Sport

​Super Mourinho me super deklaratë

Jose Mourinho ka thënë se Manchester United tashmë ka fituar çdo trofe të mundshëm në nivel klubesh. Trajneri portugez, Jose…

Më shumë »

Kupa “Coca-Cola”, fitues “Ismail Qemali” i Shkodrës

Kampionati i katërt i shkollave nëntëvjeçare, ose sic quhet tashmë Kupa “Coca-Cola”, ka nxjerrë fitues shkollën “Ismail Qemali” të Shkodrës.…

Më shumë »

I prekur nga lajmi i tragjedisë, Toure ndihmon të prekurit e sulmit të Manchesterit

Yaya Toure ka dhuruar 60 mijë euro ndihmë për të prekurit e sulmit me bombë që ndodhi në qytetin e…

Më shumë »

Cikalleshi te ekipi i madh turk

Sulmuesi Sokol Cikalleshit mund të transferohet te ekipi kampion i Turqisë. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po ndiqet me interes nga…

Më shumë »

Henry: Mourinho fajtor për formën e Pogba’s

Ish futbollisti francez, Thierry Henry, ka analizuar sezonin e parë të bashkëkombasit të tij, Paul Pogba, te ekipi i Mourinhos,…

Më shumë »

Bomba e merkatos, Besiktas do Cikalleshin

Bomba e merkatos së lojtarëve të Kombëtares Shqiptare në këtë verë mund të vijë nga Turqia. Besiktas është në kërkim…

Më shumë »

​25 klubet me më së shumti tifozë në stadium (Foto)

Borussia Dortmund është skuadra që ka pasur më shumë tifoz në stadium në edicionin 2016/17 Në bazë të një studimi…

Më shumë »

Jesus: Premier League nuk është edhe aq vështirë

Sulmuesi i Manchester Cityt, Gabriel Jesus, ka pranuar se priste që futbolli anglez të ishte test më i vështirë sesa…

Më shumë »

Mayweather Joshuas: Kështu duhet të boksosh, me Klitschkon fitore në tre raunde

Flyod Mayweather është takuar me kampionin e botës në katëgorinë super të rëndë, Anthony Joshua, ndërsa e ka këshilluar atë…

Më shumë »

Casillas afër klubit të madh anglez

Jurgen Klopp është favorit për të nënshkruar me portierin spanjoll Iker Casillas, shkruan AS. Trajneri gjerman dëshiron të ketë një…

Më shumë »

Sot nis edhe turneu “Lazio Cup” në Itali ku do të marrë pjesë edhe skuadra përfaqësuese shqiptare e U-19

Sot nis edhe turneu “Lazio Cup” në Itali ku do të marrë pjesë edhe skuadra përfaqësuese shqiptare e U-19, nën…

Më shumë »

Vazhdojnë garat e ciklizmit në Vlorë, ciklistë edhe nga Italia e Greqia ‘Foto’

Elbasan-Vlorë dhe Vlorë -Sarandë dy etapat e rrethit të 74-të ciklistik,mes qytetit bregdetar të Vlorës, ndë rsa nisja e garë…

Më shumë »

Edhe Chelsea pas Perisic’it

Interi po përballet me presion për ta shitur Ivan Perisic këtë verë. Mediat britanike shkruajnë se Manchester Unitedi dhe PSG,…

Më shumë »

Milan ka gati ofertën për dyshen e Lazios (Foto)

Milani ka ofruar 40 milionë euro për Lucas Biglia dhe Keita Baldé Diao. Yjet e Lazios, Lucas Biglia dhe Keita…

Më shumë »

”Xhulio Kamberaj” i skuadrës italiane ”Gragnano” shpallet fitues i etapës ”Elbasan-Vlorë”(Video)

Xhulio Kamberaj i skuadres italiane Gragnano shpallet fitues i etapes Elbasan-Vlorë,me vetem një sekondë me shumë në finish,nga ndjekesit e…

Më shumë »

Shorti për ndeshjet e play-off në Kategorinë Superiore U17 & U19

Sot në orën 12.00 në Federatën Shqiptare të Futbollit u hodh shorti i fazes play-off ne Kategorine Superiore, moshat U17…

Më shumë »

Ekipet e moshave të Flamurtarit ,për moshat 19-vjecarë janë shpallur kampion ‘Foto’

Ekipet e moshave te Flamurtarit, te Kategorise Superiore, U17 dhe U19 vjecareve jane shpallur kampion te grupit jugut per kete…

Më shumë »

Aksident masiv(Video)

Praktikisht, gjysma e pilotëve u rrëzuan në të njëjtën kthesë, në xhiron e dytë të garës, për shkak të vajit…

Më shumë »

Juventus fiton titullin kampion për të 6-ën herë radhazi (Video)

Skuadra e zemrës e kryeministrit Edi Rama, Juventusi ka fituar sot titullin kampion të Serisë A pas përballjes me Krotonen.…

Më shumë »

“Kujtesë Sportive ” ju sjell sot këtë talent të futbollit Isuf Myrtezai (Bushi )

“Kujtesë Sportive ” ju sjell sot këtë talent të futbollit ,18 vjecarin me origjin came nga fshati Vris-Camëri , pjesë…

Më shumë »

Flamurtari dhe Laci kanë ndarë nga një pikë në ndeshjen e luajtur mes tyre

Flamurtari dhe Laci kanë  ndarë  nga një  pikë  në  ndeshjen e luajtur mes tyre,duke e lënë  të  hapur për javën…

Më shumë »

Kukësi shpallet kampion për herë të parë në histori

Kukësi ka hyrë në histori pasi për herë të parë është shpallur kampione në Superligën Shqiptare. Me dy gola të…

Më shumë »

6 legjendat e bodybuilding’ut

Shprehja “fizikusi i shkollës së vjetër” është përdorur në vitet e 70’ta për të treguar kohën e artë kur trupi…

Më shumë »

5 basketbollistët më të mirë të sezonit

James Harden, Lebron James, Rusell Westbrook, Kawhi Leonard dhe Anthony Davis janë shpallur basketbollistët më të mirë të këtij sezoni…

Më shumë »

Barça vendos për të ardhmen e lojtarit

Barcelona ka vendosur për një nga lojtarët me të ardhmen më të diskutueshme. Klubi katalanas do të mbajë mesfushorin Denis…

Më shumë »

Juve apo Real? Përgjigjet Ancelotti

Ish-trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka befasuar të gjithë pasi ka thënë se Juventusi meriton të fitojë finalen e Ligës…

Më shumë »

Historia mahnitëse e Dani Alves (Video)

Dani Alves për momentin është njëri nga mbrojtësit më të mirë të djathtë në botë. Ai në karrierën e tij…

Më shumë »

Formacioni më i dobët në Serie A (Foto)

Goal.com ka përzgjedhur lojtarët më të dobët të këtij sezoni në Serie A. Në këtë përzgjedhje, kryeson Interi me katër…

Më shumë »

Djali i Iscos vesh këpucët e Messit (Foto)

Mesfushori i Real Madridit ka publikuar një foto në rrjetin social në Instagram. Isco shihet me djalin e tij, i…

Më shumë »

Federata Shqiptare e Futbollit promovon futbollin e fëmijëve në shkolla(Foto)

Ndalesa e radhës ishte në shkollen “Protagonistët” në Tiranë, ku u zhvillua një mini kampionat midis klasave 9-vjecare dhe atyre…

Më shumë »

Konfirmohet interesimi i Napolit për Rashicën

Napoli vazhdon të jetë i interesuar për futbollistin e Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica. Gazzetta Dello Sport, shkruan se klubi…

Më shumë »

Milan e merr edhe përforcimin e tretë

AC Milan ka arritur marrëveshje me Wolfsburgun për blerjen e kalimin e mbrojtësit Ricardo Rodriguez, shkruan Calciomercato. Transferimi i futbollistit…

Më shumë »

Strakosha: Ia prishim ëndërrën Juventusit

Thomas Strakosha do të mbrojë portën e Lazios përballë Juventusit në finale të Italisë. Portieri shqiptar e vlerëson lartë ekipin…

Më shumë »

Veprimet e pabesueshme të italianit që u shkarkua nga klubi i Premierligës

Trajneri i Watfordit, Walter Mazzarri, është shkarkuar nga detyra për shkak të revoltës së lojtarëve të ekipi të tij, shkruan…

Më shumë »

Akademia e Arbitrimit, përfundon turi promovues, në shtator nis projekti

Përfundon edhe turi i promovimit për Akademinë e Arbitrimit i cili pas një fushate kombëtare të prezantimit nëpër Universitetet e…

Më shumë »

Futbolli i femijëve në Shqipëri, prioritet absolut i FSHF

Futbolli i fëmijëve dhe futbolli në shkolla mbetet një nga prioritetet maksimale të FSHF-së. Paralel me fushatën e promocionit nëpër…

Më shumë »

Akademia e Arbitrimit mbyll turin në universitetin e Vlorës

Universiteti i Vlores “Ismail Qemali” ishte edhe stacioni i fundit i turit të prezantimit të projektit më të fundit ambicioz të…

Më shumë »

FSHF planifikon investim në fushën e Lushnjes

Federata Shqiptare e Futbollit në një bashkëpunim të ngushtë me Bashkinë e Lushnjes kanë nisur menjëhere kontaktet dhe punën për…

Më shumë »

Flamurtari -Partizani me barazim mes incidenteve (Foto-Video)

Nuk ka kaluar pa incidente takimi në Vlorë mes Flamurtrait dhe Partizanit. Tifozeritë e të dyja skuadrave janë përplasur duke…

Më shumë »

Interi humb Europën dhe tifozët

Interi humbi edhe ndaj Sassuolos, humbja e katërt radhazi në Serinë A, që do të thotë lamtumirë Europë dhe që…

Më shumë »

Finalja e Kategorisë së Dytë, të mërkurën në Durrës

Finalja e Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Dytë, do të luhet ditën e mërkure, me datë 17 maj. Federata Shqiptare…

Më shumë »

Flamurtari në ndeshjen me Partizanin ,denoncon caktimin e gjyqtarëve tendeciozë

Ndiejmë të nevojshme të thyejmë heshtjen për shtyp, pasi u njohëm nga sistemi COMET me gjyqtarët e ndeshjes së sotme…

Më shumë »

Forumi Rinor Eurosocialist organizoi këtë fundjavë “Tryezën e Shahut”

Forumi Rinor Eurosocialist organizoi këtë fundjavë “Tryezën e Shahut” me të rinjtë e qytetit të Vlorës. Sheshi i promovimit të…

Më shumë »

Egnatia, fituese në grupin e saj!

Me nje rezultat te paster 2-0, skuadra e Egnatias ka arritur te mposhte Aden ne takimin permbylles te gares diten…

Më shumë »

FSHF, ja stacionet kryesore të eventeve

Federata Shqiptare e Futbollit vijon me turin e saj të ngjeshur të aktiviteteve, të cilat përkojnë jo vetëm me stacionet…

Më shumë »

Lushnja rikthehet në Superiore

Me nje gol te Sefes ne pjesen e pare eshte mbyllur edhe ndeshja shume e rendesishme e fund-sezonit mes Lushnjes…

Më shumë »

Lojtari i Juventusit i humb dy finale

Juventusi do të duhet të luajë dy finalet e ardhshme, atë të Ligës së Kampionëve dhe atë të Kupës së Italisë,…

Më shumë »

Zidane: I kemi edhe 4 finale

Zinedine Zidane ka thënë se Real Madridi i ka edhe tri finale në La Liga para se te ndeshet me…

Më shumë »

Lajm i keq për atleten shqiptare

Atletja shqiptare Luiza Gega ka garuar ditën e sotme në garën 3000 metra me pengesa. Dibrania ka qenë pa fat…

Më shumë »

Akademia e Arbitrimit prezantohet te Universiteti “Marin Barleti”

Vazhdon prezantimi i turit në Universitete, për projektin e Akademisë së Arbitrimit, një lëvizje ambicioze dhe që ka pasuar me…

Më shumë »