Politike

Enkelejd Alibeaj: Gramoz Ruci nuk pranon që media të jetë brenda

Prononcimi për mediat i deputetit Enkelejd Alibeaj  Dua ta nis me falenderime për median. Ju keni bërë të mundur që…

Më shumë »

Nuk ka për të pasur asnjëherë në Kuvend një votë të PS kundër drejtësisë

Prononcimi për media i Kryetarit të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla Së pari, si Kryetar i Grupit Parlamentar të…

Më shumë »

Ruçi, Nuk pranon të mbledhë Këshillin e Mandateve, merr në mbrojtje Tahirin

Një situatë e çuditshme dhe e paprecedentë është duke ndodhur në Shqipëri në këto momente. Prokuroria e Krimeve të Rënda…

Më shumë »

Ruçi, Nuk pranon të mbledhë Këshillin e Mandateve, merr në mbrojtje Tahirin

Një situatë e çuditshme dhe e paprecedentë është duke ndodhur në Shqipëri në këto momente. Prokuroria e Krimeve të Rënda…

Më shumë »

Fronti i Bashkuar Opozitar nga kjo tryezë ka dalë me një vendim të përbashkët

Fronti i Bashkuar Opozitar nga kjo tryezë ka dalë me një vendim të përbashkët dhe një qendrim të përbashkët, që…

Më shumë »

60-të minutat e takimit Kryemadhi-Basha

Ka përfunduar  takimi mes kryetarit të PD-së, Lulzim Basha me kryetarin e LSI-së, Monika Kryemadhi. Takimi mes kryemadhit dhe Bashës…

Më shumë »

Haradinaj: Me miqtë tanë amerikanë, për të shënuar nënshkrimin e marrëveshjes për programin e Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) (Foto)

Sonte, u mblodhëm bashkë me miqtë tanë amerikanë, për të shënuar nënshkrimin e Marrëveshjes për programin e Korporatës së Sfidave…

Më shumë »

Shqiptarët na dhanë sërisht besimin për të vazhduar më tej me përpjekjet tona për reformat shtetformuese që do të rrisin më tej mirëqenien, do të hapin vende të reja pune dhe do të forcojnë më tej ekonominë

Të nderuar kolegë deputetë, Sot diskutojmë një Projekt/Vendim të rëndësishëm siç është ai i ngritjes së komisionit të reformës zgjedhore. …

Më shumë »

Mbyllet mbledhja dy ditore e qeverisë Rama në Vlorë

Me takimin e zhvilluar në ambjentet e pallatit të kulturës në Vlorë me drejtues të njësive vendore në qark, është…

Më shumë »

Haradinaj: Me veprën dhe fjalët e tij të inspiron për t’i shërbyer me nder atdheut

Sot kam pritur në takim babain e heroit të Kosovës Afrim Zhitia, Osmanin, i cili ndonëse i rënduar nga vjetët,…

Më shumë »

Gjiknuri: Të punojmë sëbashku për një reformë të qëndrueshme zgjedhore

Fjala në Kuvend e Ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë z.Damian Gjiknuri: I nderuar zoti Kryetar, Të nderuar deputetë, Fatkeqësisht, sot…

Më shumë »

Skenarët e bllokimit të foltores së Parlamentit janë hemorragji e problemeve të brendshme të Partisë Demokratike

Duket qartë që ne kemi lexime të ndryshme të zgjedhjeve të 25 qershorit. Fatkeqësisht Partia Demokratike ka të njëjtin lexim,…

Më shumë »

Lulzim Basha, në një takim me gazetarët ka folur në lidhje me gjendjen e vendit, vendosjen e TVSH-së…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një takim me gazetarët ka folur në lidhje me gjendjen e vendit, vendosjen…

Më shumë »

Miratohet në Kuvend projektligji për pakicat kombëtare

Është miratuar sot në mbrëmje në Kuvend, në parim, projektligji për pakicat kombëtare. Projektligji, i cili u shty pas seancës…

Më shumë »

Haradinaj: Takim me ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev (Foto)

Gjatë ditës së sotme, prita në takim ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dantchev, të cilin e njoftova për prioritetet…

Më shumë »

Haradinaj: Si Kosovë tani kemi para vetës një etapë kur duhet të shqyrtojmë argumentet për mandatin kushtetues të Forcës së Sigurisë së Kosovës (Foto)

Si Kosovë tani kemi para vetës një etapë kur duhet të shqyrtojmë argumentet për mandatin kushtetues të Forcës së Sigurisë…

Më shumë »

Haradinaj: Prodhimet vendore mund të veprojnë si katalizatorë për rritjen ekonomike (Foto)

Prodhimet vendore mund të veprojnë si katalizatorë për rritjen ekonomike, nëse do të vendosen shtysat e nevojshme për rritje dhe…

Më shumë »

Basha, Emra të njohur të botës së krimit në vend dhe familje mafioze që veprojnë në vendin tonë…

Lajmi është konfirmuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, sonte në studion e emisionit “Opinion”, ndërsa theksoi se opozita ka…

Më shumë »

Noka tha se është turp për një parlament të përjashtojë deputetin se kërkon të…

Flamur Noka, nuk priti të merrte vendimin e Byrosë së Kuvendit por la mbledhjen pasi i bëri të ditur qëndrimin…

Më shumë »

Haradinaj: Kënaqësi e jashtëzakonshme të pres në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë (Foto)

Kënaqësi e jashtëzakonshme të pres në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, z. Ilir Meta, me të cilin biseduam për…

Më shumë »

Berisha: FMN nuk duhet të largohet nga Shqipëria. Borxhi ka arritur në 85 %

Ish-kryeministri Sali Berisha duke folur për gazetaren Merita Haklaj, në ABCNews, është shprehur se Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk duhet të…

Më shumë »

Basha: Pse duan shqiptarët të ikin? Pse po bëhet i pajetueshëm ky vend…

Dje Barometri i Ballkanit konfirmon se gjysma e shqiptarëve duan të largohen nga vendi, numër i cili është dyfishuar në…

Më shumë »

Berisha: Takim me Presidentin e Fondit Shqiptaro – Amerikan të Ndërmarrjeve, zotin Michael Granoff.

Të dashur miq, sot prita në një takim Presidentin e Fondit Shqiptaro – Amerikan të Ndërmarrjeve, zotin Michael Granoff. I…

Më shumë »

Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën “Urdhri i Pavarësisë” (Foto)

Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën “Urdhri i Pavarësisë” Prishtinë, Kosovë Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta…

Më shumë »

Meta takon anëtarët Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit…

Ilir Meta ka takuar këtë mbrëmje anëtarët e bordit të Fondit Shqiptaro- Amerikan të Zhvillimit, ku në fokus të diskutimit…

Më shumë »

Erdogan “harron” vella Edin/ Shikoni si kendon live vella Dacic per nder te tij kengen e “Osman Ages”

Një nga mediat oponente në Sërbi sic është KURIR me orjentim nacionalist dhe kundër qeverisë së Aleksandar Vucic, ka bërë…

Më shumë »

Basha zbulon skenarin e PD-së në Kuvend

Lulzim Basha, Kreu i PD-së,  ka folur për mediat pas mbledhjes së grupit parlamentar, që siç e tha edhe vetë,…

Më shumë »

Bashkëqeverisja me qytetarët; programi 100-ditor dhe ekipet e reja të zëvendëskryeministrave

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste: Nuk është as e rastit dhe as jashtë kontekstit…

Më shumë »

Ose të bëhemi skllevër të pushtetit tonë, ose të çlirojmë njerëzit nga skllavëria e klientelizmit dhe korrupsionit

*Fjala e Drejtuesit të Platformës së Bashkëqeverisjes me Qytetarët, Saimir Tahiri 2 rrugë janë: ose të bëhemi skllevër të pushtetit…

Më shumë »

Ramush Haradinaj: Me presidentin e NDI nga Washington, Kenneth Wollack, i cili po e viziton Kosovën për herë të parë

Instituti Demokratik Kombëtar (NDI), i angazhuar në forcimin dhe avancimin e demokracisë në mbarë botën, është i pranishëm në Kosovë…

Më shumë »

Ramush Haradinaj: Kuvajti është ndër shtetet e para që e ka njohur Kosovën

Kuvajti është ndër shtetet e para që e ka njohur Kosovën dhe na ka mbështetur në vazhdimësi në anëtarësimin e…

Më shumë »

Kryemadhi’ Mbështes ”Donald Lu” Kriminelët janë kthyer në policë dhe policët në kriminelë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka shprehur mbështetjen e saj dhe të forcë politike që drejton, ndaj ambasadorit të SHBA-së,…

Më shumë »

Takim Ndërministror mes Greqisë, Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë (Foto)

Me anë të një statusi në facebook Ditmir Bushati  shprehet se ka marë pjesë në një Takimin Ndërministror mes Greqisë, Shqipërisë,…

Më shumë »

PD t’i rikthehet arsyes, e të ecim përpara me reformat që shqiptarët presin

Prononcimi për media i nënkryetares së grupit parlamentar socialist, Elisa Spiropali: – Znj. Spiropali, çfarë po ndodh brenda sallë së…

Më shumë »

Zhvillohet Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste

Ditën e shtunë, në datën 7 tetor 2017, ora 10.00, në Hotel Tirana Internacional, salla Akernia, zhvillohet mbledhja e Asamblesë…

Më shumë »

Gati projektligji i kodit të etikës për sjelljen e deputetëve

Deklaratë për media e kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla: Dua t’ju informoj që kemi depozituar dhe…

Më shumë »

Haradinaj: Vendet me demokraci të zhvilluar e vlerësojnë rolin e shoqërisë civile në proceset zhvillimore (Foto)

Vendet me demokraci të zhvilluar e vlerësojnë rolin e shoqërisë civile në proceset zhvillimore. Gjatë ditës së sotme mora pjesë…

Më shumë »

Haradinaj: Takim me delegacionin e FMN-së

Gjatë ditës, prita në takim delegacionin e FMN-së, që udhëhiqej nga Jacques Miniane, shef i misionit për Kosovën i Fondit…

Më shumë »

Haradinaj: Sot pata kënaqësinë të marr urim nga Kryeministrja Britanike (Foto)

Sot pata kënaqësinë të marr urim nga Kryeministrja Britanike, Theresa May, e cila shpreh përkushtimin e Mbretërisë së Bashkuar për…

Më shumë »

Mos paguani më asnjë qindarkë për çertifikata dhe 23 dokumenta të tjerë (Video)

Me anë të një video në ERTV Live Edi Rama nga Kryeministria ka thënë: Mos paguani më asnjë qindarkë për…

Më shumë »

Fjala e Kryetarit të PD, Lulzim Basha, pas vendimit të mazhorancës për të shtyrë debatin për zgjedhjet

Ky biçim Parlament po degradon nga dita në ditë. Sot ke në rendin e ditës çështjen më të rëndësishëm të…

Më shumë »

Fjala në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar të LSI-së

Në fakt u bë një kohë e gjatë që nga konventa që ne nuk jemi takuar, por kemi qenë në…

Më shumë »

Vendi është në prag të një gremine, është një katastrofë totale

Në qendër të vëmëndjes ka qënë raporti i OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet, çështja e ngritjes së Komisionit të Reformës Zgjedhore dhe…

Më shumë »

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta reagon për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Las Vegas të SHBA-ve

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta reagon për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Las Vegas të SHBA-ve Presidenti i…

Më shumë »

Presidenti Meta priti sot Shefin e Zyrës së Këshillit të Evropës në Tiranë, Claus Neukirch

Presidenti Meta priti sot Shefin e Zyrës së Këshillit të Evropës në Tiranë, Claus Neukirch Presidenti i Republikës, Ilir Meta,…

Më shumë »

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta pret në një takim Presidentin e Zyrës së Auditimit të Republikës së Bullgarisë, Tzvetan Tzvetkov (Foto)

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta pret në një takim Presidentin e Zyrës së Auditimit të Republikës së Bullgarisë, Tzvetan…

Më shumë »

Letra e Kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho për Ambasadat në vend

Drejtuar:                              SH.S.ZJ. GENOVEVA RUIZ CALAVERA Drejtuese e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit Në vëmendje:                       Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë…

Më shumë »

Deputetja nga Mirdita përlot Kuvendin dhe ngre stuhi debatesh (Video)

Mirditorja përlot Kuvendin dhe ngre stuhi debatesh, Shano: Fajtorët ishin në atë sallë Rigerta Loku mbajti një fjalim të pazakontë…

Më shumë »

Fjalimi që bëri deputetët të qajnë! (Video)

Gerta Loku, e cila ka treguar me lotësh vuajtjen e gjithë grave e vajzave që si ajo jetojnë përditë mes…

Më shumë »

Koço Kokëdhima fton qytetarët të marrin në dorë fatin e vendit

Koço Kokëdhima krijoi partinë e tij “Zgjidhja”, ndërsa sot në studion e emisionit “Studio e Hapur” në News 24 bëri…

Më shumë »