Politike

Astrit Patozi: Mos i bjer më qafë kot Lulzim Bashës!

Artan Fuga sot ka shprehur shqetësimin e tij për mungesën e opozitës në debatin për gjendjen e nderë që po…

Më shumë »

Partia Demokratike, ka reaguar për vrasjen e gjyqtares Fildes Hafiz

Vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi nuk do të kishte ndodhur nëse krimineli nuk do të favorizohej nga veprimet e papërgjegjshme…

Më shumë »

Zbulohet e fshehta e marrëveshjes Rama – Basha, ja për çfarë bëhet fjalë

Ministrat teknikë u dorëhoqën, por një gjë e tillë nuk do të pasohet nga kreu i KQZ -së, Klement Zguri…

Më shumë »

Salianji: Trafikantët e kanabisit?! “Mjaft të kapësh ata me makinat 100 – mijë euroshe në Tepelenë”

Sekretari për Aksionin Qytetar në Partinë Demokratike, Ervin Salianji ka deklaruar se aksioni i fundit i qeverisë për luftën kundër…

Më shumë »

Rama: Serbia beson te vlerat e BE -së, na bashkojnë shumë gjëra

Kryeministri i Rama duket i vendosur në rrugën për ta cilësuar Serbinë si një aleat të ngushtë, pavarësisht se ky…

Më shumë »

Mëngjesi “i çmendur” i kryeministrit, kjo video do ju lërë pa fjalë

Kryeministri Rama ju uron mirëmëngjes shqiptarëve në një mnyrë tepër të veçantë. I karakterizuar nga një shpirt humoristik dhe artistik…

Më shumë »

PS dhe PD festojnë së bashku: “Bajram e Pashkë i kemi bashkë, jemi Shqiptarë”

Ndryshe nga ç’i shohim zakonisht PS dhe PD në Elbasan, kanë festuar së bashku festën e Kurban Bajramit. Në pritjen…

Më shumë »

Kryeministri Rama merr pjesë në “Global Positive Forum” në Francë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka qenë i pranishëm në “Global Positive Forum”. “Global Positive Forum”, një event i…

Më shumë »

“Mbulimi i statujës së Skënderbeut për Bajram, aksident i rëndë!” Bashkia të mbajë përgjegjësi

Mbulimi i bustit të Skënderbeut në Tiranë me rastin e faljes së mëngjesit për Kurban Bajramin është cilësuar si një…

Më shumë »

Reagon ashpër Ndoka: “O pika që nuk ju bie të gjithëve!”

Aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka i cili do të ulet në Kuvendin e ri si deputet i dalë nga…

Më shumë »

Kokëdhima: Rama po e çon Shqipërinë në faliment

Partia ZGJIDHJA, e drejtuar nga Koço Kokëdhima, ka denoncuar sërish qeverisjen e dështuar të Edi Ramës. ZGJIDHJA thekson se me…

Më shumë »

Raporti i CIA -s, reagon Berisha: Rrethi i kuq për Ramën po ngushtohet

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me Pas publikimit të të dhënave të Agjencisë Qendrore të Zbulimit (CIA), sipas të…

Më shumë »

Basha: “Luftë false kundër drogës, kokat e krimit mbrohen”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sot sërish në lidhje me emrat e qeverisë së re të kryeministrit…

Më shumë »

Antikomunistët, thirrje për protestë ditën e hapjes së Kuvendit: “Jo diktaturën, jo Gramoz Ruçin!”

Ditën e hapjes së Legjislaturës së re te Kuvendit të Shqipërisë, Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë të Shqipërisë do…

Më shumë »

Kodheli mban fjalimin e fundit si ministre

FJALA E PLOTË E MIMI KODHELIT Në keto katër vite jam pëpjekur për të kthyer në normalitet FA.  E nisëm…

Më shumë »

Petrit Vasili: Kryeministri ose kryefarsa gënjeu sot për drogën, por CIA e demaskoi

Kryeministri ose kryefarsa gënjeu sot për drogën, por CIA e demaskoi. Sot, kryeministri gënjeu e tha që ka arritur rezultate…

Më shumë »

Koço Kokëdhima: Piramida “Rama 2”

Piramida “Rama 2” Edi Rama u tha dje shqiptarëve se qeveria e tij e dytë do të jetë më shumë…

Më shumë »

Zbulon se kush është bosi i drogës në Shqipëri

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari përmes një statusi në profilin e tij në ‘Facebook’, ka reaguar Ja statusi i tij…

Më shumë »

Ilir Metaj: Viti i Skënderbeut? Më në fund !

Vendimi i pare i qeverise se re per shpalljen e 2018  si “Viti i Skenderbeut” me pelqen shume! Eshte rasti…

Më shumë »

Ultimatumi ndaj akademikut Artan Fuga është mesazhi i narko-shtetit për mbarë intelektualët e vendit

Ultimatumi ndaj akademikut Artan Fuga eshte mesazhi i narko-shtetit per mbare intelektualet e vendit: – Konformohuni ose Largohuni!! Te dashur…

Më shumë »

Rama: Verifikoni burimin e pasurive

NGA FJALA E RAMES: Kultivimi i kanabisit është ulur me herë dhe ky rezultat spektakolar ka nxitur edhe përfshirjen e…

Më shumë »

Mëngjesin qesharak që u japin tek shuajnë zjarret në malet e Pukës!

Ushtari dixhital denoncon: Mengjesin qesharak qe u japin tek shuajne zjarret ne malet e Pukes! Nje veze e ziere 70…

Më shumë »

Vasili: Shkollëpakti kryeministër në krye të qeverisë turistike

Ish – ministry i shëndetësisë, Petrit Vasili, përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” ironizon vendimin e kryeministrit Rama për…

Më shumë »

Shoqërimi i Nikoll Lesit në polici, reagon Manjani: “Kush kritikon Ramën shpallet i deklasuar”

Ish – ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar përmes një statusi në rrejtin social “Facebook” në lidhje me shoqërimin…

Më shumë »

Shoqërimi i Nikoll Lesit në polici, reagon ashpër LSI -ja: “Rama të distancohet”

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka denoncuar sot ngjarjen që ndodhi ditën e sotme në redaksinë e…

Më shumë »

Reagon ashpër Spartak Ngjela: “Rama 2”, mediokër dhe antiamerikanë!

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Spartak Ngjela ka lëshuar një lumë akuzash kundër kryeministrit, të cilin e vendos në…

Më shumë »

Presidenti Meta thërret Kuvendin e ri, ja çfarë përmban dekreti

Presidenti i Republikës Ilir Meta, me një dekret të posaçëm ka dekretuar sot datën e mbledhjes së Kuvendit të ri.…

Më shumë »

Petrit Vasili: Shkollëpakti kryeministër në krye të qeverisë turistike

Shkollëpakti kryeministër në krye të qeverisë turistike. Ky shkollëpak kryeministër meqënëse aq di, bëri një qeveri turistike me shpresë që…

Më shumë »

Lulzim Basha: Në vend që të sjellë gëzim, fillimi i shkollës sjell ankth financiar

Në vend që të sjellë gëzim, fillimi i shkollës sjell ankth financiar dhe vështirësi për qindra mijëra nxënës dhe familjarët…

Më shumë »

Koço Kokëdhima: Rilindja t’i japë tekstet shkollore falas, PD të kursejë “lotët e krokodilit”

Rilindja t’i japë tekstet shkollore falas, PD të kursejë “lotët e krokodilit” Dhjetëra mijëra prindër dhe nxënës të arsimit parauniversitar…

Më shumë »

Denoncim/ Ky është uji që furnizohet Memaliaj! (Video)

Me anë të një statusi në Facebook Sali Berisha ka shpërndarë një video nga qyteti Memaliaj. Ky eshte uji qe furnizohet…

Më shumë »

Reagon ashpër Panariti: “Kirurgu e “përfundoi” operacionin por pacienti mjerisht vdiq!”

Ish – ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti e ka vlerësuar negativisht ristrukturimin që pritet t’i bëhet kësaj ministrie. Panariti i…

Më shumë »

Vlorë: Mbledhja e parë e kryeministrit Rama me ministrat e rinj. Ja çfarë u diskutua

Mbledhja me 13 ministrat dhe zv/kryeministren realizohet me qëllim vendosjen e piketave dhe objektivave për qeverisjen në 4 vitet e…

Më shumë »

Rama ndryshon mendje, ministrat e rinj nuk do i dorëzojnë mandatet e deputetit

Ndryshe nga 4 vjet më parë, në mandatin e dytë të qrverisjes, Kryeministri Rama nuk do t’iu kërkojë ministrave të…

Më shumë »

Tabaku: Falë kontributit të qeverisjes deri më tani, 40 biznese në ditë mbyllen prej taksave!

Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku është shprehur se rreth 40 biznese në…

Më shumë »

Boçi : Rama dje ka folur me termat e ish- diktatorit

Me ane te nje statusi ne facebok deputetin e PD-së  Luçiano Boçi shkruan se: Rama dje ka folur me termat…

Më shumë »

Tabaku: 40 biznese në ditë mbyllen prej taksave!

Sot Jorida Tabaku, deputete e zgjedhur e PD-së në një status  të sajin në Facebook shkruan 40 biznese në ditë…

Më shumë »

Petrit Vasili: Turizëm dhe mjedis bashkë, injoranca bën festë

Turizëm dhe mjedis bashkë, injoranca bën festë. Kryeministri shkollëpak çuditi dynjanë dje me injorancën e padëgjuar shtetërore të tij. Turizmin…

Më shumë »

Rama vijon traditën, mbledh sot ministrat e rinj në Vlorë

Kreu i qeverisë dhe ministrat e rinj do të takohen në një prej hoteleve buzë detit në Vlorë për të…

Më shumë »

Kokëdhima: Në vend të letrës për mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së

Në vend të letrës për mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së Partia Socialiste do të mbledhë sot Asamblenë Kombëtare, për…

Më shumë »

Vasili: Sa turp! “Qeveria e re e votave të drogës zëvendësoi integrimin evropian”

Pas shpalljes së qeverisë “Rama 2”, ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar të LSI -së, Petrit Vasili, duke komentuar…

Më shumë »

Ja si i kundërpërgjigjet Gjosha Bushatit

Ish – ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha i përgjigjet ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushatit, në lidhje me shkrirjen e ministrisë…

Më shumë »

Brahimllari: Pas blerjes së votive, tani Rama mbron interesat e atyre që shpërndanë paratë e drogës

Endrit Brahimllari, Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, ka komentuar qeverinë e re të Edi Ramës. Me anë të një…

Më shumë »

Ironizon deputetja e PD –së: “Fli i qetë shoku Enver, bijtë e tu i ke në krye te vendit për ta mjeruar më shumë vendin”

Deputja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, thekson se ministrat e rinj të kabinetit Rama janë bijtë e diktatorit Enver dhe…

Më shumë »

“Shpërthen” Berisha: Emërimi i Ruçit fyen dhe poshtëron mijëra viktima të diktaturës

Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, këtë herë ish – kryeministri Sali Berisha ka “shpërthyer” ashpër ndaj emërimit të…

Më shumë »

Bushati ironizon Ruçin: “Nga xhelat në kryeparlamentar”

Deputeti në largim i PD –së, Helidon Bushati përmes një statusi në “Facebbok” ka ironizuar deputetin e PS –së, Gramoz…

Më shumë »

Hafizi “sulmon” Nikollën: Qëndrimi i “Marionetës” në krye të Arsimit, lajm i hidhur për studentët, nxënësit dhe mësuesit

Ish – deputetja e partisë socialiste, Mimoza Hafizi, ka komentuar qeverinë e re “Rama 2”. Përmes një statusi në rrjetin…

Më shumë »

Deputetja e PD -së: “Rama 2” fushata e re e spastrimeve politike në administratë ja çfarë na pret 4 vitet e ardhshme

Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, Duka thekson se kryeministri Rama i ka shpallur masakër administratës publike dhe po…

Më shumë »

Bushati i kundërpërgjigjet Gjoshës: “Mos u shqetëso, ka vend edhe për kontributin tend”

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati do të jetë në krye të diplomacisë së Shqipërisë edhe për 4 vitet e ardhshme.…

Më shumë »

Foto\Lajm” Pozicionet e ministrave në momentin kur Rama i emëroi apo i shkarkoi

Kryeministri Edi Rama prezantoi sot kabinetin e ri qeveriar me 11 ministrat e rinj dhe 2 ministrat e Shtetit. Ja…

Më shumë »