Sport

Kupa e Shqipërisë, edicioni 2017-2018

FAZA  PARAELIMINATORE Turi I  Paraeliminator     (Data 06.09.2017) Në ndeshjet paraeleminatore marrin pjesë 2 skuadra nga secili grup i Kategorisë së Dytë.…

Më shumë »

Vazhdojnë punimet në stadiumin “Roza Haxhiu” në Lushnje (Foto)

Vazhdojnë punimet në stadiumin e Lushnjes, pas instalimit të barit natyral, punimet vazhdojnë kryesisht në tribunat e stadiumit, ambjentet e…

Më shumë »

Panucci në konferencë për shtyp në FSHF

Sot në orën 11:00 në ambjentet e FSHF-së, trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Christian Panucci ka dalë nje konferencë…

Më shumë »

Manchester City me super ofertë për transferimin e Alexis Sanchez nga Arsenal (Foto)

Man City me ofertë të re për transferimin e sulmuesit Alexis Sanchez nga Arsenal. Manchester City ka ofruar para dhe…

Më shumë »

Teksa Mayweather dhe McGregor ishin në ring, fansat e tyre përleshen në kinema (Video)

Ndeshja e boksit mes Mayweather dhe McGregor ngjalli një interes të jashtëzakonshëm në mbarë globin, duke ngulur para ekraneve me…

Më shumë »

Përforcimi i ri i Barcelonës nuk kushton as 1 euro (Foto)

Barcelona do të tentoj që lojtarin ta transferoj pa shpenzuar asnjë cent. Barcelona do të vazhdoj punën për transferimin e…

Më shumë »

Sa i rreptë Panucci, tregon pse e la jashtë Kombëtares edhe këtë lojtar

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka filluar sot zyrtarisht grumbullimin e tij të parë me kuqezinjtë për ndeshjet e…

Më shumë »

Prezantohet Dembele, ja numri që do të mbajë te Barcelona (Foto)

Mbi 100 tifozë të Barcelonës kanë pritur para zyrave të klubit, daljen e përforcimit të ri të ekipit, Ousmane Dembele.…

Më shumë »

10 sekretet interesante të Paulo Dybala… (Foto/Video)

Ja cilat janë dhjetë gjëra të veçanta që ndoshta nuk i dini për sulmuesin e Juventus, njeriu i momentit në…

Më shumë »

Mirupafshim Coutinho? Liverpool ofron 60 milionë për Lemar

Barcelona është ende pesë ditë prapa për të nënshkruar me Phillipe Coutinho, mirëpo Liverpool ngurron ta mbyllë marrëveshjen. Drejtuesit e…

Më shumë »

Mayweather, festë e çmendur me femra, shampanjë dhe Bugatti (Foto/Video)

Pasi mundi Conor McGregor me “Ko teknik” në një nga duelet më të përfolura të historisë së boksit, Floyd Mayweather…

Më shumë »

Kombëtarja U21, Doka e Selmani në konferencë për shtyp (Video)

Sot paradite në ambjentet e FSHF-së, dy futbollistët e kombëtares U21, Albi Doka dhe Gentian Selmani kanë dalë në një konferencëpër shtyp. Dy futbollistët  janë…

Më shumë »

Flamurtari mbyll fazën përgatitore në Vlorë miqesore me Apoloninë

Flamurtari mbyll fazën  përgatitore në Greqi, aty ku qëndroi për gati dy javë. Vlonjatët kanë zhvilluar edhe një stërvitje gjatë…

Më shumë »

Përfundon gjithçka, Liverpool dorëzohet dhe i jep ultimatum Barcelonës për Coutinhon (Foto)

Barcelona dhe Liverpooli janë duke negociuar për të arritur një marrëveshje për Coutinhon, i cili dëshiron t’i bashkohet gjigantit nga…

Më shumë »

Sulmuesi suedez: McGregor është “Ibrahimovic i arteve marciale mikse”

Sulmuesi suedez i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic, që vetëm dy ditë më parë rikonfimoi se do të qëndrojë me “djajtë…

Më shumë »

F1, Hamilton niset i pari në Belgjikë, barazon legjendën Schumacher (Video)

Hamilton ka barazuar me 68 “pole position” legjendën e Formula 1, Michael Schumacher. Britaniku Lewis Hamilton ka arritur një “pole…

Më shumë »

Renditja e UEFA -s: Skënderbeu, klubi më i mirë shqiptar në Europë

Kualifikimi i Skënderbeut në grupet e Ligës së Evropës, i ka renditur korçarët në një pozicion të respektuar në listën…

Më shumë »

Duro kritikon sulmin e Flamurtarit: Alvesh dhe Bushiç kanë përgjegjësi të mëdha mbi supe për ekipin

Trajneri i skuadrës së Flamurtarit, Shpëtim Duro në një prononcim të dhënë shfaq rezerva për Danilo Alveshin dhe Tomislav Bushiçin.…

Më shumë »

Zyrtare: Barcelona shumicën e parave të Neymar e shpenzon për Dembele

Shumica e mediave sportive në Europë njoftuan se marrëveshja ndërmjet Barcelonës dhe Borussia Dortmund për transferimin e Ousmane Dembele është…

Më shumë »

U17, Mustadanagic zbardh listën për turneun miqësor në Kazakistan

Kombëtarja shqiptare e futbollit, mosha U17 e drejtuar nga trajneri Dzemal Mustedanagic do të zhvillojë një turne miqesor ne Kazakistan,…

Më shumë »

Kategoria e Parë/ FSHF, 25-31 gusht inspektim për liçensimin e stadiumeve!

Sektori i Liçensimit të Klubeve pas inspektimit të fundit të bërë gjatë gjithë muajit Korrik 2017, si dhe pasi mori…

Më shumë »

Trajneri i ekipit kombëtar A, Christian Pannucci ka bërë publike sot edhe listën e lojtarëve

Trajneri i ekipit kombëtar A, Christian Pannucci ka bërë publike sot edhe listën e lojtarëve që do të grumbullojë për…

Më shumë »

Dënohet me tre muaj burg legjenda e futbollit Brazilian, ja arsyeja

Roberto Karlos, legjenda e futbollit brazilian është dënuar nga gjykata e San Paolos për shkak se voni pagesën që kishte…

Më shumë »

Partneri i Mayweather: Floyd po e nënvlerëson McGregor, rrezikon të humbasë (Foto/Video)

Sportisti i arteve marciale mikse Kevin Lee, që ka qenë kohët e fundit në kampin stërvitor të Floyd Mayweather, për…

Më shumë »

Kosova me dy mysafirë special për ndeshjen ndaj Kroacisë (Foto)

Kosova ka filluar të ftojë mysafirët për ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës ndaj Kroacisë Dy legjendat e futbollit shqiptar,…

Më shumë »

“Barcelonës ke me i mungue”, Linda Morina bën një këngë të çmendur për Neymar

Largimi i Neymar nga Barcelona duket se ka prekur edhe këngëtaren e njohur kosovare, Linda Morina. E dëshpëruar nga kalimi…

Më shumë »

Mayweather e McGregor bien dakord: Dueli do të mbarojë me “KO”

Floyd Mayweather dhe Conor McGregor nuk u përballën “face to face” në takimin e sotëm, në Las Vegas, pasi mbërritën…

Më shumë »

Nga Barcelona te Kombëtarja e Shqipërisë (Foto)

Pak ditë nga zyrtarizimi i listës së Christian Panuccit për dy ndeshjet e tij të para në drejtimin e skuadrës…

Më shumë »

Ja si 5 futbollistë britanikë janë kapur duke konsumuar kokainë, ekstazi dhe amfetaminë dhe i kanë shpëtuar pezullimit katërvjeçar

Pesë futbollistë britanikë i kanë shpëtuar pezullimit katërvjeçar teksa janë kapur gjatë testeve të anti-dopingut se kanë marrë drogë ilegale,…

Më shumë »

Shkëmbimi surprizë, Irving kalon te Boston, Thomas firmos për Cleveland (Foto)

Një shkëmbim i pabesueshëm lojtarësh ka ndodhur mëngjesin e sotëm mes dy skuadrave më të forta në Konferencën e Lindjes,…

Më shumë »

Zbulohet klubi i ri i Angel Di Marias (Foto)

Angel Di Maria mbetet favorit për transferim te Barcelona. Bastoret spanjolle besojnë se Angel Di Maria do të jetë përforcim…

Më shumë »

Coutinho tek Barcelona, vjen lajmi i madh (Foto)

Barcelona me ofertë të re për transferimin e yllit të Liverpoolit, Philippe Coutinho. Barcelona ka bërë gati ofertën e katërt…

Më shumë »

Ribashkohet MSN-ja e famshme, Neymar kthehet në Barcelonë

Pas divorcit më të zhurmshëm të kësaj vere, Neymar është rikthyer në Barcelonë, gjatë ditës së tij të lirë, dhe…

Më shumë »

​‘Transferimi i Coutinhos në Barcelonë vetëm çështje kohe’

Philippe Coutinho është dëshira kryesore e Barcelonës për të zëvendësuar të larguarin Neymar. Në listën e Barcelonës janë edhe Ousmane…

Më shumë »

Ramos me rekord të zi në La Liga pas kartonit të 18 të kuq

Ramos i është bashkuar Aguados dhe Alfaro me më së shumti kartonë të kuq në histori të La Ligas. Kapiteni…

Më shumë »

McGregor dhe Mayweather paralajmërohen për sjelljen e tyre gjatë duelit (Foto)

Stafi e Floyd Mayweather dhe ai i Conor McGregor kanë qenë mesditën e sotme para Komisionit të Sportit dhe Etikës…

Më shumë »

Marchisio shokon Juventusin, ndjek hapat e Bonuccit? (Foto)

Milani është duke shikuar mundësinë e transferimit të Marchisios në “San Siro”. Më herë mediat italiane filluan të raportojnë se…

Më shumë »

Semedo: “Messi duhet të qëndrojë” (Foto)

Semedo është shprehur tejet i lumtur për debutimin dhe fitoren ndaj Real Betis. Nelson Semedo ka impresionuar të gjithë me…

Më shumë »

Milan dhe Inter e nisin mbarë, fituan me rezultat bindës

Inter dhe Milan arritën të fitonin me të njëjtin rezultat si Juventusi në takimin me Kaljarin të shtunën. Skuadrat milaneze…

Më shumë »

United – Ibrahimovic, vjen lajmi “bombë”

Manchester United është gati të bëjë transferimin e katërt këtë verë. Manchester United dëshiron ta rikthej në skuadër Zlatan Ibrahimovicin,…

Më shumë »

Mayweather-McGregor, sfida që po thyen çdo rekord

Beteja mediatike dhe fakti që në ring do të hipin dy nga kampionët më të mëdhenj të ringut, e bën…

Më shumë »

Iniesta zbulon një fakt interesant për transferimin e Neymarit

Andres Iniesta është lojtari i radhës nga Barcelona që ka folur për largimin e Neymarit në drejtim të PSG-së. Braziliani…

Më shumë »

Kombëtarja U-19 nis grumbullimin në vigjilje të dy ndeshjeve miqësore me Gjeorgjinë

Kombëtarja U-19 nis grumbullimin në vigjilje të dy ndeshjeve miqësore me Gjeorgjinë, në 30 gusht dhe 1 shtator. Trajneri i…

Më shumë »

Mayweather: Ndaj McGregor rrezikoj gjithçka, karrierë dhe famë

Ende i pamposhtur në karrierën e tij si profesionist, me 49 fitore dhe asnjë humbje, boksieri amerikan Floyd Mayweather do…

Më shumë »

Kombëtarja, ja programi mediatik për dy ndeshjet zyrtare eliminatore

Datë 28 gusht ora 11:00 – KONFERENCË PËR SHTYP E TRAJNERIT TË EKIPIT KOMBËTAR A, Mr.Christian PANUCCI – Shpallet lista për…

Më shumë »

Kategoria e Parë/ FSHF, 25-31 gusht inspektim për liçensimin e stadiumeve!

Sektori i Liçensimit të Klubeve pas inspektimit të fundit të bërë gjatë gjithë muajit Korrik 2017, si dhe pasi mori…

Më shumë »

Hidhet shorti i Kategorisë së Parë, sezoni 2017-2018

Është hedhur sot paradite, në orën 11.00 në sallën e konferencave në Federatën Shqiptare të Futbollit, shorti për edicionin e ardhshëm…

Më shumë »

Bolt legjenda: Lamtumirë, s’ka kthim

Usain Bolt ka thënë se nuk do të jetë në mesin e sportistëve legjendarë që njëherë u pensionuan e pastaj…

Më shumë »

Programi i plotë i të gjitha ekipeve kombëtare në këtë periudhë

Duke nisur nga data 21 gusht e në vijim, ekipet kombëtare të futbollit, nisin edhe fazat e tyre grumbulluese përgatitore…

Më shumë »

“Gladiator 6” në Vlorë

Zhvilluar nga Federata Shqiptare e Arteve të lira në ring, janë përfaqësuar 15 ekipe nga të gjitha trevat shqiptare, në…

Më shumë »