia. Mbesa erdhi rubrikën “ Ka një mesazh për ty” për t’i bërë një kërkesë gjyshes së dashur Merushes,...

Kukullat që duhen shkatërruar në Gjermani!

Brenda këtyre lodrave është montuar një software, i quajtur “My Friend Cayla”, i cili dyshohet se është hack-uar nga persona dhe organizata të paidentifikuara...