Sport

Turneu në Turqi, Kombëtarja U- 16 vjen pika e parë, barazimi me Turqinë

Vjen edhe pika e parë në turneun e Turqisë për Kombëtaren U-16 të drejtuar nga trajneri Xhemal Mustedanagiç. Në takimet…

Më shumë »

​Barcelona interesohet për mbrojtësin spanjoll i cili kushton 32 milionë euro (Foto)

Barcelona është në kërkim të një qendërmbrojtësi për sezonin e ri, pasi nga skuadra pritet të largohen Javier Mascherano dhe…

Më shumë »

Golat e Messit që s’i ka parë askush, Barça publikon videon e rrallë

Leo Messi ka realizuar 606 gola në karrierën e tij, 523 i ka shënuar me fanellën e Barcelona-s. Ai ka…

Më shumë »

Shpallen datat për seleksionimet e tre grup-moshave

Shpallen datat për seleksionimet e tre grup-moshave, për brenda dhe jashtë vendit të cilat do të nisin këtë javë. Sektori…

Më shumë »

Duro: E prisja të vuanim sot, lodhja peshoi shumë

Trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro, nuk e fsheh kënaqësinë për fitoren në Lushnje, duke e pranuar se ishte shumë e…

Më shumë »

Idrizi: Stadiumin tashmë e mbyll unë jo vetëm FSHF

Ndeshjen me Teutën e mbyll federata, atë pasardhësen që luajmë në fushën tonë me Vllazninë, stadiumin do ta mbyll unë.…

Më shumë »

Nga Saranda në Gjirokastër, ja kush janë biznesmenët që vidhnin energjinë

Sarandë e Gjirokastër, zbulohen bizneset që vidhnin energjinë jashtë sahatit. Paditen 8 abonentë në Gjirokastër dhe Sarandë në vazhdën e…

Më shumë »

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF

1. KF “Luftëtari”, për sjellje të gabuar të spektatorëve , në bazë të Nenit 66/1 të KDS, dënohet me gjobe…

Më shumë »

Seminar me Arbitrat Talentë

Një program dy vjecar i filluar vitin që shkoi me arbitra të cilët konsidërohen me perspektivë në kategoritë përkatëse. Arbitrat…

Më shumë »

Në dhjetor nis në FSHF kursi për “Drejtorët Sportivë”

Sektori i Edukimit Teknik pranë FSHF-së nis në muajin dhjetor një kurs specifik, jo për trajnerë, por për profilin e…

Më shumë »

Duro: Kalendari jo normal, në Lushnje shkojmë për fitore

Vetëm pak ditë pas barazimit në Vlorë me Skënderbeun dhe pikërisht ditën e enjte, Flamurtari luan të dielën ndeshjen e…

Më shumë »

Flamurtari në basketboll për femra fiton ndaj Tiranës

Mjafton një periodë e katërt perfekte për Flamurtarin për të fituar ndaj Tiranës, në basketboll për femra, në një ndeshje…

Më shumë »

Klubet e futbollit dhe tifozët , peticion kundër gjyqtarëve

Pas arbitrimit skandaloz në Luftëtari-Teuta dhe zhurmës së madhe të bërë për atë takim, tifogrupi i Luftëtarit, Shqiponjat Bluzi 2011…

Më shumë »

Shqipëria në Kampionatin Botëror në Bahrain

Të nderuar miq! Sot Shqipëria në pjesëmarrjen e saj të parë si ekip përfaqësues i MMA në Kampionatin Botëror në…

Më shumë »

Superioria, zhvillohen dy ndeshje në të njëjtën ditë

Java 11 me dy ndeshje të hënën, ankohen klubet e Superiores Ndryshimet e shpeshta të kalendarit në Superiore kanë bërë…

Më shumë »

Flamurtari-Skënderbeu mbetet gjithmonë një ndeshje e veçantë

Flamurtari-Skënderbeu mbetet gjithmonë një ndeshje e veçantë dhe pavarësisht vendit në renditje të dy skuadrave, rivaliteti është gjithmonë i madh.…

Më shumë »

Mbyllet barazim në Vlorë Flamurtari-Skënderbeu

Mbyllet  barazim në Vlorë Flamurtari- Skënderbeu. Një ndeshje me plot emocione dhe rivalitet, vendosur nga golat e Bicaj për Flamurtrain…

Më shumë »

Mblidhet për herë të parë Komisioni i ri “HATTRICK”

Sot në Nyon të Zvicrës është mbledhur për herë të parë edhe Komisioni i ri “HATTRICK”, nën drejtimin e Presidentit…

Më shumë »

Kalendari, Kategoria e dytë dhe moshat

Kalendari, Kategoria e Dytë dhe moshat U-19 & U-17.

Më shumë »

Ekipi ynë Koleksionoi 2 Medalje në Kampionatin Botëror është sukses Historik për Kombin tonë (Foto)

Të nderuar miq. Ekipi ynë Koleksionoi 2 Medalje në Kampionatin Botëror është sukses Historik për Kombin tonë. Në sportin e…

Më shumë »

Soue kërcënon portën e Flamurtarit, Adis Nurkoviç i mohon golin

Është duke u luajtur në Vlorë sfida mes Flamurtarit dhe Skënderbeut e vlefshëm për javën e 10-të të Kategorisë Superiore.…

Më shumë »

Tjetër humbje turpëruese e kombëtares në basketboll për femra

Kombëtarja shqiptare e basketbollit të femrave ka mbyllur me një tjetër rezultat shumë zhgënjyes ndeshjen e radhës të kualifikueseve të…

Më shumë »

Mezani: Në Laç nuk falim, Partizani ka bërë shumë gabime…

Laçi ka në dorë rikthimin e disatë të Sulejman Starovës në krye të “demave të kuq”. Sot, prej orës 14:00,…

Më shumë »

Orikumi kap kreun dhe denoncon FSHF (Foto)

Orikumi fiton ngushtë përballë Devollit, në një ndeshje me plot emocione,kryesisht në pjesën e parë. Orikumi e nis vrullshëm ndeshjen…

Më shumë »

E rrallë/ Njihuni me portierin Edson Lisboa që ka 11 gishta

Nuk dihet nëse do të jetë një avantazh në karrierën e tij, por portieri Edson Pereira Lisboa ka 11 gishta…

Më shumë »

Flamurtari-Skënderbeu mes polemikash

Flamurtari-Skënderbeu, mbetet një nga ndeshjet që në vitet e fundit ka patur gjiuthmonë rivalitet, ndërsa e tillë pritet të jetë…

Më shumë »

U-20, humbet ndeshjen miqësore në Gjeorgji

Ekipi përfaqesues mosha U-20 ka humbur në ndeshjen miqësore të luajtur në Gjeorgji 3-0, sot më oren lokale 14:00 në…

Më shumë »

Reagim për klubin e Flamurtarit

Fedetata Shqiptare e Futbollit, referuar së fundmi edhe shqetësimit të FC Flamurtari në lidhje me ndryshimet në kalendarin e kampionatit…

Më shumë »

Shkarkohet trajneri i Italisë, la ekipin jashtë botërorit

Italia nuk ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018” dhe ashtu siç pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian.…

Më shumë »

Flamurtari nxjerr faktet, denoncon dashakeqësinë e FSHF-së

“Flamurtari Football Club” denoncon me forcë thellimin e qëndrimit dashakeqës të FSHF-së dhe ndikimin e saj në garë, duke dënuar…

Më shumë »

Shqipëria shënon kundër Turqisë

Kombëtarja shqiptare po luan në këto momente në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë. Armando Sadiku në minutën e…

Më shumë »

Idrizi-rrezikohen llogaritë e klubit, ti paguajë Gjoka dhe Gjika

Idrizi-rrezikohen llogaritë e klubit,ti paguajë Gjoka dhe Gjika.Problemi jonë vijon të mbetet ai i viteve të shkuara ,me llogari të …

Më shumë »

Përmbarimi kërcënon Flamurtarin, ka 30 ditë kohë të shlyejë detyrimet

Përmbarimi kërcënon Flamurtarin, ka 30 ditë kohë të shlyejë detyrimet. Nuk është e thënë që te Flamurtari situata të jetë…

Më shumë »

Veseli dhe Lilaj: “Maksimumin në fushë, futemi për të marrë fitoren”

Frederik Veseli dhe Sabien Lilaj përcollën sot prononcimet e tyre për ndeshjen miqësore të së hënës me Turqinë. Gjatë gjithë…

Më shumë »

Sërish pa fat, dhe të ndëshkuar në fund

Sërish pa fat, dhe të ndëshkuar në fund. Një pakujdesi në fund të ndeshjes dhe skuadra kombëtare U-21 nuk arrin…

Më shumë »

Kombëtarja e Shqipërisë humbet thellë me Rusinë në basketboll me femra

Kombëtarja e femrave në basketboll, ka pësuar një humbje të thellë mbrëmjen e të shtunës, përballë përfaqësueses ruse. Ndeshja e…

Më shumë »

Kombëtarja në Antalia, trajneri Panucci ndalet te taktika!

Skuadra perfaqësuesë e futbollit vijon me volum seancat e saj stërvitore në Antalia. Këtë të shtunë pasdite trajneri Panucci është…

Më shumë »

Hysaj e Sadiku: Një miqësore që vlen për të gjithë!

Pas dy futbollistëve të rinj të ekipit kombëtar që dhanë opinionet e tyre ditën e djeshme për pragndeshjen miqësore me…

Më shumë »

Presidenti Duka mbërrin në Turqi për ekipin kombëtar

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka mbërritur prej ditës së sotme në grumbullimin e ekipit kombëtar në Turqi. Ai do…

Më shumë »

“:Kujtesë Sportive ” ju sjell një fakt shumë intersant nga karriera ime si radiokronist sportv.

Ne rubriken “:Kujtese Sportive ” ju sjell nje fakt shume intersant nga karriera ime si radiokronist sportv. Me 11.11.1980 ne…

Më shumë »

Vlonjati Krenar Zeneli fiton kupën e art ndaj Bullgarisë

Krenar Zeneli fiton kupën në finale kundër bullgarit ku arriti medaljen e artë, gjithashtu boksieri më i mirë i aktivitetit…

Më shumë »

Saimir Haxhiu e shikon nënkampion Flamurtarin këtë sezon

Ish-futbollisti vlonjat dhe ish-anëtari i bordit drejtues të klubit Saimir Haxhiu, analizon Flamurtarin e këtij sezoni. Haxhiu vlerëson punën e…

Më shumë »

Kombëtarja në Antalia, Stërvitja e së premtes

Vazhdojnë sipas programit edhe seancat stërvitore të ekipit kombëtar, i grumbulluar prej ditësh ne Antalya në vigjilje të ndeshjes miqësore…

Më shumë »

Kombëtarja në Antalia

Ka përfunduar rreth orës 18:45 me orën lokale të Antalias seanca stërvitore e radhës së ekipit kombëtar të futbollit. E…

Më shumë »

Sekretari Shulku takon trajnerët e ekipeve kombëtare rajonale

Ditën e sotme Sekretari i Pergjithshëm, Ilir Shulku në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit zhvilloi një mbledhje me të…

Më shumë »

Faza e parë e kampionatit, tashmë e përfunduar

Faza e parë e kampionatit, tashmë e përfunduar, vendi i tretë në kampionat, por edhe vazhdimësia, nga ndeshja e rardhës…

Më shumë »

Kombëtarja në Antalia, Basha nuk riaftësohet

Futbollisti Migjen BASHA nuk mund të riaftesohet dot për ndeshjen miqësore me Turqinë në 13 nëntor. Pas disa seancave stërvitore…

Më shumë »

Duro: Faza e parë, Flamurtarit i mungojnë pikë

Fazën e parë Flamurtari e ka mbyllur me një barazim 1-1 ndaj Kukësit, duke qëndruar në vend të tretë të…

Më shumë »

Kalendari i javës së tetë i Kategorisë së Parë

Kalendari i javës së tetë, Kategoria e Parë, grupi A dhe grupi B. http://www.albpetrol.al/statusi-i-naftetarit/

Më shumë »

Kombëtarja e shqipërisë në basketboll për femra, mbyll përgatitjet

Me seancën stërvitore gjatë pasdites së të enjtes, kombëtarja e shqipërisë në basketboll për femra, mbyll përgatitjet në Vlorë. Prej…

Më shumë »