Lifestyle

Të hash më shumë në mëngjes ndihmon në humbjen e peshës

Studimi i bërë në Venezuelë, i botuar në fund të vitit 2008, që përball njëra-tjetrës dy grupe femrash mbipeshë, për…

Më shumë »

Vetitë shëruese të fikut

Fiku është pemë, që pos se është e shijshme dhe ushqyese, posedon veti shëruese. Përmban burime të vërteta të përdorshme,…

Më shumë »

Spitali që rrezaton ngrohtësi dhe dashuri

Nuk duhej të haja asgjë, madje asnjë kafshatë bukë, u dobësova 25 kilogramë. Në këtë periudhë prej 8 muajsh nuk…

Më shumë »

Mbajeni në mend mirë! Çelësi i martesës së lumtur është në duar të femrës!

Njëri ndër faktorët vendimtarë, kyç dhe i vetëm për martesë të lumtur është që femra patjetër duhet të jetë e…

Më shumë »

Cila është lidhja midis qeshjes dhe sëmundjes?

Zakonisht qeshim për shkak se diçka është argëtuese dhe tërheq vëmendjen, mirëpo ndonjëherë edhe sulmi i të qeshurit mund të…

Më shumë »

A mund të flitet për barazi gjinore në Shqipëri?!

Nga Aida Telharaj Cano Barazia gjinore në Shqipëri është reale apo një mit??? Të drejtat e njeriut janë universale. Ato…

Më shumë »

Ftohje?! Jo vetëm. Cfarë rrezikojmë nga kondicionerët

Në këto ditë të nxehta vere të gjithë jemi të lumtur që ekzistojnë kondicionerët. Por a e dini e cfarë…

Më shumë »

Ja cila është mosha e duhur për fëmijët për të lundruar pa mbikqyrjen e prindërve

Cila është mosha e duhur për të lundruar i vetëm në internet, për të qenë aktiv në rrjetet sociale? Kur…

Më shumë »

Të gjithë burrat që duan të bëhen baba, duhet ta lexojnë këtë lajm

Burrat që duan të bëhen prindër, duhet të kenë kujdes se çfarë hanë. Një studim i fundit ka gjetur një…

Më shumë »

Asnjë nënë nuk duhet të stresohet gjatë shtatzënisë, ja pse

Femrat që gjatë shtatzënisë vuajnë nga stresi për shkak të çështjes së parave apo problemeve të tjera, mund të lindin…

Më shumë »

Vendi ku bëhet seks në takimin e parë (Foto)

Ishulli i dashurisë është një nga programet më të ndjekur në Britaninë e Madhe. Por gjatë mbrëmjes së djeshme sytë…

Më shumë »

Topless në Vlorë?! (Foto)

Nje foto qe po qarkullon ne rrjet eshte interesante. Ajo eshte shkrepur ne Vlore dhe paraqet nje vajze cila shtrire…

Më shumë »

Ja profesionet që tradhëtojnë më shumë

Hidrauliku, sekretarja, një koleg… Këta kanë qenë personat të cilët të joshnin më së shumti drejt tradhtisë deri disa vite…

Më shumë »

Ja si dëfrehen në Vlorë… (Foto)

Jane interesante sa me s’ka organizimet qe po bejne aktualisht ne Vlore, per te gjithe ata qe zgjedhin te kalojne…

Më shumë »

“Babi pse po qan?’”, këto ishin fjalët e fundit të 5 vjeçares që vdiq nga gabimi i mjekëve

Vajza 5 vjeçare doli nga spitali me një diagnozë jo të rëndë, thjesht virus dhe skuqje e thjeshtë e lëkurës,…

Më shumë »

6 gjërat që duhet të mbani gjithmonë sekret

Këto janë 6 sekrete që duhet ti mbani per vete, pasi si thotë populli, po de mbajti barku yt, se…

Më shumë »

Itali: “Pacienti shqiptar ndërron jetë. Të afërmit kërcënojnë mjekët: – Ju duhet të vdisni si babai im”

“Ju duhet të vdisni si babai im”, të afërmit e pacientit shqiptar kërcënojnë dhe rrahin mjekët Të afërmit e një…

Më shumë »

Nëna e dy fëmijëve bëri 60 operacione për ta rritur gjoksin por ky është rezultati (Foto)

Elizabeth Star, 47 vjeçare ka kërkuar gjithmonë që t’i ketë gjinjtë më të mëdhenj në botë dhe ia ka arritur…

Më shumë »

I kërkon të dashurës foto lakuriq, s’u beson syve kur sheh…(Foto)

Një vajzë e guximshme i ka dërguar të dashurit atë që ai nuk e mendonte kurrë. Në një moment të…

Më shumë »

Shkencëtarët: Kjo gjë po iu shkakton kancerin e mushkërive

Nëse jetoni diku nëpër vende të ulëta, kemi lajm vërtet të keq për ju, sepse pa marrë parasysh se a…

Më shumë »

Pesha fitohet nga ajo se në sa ora ushqeheni, e jo se çfarë hani

Është ora në të cilën hani e jo sa kalori i konsumoni ajo që po ndikon në shtimin e peshës…

Më shumë »

8 problemet shëndetësore që dallohen vetëm nga sytë

Sytë mund të jenë pasqyrë e shpirtit (sipas një proverbi të vjetër), por janë gjithashtu një pasqyrë e qartë e…

Më shumë »

Gati për Gines, dasma me mbi 4500 të ftuar(Foto/Video)

Dasma më e madhe në Bullgari është gati që të vendos rekord në Gines. Mbi 4500 njerëz nga mbarë vendi…

Më shumë »

278 lloje të ndryshme viruse dhe baktere që shkaktohen nga puthjet

Puthjet kanë përfitimet e tyre, por edhe rreziqet. Sipas ekspertëve, çdo puthje në buzë ka miliarda baktere të 278 llojeve…

Më shumë »

Gruaja118 vjeçare tregon sekretin e jetëgjatësisë

Sipas mediave turke Asiye Sutlu, një grua turke, e cila mbushi 118 vjeç në prill, ka treguar se cili është…

Më shumë »

Kështu duhet të silleni kur ta bëni seks për herë të parë

Seksi mund të jetë i veçantë dhe rrëqethës… ose mund të jetë i ngathët, i rremë dhe i dështuar. Ti…

Më shumë »

Hapet për publikun “dhoma sekrete” e Ledi Dianës (Foto)

Teksa familja mbretërore kalon pushimet në Windsor, Buckingham Palace është rezidenca zyrtare e sovranëve britanikë që nga 1837-ta, dhe si…

Më shumë »

Hajdutja e famshme, 86 vjeçare

Doris Payne, u kap teksa fuste në xhep sende në një supermarket, sipas një raporti të policisë. Sipas mediave të…

Më shumë »

4 fakte që nuk i keni ditur për kafenë

Kafeja turke,ndër kafet që konsumohet më së shumti sot, jo vetëm në Shqipëri por në mbarë botën. Shumë persona e…

Më shumë »

Pushime vetëm Seks dhe Alkool pa ndalim, ja ku…

Shumëkush kur mendon pushimet nuk mendon vetëm relaksin. Janë të shumtë, kryesisht të rinjtë, që pushimet i lidhin me dëfrim…

Më shumë »

Dushi i ngrohtë apo i ftohtë – cili është më i mirë?

Dëshironi ju dush të ngrohtë – nën të cilin do të qëndroni derisa nuk fishkeni? Tretmani i këtillë relakson, mirëpo…

Më shumë »

Tomba, i riu që përshkon detin, tani ka zgjedhur Vlorën

Të gjithë e njohin si Tomba, ndërsa të shumtë janë edhe ndjekësit e tij në you tube, në “Where is…

Më shumë »

Përdor protezën si makinë tatuazhi, dhe është e mahnitshme (Foto-Video)

Ka tatuazhe të ndryshme, si ato me shkëlqim në errësirë, tatuazhe 3D dhe të tjera më të thjeshta. Secili është…

Më shumë »

Shpëlan bakteret nga goja, eliminon erën e keqe: Këtë recetë ia vlen ta përshkruani!

Krahas shkuarjes së rregullt te dentisti, ka rëndësi edhe higjiena e rregullt. Era e keqe është vërtet problem i pakëndshëm,…

Më shumë »

Përse teshtijmë?

Si edhe me rastin e kollitjes kur nxjerrim “tepricën” e dëmshme nga rrugët e frymëmarrjes, kur teshtijmë nxjerrin atë që…

Më shumë »

Këto 2 lule duhet t’i keni patjetër në shtëpi (Foto)

Nuk keni pse të shpenzoni para për të blerë pajisje të shtrenjta për të filtruar ajrin në shtëpi pasi ka…

Më shumë »

Kjo është mosha më e mirë për martesë

Sa më të vjetër që të martoheni, aq më të vogla do të jenë shanset për t’u ndarë, thuhet sipas…

Më shumë »

Kurrë mos e puthni qenin, kjo është arsyeja

Qentë janë shoqërues besnik, rojtarë të besueshëm dhe njihen si miku më i mirë i njeriut. Por, përderisa shumë prej…

Më shumë »

Këtë mos e bëni kurrë para seksit

Kur është fjala për të bërë seks ose për të mbetur shtatzënë, ka shumë këshilla të ndryshme të cilat ju…

Më shumë »

Frika sipas shenjave të horoskopit

Tashmë dihet që yjet parashikojnë shumë lidhur me personalitetin tuaj. Këtë herë ekspertët e astrologjisë kanë zbuluar frikën që fshihet…

Më shumë »

Bima që përmirëson problemet me kujtesën

Rozmarina është një bimë që përdoret në kuzhinë. Me kalimin e viteve është vërtetuar se rozmarina mund të përdoret si…

Më shumë »

Shkenca: Një zhytje në det, ndryshon trurin tuaj!

Mbase e keni vënë re sesi të kalosh një ditë nën ujë mund t’ju bëjë të ndiheni më të relaksuar,…

Më shumë »

Sulmoi me armë punëtorët e restorantit pasi i mungonte një ‘gisht pule’

Një grua nga Washingtoni i SHBA’ve është në burg, pasi ajo kishte nxjerrë armën në një lokal të ushqimit të…

Më shumë »

Kamomili dhe të mirat e saj (Matricaria chamomilla)

Kamomili largon gazrat, qetëson dhimbjet e zorrëve, të stomakut. Përdoret kundër diarresë, kundër infeksioneve urinare, si qetësuese; në mjekimet lokale…

Më shumë »

Vajzat që kalojnë stres plaken më shpejt

Stresi është një prej faktorëve që shkakton shumë sëmundje apo probleme në trupin e njeriut, por sipas një studimi të…

Më shumë »

Vështirësitë e nënave që punojnë

Të jesh nënë? Dyshoj se ky përshkrim i punës nuk do të përfshijë vështirësi, megjithëse, të mrekullueshme. Femrat ndërmarrëse janë…

Më shumë »

Dobësohuni duke ngrënë ëmbëlsira

Dietologët shpesh rekomandojnë që të mos konsumohen ëmbëlsira në mënyrë që të biem në peshë, por shkencëtarët mendojnë ndryshe. Ata…

Më shumë »

Njollat e errëta në lëkurën delikate hiqen me këtë përbërës që nuk ua merr mendja

Lëkura në vendet delikate, si poshtë sqetullave ose në zonën intime mund të marrë një ngjyrë më të errët për…

Më shumë »

Ritmi i frymëmarrjes ndikon në funksionin e trurit dhe sjelljes (Video)

Frymëmarrja nuk është vetëm për të konsumuar oksigjen, por gjithashtu për funksionimin e trurit dhe të sjelljes. Shkencëtarët e mjekësisë…

Më shumë »

Doni të keni kujtesë perfekte? Ja çfarë duhet të bëni (Video)

Nëse jeni të stresuar për shkak të memories së dobët, këto zakone ju bëjnë që të zhvilloni atë. Mënyra e…

Më shumë »