Lifestyle

Mrekullitë ekzistojnë, foshnja i shpëton jetën të emës (Foto)

Një vajzë e quajtur Sarah Fletcher, ka habitur të gjithë mjekët të cilët gati e kishin siguruar se nuk do…

Më shumë »

Shkencërisht: Mësojeni pse thinjen flokët…

Shkencëtarët kanë zbuluar më në fund shkaktarin që fshihet pas thinjës së flokëve. Nga analizat që iu bënë më shumë…

Më shumë »

Mësojeni pse është e rëndësishme për trupin vitamina C

Vitamina C, e njohur si acidi askorbik, është një lëndë ushqyese mjaft e rëndësishme për shëndetin. Mjekët rekomandojnë shpesh që…

Më shumë »

Ja cndodh nëse nuk arrini të identifikoni aromat e këtyre materialeve, mund të keni sëmundje mendore

Sëmundjet mendore mund të parashikohen saktë pesë vite para paraqitjes së simptomave. Një studim i ri ka treguar që me…

Më shumë »

22-vjeçaret kanë një dëshirë të çuditshme për mashkullin e tyre

Që në barkun e nënës nuk janë ndarë duke qenë gjithnjë bashkë. E janë rritur kështu gjithë kohës bashkë, që…

Më shumë »

22 vjeçaret kanë një deshirë të çuditshme për mashkullin e tyre

Që në barkun e nënës nuk janë ndarë duke qenë gjithnjë bashkë. E janë rritur kështu gjithë kohës bashkë, që…

Më shumë »

Publikon foton me foshnjën e porsalindur, por harron detajin (Foto)

Së fundmi një foto në rrjetet sociale me një foshnjë të sapolindur, e publikuar nga një mami bëhet virale ajo…

Më shumë »

Këshilla për kursimin e energjisë elektrike

Teksa shumë prej nesh mendojnë të bëhen më konservativë me përdorimin e energjisë, për të kursyer në faturat e tyre,…

Më shumë »

Finlanda heq nga shkolla matematikën, fizikën dhe gjeografinë

Të mësosh sipas lëndës apo sipas argumenteve?” Kjo është dilema në Finlandë, e cila vendosi për opsionin e dytë. Në…

Më shumë »

Për një kujtesë të mirë është e rëndësishme të harrosh!

Nëse harroni vazhdimisht se ku keni lënë syzet që i kishit nëpër duar vetëm një minutë më parë, nëse nuk…

Më shumë »

Ja cila është pija e vetme alkoolike për një seks fantastik

Keni një dëshirë të madhe kohët e fundit të përmirësoni lojën në shtrat? Alkooli, veçanërisht vera e kuqe, listohet si…

Më shumë »

Këto janë pozicionet më të rrezikshme në seks, sipas doktorëve

Cilësohet si një nga pozicionet më bazike, por pozicioni ‘i misionarit’ është në fakt një nga më të rrezikshmit, thuhet…

Më shumë »

Mënyra efikase se si të pastroni mushkëritë për 72 orë

Ka shumë njerëz që kurrë nuk kanë tymosur një cigare dhe kanë probleme me mushkëritë, ndërsa të tjerët janë duhan-pirës…

Më shumë »

Të mirat e verës për shëndetin tuaj

Një eksperte e shëndetësisë thotë se pirja e verës së kuqe mund të sjellë shumë përfitime afatgjata për organizmin e…

Më shumë »

Kështu mund ta ‘çmendni’ çdo femër në shtrat

​Kur bëhet fjalë për të çmendur një femër në shtrat, të gjithë meshkujt janë të bindur se janë më të…

Më shumë »

Çfarë ndodh kur flemë në një dhomë të ftohtë?

Gjatë stinës së verës, gjëja e vetme që do të donin shumë njerëz në dhomën e gjumit është kondicioneri. Por,…

Më shumë »

6 muaj bebes i mjafton vetëm qumshti i gjirit…

6 muaj bebes i mjafton vetëm qumshti i gjirit dhe duhet që foshnja të ushqehet vetem me qumësht gjiri ,në…

Më shumë »

Shmangni këto gabime në mëngjes

Dita e mirë shihet në mëngjes – është një thënie e vjetër, të cilën shumica nesh nuk e kupton seriozisht.…

Më shumë »

5 shenjat që ju paralajmërojnë se mund të keni goditje në tru

Goditjet në tru ndodhin kur një zonë e trurit privohet nga rrjedhja e gjakut dhe oksigjenit. Qelizat në atë zonë…

Më shumë »

4 arsye që ndikojnë në uljen e dëshirës për seks

Depresioni dhe konsumi i barërave antidepresive mund të ndikojë në humbjen e epshit. Pothuajse 11 përqind e femrave mes moshës…

Më shumë »

Lidhjet në distancë funksionojnë më mirë se keni menduar

Nuk ka dyshime që lidhjet në distancë të gjatë edhe ta shpifin. Një telefonatë apo bisedë në Skype asnjëherë nuk…

Më shumë »

E pabesueshme: ndodhi në Shqipëri ajo që nuk ka ndodhur prej 100 vitesh

Numri i lindjeve të regjistruara në Shqipëri gjatë vitit 2016 ka qenë më i ulëti i regjistruar ndonjëherë, që nga…

Më shumë »

Kombinimi i limonit me sodën e bukës mund t’ju shpëtojë jetën

Soda e bukës dhe limoni janë shumë të njohur për vetitë shëruese të problemeve të ndryshme shëndetësore. Kombinimi i tyre…

Më shumë »

Ndonjëherë sinqeriteti të çon drejt humbjes

Kur takoni dikë për herë të parë duhet të jeni shumë të kujdesshëm nëse dëshironi që të ketë një takim…

Më shumë »

Duhani shkurton jetën e grave për 10 vjet

Përgjithësisht kur është fjala për shëndetin, gratë janë shumë më mirë se sa burrat. Para periudhës së menopauzës, rreziku që…

Më shumë »

Kur teshtini apo kolliteni bëni këte gabim të madh

Kur teshtini duhet t’i mbroni personat në afërsinë e drejtpërdrejtë, por edhe të kujdeseni për veten. Kur teshtini apo kolliteni,…

Më shumë »

Këto shenja në trupin tuaj paralajmërojnë sheqerin në gjak

Niveli i lartë i glukozës në gjak ose ndryshe e njohur si glicemia ndodh kur trupi ynë nuk arrin të…

Më shumë »

40% e grave me depresion dhe ankth

Një sondazh që ka marrë në pyetje mbi 10 mijë femra australiane, zbuloi se 40% e tyre janë diagnostikuar nga…

Më shumë »

Femrat, apo meshkujt tradhtojnë më shumë në verë? Habit studimi i ri!

Sipas një studimi të ri, femrat kanë më shumë mundësi për ta tradhtuar partnerin e tyre, gjatë verës. Sipas tyre,…

Më shumë »

Këto janë 3 femrat që duhet të martoheni, sipas shenjës së horoskopit

Ju që besoni te shenjat e horoskopit ju sjellim se cilat janë femrat të cilat ja vlen të krijosh familje,…

Më shumë »

10 gabimet që duhet të evitoni kur shkoni në plazh

E ku ka më mirë të shkojmë në plazh, por ama duhet të tregojmë edhe pak kujdes, sidomos nën çadër,…

Më shumë »

Rreth 42% e njerëzve duan të bëjnë seks me këtë person

Studimi i cili është publikuar nga shtypi britanik vihet re një tendencë e partnerëve që gjatë seksit mendojnë për dikë…

Më shumë »

Gjërat që duhet t’i bëni pasdite për të humbur peshë

Përveç ndryshimeve të mëdha si të konsumoni më shumë perime, të zvogëloni konsumin e sheqerit si dhe të angazhoheni në…

Më shumë »

Ky përbërës do ta ndryshojë lëkurën tuaj!

Një fytyrë e butë dhe pa akne. Kjo mund të jetë dëshira më e madhe e një femre. Ne shpemzojmë…

Më shumë »

Ky është sekreti se si të zgjohesh plot energji

Të zgjohesh plot energji është një sfidë pothuajse e pa arritshme. Nuk ka rëndësi nëse fleni tetë apo katër orë;…

Më shumë »

Nxënësi bën seks me mësuesen në avion!

Një histori që beri bujë në mbarë mediat ku nje djalosh 16-vjeçar bëri seks me mësuesen e tij gjatë një…

Më shumë »

Shenjat se keni gjetur partnerin ideal

A jeni shumë të sigurt nëse e keni gjetur personin e duhur? pra dashurinë e jetës. Po flasim për atë…

Më shumë »

Nëse i keni dërguar dikujt foto intime, ja si mund të mbroheni që asnjë prej tyre mos të publikohet

Nëse ndonjëherë keni dërguar një fotografi lakuriqe apo një mesazh seksi, normalisht se nuk jeni e vetmja sepse me avancimin…

Më shumë »

Pasi ta lexoni këtë do të zgjoheni gjithmonë në orën 6 të mëngjesit

Njerëzit e suksesshëm zgjohen herët në mëngjes. Blogeri Eghosa Aihie ka kohë që zgjohet në ora 6 të mëngjesit, dhe…

Më shumë »

Peqin: Akti prekës i 69 – vjeçarit të varfër, i dhuron fqinjit të pasur qingj për Kurban Bajram

Një aktkt vërtet prekës! Një familje e varfër në fshatrat e Peqinit, me rastin e festës së Kurban Bajramit, ka…

Më shumë »

Zbuloni se ku është më mirë tё bёni seks, Nё det apo nё mal?

Pushimet ndezin erosin dhe i bёjnё mirё jetёs nё çift: cili ёshtё destinacioni i ёndrrave tё tua ‘hot’ Nё pushime…

Më shumë »

Kjo foto zbulon shumë për karakterin tuaj, Çfarë shikoni?! (Foto)

Nëse shihni këtë fotografi, cila është kafsha e parë që ju vjen në mendje? Përgjigja, sipas disa psikologëve, mund të…

Më shumë »

Metodat për të zbuluar dikë që nuk është vetja

Në këtë botë ka shumë njerëz që nuk janë vetvetja, ata përpiqen të na mashtrojnë dhe të duken si të…

Më shumë »

4 Partnerët më besnikë sipas shenjës së horoskopit

Sipas shenjës së horoskopit, dallohen edhe partnerët që janë më besnikë. Sipas intv.al ata janë të përkushtuar ndaj lidhjes që…

Më shumë »

Forcojeni sistemin imunitar të foshnjës me ushqimin e duhur

Foshnja mund të marr ftohje dhe kollë lehtë sepse sistemi i imunitetit te foshnjat nuk është ende aq i fortë.…

Më shumë »

Si të shpëtoni nga sulmi në zemër nëse jeni vetëm në shtëpi

Posa të fillojnë simptomat e sulmit të zemrës, problemet mund të shënojnë progres shumë shpejt dhe ju duhet të veproni…

Më shumë »

Nëse keni këto vija në thonj mund të jenë simptomë e kancerit

Një grua ka shpërndarë një paralajmërim ku thotë se nëse keni një vijë të zezë në thonj, duhet të keni…

Më shumë »

Një lajm shokues për çiftet që e duan seksin

Problemet seksuale i prekin më shumë çerekun e vajzave të reja dhe të moshës mesatare, si dhe rreth gjysmën e…

Më shumë »

Ndihesh i/e lodhur pas aktivitetit fizik? Kjo është arsyeja pse duhet të hash një akullore

Mungesa e kaliumit, siç dihet, shkakton dobësi në muskuj dhe tregon se gjatë aktivitetit fizik ke shpenzuar shumë energji. Akullorja,…

Më shumë »

Fëmija juaj është i kësaj gjinie, nëse hani banane kur jeni shtatzënë

Si edhe të gjitha tregimet e këtij tipi, edhe ky bartet nga brezi në brez dhe kështu në të gjitha…

Më shumë »