Njoftime

Njoftim, Ka humbur një patentë e këtij qytetari…

VloraNews ‘Mirëmbrema ” Jam një qytetar nga Vlora . Më ka humbur patenta dhe nuk e mbaj mend se ku…

Read More »

Kursi zyrtar i këmbimit të lekut, 20 shtator

Ky është kursi zyrtar i këmbimit të monedhave të huaja përkundrejt monedhës vendase lek për sot, e mërkurë 20 shtator 2017.…

Read More »

Kursi zyrtar i këmbimit të lekut për sot

Kursi zyrtar i këmbimit për sot, e enjte 7 shtator 2017 Kursi zyrtar i këmbimit (“fiksi”) llogaritet sipas Udhëzimit “Mbi…

Read More »

Furrë buke Karabash shet pajisjet (Foto)

Shesim pajisjet per shkak se beme rinovim total.. Furre Polin me 4 kate, furre polin per pasticeri dhe byrek me…

Read More »

Humbet pasaporta në Zyrën e Marrëdhenieve me Klientin (Foto)

Kjo pasaportë e cila i perket Znj.Teferi Shahaj është lënë aksidentalisht në Zyren e marredhenieve me klientin në Sh.A Ujësjellës Vlorë Ja…

Read More »

Universitetet, në Drejtësi dhe Ekonomik duhen edhe 700 studentë (Video)

Dy ditë pasi Ministria e Arsimit u dërgoi universiteteve të dhënat për maturantët që duan të ndjekin studimet e larta,…

Read More »

OSHEE ka hapur tenderin për të blerë energji elektrike, ja fondi i vënë në dispozicion (Video)

OSHEE ka hapur tenderin për të blerë energji elektrike përgjatë gjithë muajit të ardhshëm, duke evidentuar situatën e vështirë hidrike…

Read More »

Njoftim, është gjetur një patent makine e këtij qytetari

Mirëdita VloraNews kam gjetur një patent makine që i përket shtetasit Onodi Hasaj me kombësi greke. Patenta është gjetur afër zyrave…

Read More »

Njoftim, është gjetur një patent makine e këtij qytetari

Mirëdita VloraNews kam gjetur një patent  që i përket shtetasit Onodi Hasaj me kombësi greke. Patenta është gjetur afër zyrave të…

Read More »

Vlorë: Policia gjen një fëmijë që ka humbur: Flet greqisht, rreth 9-10 vjeçe

Mbrëmjen e sotme Policia e Vlorës ka gjetur  një vajzë të vogël e cila dyshohet se ka humbur dhe nuk…

Read More »

Njoftim SHITET ose JEPET ME QIRA, Objekt në një nga zonat më të frekuentuara të qytetit të Vlorës

Njoftim SHITET ose JEPET ME QIRA Objekt në një nga zonat më të frekuentuara të qytetit të Vlorës. Objekti ka…

Read More »

Njoftim SHITET ose JEPET ME QIRA, Objekt në një nga zonat më të frekuentuara të qytetit të Vlorës

Njoftim SHITET ose JEPET ME QIRA Objekt në një nga zonat më të frekuentuara të qytetit të Vlorës. Me sipërfaqe…

Read More »

Automjetet lëvizin normalisht në drejtim të Llogarasë nuk ka fluks!

Vlorë  Në kuadër të masave që Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë ka marrë për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore…

Read More »

Ja kur nis shpërndarja e teksteve shkollore

Edhe pse me pushime, prindërit që kanë fëmijët në shkollë po mendojnë shpenzimet që i presin në fillim të shtatorit.…

Read More »

Kursi i këmbimit valutor, e martë 8 gusht 2017

Kursi zyrtar i këmbimit të monedhave të huaja përkundrejt monedhës vendase LEK është si më poshtë: Dollar Amerikan USD 112.09…

Read More »

Kosovë: Urgjente, shpëtoni 3 jetë: Një grua shtatzënë është në rrezik për jetë, ka nevojë për gjak të grupit B+ (pozitiv)

Një grua shtatzënë në spitalin e Prishtinës ka nevojë për gjak të grupit B+ (pozitiv). Ajo operohet nesër urgjentisht. Mjekët…

Read More »

Njoftim: Ka humbur një cantë dore në Vlorë të kësaj zonje me të gjitha dokumentat (Emri)

Mbrëmjen e djeshme ka humbur një cantë dore .Zonja ka bër rrugën nga Kali i Trojës deri te Rira në…

Read More »

Kursi zyrtar i këmbimit të lekut, 5 gusht 2017

Kursi i këmbimit valutor për sot, e shtunë, 5 gusht 2017, jepet si më poshtë, llogaritur nga Banka e Shqipërisë:…

Read More »

Fundjava: Mbetet me kthjellime dhe temperatura shumë të larta në të gjithë territorin

Pasdites sjellin kalime vranësirash në zonat lindore por pa mundur të gjenerojnë shira të shtunën, ndërsa të dielën rrezikohen nga…

Read More »

Ja si do të jetë moti ditët e ardhshme

I nxehti afrikan që ka mbërthyer vendin tonë që prej dy ditësh mesa duket do të vazhdojë deri të dielën.…

Read More »

Zhduket në plazhin e Golemit një adoleshente 16 vjeçare nga Kukësi (Emri)

Julinda Dina është një 16 vjeçare nga Kukësi e cila është deklaruar e humbur nga familjarët. Ajo raportohet se është…

Read More »

Ambasada amerikane publikon njoftim të rëndësishëm për studentët shqiptarë në SHBA

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar sot një informacion të rëndësishëm për studentët shqiptarë në SHBA lidhur me vizat e…

Read More »

Njoftim: ka humbur një portofol në zonën e postës te kapelja Vlorë”

Pershendetje VloraNews  quhem Xhuljan Cobaj nga Vlora me ka humbur nje portofol sot rreth ores 08:00 ne zonen e postes…

Read More »

Njoftim\Eshtë gjendur një patentë e këtij  zotërie me emrin Ruzhdi Alushi

Eshte gjendur nje patente e ketij  zoterie me emrin Ruzhdi Alushi i datelindjes 23\4\1961 .Kush e njef te komunikoj me…

Read More »

Njoftim” Kjo patentë e këtij zotërie nga Vlora ndodhet në Laprakë… (Foto)

Nje Zoteri nga Vlora ka harruar patenten e tij në një farmaci në Laprake,qytetari shkruan se  personi është nga Vlora,…

Read More »

Matura, ja datat për sezonin e vjeshtës (Foto)

Janë publike tashmë datat e provimeve të vjeshtës për maturantët që kanë ngelur në një prej provimeve të maturës. Këto…

Read More »

Dy netë “Jazz in Vlora” në kuadrin e Festivalit, “Jazz in Albania”

Dy netë “Jazz in Vlora” në kuadrin e Festivalit, “Jazz in Albania” në edicionin e VI të tij. Vjet ishin…

Read More »

Vlorë, Ka humbur një portofol me dokumentacione italiane dhe patent italiane

Ka humbur një portofol me dokumentacione italiane dhe patent italiane me iniciale H.H në qytetin e Vlorës. Personi që i…

Read More »

​ U dogj me qumësht dhe po lufton me jetën, i ati apel për ndihmë: Altea 2 vjeçare duhet të jetojë

Altea 2-vjeçare është djegur me qumësht në të gjithë trupin dhe tani po lufton me jetën në QSUT. Prindërit e…

Read More »

Policia shpërndan foton: Na ndihmoni të identifikojmë të moshuarën

Një 60 vjeçare nga fshati Kusarth i Elbasani ka humbur shtëpinë, dhe aktualisht ndodhet në komisariatin e Elbasanit. 60-vjeçarja mbanë…

Read More »

Policia gjen një fëmijë në plazh, apel prindërve që ta marrin (Emri)

Policia ka gjetur një fëmijë të humbur në plazhin e Durrësit. Fëmija i moshës 6 vjeçare i identifikuar si Mateo…

Read More »

Thirrje për ndihmë: “Përshendetje njerëz, të gjithë ju që shikoni këtë foto, i lexoni këto fjalë të miat”

Pershendetje njerez, te gjithe ju qe shikoni kete foto, i lexoni keto fjale te miat. Ju qe dini te beni…

Read More »

Porto Palermo dhe Himara edicioni të dyte të “Jazz & Wine Festival”

Porto Palermo dhe Himara do të jenë dy stacionet e edicionit të dyte të “Jazz & Wine Festival”. Muzikë jazz,…

Read More »

“Puthje nga Vlora”  “Kinema Verore'” në ambjentet e “Muzeut të Pavarësisë”

“10 Notti di Cinema Italiano” Konsullata e Përgjithshme e Italisë në Vlorë në bashkëpunim me Bashkinë Vlorë dhe Muzeun Kombëtar…

Read More »

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime :Ju bëjmë thirrje qytetarëve dhe bizneseve ta kursejnë ujin…

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime nisi sot në pasdite një aksion në të gjithë qytetin e Vlorës për të evidentuar dhe…

Read More »

Shërbimet e Policisë Rrugore pranë DVP Vlorë, janë marrë këto masa…

Vlorë Në vijim të planit të masave për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore në vend, gjatë sezonit turistik veror…

Read More »

Vlorë, Policia: Njoftim për shtyp – Sqarim !

Policia e Vlorës Sqarim: Në lidhje me prononcimin e bërë nga Subjekti Politik LSI, dega Sarandë, ku sipas tyre Subjekti…

Read More »

Mitingu përmbyllës i PS do të mbahet ditën e premte (23 qershor) në orën 19.00 në sheshin e lungomares në Skelë (Video)

Ne dite para permbylljes se mitingut te madh permbylles te Partise Socialite , kordinatorin politik i qarkut te Vlores Damian…

Read More »

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Vlorë, njofton …..

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Vlorë, njofton se sot në orarin e pasdites së furnizimit me ujë të pijshëm të qytetit…

Read More »

Nesër dhe pasnesër pelegrinazh në Kishën e Laçit, ja ç’duhet të keni parasysh!

Më 12 dhe 13 qershor në Kishën e Shna Ndout në Laç besimtarët kryejnë pelegrinazh. Për të garantuar sigurinë Policia…

Read More »

Kakavijë, Do të këtë ndërprerje të plotë të lëvizjeve drejt shtetit Grek

Kakavije, Njoftohemi nga Policia Greke se duke filluar nga ora 03:00 deri në orën 12:00 të datës 12.06.2017 do të…

Read More »

Humbet patenta dhe karta e identitetit në qytetin e Vlorës

Ka humbur një kartë identiteti dhe një patentë të cilat i përkasin Z.Ismail Gërnecaj Jemi të informuar se këto sende…

Read More »

Njoftim: Ka humbur portofol me kart identiteti ,dhe patent të kësaj zonje….

Njoftim : Dje te rruga Ali Demi ka humbur nje portofol   .Qytetarja thote se mund ti kete rrene afer…

Read More »

Vlorë: Së shpejti linja e re e tragetit ”Grimaldi Lines”

Më në fund Portit të Vlorës i rikthehet shpresa. Një nga kompanitë më të fuqishme të lundrimeve ”Grimaldi Lines” ka…

Read More »

DAR: Matura shtetërore \ Hodaj: Trajnuam sekretuesit ,përgatitje infrastrukturës (Datat)

 Mbi 600 administratore do te perfshihen ne procesin e provimeve te matures shteterore 2017. 2400 maturante do te testohen kete fundvit shkollor.…

Read More »

Njoftim: aksi rrugorë Skelë-Shkolla e Marinës, do të jetë i bllokuar deri ditën e Mërkurë.

Njoftim: Për shkak të punimeve që kanë filluar përgjatë Lungomares së Vlorës, ju bëjme me dije se aksi rrugorë Skelë-Shkolla…

Read More »

Njoftim”Për shkak të punimeve që kanë filluar përgjatë Lungomares së Vlorës, ju bëjme me dije se aksi rrugorë Skelë-Shkolla e Marinës….

Njoftim: Për shkak të punimeve që kanë filluar përgjatë Lungomares së Vlorës, ju bëjme me dije se aksi rrugorë Skelë-Shkolla…

Read More »

Njoftim: Nesër te stadiumi “Flamurtari” organizohet ceremonia e dhënies së cmimeve “Faik Bajrami”

Miqtë e mi nesër ne datë 03.06.2017, ora 11.00 në ambientet e stadiumit “Flamurtari” organizohet ceremonia e dhënies së cmimeve…

Read More »

Gjendet një kartë identiteti dhe një palë celësa

Gjendet një kartë identiteti me emrin Nadire Zoto dhe një palë celsa në zonë e Kuzum BabaVlorë. I Interesuari mund…

Read More »

Njoftim ,PDIU: aktivitet në mbjelljen e fidanëve pranë pyllit të sodës

Kemi veç 1 atdhe në të mirë e në të keq këtë kemi. Qyteti vuan gjithnjë e me shumë shpyllëzimin,…

Read More »