Lajme

Sarandë, gjendet një person i pajetë në ambientet e punës (infarkt)

Sarandë Më datë 19.05.2017, rreth orës 06:00, në qendrën e kontrollit të automjeteve të fshatit Vrion, Bashkia Finiq, është konstatuar…

Më shumë »

I gjendet 4 kg kokainë e fshehur dhe 1.000 euro, arrestohet trafikanti shqiptar

Një 32-vjeçar shqiptar, me banim në komunën Romano di Lombardia dhe i njohur më parë nga policia, është arrestuar në…

Më shumë »

Arrestohet trafikanti shqiptar, kapet me 680.000 € drogë

Lajmi raportohet sot nga mediat loale të Irlandës , një shqiptar është arrestuar në flagrancë me 680.000 euro drogë në…

Më shumë »

Roja shpëton kompaninë TAP nga hajdutët, policia i vë prangat/Emrat

Policia e Fierit ka ndaluar dy hajdutët, Bledar Kumanaku, 27 vjeç dhe  Gëzim Kumanaku, 28 vjeç, të dy banues në…

Më shumë »

Zbardhen përgjimet e rrugorëve: Doli gërnetë, s’i bëna test alkooli se s’ma mbante …”

Mbrëmjen e 8 nëntorit 2015 një efektiv i Policisë Rrugore në Tiranë ka marrë sinjalizim nga salla operative se drejt…

Më shumë »

Fier: Kapen dhe ndalohen 2 shtetas të shpallur në kërkim kombëtar dhe 1 tjetër i shpallur në kërkim ndërkombëtar(Foto)

Fier, Vijon puna nga Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar…

Më shumë »

Arrestohet një shqiptar në Igumenicë

Sipas mediave greke arrestimi u bë nga Policia e Thesprotisë me dy akuza: Dokumenta udhëtimi të vjedhura dhe shkelje të…

Më shumë »

Matura, ja formula e re për zgjedhjen e fituesve

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka nxjerrë udhëzimin për sistemin e Maturës Shtetërore 2017, i cili këtë vit vjen me…

Më shumë »

Cili ishte 20-vjeçari shqiptar, që humbi jetën në dush(Foto)

Andi Liçi ishte emigrant atje dhe banonte me dy shokë të tij. I riu shqiptar 20 vjeçari Andi Liçi që…

Më shumë »

Itali: Skafi me 2.2 ton marihuanë, droga vinte nga Shqipëria

Sipas mediave italiane,  droga vinte nga Shqipëria. Nga informacionet paraprake rreth 2.2 ton marihuanë, e sapo zbarkuar në bregdetin e…

Më shumë »

Krujë: Asgjesohen 416 bimë Cannabis Sattiva

Krujë, më 19.05.2017. Vijon zbatimi i planit të masave për goditjen e rasteve të kultivimit të bimëve narkotike. Asgjesohen 416…

Më shumë »

Dibër: Procedohen penalisht 6 shtetas(Foto)

Drejtoria Vendore e Policisë Dibër, Vijon puna nga Strukturat e Policisë për pandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Procedohen penalisht 6…

Më shumë »

Durrës: Sekuestrohet një sasi e konsiderueshme nafte dhe medikamentesh kontrabandë/Emri(Foto)

Durrës, Vijon puna për goditjen e informalitetit. Specialistët e Krimit Ekonomik finalizojnë me sukses 2 operacione. Sekuestrohet një sasi e…

Më shumë »

Gjermani, vende të lira pune

Sipas ekspertëve kjo lidhet me transformimin e tregut të punës, shkruan Deutsche Welle. Në disa degë, p.sh. në bujqësi apo…

Më shumë »

‘Do të q… me zor, tregoja dhe burrit’, arrestohet manjaku që ngacmonte kunatën. Emri

Një 51-vjeçar i shpallur në kërkim pasi është dënuar për ngacmim seksual, është arrestuar dje në Tiranë. Në pranga është…

Më shumë »

Lezhë: Sekuestrohen në total 190 kg lëndë narkotike Marijuanë, 4 të arrestuar/ Emrat(Video)

Qarku Lezhë, Policia e Lezhës gjatë 12 orëve të fundit finalizon me sukses operacionin e gjerë antidrogë në rang Qarku…

Më shumë »

Vjenë, shpëton nga burgu kosovari që vrau polakun, ja çfarë shfaqën kamerat vëzhguese

Është liruar pasi është shpallur i pafajshëm për rastin e vrasjes me thikë të një polaku nga ana e një…

Më shumë »

Arrestohen një burrë dhe një grua, detyronin jetimin të lypte/Emri

Sipas burimeve një burrë dhe një grua në Tiranë, Ronald Ziu 26 vjeç dhe Rovena Fejzo, 25 vjeçe, janë arrestuar…

Më shumë »

Sarandë, një person gjendet i vdekur

Ditën e sotme është gjetur i vdekur në vendin e punës një person. Sipas burimeve viktima G.I., 53 vjeç, punonte…

Më shumë »

Flamur Çelaj. Një idealist për Vlorën

Një idealist për Vlorën Sa shpesh ju ndodh të njihni një idealist, nga ata të vërtetët që nuk bëjnë kompromise…

Më shumë »

Familjarët zbulojnë fakte të rënda nga vdekja e 15-vjecares në spitalin Continental

Familjaret e 16-vjecares Blerta Pepes, vajzes qe humbi jeten ne spitalin Continental, ne Tirane kane bere publik sot nje tjeter…

Më shumë »

Basha,Beteja jonë për zgjedhje të lira dhe të ndershme u kurorëzua sot

Plot 90 ditë më parë ne nisëm një rrugëtim qytetar, patriotik, demokratik, paqësor, europian, të vendosur për të mos pranuar…

Më shumë »

Shqipëria nominohet në trashëgiminë botërore me kritere natyror

Bashkimi Ndërkombëtar për Ruajtjen e Natyrës (IUCN) po shqyrton nëntë nominime të Trashëgimisë Botërore me kritere natyrore, duke përfshirë dy…

Më shumë »

Ky është shoferi që i shkaktoi vdekjen vajzës 8-vjecare në ‘Times Square’

Richard Rojas , është shoferi që e mbyti vajzën e ‘Times Square’, sot në New York. Tani për tani 23…

Më shumë »

Bregu: Nëse do t’i kishim thënë PO një muaj më parë, do t’i kishim kursyer vetes nerva, telendisje

Deputetja e Partisë Demokrtatike Majlinda Bregu, ka reaguar për marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës…

Më shumë »

25 Qershori, shqiptarët do të votojnë në festën e Bajramit, fushata bëhet duke… agjëruar

Pas muajsh përplasje dhe krize politike, tashmë marrëveshja Rama-Basha është finalizuar, qeveria do të pësojë një sërë ndryshimesh dhe të…

Më shumë »

Kujdes! Nëpër farmaci në Shqipëri shiten medikamente të ndaluara (Video)

Në farmacitë bujqësore në Shqipëri, medikamentet e ndaluara me ligj tregtohen lirisht, duke vënë çdo ditë në rrezik jetën e…

Më shumë »

“Fiks Fare”: Vetëgjyqësia, burri i gjyqtares “mban peng” magazinën

Disa banorë nga Gramshi erdhën dhe u ankuan në “Fiks Fare” për burrin e një gjyqtareje, që u ka zënë…

Më shumë »

Atentati i dyfishtë, dalin detaje të reja për vrasjen e Ervin Dalipajt në autostradë

Kanë kaluar tri javë nga vrasja e Ervin Dalipajt dhe Juxhin Dautajt duke se hetimet kanë mbetur në vend. Grupi…

Më shumë »

Shpërthen makina në ecje në Vlorë në aksin rrugor Skelë-Ujë i Ftohtë

Vlorë Informacion paraprak Rreth orës 19:00, në aksin rrugor Skelë-Ujë i Ftohtë, pranë shkollës së Marinës ka marrë flakë një…

Më shumë »

Kush janë ministrat që Edi Rama i sakrifikoi për Lulzim Bashën

Posti i zv/Kryeministrit dhe 6 Ministri të rëndësishme do t’i kalojnë Partisë Demokratike sipas marrëveshjes së arritur Rama-Basha gjatë zgjedhjeve…

Më shumë »

Pakti Rama-Basha e zëvendësoi me një ministër teknik, Ahmetaj reagon ndaj kryeministrit

Pas marrëveshjes së re mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha, ministria I Financave do të propozohet…

Më shumë »

Ylli Manjani përshëndet marrëveshjen, por ka edhe 11 propozime

Ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar për marrëveshjen mes kreut të PS-së Edi Rama dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, duke…

Më shumë »

Marrëveshja politike, Basha-Rama do takohen në mënyrë periodike

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin…

Më shumë »

Largohet nga posti i Ministrit të Drejtësisë, reagon për herë të parë kreu i LSI Petrit Vasili

Kryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar për herë të parë në lidhje me marrëveshjen e arritur mes Ramës dhe…

Më shumë »

Protesta të dhunshme në Athinë, persona të maskuar tentojnë të hyjnë në Parlament

Në Greqi kanë nisur protestat popullore për të kundërshtuar masat e reja shtrënguese të qeverisë për të normalizuar ekonominë. Përpara…

Më shumë »

12-vjeçari luante me pushkë, qëllon për vdekje vajzën – transmetohet live në Facebook (Video, +18)

Një djalë 12-vjeçar ka qëlluar aksidentalisht për vdekje me një plumb në kokë një vajzë të moshës së tij, ndërsa…

Më shumë »

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ka kritikuar marrëveshjen e arritur mes Ramës dhe Bashës

Përmes një reagimi në rrjetin e tij social, Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ka kritikuar marrëveshjen e arritur mes Ramës…

Më shumë »

Një makinë futet mes njerëzve në “Times Square”: Dhjetra të plagosur

Një makinë ka goditur këmbësorët në sheshin Times Square në Nju Jork, duke plagosur të paktën 10 persona, dhe një…

Më shumë »

Aksident me vdekje në Elbasan, arrestohet drejtuesi i automjetit

Një aksident me vdekje ka ndodhur pasditen e të enjtes në Elbasan, njoftoi policia lokale. Sipas saj, specialistët e Sektorit…

Më shumë »

Rama “kërcënon” prokurorët e gjyqtarët e korruptuar se i kanë tashmë ditët e numëruara.

Kryeministri Edi Rama sapo ka nisur fjalën e tij në mitingun e socialistëve pranë Piramidës dhe menjëherë ka deklaruar se…

Më shumë »

Për punë në Durrës, por të rinjtë nuk i preferojnë disa zanate(Video)

Në shumë vende punësimi sezonal i të rinjve është një mundësi reale për të fituar para’, përvojë, si dhe për…

Më shumë »

Në mes të dhimbjes flasin vëllezërit e Blerta Pepës: Motrës tonë nuk iu dha kujdesi i duhur!

Humbja e Blerta Pepës ishte një tragjedi që preku familjen por jo vetëm. 16-vjeçarja ndërroi jetë të hënën pas një…

Më shumë »

Drejtuesi politik i Qarkut të Vlorës Damian Gjiknuri zhvilloi një takim me strukturat e partisë dhe simpatizantë të rajoneve 1 dhe 2 të qytetit

Partia Socialiste kërkon votën e qytetarëve në këto rajone duke u përfaqësuar respektivisht me kandidatët për deputetë Damian Gjiknuri dhe…

Më shumë »

Ja se kur shqiptarët do të bëjnë zgjedhje me votim dhe numërim elektronik

Në marrëveshjen mes palëve është arritur dhe një konsensus përsa i përket futjes së votimit dhe numërimit elektronik në zgjedhje.…

Më shumë »

KVV thirrje Ramës e Bashës: Të bëhet sa më shpejt publike përmbajtja e marrëveshjes

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka përgëzuar dy liderët Rama e Basha për arritjen e një marrëveshje, por nga ana tjetër,…

Më shumë »

I pari reagim nga PDIU për marrëveshjen Rama-Basha: Qeverinë e bëtë e t’ju rrojë, festojeni me një cigare hashash

Pas zbardhjes së marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha, ka ardhur reagimi i parë nga…

Më shumë »

Xhafaj, Ahmetaj, Vasili, Nikolla, Xhaçka dhe Manastirlliu, 6 MINISTRAT që do të shkarkohen

Tashmë është zyrtare, zgjedhjet do të mbahen në 25 qershor. Nga ana tjetë nga qeveria e tanishme do të ketë…

Më shumë »

Nis mbledhja e Kryesisë së PS-së, pas saj Rama pritet të jetë te ”Piramida”

Ka nisur në ambjentet ne e Selisë së PS-së mbledhja e kryesisë. Kryeministri Rama është parë të mbërrijë, e pas…

Më shumë »

Idrizi, ka marrë pjesë në forumin e Universitetit Europian të Tiranës ‘Video’

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, ka marrë pjesë në forumin e Universitetit Europian të Tiranës, ku bashkëbisedoi me studentë dhe…

Më shumë »