Lifestyle

Dieta 8 orëshe për të humbur peshë

Ideja e agjërimit nuk është një koncept i ri që nxitet nga dietologët, por duket se po fiton mbështetje mes…

Më shumë »

Jeni pesimist? Ja çka i ndodhë shëndetit

Optimizmi është i popullarizuar, dhe optimistët janë shpesh më të vlerësuar në shoqëri se pesimistët. Megjithatë, në qoftë se pikëpamja…

Më shumë »

Kafeja do t’iu pëlqejë më shumë kur të lexoni këtë studim

Studiuesit italianë kanë zbuluar se kafeja, veçanërisht ajo e stilit italian, siç është ekspresi apo kapuçino, mund të zvogëlojë rrezikun…

Më shumë »

Zbuloni sa vite do të jetoni përmes këmbëve tuaja

Shkencëtarët e gjashtë universiteteve të njohura amerikane kanë vërejtur disa rezultate të 3400 meshkujve dhe femrave të vdekur në spitale…

Më shumë »

6 shenjat e leukemisë që secila grua duhet t’i dijë

Besoni ose jo, të gjitha qelizat e reja të gjakut prodhohen në palcën tuaj kurrizore – një substancë e trashë…

Më shumë »

Ja sa të dëmshme janë letrat e aluminit

Letra e aluminit gjen përdorim në kuzhinë, sidmos për ruajtjen dhe transportin e ushqimeve por që doktorët kanë pohuar se…

Më shumë »

Këpucët më në trend sivjet (Foto)

  Quhen ‘V Neck Shoes’, dhe janë këpucë balerina, por edhe sandale. Vera e vitit 2017 do jetë përplot më…

Më shumë »

Sa orë gjumë na duhen me të vërtetë?

Shumica e njerëzve janë të bindur se ata kanë nevojë çdo ditë për tetë orë gjumë. Megjithatë, numri i orëve…

Më shumë »

Studim: Si po jua deformon telefoni trupin pa e kuptuar

Dhimbjet e tmerrshme të qafës dhe shpatullave kanë një shpjegim që do jua heqë smartphonin nga duart, për ca kohë!…

Më shumë »

Inspirohuni se si të visheni çdo ditë (Foto)

Nëse jeni lodhur nga rrobat që i vishni shumë shpesh dhe keni ardhur në atë momentin kur thoni “Nuk kam…

Më shumë »

Ky model i fustaneve do të jetë hit këtë verë (Foto)

Këtë pranverë /verë është mëse e nevojshme që të keni dy apo tri fustane që kanë materialin me lule. Në…

Më shumë »

Ngjyra e zezë “pushton” fustanet e nusërisë (Foto)

Fustani i nusërisë klasik është në ngjyrë të bardhë, por viteve të fundit duket se shumë vajza eksperimentojnë duke zgjedhur…

Më shumë »

Pasi kalojnë natën në hotel, adoleshentja e denoncon: Më përdhunoi

Një 27-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia e Tiranës pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë me…

Më shumë »

Çfarë të ndodhë nëse nuk laheni një vit?

Të gjithëve ndonjëherë, duke u ngutur, na ka ndodhur që të mos lahemi ose të mos bëjmë dush. Kjo gjithsesi…

Më shumë »

Ushqimet që mund t’i hani pa kufizim

Edhe pse sasia e ushqimit që konsumojmë është shumë e rëndësishme për të mbajtur peshën e trupit, janë disa ushqime…

Më shumë »

Cila është lidhja e dëshirës për çokollata dhe depresionit?

Lidhja mes humorit dhe depresionit është më specifike për çokollatën se çdo lloj tjetër të ushqimit që mund të ndikojë…

Më shumë »

Studimi: Mbipesha më vdekjeprurëse sesa pirja e duhanit

Nuk është ndonjë sekret se SHBA-të janë në mesin e një epidemie të obezitetit, dhe tani hulumtimet e reja tregojnë…

Më shumë »

Doni të jetoni gjatë. Ja çfarë thotë studimi më i ri

Vrapi është një nga aktivitetet më të preferuara dhe më të ushtruara fizike në botë. Ky aktivitet ka një ndikim…

Më shumë »

Gjumi i shkurtër gjatë ditës ju bën person më të lumtur

Dihet se gjumi e ofron një gamë të gjerë të përfitimeve, nga rritja e produktivitetit e deri tek mbrojtja nga…

Më shumë »

Çka ndodhë me trupin nëse hani dy banane në ditë

Ushqimi i shëndetshëm nuk është gjithmonë i shijshëm. Ky nuk është rasti i bananeve mesa duket. Kjo është edhe arsyeja…

Më shumë »

Jeni në ankth? 4 mënyrat natyrale sesi ta kaloni atë

Të gjithë ne ka momente që përfshihemi nga ankthidhe e kemi të vështirë  të ruajmë qetësinë. Pra shqetësoheni së tepërmi para…

Më shumë »

2 maska natyrale për flokët e djegura

Përdorimi i tepruar i tharëses së flokëve i dëmtojnë rëndë flokët. Ato thahen, humbasin qëndrueshmërinë, digjen dhe formojnë maja të…

Më shumë »

Reagimi i babait që bëhet me djalë pas 5 vajzave(Video)

Babait të pesë vajzave i është kërkuar që të “qetësohet” dhe të “ulet diku” pas reagimit të tij shumë qesharak…

Më shumë »

Zbulohet antibiotiku që do ta shpëtoj njerëzimin nga kërcënimi më i rrezikshëm

Zbulimi premton shumë në luftën kundër të paktën dy super-mikrobeve, të cilat Organizata Botërore e Shëndetësisë i ka cilësuar si…

Më shumë »

Kaloi 6 javë si punëtor në një fabrikë të iPhone në Kinë, ja çfarë pa atje

Dejian Zeng kaloi 12 orë në ditë duke lidhur vetëm një pjesë brenda Phone. Si pjesë e projektit të tij…

Më shumë »

Panairi i super veturave luksoze në Shangai (Foto/Video)

Panairi i veturave në Shangai ka tërhequr me mijëra vizitorë, një pjesë thjeshtë kureshtarë të interesuar për t’u ulur në…

Më shumë »

Falë këtyre gjetheve ju do të shpëtoni përgjithmonë nga venat e zgjeruara

Variçet janë zgjerime të venave, të cilat bëhen shumë shqetësuese si nga ana shëndetësore dhe estetike për femrat. Ka trajtime…

Më shumë »

Ja ku gjendet furra ku shitësja punon lakuriq (Foto)

Vajza  zeshkane e bukur ka shërbyer lakuriq në një furrë në Francë. Zeshkanja ka mahnitur të gjithë klientët kur e…

Më shumë »

Pasta Cannelone

Përbërësit: 500 gram spinaq 300 gram mish i bluar 1 filxhan kafeje salcë domate 1 filxhan kafeje ujë hudhra sipas…

Më shumë »

Çka ndodhë me trupin tuaj 10 orë pasi të keni lyer thonjtë?

Siç e dimë, llakun e thonjve nuk duhet ta përdorim shumë shpesh, sepse thonjtë do të fillojnë të bëhen të…

Më shumë »

Magjitë e vazelinës që nuk i keni ditur!

Shumë nga ne dëshirojmë të kemi produkte të bukurisë sa më të lira por që janë të shëndetshme dhe funksionale.…

Më shumë »

Fundet trend të kësaj vere do të mund t’i gjeni në dollapet e mamave ose gjysheve tuaja

Që moda dhe stili i veshjes riciklohet herë pas here kjo tashmë është e ditur. Stilistët e markave më të…

Më shumë »

Peshk i pjekur me perime dhe salcë finokio

Perberesit : 10 peshq te preferences 5 karrota 5 kungulleshka 1 spec jeshil 1 spec i verdhe 1 dege selino…

Më shumë »

Oriz me krem pule

ORIZ ME KREM PULE Nje pjate shume inetersante qe pervec shijes se vecante , eshte edhe terheqese e bukur !…

Më shumë »

Një çift befasoi dasmorët, në vend të tortës kishte diçka tjetër

Një çift nga Miami ka bërë diçka shumë të veçantë në martesën e tyre, ata në vend të tortës gjigante…

Më shumë »

Sëmundjet nga të cilat rrezikoheni nëse keni gishtat e ftohtë tërë kohën

Ka shumë njerëz që i kanë duart gjatë gjithë kohës të ftohta. Mjekët mendojnë se në raste të zgjatura kjo…

Më shumë »

Dhjetë shprehjet që ‘çmendin’ një femër

Nëse jeni duke hasur vështirësi për fjalët që i drejtoni partneres suaj, atëherë ky artikull është për ju. Ekzistojnë disa…

Më shumë »

4 arsyet përse përqafimet janë të rëndësishme për shëndetin

Kush nuk do të donte një përqafim të ngrohtë nga nëna, babai, miku apo mikja më e ngushtë, apo më…

Më shumë »

Ju dhemb kurrizi, ja zgjidhja (Video)

Keni dhimbje kurrizi gjatë gjithë kohës, për shkak të punës së rëndë fizike që bëni apo për shkak të stresit,…

Më shumë »

Kështu është zemra, muskujt, shqisat e dëgjimit, lëkura… kur jemi në gjumë (Video)

Çfarë ndodh me temperaturën e trupit, punën e zemrës, muskujve, shqisën e dëgjimit dhe nuhatjes, lëkurën… mësojeni në këtë video…

Më shumë »

Si t’i hiqni përgjithmonë qimet në vetëm 5 minuta, provojeni

A doni të hiqni qafe qimet e trupit nga pjesë të caktuara të trupit tuaj? Përgjigjja juaj ndoshta është një…

Më shumë »

Instagram kopjon koleksionet e pinterest

Përdoruesit e aplikacionit në pronësi të Facebook mund të organizojnë fotot dhe video në kategori ngjashëm me bordet e Pinterest.…

Më shumë »

Buka e misrit, buka e ‘të parëve tanë’ me vlera shumë (Foto)

Kjo është buka e misrit. Të parët tanë u rritën me të. Gjeneratat më të vjetra ende e pëlqejnë, por…

Më shumë »

Hiqni njollat e dyshekut me këtë përbërës (Receta)

Gjëja e parë që duhet të dini për të pastruar një dyshek duhet të njihni llojin e shtresës me të…

Më shumë »

Shkencëtarët: Çdo orë vrapim ju jep 7 orë jetë shtesë

Shkencëtarët nga Universiteti Shtetëror Iowa thonë se një orë vrapim ju jep shtatë orë jetë shtesë. Hulumtimi i ri nga…

Më shumë »

Sa gjatë mund ti mbajmë ushqimet në frigorifer?

Proshuta që hapët fundjavën e shkuar nuk do të qëndrojë përgjithmonë e freskët në frigoriferin tuaj. Në fakt, ka një…

Më shumë »

Golf VII i ri vjen me ndryshime në pamje dhe motor

Golf MK7 ka arritur deri në ristilizimin. Megjithatë, me performancën dhe dizajnin e tij, kompania e njohur e cila merret…

Më shumë »

Saimir Tahirin s’e keni parë kurrë kështu (FOTO)

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka kaluar një të diel plot adrenalinë. Ai ka provuar një eksperiencë të veçantë, siç…

Më shumë »

Ja si të zbuloni për 5 minuta nëse iPhone-i juaj është origjinal apo falso

Shumë njerëz kur blejnë një celular të ri duan ta dinë nëse ai është origjinal apo dikush është duke i…

Më shumë »

Lulet që ndriçojnë (Foto)

Këto lule që ndriçojnë shtëpinë tuaj shtojnë freski në çdo hapësirë. Madje, dizajni i tyre i bën që të jenë…

Më shumë »