Politike

Basha: Unë jam i vetëdijshëm që kjo që po bëj kërkon një sakrificë

Unë jam i vetëdijshëm që kjo që po bëj kërkon një sakrificë. Sulmet ndaj Partisë Demokratike janë sulme që nuk…

Më shumë »

Basha: Ligji aktual i vetingut ka tre probleme

Ligji aktual i vetingut ka tre probleme: 1. I jep të drejtën Kryeministrit të ndërhyrjë në proces përmes tre drejtorive…

Më shumë »

Basha: E gjithë karriera ime politike i detyrohet hapjes së Partisë Demokratike dhe garës së ndershme

E gjithë karriera ime politike i detyrohet hapjes së Partisë Demokratike dhe garës së ndershme. Unë kam garuar në vitin…

Më shumë »

Berisha: Maqedonia buzë gremine

Maqedonia buze gremine! Te dashur miq, pas javesh bllokimi, parlamenti i ri i Maqedonise arriti te zgjedhe kryetarin e tij…

Më shumë »

Rama, imazh plot jetë të këtij të riu që prej 5 muajsh ka rilindur falë një transplanti FALAS në Shqipëri

MIRËMËNGJES ? dhe ju uroj një ditë të mbarë më këtë imazh plot jetë të këtij të riu që prej…

Më shumë »

Mazhorancës i ikën një tjetër deputet, dorëhiqet socialisti Artan Gaçi

Deputeti i Partisë Socialiste Artan Gaçi ka dhënë dorëheqjen nga mandati i tij në Parlament. Përmes një letre, e cila…

Më shumë »

LSI e PS mbledhin me urgjencë grupet parlamentare

Ditën e sotme Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur me urgjencë grupin parlamentar për të diskutuar çështjen e zgjedhjes së…

Më shumë »

Berisha të rinjve në çadrën e PD-së: Mund ta ndezni ndonjë cigare hashashi, por ju them…

Duke folur këtë të enjte nga çadra e protestës së opozitë, ish-kryeministri Sali Berisha zgjodhi t’i drejtohet me një apel…

Më shumë »

Berisha: Dështon me turp tentativa kriminale serbe për të marrë peng Ramush Harajdinajn

Deshton me turp tentativa kriminale serbe per te marre peng Ramush Harajdinajn! Te dashur miq, deshton me turp tentativa armiqesore…

Më shumë »

Berisha, “FAZ: Premtimet boshe të Edi Ramës, Shqipëria e NATO-s po shndërrohet në rrezik për sigurinë

Gazeta me e madhe e botes gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung”: – Rama mashtroi shqiptaret, nuk mbajti asnje premtim! – Baronet…

Më shumë »

Berisha: Do them atë që mendoj për këtë krizë, e cila në vlerësimin tim është kriza më e rrezikshme që nga 20 shkurti i vitit 1991(Foto)

Intervista e plote e mbremshme ne emisionin Tonight me gazetaren Ilva Tare ne Ora News! sb ILVA TARE: Na kanë…

Më shumë »

Gramoz Ruçi: Ndaje mendjen Meta, o me PD o me ne

Ka qenë një fjalim me shumë tension dhe me shumë mllef ai i Gramoz Ruçit të mbajtur në seancën e…

Më shumë »

Ruçi-Metës: Ju pritem boll

Gjatë fjalës së tij, Ruçi i bëri të ditur bashkëkryetarit të koalicionit se PS-ja i ka 71 votat për të…

Më shumë »

Basha: Ndava me kënaqësi lajmin se drejtësia franceze mori më në fund vendimin e duhur për Ramush Haradinajn

Ndava me kënaqësi lajmin se drejtësia franceze mori më në fund vendimin e duhur për Ramush Haradinajn, duke e lënë…

Më shumë »

Manjani: Kërkohet dorëheqja e Ramës

Ylli Manjani si çdo ditë vazhdon të jetë protagonistë në rrjetet sociale, duke siluruar kryeministrin e vendit Edi Rama. Pas…

Më shumë »

Raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet për të zhvilluar raundin e tretë për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit,…

Më shumë »

Rama: imazh të Sheshit Demokracia në Kavajë më 2013 dhe sot

MIRËMËNGJES ? dhe ju uroj një ditë të mbarë më këtë imazh të Sheshit Demokracia në Kavajë më 2013 dhe…

Më shumë »

Rama, dy vargjeve gjithmonë aktuale të Apolinerit, mikut të madh të Konicës

AMARCORD Parku Rinia i Korçës, i ngjan një kontrapunkti perfekt të dy vargjeve gjithmonë aktuale të Apolinerit, mikut të madh…

Më shumë »

Ish-kryeministri Berisha,po të ishte në vend të Ramës do të ishte dorëhequr.

Ish-kryeministri Berisha, në “Tonight me Ilva Taren” ka thënë se po të ishte në vend të Ramës do të ishte…

Më shumë »

Dështimi i negociatave, flet Ilir Meta: Është për të ardhur keq

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka folur pas takimit që zhvilloi me partitë paralmetnare në kryesine e Kuvendit. Ai tha…

Më shumë »

Rama: “Reporterët pa kufij” vlerësojnë pozitivisht Shqipërinë duke e pozicionuar 6 vende më lart se një vit më parë

KUSH GËNJEN (25) Në raportin e sapopublikuar për gjendjen e Lirisë së Medias në botë “Reporterët pa kufij” vlerësojnë pozitivisht…

Më shumë »

Ilir Meta, mori pjesë në një takim me të rinjtë e LRI-së në Tiranë

Ilir Meta, mori pjesë në një takim me të rinjtë e LRI-së në një Njësinë administrative nr. 10 në Tiranë.…

Më shumë »

Basha: Shpreh falenderimin dhe mirënjohjen e thellë për David McAllister

Shpreh falenderimin dhe mirënjohjen e thellë për David McAllister, kryetarin e Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian, njëkohësisht…

Më shumë »

Përfundon takimi Meta-Rama

Ka zgjatur rreth 90 minuta takimi mes kreut të PS-së dhe kryeministrit Edi Rama dhe kreut të LSI-së dhe Kuvendit,…

Më shumë »

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ‘’E ftoj Lulzim Bashën dhe Ilir Metën në mocion,mosbesimi kundër Edi Ramës.

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ka bërë një sfidë të hapur ndaj Metës dhe Bashës. Ai i ka ftuar ata…

Më shumë »

Rama shkon sërish në zyrën e Metës

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama është takuar sërish me kryetarin e Kuvendit, Ilir Metën, në zyrën e këtij të…

Më shumë »

Rama, plot 145 vjet nga lindja e një patrioti të madh pogradecar dhe mbarëshqiptar, Gjergj Pekmezit

AMARCORD Këtë muaj mbushen plot 145 vjet nga lindja e një patrioti të madh pogradecar dhe mbarëshqiptar, Gjergj Pekmezit. Zhdërvjelltësia…

Më shumë »

Rama: imazh i Pazarit të ri në Korçë më 2013 dhe sot

MIRËMËNGJES ? dhe ju uroj një ditë të mbarë më këtë imazh të Pazarit të ri në Korçë më 2013…

Më shumë »

Pas dështimit të negociatave, flet Fleckenstein: Ju presin sfida të mëdha

Pas dështimit të negociatave, eurodeputetët David McAllister, Knut Fleckenstein dhe ambasadorja e BE në Tiranë Romana Vlahutin darkuan në një…

Më shumë »

Për të mbrojtur veten, si e shkarkoi Rama kupolën e policisë ditën e negociatave

Policia e Shtetit ka lajmëruar ditën e sotme se ka shkarkuar kreun e Drejtorisë së Krimeve të Rënda Ardian Çipa,…

Më shumë »

Ja çfarë ndodhi mes Bashës dhe dy negociatorëve

Takimi mes kreut të opozitës, Lulzim Basha dhe dy negociatorëve të mbërritur nga Brukseli, David McAllister dhe Knut Fleckenshtejn ka…

Më shumë »

Rama: ME VOTUESIT E PARË TË VLORËS PËR SHQIPËRINË QË DUAM(Foto)

Dje në Pallatin e Sportit të Vlorës mbushur më shumë se kurrë ndonjëherë me vajza dhe djem të rinj, me…

Më shumë »

Basha: Rruga drejt bashkëjetesës demokratike dhe mirëqenies së çdo shqiptari kalon përmes zgjedhjeve të lira e të ndershme

Rruga drejt bashkëjetesës demokratike dhe mirëqenies së çdo shqiptari kalon përmes zgjedhjeve të lira e të ndershme. Ky qëllim mund…

Më shumë »

Berisha: Kryetari i Bashkisë dhe deputeti i Librazhdit pazare me tenderat

Qytetari dixhital denoncon: – Kastriot Gurren, kryetarin e Bashkise se Librazhdit dhe – Taulant Ballen, deputetin e zones! – Ryshfetet,…

Më shumë »

Berisha: Lungomarja si Rozafa

Kryetari i Bashkise dhe deputeti i Librazhdit pazare me tenderat! Qytetari dixhital denoncon: – Kastriot Gurren, kryetarin e Bashkise se…

Më shumë »

Veliaj: Me Pandin dhe shefat e vegjël për ta cuar Tiranën përpara me punë(Foto)

Me Pandin dhe shefat e vegjël për ta cuar Tiranën përpara me punë Nisi këndi i 14 i lodrave?ende pa…

Më shumë »

Donald Lu i shkon në zyrë Ilir Metës

Ditën e sotme ambasadori amerikan Donald Lu është takuar me kryetarin e Kuvendit Ilir Metën në Kryesinë e Kuvendit. Ky…

Më shumë »

Tjetër përplasje mes kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi dhe kryeministrit Edi Rama(Foto)

Sërish ‘mollë sherri’ është bërë ‘Ura e Bunës, për të cilën një ditë më parë u debatua se ministria e…

Më shumë »

Rama takon te cenuarit nga bllokada opoazitare

Kryeministri Edi Rama ka publikuar takimin qe ka bere me disa qyatetare qe paraditen e djeshme, edhe pse me ambualance,…

Më shumë »

Berisha: Denoncim i ri klamoroz ndërkombetar i Narko-republikës së Noriegës të Ballkanit

Denoncim i ri klamoroz nderkombetar i Narko-republikes se Norieges te Ballkanit, Edvin Kristaq Rames! Ne kete analize te publicistit dhe…

Më shumë »

Sot në Tiranë dy negociatorët gjermanë

Dy eurodeputetë gjermanë do të mbërrijnë sot në Tiranë për të zgjidhur ngërçin politik të krijuar vend në një kohë…

Më shumë »

Rama, pamje qiellore të Manastirit në Apolloni, pas restaurimit tërësor

MIRËMËNGJES ? dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë pamje qiellore të Manastirit në Apolloni, pas restaurimit tërësor…

Më shumë »

Rama, kremtojmë 66 vjetorin e themelimit të Aviacionit luftarak

AMARCORD Sot, forcat e armatosura shqiptare kremtojnë 66 vjetorin e themelimit të Aviacionit luftarak, premisat e të cilit ngjizën më…

Më shumë »

Shpërthen gazetari i ‘ABC’/ Vezaj, Lali Eri sa dëm i ke shkaktuar Bashkisë për ditët pa makina

Lali Eri, nuk duron dot! Qenka mërzit se makina e tij paska prit në trafik nga bllokimi i rrugëve dhe…

Më shumë »

Rama në Vlorë : Ne kemi filluar dhe jam i bindur se do ta realizojm aeroportin

Rama: Ne kemi filluar dhe jam i bindur se do ta realizoj. Do të ndërtojmë një aeroport për Vlorën, jo…

Më shumë »

Rama në Vlorë: Ata që janë mbyllur në çadër nga frika e drejtësisë, që kanë frikë të përballen me popullin në zgjedhje

Rama: Ata që janë mbyllur në çadër nga frika e drejtësisë, që kanë frikë të përballen me popullin në zgjedhje,…

Më shumë »

Veliaj: S’merremi me llafe kur ka kaq shumë punë(Foto)

Falë ndërhyrjes së Bashkisë së Tiranës, tashmë banorët do të kenë jo vetëm rrugë të shtruara me asfalt, por edhe…

Më shumë »

Asgjësimi i kanabisit, ministri Xhafaj letër kryeprokurorit Llalla: E kalove cakun

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i ka dërguar një letër kryeprokurorit Adriatik Llalla pas deklaratës së këtij të fundit tre…

Më shumë »

Veliaj: Një orë e bllokuar janë disa milionë euro humbje për qytetin

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj komentoi bllokimin e disa rrugëve kryesore të kryeqytetit, çka solli vështirësi për qytetarët. “Edhe në…

Më shumë »

Basha: Qytetarët e bashkuar në lëvizjen tonë popullore(Foto)

Qytetarët e bashkuar në lëvizjen tonë popullore, kombëtare e demokratike për zgjedhje të lira dhe Republikën e Re sot treguan…

Më shumë »