Kategoria: Lifestyle

Aurela Gaçe një Vlonjate e bukur dhe një soprano në TKOB

Kanë klaur vetëm pak muaj nga lindja e vajzës së saj të dytë. Fjalën e kemi për Aurela Gaçe e cila solli në jetë vajzën së saj të dytë, Abigail...

Melania Trump 16 vjeçe, fotot e para si modele (Foto)

Tridhjetë vjet para se të bëhej Zonja e Parë, Melania Trump filloi të hyjë në botën e modës. Fotosesionin e parë ajo e bëri në vendlindje në Slloveni.Por si...

Ilaçi popullor Bullgar, me 12 lugë kundër kancerit

Në bazë të kësaj recete, profesori bullgar, duke u bazuar nga njerëzit të cilët e kanë provuar këtë ilaç thuhet se ka pastruar enët e gjakut, forcuar...

A është Edi Rama burrë? Burre shteti mbetesh edhe kur di te largohesh si burre

Statusi në Facebook i deputetit Nard Ndoka: Opozita e ngriti kauzen popullore dhe nderkombetare. Rama po mendohet, i friksuar, në dilemë, i paperqendruar dhe shumë i...

Gruaja që pret lindjen e 13-të

Cheryl Prudham është shtatzënë me fëmijën e saj të 13, këtë herë nga Lee Ball, me të cilin ka filluar të dalë pasi u divorcua nga bashkëshorti Robert. 12...

Historia e babait, i vdiqën disa djem, nuk i thotë dot “jo” vajzës së vetme

Prindërit për fëmijët bëjnë gjithçka duke i plotësuar çdo dëshirë të tyren. Niko është një baba që ka humbur tetë djem dhe e vetmja që i ka mbijetuar...

Sadije Berisha reagon për protestën e opozitës

Statusi i Sadije Berishës: Protestuar kundër kujt? Dhe për çfarë? Pse? Kush përfiton prej saj? Me të vërtetë?? Çdo politikan shqiptar nga çfarëdo partie që...

Fustani që tërboi femrat shqiptare, mendoni se bëtë blerje të zgjuar, por ja si jua kanë futur

Ky që shikoni në fotot e mëposhtme është një prej modeleve më të pëlqyera të fustaneve nga të gjitha femrat si në Shqipëri edhe në Kosovë për stinën e...

Ministria e Arsimit Nikolla: “ Ka ende shumë për tu përmisuar në sistemin arsimor për të qënë larg politikës”

Ministria e Arsimit Nikolla nga Berati: “ Ka ende shumë për tu përmisuar në sistemin arsimor për të qënë larg politikës” Ministria e Arsimit Lindita Nikolla...

Sipas shkencës, ngjyra e syve thotë shumë për ju

Sipas shkencës, ngjyra e syve tuaj tregon shumë rreth karakterit tuaj. Sytë e kaltër  Ju jeni modest, i turpshëm, egoist, konkurrues, i fuqishëm fizikisht dhe...

Ejshan’ shkatërron martesën disa vjeçare të ‘Xhandan(Foto)

Cansu Dere është aktorja e cila ka fituar popullaritet tek me interpretimin të saj në serialin më të ndjekur të disa vite më parë ‘Ezel, ndërsa Ahu Ya?tu,...

Horoskopi, 17 Shkurt 2017/ Dhe yjet rrinë…., e flasin për ju

Dashi Ju qe jeni ne cift nuk duhet t’i lini problemet t’iu pushtojne sepse do e keni te veshtire te dilni nga kjo situate. Beqaret do kene nje takim te rendesishem i...

Nexhmije Hoxha: Vetëm një herë jam veshur fashiste, daja im ishte ballist, u vra nga partizanët

Deklarimi i të vejës së diktatorit Enver Hoxha më 8 janar 1952. Nga Kastriot Dervishi Lajmi që Nexhmije Hoxha ka qenë anëtare e Partisë Fashiste tani...

Zyrtarizohen gjërat mes Selena Gomez dhe The Weeknd

Thuhet se gjërat janë duke u bërë serioze për Selena Gomez dhe The Weeknd. Çifti i ri, të cilët janë në lidhje për rreth një muaj, duan t’i bëjnë gjërat...

Ëndrra më e madhe u bë realitet. Ja çfarë thotë Almeda Abazi pas dasmës

Ish Miss Shqipëria, Almeda Abazi dhe aktori turk Tolgahan Saysman  kurorëzuan lidhjen e tyre ne martesë  dy ditë më parë më 13 shkurt. Çifti i thanë PO njëri...

VIDEO/ Mjekët në shok: Ky trajtim popullor po shëron sklerozën, alergjitë dhe tensionin

Terapia me anë të thumbimit të bletëve, e njohur ndryshe si “apiterapia”, është një ndër më të përdorurat në mjekësinë alternative. Ajo përdor...

Çifti i moshuar në Tiranë tërheq vëmendjen me Shën Valentinin e tyre

14 shkurti u festuar edhe në Tiranë, ku shumë çifte kanë dal shëtitje në qytet. Një prej këtyre çifteve ka tërhequr vëmendjen e USA Today. Në llogarinë e...

Ja dhurata speciale e Armina Mevlanit (Foto)

Secili e feston  Shën Valentinin në menyrën e tij Shkelzeni ka Zgjedhur një menyrë mjaft romantike. Rrjetet sociale janë mbuluar nga trëndafilat dhe mesazhet e...

Prindërit e braktisën sepse nuk kishte këmbë(Video)

Ndodh që shumë femijë braktisen nga prinderit e tyre për arsyje të ndryshme disa sepse si risin dot ekonomikisht por ky është një rast apsurd. Jo të gjithë...

Njëri i verbër dhe tjetri pa duar, shokët e ngushtë që ndihmojnë njëri-tjetrin (Foto)

Ata janë bërë shokë qysh në fëmijëri, duke jetuar me aftësi të kufizuara të cilat dikë tjetër do ta ndalonin të bënin shumë gjëra. Por, së bashku ata...

Ushqimet që mbajnë larg sëmundjet e zemrës

Sëmundjet e zemrës janë një nga shkaktarët kryesore të vdekjeve në botë. Ushqimet e shëndetshme ulin riskun e prekjes nga to. ” Health Backon” ka publikuar...

FOTO/ Kujtimet e një ushtari italian të Luftës II Botërore: Në bordellon e Elbasanit me zonjën me kaçurrela

Historia që tregon Ermanno botuar sot për herë të parë është ajo e babait të tij Antonio dhe vitet që ai kaloi në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore....

“Surprizon” Edi Rama

Kryeministri Edi Rama publikon adresën e tij private të postës elektronike, duke e ofruar atë si një mundësi për të ndihmuar në punësimin e njerëzve. Edi Rama...

Anglezi u martua me shqiptaren por…

Në rubrikën e psikologes në gazetën britanike ‘The Sun’, ka mbërritur një histori që përfshin një vajzë shqiptare. Një 39­-vjeçar anglez u njoh me një...

Horoskopi

DASHI21. mars – 20. prill Edhe pse te afërmit do ju paralajmërojnë, ju serish do e ngrini ne piedestal partnerin tuaj. Kjo ka për t’iu sjelle zhgënjime...

Kapëset e rrobave arrijnë të ndalojnë dhimbjet e çfarëdoshme

Refleksologjia është një fushë e mjekësisë, sipas së cilës, pikat e caktuara në trup zgjidhin problemin e dhimbjes. Kjo është metodë e veçanërisht e...

Si të pastroni mëlçinë në vetëm dy ditë me ujë dhe rrush të thatë

Mëlçia është një ndër organet më të rëndësishme të trupit, pasi kryen shumë funksione jetike. Mes tyre është bashkimi i proteinave dhe pastrimi i gjakut...

Rrëfimi i një të sëmure me kancer: O njerëz, vlerësojeni shëndetin, paratë nuk janë gjithçka!

Kosova renditet ndër vendet më një rritje të shpejtë të të prekurve nga kanceri; por ende nuk ka arritur të bëjë më të mirën e mundshme për trajtimin e...

Gruaja akuzon burrin: Ke dashnore motrën time

Ditën e sotme në rubrikën e “Shihemi në gjyq”, ku ndërmjetëson Eni Çobani është publikuar çështja e një burri dhe një gruaje nga Elbasani, të cilët...

Rikthehet trendi i viteve ’70, pantallonat e gjera pushtojnë rrugët(Foto)

Trendi i pranverës 2017, na kthen pas në vitet 1970,ku artsitë e yje të asaj epokoe dolën jashtë kronizave duke veshur pantallonat e gjera të njohura tek ne si...

Trajtoni dhimbjet e shpinës pa ilaçe Shtypni këto 2 pika

Dhimbja në shpinë është shpesh rezultat i një muskuli të dëmtuar si rezultat i tërheqjes së një objekti të rëndë, apo mund të jetë edhe gjenetike. Dhimbja...

Ja pse duhet ta filloni ditën me një dush të ftohtë

Mendimi që të bësh dush të ftohtë që në mëngjes të fut frikën në fakt dhe ju largon dëshirën të bëni edhe dush normal, por realisht të bën shumë mirë...

Si të fitoni 5 mijë euro në muaj duke punuar në internet

A e dini se 43% e milionerëve të rinj e kanë bërë pasurinë e tyre përmes internetit? Fatmirësisht, një 28-vjeçar nga Londra, i quajtur Xhei thotë se ai nuk...

Të shtosh vitet e jetës pothuaj dyfish, është kaq e thjeshtë

5-7 porcione fruta -perime në ditë përgjysmojnë rrezikun e vdekjes nga çfarëdolloj shkaku: Këto janë rezultate të cilat përforcohen gjithnjë e më shumë nga...

Ja ku duhet ta hidhni parfumin

Vendet se ku duhet të hidhni parfumin, kanë shumë rendësi për ta mbajtur aromën sa më gjatë. Përveç kyçeve të dorës, janë edhe disa pjesë të tjera të...

10 mënyra romantike për ta befasuar partnerin për Shën Valentin

Dëshiron ta bësh partnerin të ndihet më i dashuruar ditën e Shën Valentinit? E lodhur me të gjitha idetë banale? Lajmi i mirë është që ke mundësi me këto...

5 rregullat e një mëngjesi ideal

Një mëngjes i lehtë e i shijshëm, shoqëruar me një kafe, është nisja më e mirë dhe më e këshillueshme për ditën. Shpeshherë studime të ndryshme kanë...

Këto janë 2 fjalët magjike që e çmendin çdo mashkull

Edhe pse nuk ka ende një formulë si ta bëni një mashkull të çmendet pas jush, nëse i thoni këto dy fjalë do e bëni përgjithmonë për vete. Nuk ka asnjë...

E kapi në shtrat me burrin, gruaja e turpëron (Video)

Një grua e “tërbuar” ka kapur me forcë një grua tjetër dhe e ka nxjerrë atë lakuriq në rrugë, pasi e ka kapur mat ne shtrat me bashkëshortin e saj. Ajo...

Video që ka çmendur çdo shofer!

Një nga rugët më të vështira që me siguri jo cdo shofer e merr përsipër një udhetim të tillë dhe me makina të tonazhit të rendë. Shofer të tillë me...

Sherr si ky nuk keni parë ndonjëherë, vajzat çmenden(Video)

Një grup femrash u filmuan teksa po jepnin show në dysheme gjatë një grindjeje në një restorant. Videoja, thuhet se është filmuar në Toronto dhe si fillim shfaq...

Java e modës në Nju Jork

Java njujorkeze e modës gjen një shtëpi të re. Plot 72 stilistë do të paraqesin krijimet e tyre për periudhën Vjeshtë – Dimër 2017, në ngjarjen që nis...

Preshi, ja gjithë sëmundjet që kuron

Preshi kultivohet kryesisht në Azinë e Vogël, ku ka dhe origjinën e vet, si dhe në Shtetet e Pellgut të Mesdheut. Preshi i freskët përmban shumë lëndë...

Festë e madhe, Elia Zaharia ka një lajm, “çmendet” nga lumturia (Foto)

Ajo është një nga vajzat më me fat në Shqipëri. Princeshë Elia Zaharia feston sot ditëlindjen. Ajo që ka bërë më shumë çudi janë postimet e saj në...

Lëshohet alarmi: “Masakrat” me kozmetikat në Shqipëri, si po shkatërrohet jeta e femrave

Sallonet e bukurisë në Shqipëri që nuk kanë ekspertizë dhe mbikëqyrje mjekësore, janë duke ofruar shërbime kozmetike të rrezikshme. Të parregulluara...

Xhunga komentoi veshjen e tij në homazhin e Dritëroit, Braçe: Pisanjose që urren ujin, mos u merr me veshjen time (FOTO)

Deputeti socialist, Erjon Braçe ka shpërthyer sot në akuza ndaj gazetarëve “pisanjosë”, siç i ka cilësuar, lidhur me shkrimet e botuara në media një ditë...

Ka një mesazh për ty, i fejuari i kërkon bashkëshortes të ndërpresë shtatëzaninë, arsyeja…

Iliada po përjeton shtatëzaninë që e kishte dëshiruar aq shumë. Por i fejuari i saj, për një arsye shumë të fortë i kërkon ta ndërpresë. Ajo zgjodhi...

Këto ishin profesionet e politikanëve që do t’ju habisin (Foto)

Janë punë që secili do ta bënte madje me kënaqësi, por kur mendohen se ato i kanë kryer  disa prej politikanëve që sot ia “varin lartë”, është pak...

Motrat nga Vlora që po bëjnë namin në internet, ja pse (Fotot)

Ato nuk janë motra binjake por nëse shikoni fotografitë në rrjetet sociale, keni për të vënë të dyja duart në zjarr se janë të tilla. Bëhet fjalë për...

Në gjimnazet e Kavajës Elvis Rroshi shet drogë

Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar në Facebook një rast që I ka ardhur nga një qytetar I cili thotë se Elvis Rroshi bashkë me një drejtoreshë shkolle në...