Lajme

Amendamenti për dhënien falas të librave të nxënësve shqiptarë

Dhënia falas e librave për nxënësit nga klasa e parë deri në klasën e nënë, është nisma më e re që…

Më shumë »

3.5 ton drogë në Itali, 4 shqiptarë në pranga (Video/ Emrat)

Shkatërrohet  një bandë italo-shqiptare me 11 persona të akuzuar për trafik ndërkombëtar droge e armësh. Sipas mediave italiane organizata në…

Më shumë »

Dëmtohet rëndë punëtori shqiptar në Itali

Sipas mediave italiane një punëtor shqiptar, 41 vjeç, është dëmtuar sot. Shqiptari pas ka rënë nga një lartësi tre metra…

Më shumë »

Shqiptari kapet duke vjedhur në një bazë të NATO-s (Emri)

Vihet në pranga nga policia italiane një i ri shqiptar pasi është kapur duke vjedhur në një bazë ushtarake të…

Më shumë »

Kontrolloni matëset e ujit, mund të gjeni drogë

Vijon puna nga strukturat e D.V.P.Tiranë për evidentimin dhe goditjen e aktivitetit të kundraligjshëm të shpërndarjes së lëndëve narkotike. Si…

Më shumë »

Tregëtarët e mishit në Vlorë në protestë (Foto)

Tregëtarët e mishit në Vlorë në protestë . 11 minithertore mbyllen në Vlorë, tregetarët e mishit në protestë pranë bashkisë.…

Më shumë »

Policia greke ndalon një makinë me drogë në kufirin Greko-Shqiptar

Policia greke ndalon një makinë me drogë në kufirin Greko-Shqiptar. Gjatë operacionit në Follorinë ndalohet një mjet që drejtohej nga…

Më shumë »

Denoncimi i Bashës për pengmarrësin e Fierit, reagon Policia

Sqarim i Drejtorisë Vendore të Policisë Fier Në lidhje me statusin e publikuar nga Kryetari i Partisë Demokratike në rrjetin…

Më shumë »

Vetëm 75% e kuotave të plotësuara në Universitetin Ismail Qemali të Vlorës

Vetëm 75% e kuotave të plotësuara në Universitetin Ismail Qemali të Vlorës. Programe studimi në vitin e parë nuk janë…

Më shumë »

Rihapet Lotaria Amerikane

Për shkak të problemeve teknike, periudha e regjistrimit për Lotarinë DV-2019 do të rifillojë nga e para. Të gjitha regjistrimet…

Më shumë »

Aksident, përmbyset kamioni me patate

Sipas informacioneve mësohet se një aksident ka ndodhur në aksin Librazhd-­Elbasan. Teksa ka qenë duke hecur një kamion që transportonte…

Më shumë »

Kakavijë, sekuestrohen 3.5 kg lëndë narkotike (Video/Emri)

Policia Kufitare Kakavijë godet një tjetër rast të “Trafikimit të lëndëve narkotike “. Sekuestrohen 3.5 kg lëndë e dyshuar narkotike…

Më shumë »

Itali, dy të vdekur e një i plagosur. Mes tyre dhe një shqiptar (Emrat)

Sipas medieve italiane ka ndodhur një aksident i rëndë me pasojë dy të vdekur dhe një i plagosur . Mëngjesin…

Më shumë »

Vizita e Kryeministrit, rrëzohet ”Trau” që pengonte hyrjen në Orik…

Trau që pengonte hyrjen e vizitorëve për në qytezën e lashtë nuk do të jetë më pas vendimit që u…

Më shumë »

Autobusi përplas një këmbësore

Mëngjesin e sotëm një grua ka mbetur e plagosur rëndë pasi u përplas nga një autobus. Ngjarja ka ndodhur pranë…

Më shumë »

Edi Rama: Kryeqyteti i Shqipërisë është trnsformuar në një destinacion të gjallë dhe ekonomik

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama na uron mirëmëngjesi me një arikull nga Vogue, dedikuar transformimit fantastik të Tiranës. Ja statusi i plotë: MIRËMËNGJES …

Më shumë »

14-vjeçari qëllohet me thikë nga xhaxhai

Policia e Fierit njoftoi se “specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin: Gentjan…

Më shumë »

Ndjek dhe tmerron ish-gruan, arrestohet 35-vjeçari

Arrestohet nga Policia e Tiranës një burrë i divorcuar, pasi ishte kthyer në makth për ish gruan . Sipas burimeve…

Më shumë »

Përshëndetje e Rektorit të Universitetit “Ismail Qemali”, Vlorë, Prof. Roland Zisi me rastin e fillimit të vitit të ri akademik 2017-2018

Përshëndetje e Rektorit të Universitetit “Ismail Qemali”, Vlorë, Prof. Roland Zisi me rastin e fillimit të vitit të ri akademik…

Më shumë »

Vlorë, përndjek dhe kanos me thikë një shtetase, arrestohet

Vlorë Përndjek dhe kanos me mjete të ftohta prerëse një shtetase, arrestohet nga Policia. Specialistët e Seksionit për Krimet në…

Më shumë »

Berisha fiton çmimin e Indisë, kush ia dhuroi (Foto)

Sali Berisha ka  marrë një çmim nga aplikacioni i smartphone-it të tij. I fundit që ai ka fituar me rekordin…

Më shumë »

Shikoni reagimin e hoxhë Elvis Naçit kur gruaja ftohet në studio (Video)

Këtë javë i ftuar si mysafir në emisionin n’Kosovë Show, është hoxha i njohur nga Shqipëria, Elvis Naçi. Ai ka…

Më shumë »

Alarmi i mjekëve, Diabeti po prek frikshëm të miturit (Foto)

Vajza diabetike ka bere qe Enkelejda Bundo prej 6 vitesh te mos punoje me. Asaj i duhet te qëndroje ne…

Më shumë »

Kush është Renato Çami, sponsorizuesi i PS-së që rrëmbeu një person\ Denoncimi i Bashës…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar  denoncimin e një punonjësi të policisë së Fierit. Sipas punonjësit, një qytetar…

Më shumë »

Në 73 vjetorin e çlirimit, Vlora braktiset nga deputetët…

Është kujtuar sot në varrezat e dëshmorëve në qytetin e Vlorës 73-vjetori i çlirimit të qytetit bregdetar nga pushtuesit Nazifashistë…

Më shumë »

E dhimbshme/Motra dhe Vëllezërit në sherr për një shëpi 52 m katrorë, ndërsa e ëma e tyre…

Dy vëllezër janë bërë pjesë e rubrikës “Shihemi në gjyq”, për një apartament. Gjergji ka sjellë në këtë seancë ndërmjetësimi…

Më shumë »

Taksat për qytetarët do të rriten me 150 mln usd në vit\ TVSH mbi biznesin e vogël

Vendosja e tatimit mbi vlerën e shtuar tek biznesi i vogël do të sjellë një rritje të madhe taksash për…

Më shumë »

64-vjeçari nga Maliqi, tërhiqet zvarrë nga kali, lëndohet rëndë

64-vjeçari ka rënë nga karroca dhe më pas është tërhequr zvarrë nga kali. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë…

Më shumë »

Pogradec/ Reagon vajza e të akuzuarit: E mbajtëm me bukë, por …

Denoncimi i kryer këtë të diel nga një familje në Pogradec, se vajza e tyre 15 vjeçare ishte përdhunuar nga…

Më shumë »

Olta Xhaçka në Vlorë, nuk i largohemi shqetësimeve të qytetarëve por ulemi e diskutojmë këmbëkryq për to

Nuk i largohemi shqetësimeve të qytetarëve por ulemi e diskutojmë këmbëkryq për to. Kështu bëmë edhe me banorë të Bestrovës…

Më shumë »

Gjykata e Lartë, lë në burg “Zotërinë e Drogës”

Ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg Gjykata e Lartë për Alket Hatiajn. Ai është dënuar nga…

Më shumë »

Vrapohet për ata që mbrojtën jetën me jetë (Foto)

Vrapohet për ata që mbrojtën jetën me jetë. Një gjest simbolik, por me shumë domethënie. Gjatë maratonës që u zhvillua…

Më shumë »

Historia e trishtë e lezhianes, nuk takon motrat prej 20 vitesh sepse u bë “shkas” për një vrasje

Këtë të dielë Anxhelina nga Lezha ka qenë pjesë e “E diela Shqiptare” në Tv Klan, ku ka ndarë me…

Më shumë »

Vlorë, Detaje nga aksidenti i frikshëm në rrugën Transballkanike

Aksident i frikshëm në rrugën Transballkanike në Vlorë, një person i plagosur rëndë, të përfshira në aksident katër mjete. Ngjarja…

Më shumë »

Vrasja e dyfishtë në Lushnje, atentatorët ishin në dijen të lëvizjeve të policisë

Vrasja e dyfishtë në Lushnje, atentatorët ishin në dijen të lëvizjeve të policies Pas masakrës së Lushnjes, ministri i Brendshëm,…

Më shumë »

Aksident i rëndë në Transballkanike, pesë makina janë përplasur (Foto)

Aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Transballkanike në qytetin e Vlorës, ku pesë makina janë përplasur. Aksidenti ka ndodhur…

Më shumë »

Turizmi – Anglezët “pushtojnë” Lezhën, mbërrin kroçera me turistë

Rajoni i Lezhës po tërheq gjithnjë e më shumë vemendjen e të huajve, të cilët kërkojnë ta eksplorojnë këtë zonë. Një…

Më shumë »

Pranga dy inspektorëve të AKU (Emrat)

Sipas burimeve bëhet me dije se Policia e Tiranës ka arrestuar dy inspektorë të tjerë të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit.…

Më shumë »

Basha nis turin kundër TVSH

Biznesi i vogël me të cilën mbahen mijëra familje në zonën e Paskuqanit e quan shkatërruese futjen në skemën e…

Më shumë »

Jorgo Goro: Vjeshtë në Kuç. Një nga fshatrat më të rrallë për trimërinë, bujarinë dhe fisnikerinë jo vetëm në Lumin e Vlorës…

Vjeshte ne Kuç. Nje nga fshatrat me te rralle per trimerine, bujarine dhe fisnikerine jo vetem ne Lumin e Vlores,…

Më shumë »

Mirela Kumbaro: Takim shumë i shëndetshëm dhe i vërtetë me banorët e Orikumit

Një takim shumë i shëndetshëm dhe i vërtetë me banorët e Orikumit organizuar me administratoren plot energji të Orikumit Melaize…

Më shumë »

Histori tronditëse/ Djali del pas 2 vitesh nga shtëpia, shpërthimi që i shkatërroi jetën

Liria ka ftuar të birin, Gentin në rubrikën “Ka një mesazh për ty”, në “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit…

Më shumë »

Manastirliu: Aparaturë e re mamografie për Vlorën

Në Vlorë, së bashku me gratë drejtuese të Shëndetësisë, për të apeluar për kryerjen e ekzaminimin e gjirit, pasi diagnostikimi…

Më shumë »

Arrestohen 10 drejtues mjetesh drejtonin mjetin në gjendje të dehur apo pa leje drejtimi(Video)

Policia Rrugore e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë. Policia Rrugore e Tiranës ka intensifikuar punën, për rritjen e parametrave të…

Më shumë »

Publikohet fotua e shqiptarit që humbi jetën

Sipas mediave italiane gjatë një aksidenti të  rëndë të ndodhur në Valganna, komuna e Vareses, në Itali,  ka humbur jetën…

Më shumë »

Ngelin pa energji dhjetëra familje e biznese, Makina përplaset me shtyllën e tensionit

Një makinë tip Golf ka devijuar nga rruga dhe është përplasur me një shtyllë dhe murin rrethues të një banese…

Më shumë »

3 thasë me kanabis sekuestrohen në Malësinë e Madhe , do transportoheshin në Malin e Zi

Tre thasë me lëndë narkotike kanabis sativa me peshë 67.5 kg të cilët do transportoheshin në Mal të Zi policia…

Më shumë »

Durrës, Vetëhelmohet 32-vjeçarja…

Një 32-vjeçare, banore e lagjes nr.15 në Durrës ka tentuar vetëvrasjen, duke konsumuar pesticide bujqësore, në shtëpi. Mësohet se shtetasja…

Më shumë »

Aksidenti në Itali i morri jetën një shqiptari, shpëton fëmija 13-vjecar (Emri)

Ka humbur jetën tragjikisht një i ri shqiptar në Itali. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në orën…

Më shumë »

Arrestohet një tjetër “i fortë” nga Shijaku, ja për çfarë akuzohet në Itali

50-vjeçari Riza Sheshi, ka përfunduar në prangat e Policisë së Durrësit, i cili mësohet se është në kërkim nga drejtësia…

Më shumë »