Kategoria: Sport

Dënohen me vdekje 11 tifozë futbolli në Egjipt(Foto)

Gjykata në Egjipt i ka shqiptuar dënim me vdekje pesë tifozëve pjesëmarrës në një përleshje të tifozëve, që kishte shkaktuar vdekjen e 74 personave....

“Goalkeeper UEFA A” për herë të parë në Shqipëri

Ditën e martë dhe të mërkurë, respektivisht në 21 dhe 22 shkurt në Qendrën stërvitore të Ekipeve Kombëtare në Kamëz do të zhvillohet edhe programi më i ri...

Nuk e ka nisur ashtu si do të dëshironte aventurën e tij tek Flamurtari Shpëtim Duro(Foto/Video)

-Nuk e ka nisur ashtu si do të dëshironte aventurën e tij tek Flamurtari Shpëtim Duro,që humbet në frymën e fundit ndaj teutës. Ndërsa vlonjatët për ët...

Basketbollistja bukuroshe e Flamurtarit, thyen rekordin në sport dhe modë

Elekta Zykaj është një nga basketbollistet më të spikatura të kampionatit kombëtar dhe këtë e ka vërtetuar më së miri ditën e djeshme. Në ndeshjen kundër...

Fitore e thellë e Flamurtarit, Zykaj vendos një rekord më vete

Fitore e thellë e Flamurtarit, Zykaj vendos një rekord më vete. Ka përfunduar 121-74 takimi në basketboll për femra mes Flamurtarit dhe Apolonisë,aty ku Zykaj ka...

Nis sot Java e 25-të e kampionatit Italian

Java e 25-të e kampionatit italian të futbollit do të startojë mbrëmjen e sotme me takimin mes Juventusit dhe Palermos. Bardhezinjtë vijnë me petkun e skuadrës...

NJOFTIM ZYRTAR PER CESHTJEN SKENDERBEU

FSHF ben me dije opinionin sportiv publik ne lidhje me praktiken e ceshtjes SKENDERBEU. Pas ardhjes zyrtarisht te vendimit te arsyetuar te CAS-it per kete ceshtje,...

FSHF i kërkon klubeve opsionet e tyre për Projekt-Ligjin e Sportit!

Federata Shqiptare e Futbollit i ka kërkuar klubeve të paraqesin në një kohë sa më të shpejtë opsionet dhe mendimet e tyre në lidhje me DRAFTIN e ri të...

Shpëtim Duro prezantohet zyrtarisht si trainer i Flamurtarit

Shpëtim Duro prezantohet zyrtarisht si trainer i Flamurtarit. Administratori i Flamurtarit e ka zyrtarizuar Duron në krye të Flamurtrait gjatë një konference për...

FLAMURTARI,GATI NDRYSHIMI I TRAINERIT(Foto)

Flamurtari është  eleminuar nga kupa e Shqipërisë ,pas barazimit 0-0 në  Lezhë  ndaj Besëlidhjes. Një  eleminim që  pritet të sjellë  ndryshime...

Ja cfarë ju bëri Di Maria lojtarëve të Barcelones

Posted by Lajmi.net Viral on Thursday, 16 February 2017 Share

Rekordi i Bayern, 16 fitore radhazi

Bayern Munich është ekipi i parë në historinë e Ligës se Kampionëve, që ka realizuar 16 fitore radhazi në fushën e vet, të mërkurën, falë fitores 5-1 ndaj...

Beslidhja shkruan historinë

Tirana është kualifikuar në Kupën e Shqipërisë pasi barazoi 0-0 në ndeshjen aq shumë të kontestuar përballë Kukësit. Fitorja 2-1 në “Selman Stërmasi” i...

Ja kush është shënuesi më i mirë i Champions League

Me 10 gola të shënuar në Ligën e Kampionëve, Lionel Messi është shënuesi më i mirë i edicionit 2016-2017. Ndërsa në total, argjentinasi ka shënuar 93 gola...

Idhulli i Flamurtarit ,konflikt me klubin,deri ne maj nuk do loz

Pas një mbledhjeje që u përfshi nga debateme presidentin Hair Zeqiri zyrtarisht nuk do të jetë më pjesë e Flamurtarit. Presidenti e akuzoi Zeqirin për munges...

Presidenti i FSHF, Armand DUKA kandidon per anetar te Komitetit Ekzekutiv te UEFA-s

Armand Duka, kreu i FSHF do te kandidoje zyrtarisht ne zgjedhjet e aferme te Kongresit te UEFA-s qe do te mbahet ne date 5 prill ne Helsinki. Ne mbledhjen e sotme te KE...

Sot mbushen katër vjet pa ish futbollistin e Flamurtarit Alfred Ziaj

 Sot mbushen katër vjet pa ish futbollistin emblem të Flamurtarit të viteve 1980-1991 , ish futbollistin e ekipit kombëtar , ish presidentin e minifutbollit...

Flamurtari prezanton blerjen e re

Një ditë pas fitores me Luftëtarin, në kuadrin e javës së 20-të të Superiores, Flamurtari ka prezantuar një blerje të re. Bëhet fjalë për mbrojtësin...

Trajneri Gianni De Biasi nderohet me titullin “Cavaliere”

TIRANË, 7 shkurt /ATSH/ -Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit Gianni De Biazi është nderuar sot me titullin “Cavaliere”, duke marrë medaljen e...

Lojtarit te kombetares i vdesin dy binjake/

Një dramë i ka ndodhur lojtarit të kombëtares dhe mesfushorit të Pescarës, Ledian Memushaj. Kur ishte gati për të hyrë në fushë për të luajtur kundër...

Pse u zëvendësua Messi? Enrique shtang gazetarët

Në ndeshjen e djeshme Barcelona-Athletic Bilbao, trajneri Luis Enrique la në stol sulmuesin Luis Suarez dhe zëvendësoi në minutën 64′ yllin Lionel Messi. Këto...

Flamurtari fiton në shifrat 2-1 me Luftëtarin

Flamurtari fiton në shifrat 2-1 me Luftëtarin në një ndeshje të luajtur në një terren të rënduar,por mjaft e luftuar. Flamurtari ka luajtur më mirë pjesën e...

Komiteti eksekutiv: Asambleja më 15 Mars!

Me 15 mars do te mblidhet Asambleja Vjetore e zakonshme e FSHF-se. Keshtu vendosi Komiteti Ekzekutiv ne mbledhjen e se henes ku ka percaktuar edhe per daten e therritjes...

Shkëmbim arbitrash mes Shqipërisë dhe Maltës

Federata Shqiptare e Futbollit dhe ajo e Maltës kanë arritur një akord të përbashkët në fushën e gjykimit. Së fundmi është nënshkruar edhe një marëveshje...

Ja cfarë nuk i lejohet Griezmannit tek United!

Antonie Griezmann po kalon sezonin e fundi te Atletico Madridi. Ylli francez gjatë verës pritet t’i bashkohet Manchester Unitedit te Jose Mourinhos, shkruajnë...

Aguero tradhton City, kalon te gjiganti anglez për 75£ milionë (Foto)

Sergio Aguero mund të ndërrojë skuadër, por duke mbetur në Premierligë. Sipas “Sunday Mirror”, Chelsea është futur në garë për sulmuesin e Manchester...

Messi lë prapa Ronaldon (Foto)

Argjentinasi tani ka 16 gola të shënuara, ndërsa portugezi ka mbetur në kuotën e 13 golave. Messi ka barazuar bashkëlojtarin Luis Suarez, i cili po ashtu ka 16...

Transferimet zyrtare të 10 klubeve të superligës për janarin

Pas përfundimit të periudhës dimërore të transferimeve 1 janar-31 janar 2017 (ora 00.00), korrektësisht dhe brenda limitit minimal të parashikuar në Rregulloren...

JA TOPAT ZYRTARË TË SEZONIT TË ARDHSHËM

Siç edhe jeni në dijeni FSHF para pak kohësh ka iniciuar një projekt për të shpërndarë topa falas për të gjithë futbollin shqiptar, duke filluar nga Kategoria...

LIÇENSIMET E KLUBEVE, FSHF MBLEDH KATEGORINË E PARË DHE TË DYTË

Sikundër ndodhi javën e kaluar edhe me klubet e Kategorisë Superiore, Zyra përkatëse në FSHF së bashku me Zyrën Juridike, nën kurimin e plotë të Eduard...

SUPERKUPA E EUROPES – FINALJA E 2019, SHQIPERIA ZYRTARIZON KANDIDATUREN E SAJ

Sot në UEFA janë zyrtarizuar edhe vendet të cilat kanë aplikuar për të marrë të drejtën e organizimit të finales së Superkupës së vitit 2019. Shqipëria ka...

Biletat / Ndeshja Itali – Shqipëri më 24 mars 2017

#FSHF njofton të gjithë anëtarët e Fan Club-it “Tifozët e Kombëtares” se për ndeshjen Itali-Shqipëri që do të zhvillohet më datë 24 Mars 2017” në...

Rikthehet tensioni në Vlorë, rikthehen problemet, por tashmë jo për problemet e vjetra financiare

Rikthehet tensioni në Vlorë, rikthehen problemet, por tashmë jo për problemet e vjetra financiare. Humbja kundër Besëlidhjes në kupë ka shkaktuar një...

Arbitrat në seminar, gati stemat e FIFA-s

Arbitrat e futbollit të Kategorisë Superiore, të parë dhe të dytë kanë nisur në Durrës seminarin e përçdovitshëm, ku do të analizohet gjysmërruga e garës,...

FLAMURTARI MIQESORE NE ANTALIA

Flamurtari zhvillon këtë  të  mërkurë ndeshjen e parë miqësore,pas pergatitjeve disa ditore që po kryhen në Antalia të Turqisë. Në orën 17 e 30 me orën...

Ngrica/ Superiorja kërkon shtyrjen e rifillimit të kampionatit

Ngricat, dëbora, temperaturat e ulëta, acari që ka përfshirë vendin tonë prej disa ditësh, ka gjasa të jenë prezente tërë janarin. FSHF-ja, në projektin e...

Administratori i Flamurtarit Sinan Idrizi kërkon privatizimin e Flamurtarit

Administratori i Flamurtarit Sinan Idrizi kerkon privatizimin e Flamurtarit. Kreu i klubit vlonjat ka folur per gjithcka rreth situates tek Flamurtari,denimet e marra...

Neymar vazhdon të “agjërojë”

24 vjeçari nuk ka gjetur rrugën drejt golit në 10 ndeshje me radhë, diçka që nuk i ka ndodhur asnjëherë që nga transferimi në “Camp Nou”. Trajneri i...

Zyrtare: Armando Sadiku bëhet me skuadër të re (Foto)

Armando Sadiku edhe zyrtarisht është lojtari i Luganos. Pas shumë negociatash të vështira, sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, edhe zyrtarisht është...

Flamurtari siguron “përforcimin” e parë në merkato

Flamurtari siguron “përforcimin” e parë në merkato. Flamurtari tashmë bën zyrtarisht përforcimin e parë në merkato. Ai është Alesio Hyseni, i cili prej...

Berisha lë pas dëmtimin, gati për të luajtur

Portieri shqiptar Etrit Berisha ka lënë pas peripecitë pas operiaconit të kryer duke përfunduar me sukses edhe fazën rehabilituese. Berisha tashmë është i...

De Biasi vlerëson Veliaj-n: Ështe një nga njerëzit më të zotë

Puna e bërë në një vit e gjysmë nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, duket se i ka bërë përshtypje të madhe edhe trajnerit të Kombëtares shqiptare...

Rashica në Serie A, gjiganti italian insiston për kosovarin

Milot Rashica vazhdon të mbetet njëri nga lojtarët më të pëlqyer për skuadrat italiane. E përditshmja italiane ‘Tuttosport’, ka shkruar se skuadra e Napolit...

Futbollisti i njohur mposht kancerin

Marco Russ, u diagnostikua me kancer vetëm disa muaj më parë. Mbrojtësi i skuadrës gjermane ka kaluar të gjitha fazat e trajtimit dhe tashmë është gati për të...

Flamurtari,Në Turqi per fazë përgatitore

Flamurtari ka rinisur ne date 4 janar pergatitjet pas pushimeve per festat e fundvitit. Skuadra vlonjate do te qendroje ne Vlore deri me date 7 janar,ndersa me pas do te...

Historia e bukur e Russ që mposhti kancerin dhe iu kthye futbollit (Foto)

Marco Russ, kampionatin e tij e ka fituar tashmë. Viti 2017 nis me një lajm fantastik për kapitenin e Eintrahti Frankfurtit, i cili u diagonostikua me kancer vetëm...

E kërkon Barcelona, transferohet në Real Madrid (Foto)

Real Madrid është afër realizimit të një përforcimi të ri. Real Madrid është i gatshëm ta fitojë garën për transferimin e Julian Weigl. E përditshmja...

Milan me super përforcimin e parë në vitin 2017 (Foto)

Milan është afër zyrtarizimit të blerjes së Gerard Deulofeu nga Everton. Gerard Deulofeu do të jetë përforcimi i parë i madh i Milanit në vitin 2017....

Toni Kroos i është kundërpërgjigjur Ronaldos

Toni Kroos ka dashur të përmbyllë gjithçka me një postim në rrjetin social “Twitter” e më pas duke shpërndarë edhe foton e fenomenit nga faqja e tij në...

Ushtrimet që jua krijojnë vijën V(video)

Muskujt e barkut krijohen në kuzhinë, por krijimi i prerjes seksi “V” merr  shumë punë. Për ta fituar këtë prerje duhet të krijoni një program ushtrimesh...