Showbiz

Rike Roçi do drejtojë emisionin sportiv ? Vjen reagimi i ish-banores së Big Brother

Gjatë Botërorit 2018 ish-banorja e Big Brother, Rike Roçi ka qenë pjesë e paneleve në emisionin sportiv në Top Channel.…

Read More »

Bëri shakanë “pa kripë” me vajzën e shëndoshë, “masakrohet” dietologia shqiptare

Ndonjëherë, edhe ndonjë shaka e vogël mund të keqkuptohet dhe të keqinterpretohet, veçanërisht nëse je person publik dhe ndiqesh nga…

Read More »

Pas Tina Turner, Dua Lipa do të interpretojë kolonën zanore të filmit ‘James Bond’

Është vetëm 22-vjeç por sukseset e saj janë të padiskutueshme. Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa do kalojë në një…

Read More »

Iku nga Top Channel, zbulohet arsyeja e largimit të Manushit

Edi Manushi duket se e ka mbyllur aventurën e tij te “Procesi Sportiv” në “Top Channel”. Moderatori i njohur e…

Read More »

Fejohet Flori Mumajesi “ndizet” Instagrami nga urimet

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi  ka surprizuar me foton e tij e tij të fundit në Instagram, ku zbulon edhe…

Read More »

Dwayne Johnson vjen me “Skyscraper”, premierë në Tiranë

Ikona botërore e filmave aksion, Dwayne Johnson erdhi premierë në rrjetin e kinemave “Imperial” këtë fundjavë, përmes filmit të tij…

Read More »

Shkëlqeu në Moskë, Era Istrefi i përshëndet me shqiponjë në finalen e Botërorit

Këngëtarja me famë ndërkombëtare, Era Istrefi përformoi këngën “Live it up’’ së bashku me Nicky Jam dhe Will Smith. Pas performancës…

Read More »

Aktori i njohur i humorit tregon të vërtetën, nëse do të qëndrojë apo jo në ‘Portokalli’

Janë të panumërta rolet e tij, por asnjërin prej tyre se veçojmë dot si më të mirin. Polici? Atentatet? Edi…

Read More »

Blerim Destani mbërrin në Holliwood, përkrah John Travoltas dhe Morghan Freeman

Blerim Destani, aktori i njohur shqiptar do të jetë përkrah dy yjeve të Holliwood-it,  John Travoltas dhe Morghan Freeman, në filmin…

Read More »

Këngëtarja e njohur shqiptare dërgohet me urgjencë në spital, ja gjendja e saj në këto momente

Këngëtarja e njohur, Nexhmije Pagarusha, është dërguar me urgjencë natën e sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Ekipe të…

Read More »

Eno Popi jo më pjesë e Wake Up, Ori sapo e konfirmoi

Rreth një vit më parë përkrah Eno Popit dhe Isli Islamit, u bashkua edhe Ori Nebijaj si moderatore në emisionin…

Read More »

U kthye në Shqipëri pas shumë vitesh, këngëtarit i shkojnë në lokal policët e armatosur

Këngëtari i njohur Frederik Ndoci prej kohësh është zhvendosur në Nju Jork ku po punon me projekte të reja në…

Read More »

“Kur i thashë se jam nga Shqipëria, ai më pa drejt në sy dhe më tha…”, modeli shqiptar rrëfen takimin me Donald Trump

Për vite me rradhë, modeli me origjinë nga Lezha, Ronald Lekaj, është duke shijuar një sukses të madh në tregun…

Read More »

Flet Eleni Foureira: Ja çfarë më ka mbajtur larg muzikës shqiptare

Për pak sa nuk fitoi Eurovisionin, por të paktë ishin ata që e dinin që Eleni Foureira ishte shqiptare. E…

Read More »

Reperi shqiptar e akuzoi për kopjim, Drake merr vendimin e papritur

Reper i njohur Drake përpara pak ditësh ka hedhur në treg albumin e tij më të ri ‘Scorpion’. Në këngët…

Read More »

Rezart Veleshnja puth Arian Çanin live në emision, habit publikun me veprimin e tij

I ftuar i dytë në studion e ‘Zonë e Lirë’, në mbyllje të këtij sezoni, është aktori i njohur i…

Read More »

Gjyshja më seksi në botë: Kur meshkujt marrin vesh moshën time…

Alice Vazquez është prova e gjallë se mosha është vetëm një numër. Kur del me vajzën e saj, njerëzit mendojnë…

Read More »

Nicole Kidman tregon sekretin e martesës,’Nuk flasim asnjëherë me sms’

Aktorja australiane ka rrëfyer sekretin e jetëgjatësisë së një martese të shëndetshme. Nicol Kidman ka treguar se ajo dhe bashkëshorti…

Read More »

Eleni Foureira së shpejti në një bashkëpunim me stilistin e njohur shqiptar

Një video që stilisti i njohur Niko Komani publikoi në llogarinë e tij në “Instagram” ku shihej këngëtarja e njohur…

Read More »

“Edhe në plazh me make up?” Aurela u kthehet keq komentuesve

Aurela Gaçe është një nga këngëtaret më me zë të skenës shqiptare mirëpo kjo nuk i ndalon komentuesit të shprehin…

Read More »

Golat e shqiptarëve, Rita Ora mesazh të veçantë për Xhakën e Shaqirin

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora nuk ka mbetur pa lënë shenjë paraqitja e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit…

Read More »

E tmerrshme! Aurela Hoxha mbetet pa flokë? Shikoni FOTOT e sapo publikuara

Aurela Hoxha është një nga modelet më të përfolura për shkak të linjave të saj. Ajo jo rrallë herë ka…

Read More »

Bebe Rexha për shqiptarët: Jemi si kuaj, mund të durojmë gjithçka!

Këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare Bebe Rexha, ka dhënë një intervistë për BBC ku ka folur edhe për shqiptarët.…

Read More »

Fitimet marramendëse, ja sa paguhen për një dasmë këngëtarët shqiptarë

Ndoshta këngëtarët e dasmave nuk merren aq seriozisht sa artistët e tjerë, por besojeni ose jo ata janë ndër më…

Read More »

Johnny Depp heq dorë nga daljet publike

Thashethemet mbi shëndetin e tij, pas daljeve në Rusi ku dukej shumë i zbehtë dhe i dobësuar, kanë bërë që…

Read More »

I kujtojnë që vajti në Itali me gomone, Ermal Meta bën për ujë të ftohtë dy aktorët italianë

Ermal Meta është shndërruar në kryefjalën e mediave në Shqipëri e në Itali. Ai ka tërhequr vëmendjen e mjaft figurave…

Read More »

E krahasojnë me gomarin,Luana Vjollca u kthen përgjigje

Shpesh herë Luana Vjollca bie pre e faqeve te meme-ve ne Instagram, por ne te shumtat e rasteve ajo qëndron…

Read More »

Ngjarje e pazakontë për gazetarin: Më akuzuan për vjedhje parash, ja pse e humba punën në Top Channel

Gazetari i lajmeve rozë Flavio Qarri ka qenë i ftuar në emisionin ‘Një kat më lart’ të moderatorit Ermal Peçi. Në…

Read More »

Mendohuni dy herë para se të shani Noizyn, ja arsyeja

Padyshim që Noizy është reperi më i mirë i momentit. Pas suksesit të hitit më të ri në bashkëpunim me…

Read More »

Stilisti dhe miliarderi gjerman Philipp Plein zgjedh biznesmenin shqiptar për të ngritur kupën e suksesit në ‘Fashion Show’

Dizajneri dhe miliarderi gjerman me famë botërore Philipp Plein zgjedh biznesmenin shqiptar Redi Popescu për të ngritur kupën e suksesit…

Read More »

Bebe Rexha flet gjithë krenari për Shqipërinë në median e njohur

Pas sukseseve të njëpasnjëshme që këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka përjetuar në karrierën e saj, BBC i ka…

Read More »

Si arriti të dobësohej aktorja e njohur

Rudina Dembacaj është kthyer në një prej aktoreve të preferuara të publikut shqiptar dhe emisionin e fundit në Ora News…

Read More »

Largohet nga “Vizioni” për në “Klan”, Turjan Hysko jep detajet, flet për dorëheqjen

Pas thashethemeve të shumta për largimin e tij nga “Vizion Plus” për të nisur një aventurë të re në një…

Read More »

Kërkoj të tërhiqte vëmendje, duke nxjerr gishtin e mesit, Robbie Williams rrezikon burgun

Ditën e djeshme nisi zyrtarisht kampionati Botëror i futbollit Rusi 2018. Ceremonia hapëse ka qenë  e magjishme me shumë  efekte…

Read More »

Incidenti në emisionin e Çanit, moderatori nxjerr të ftuarën nga studio

Mbesa e Mehmet Derallës, njëri prej protagonistëve të Lidhjes së Prizrenit dhe dikur ministër i luftës në qeverinë e Ismail…

Read More »

Shpërthimi i Arian Çanit: Pse pushteti nuk pj*rdh për artistët

Gazetari Arian Çani ka bërë një monolog në hyrje të emisionit të së premtes “Zonë e lirë”. Ai është ndalur…

Read More »

Përse nuk ishte Era Istrefi në hapjen e Botërorit?

Këngëtarja shqiptare Era Istrefi pak javë më parë bëri publik lajmin që është pjesë e këngës së Kampionatit Botëror 2018.…

Read More »

Largimi nga Klani/ Fevziu: Unë i kërkova Blushit të shkoja në Top, por me Frangajn kisha një “problem”

Gazetari Blendi Fevziu këto javët e fundit është komentuar shumë pas daljes së lajmit se po mendonte të largohej nga…

Read More »

Kjo është bukuroshja që fitoi Miss Shqipëria 2018

Mbrëmjen e djeshme u mbajt në Tiranë eventi i bukurisë Miss Shqipëria 2018. Ngjarja në botën e modës u zhvillua në…

Read More »

Nusret Gokce investon në fshatin e lindjes një kompleks turistik një milion eurosh

Nusret Gokce është bërë i njohur në saje të hedhjes së kripës në mish. Qindra personalitet të ndryshme duke nisur…

Read More »

Teulanda Zekaj një yll i ri i skenës muzikorë në Zvicër dhe Kosovë

Teulanda Zekaj një talente re në muzikën zvicerane dhe kosovare.  Teulanda qysh në moshën e re është marrë me aktivitete…

Read More »

Nuk e dinit, por Miss Universe Albania është e para në Ballkan për matematikë dhe di këto gjuhë të huaja

Trejsi Sejdini është modelja që pak ditë më parë fitoi “Miss Universe Albania” dhe që do përfaqësojë Shqipërinë këtë vit…

Read More »

Lidhja me Krenar Çoçajn, Luana flet për herë të parë për jetën private

Moderatorja dhe këngëtarja më e komentuar në showbizin shqiptar, Luana Vjollca është e ftuar mbrëmjen e sotme për herë të…

Read More »

Aksidentohet reperi i “Hellbanianz” në autostradë, po tentonte parakalimin

Nga Anglia në Shqipëri si grup muzikor dhe arritën të depërtonin me sukses, pasi të rinjtë shqiptarë e përqafuan menjëherë…

Read More »

Publikohet videoklipi i këngës zyrtare të botërorit, Era shkëlqen krah Will Smithit

Era Istrefi, njëri nga emrat më të njohur të yjeve kosovare në botë, do të jetë pjesë e Kampionatit Botëror…

Read More »

Vendos përfundimisht Blendi Fevziu, ja ku do ta shohim për 5 vitet e ardhshme

Prej ditësh është përfolur mundësia e largimit të gazetarit Blendi Fevziu nga Tv Klan drejt Top Channel, madje rrjeti komentoj…

Read More »

Skandali i plagjiaturës në Sanremo, çudit Ermal Meta: Lajmi ka qenë plotësisht i sajuar

I ftuar mbrëmjen e sotme në “Top Show”, Ermal Meta ka treguar detajet nga festivali i Sanremos, dhe spekulimi se…

Read More »

Shpallet “Miss universe Albania”

Shqipëria ka zgjedhur përfaqësuesen e saj ne “Miss universe 2018”. Trejsi Sejdini eshte bukuroshja shqiptare qe u kurorëzua sot ne…

Read More »

Numri i personave që ndoqen ritmin e Rita Orës në Tiranë

Me një performancë të jashtëzakonshme ka përfunduar koncerti i Rita Orës në Tiranë. Këngëtarja me famë botërore në sheshin Skënderbej…

Read More »

Rita Ora ndez sheshin ‘Skënderbej’

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora ka ardhur për herë të dytë në Shqipëri për të performuar në sheshin Skënderbej. Ajo ka…

Read More »