Te gjitha

Horoskopi, 24 Shkurt 2018

Dashi Ekziston një klimë pozitive yjore që parashikon emocione për të gjithë sektorët. Historitë e dashurisë në krizë, ose jo…

Më shumë »

“Shkatërrohen” pushimet për Victoria Beckham

Duket se pushimet në Kanada nuk kanë shkuar dhe aq mirë për ikonën e modës, Victoria Beckham. Mesa duket Victoria…

Më shumë »

Shkëndija dashurie mes Dua Lipës dhe aktorit-prezantuesit të njohur britanik

Në festën e organizuar pas ndarjes së çmimeve në Brit Awards, ndoshta janë hedhur themelet e një dashuri të re.…

Më shumë »

Dafina është e zhveshur,poston foton më të nxehtë të saj

Dafina Zeqiri ka realizuar këto ditë një foto sesion të nxehtë Por, sonte këngëtarja e ka postuar një foto në…

Më shumë »

Pronat në Spille, flet nga arratia biznesmeni: E kam vënë vetë Prokurorinë në lëvizje, do vë në vend nderin

Biznesmeni Idlir Karkini përmes një letre nga arratia, ka mohuar akuzat e hedhura ndaj tij se ka përvetësuar sipërfaqen e…

Më shumë »

Nuk e zbaton arrestin e shtëpisë,shqiptari ju dërgon ‘selfie’ nga Elbasani

Masa e dënimit “arrest shtëpie “ ka zgjatur vetëm disa ditë për shqiptarin e quajtur Albano Dova, 24 vjeç, në…

Më shumë »

Blushi fillon fshesën,heq gazetarin Endri Xhafo nga posti i drejtorit të lajmeve

Pas emërimit si drejtor i përgjithshëm i gjigandit mediatik Top Channel, Ben Blushi ka bërë lëvizjen e radhës. Newsbomb.al mëson…

Më shumë »

Shikojeni mirë, ky është ‘skifteri’ që vjedh biçikletat në Tiranë (Video)

Rasti më i fundit është ai i një “skifteri” i cili hyn në një dyqan elektroshtëpiakesh në zonën e “21…

Më shumë »

Përdorimi i celularit në makinë? Që këtej e tutje do mendoheni dy herë

Kreu i Policisë Rrugore, Mitat Tola thotë se do të ashpërsohen masat për përdorimin e celularit nga drejtuesit e automjeteve.…

Më shumë »

3 shqiptarë kapen me 1.5 kg heroinë në Prevezë

Rreth 1.5 kg heroinë janë sekuestruar mëngjesin e kësaj të premteje nga policia e Prevezës, e cila arrestoi gjithashtu edhe…

Më shumë »

Jeta e re e Floriana Garos si nënë dhe grua në karrierë!

Floriana Garo rrëfen në ‘RevistaWho.Com’ muajt më të bukur të jetës, që siç thotë edhe ajo ndonëse nuk janë shumë…

Më shumë »

Noizy hyn papritur në studio, Arjan Çani mbetet pa fjalë!

Ai është padyshim një nga reperat më të pëlqyer shqiptarë të momentit dhe më i kërkuara për koncerte brenda dhe…

Më shumë »

Ngjarja tragjike i shkatërron ditëlindjen Donës së BB9

Ish banorja e Big Brother 9 sot ditëlindjen ka ditëlindjen, por pohon se nuk do të festojë. Me anë të…

Më shumë »

Rozana thumbon për fustanin e Dua Lipës: E kemi veshur para një viti…! (Foto)

Performanca e Dua Lipës në tapetin e kuq në eventin ‘Brit Awards’ u komentua më të madhe nga mediet e…

Më shumë »

Shqipëria konfirmon marrëdhënien e mirë dhe miqësore me Ukrainën

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Kiev, Ukrainë, ku u takua…

Më shumë »

Bashkëpunim i ngushtë midis dy vendeve në fushën e diplomacisë ekonomike

Zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Etjen Xhafaj, priti sot në një takim Sekretarin e Shtetit për Administratën Publike…

Më shumë »

Pirro Çako përlotet nga surpriza në emision ‘live’

Antoni Çako është djali i sopranos Inva Mula dhe kantautorit Pirro Çako. Edhe pse shumë i ri në moshë, ai…

Më shumë »

Mirush Kabashi rrëfen historinë prekëse me një djalë invalid

I ftuar në emisionin ‘Shqiptarët për shqiptarët’ në News24, aktori i njohur Mirush Kabashi vlerësoi iniciativën e emisionit për të…

Më shumë »

PD rezolutë në Parlament për të ndalur kërcënimet dhe fyerjet e gazetarëve nga zyrtarët e lartë shtetërorë

Shantazhimi dhe intimidimi i Kryeredaktores së Monitor; Ornela Liperi dhe Kryeredaktorit të Panorama, Robert Rakipllari, gjatë një përballje televizive me…

Më shumë »

R.Alia në mbrëmjen e 20 shkurtit 1991: Do shpall gjendjen e jashtëzakonshme

R.Alia në mbrëmjen e 20 shkurtit 1991: Do shpall gjendjen e jashtëzakonshme, do ketë gjakderdhje nëse populli del në rrugë…

Më shumë »

1991/Enveristët e punëve të brendshme

1991/Enveristët e punëve të brendshme Në ngjarjet e vitit 1991, kanë ngelur jo fort e njohura revoltat e oficerëve të…

Më shumë »

Trump kundër lotarisë amerikane

Trump kundër lotarisë amerikane: Nuk dua më që në SHBA të vijnë njerëz me lotari! Edhe pse fjalimi ishte lajmëruar…

Më shumë »

Mbyllet xhamia historike e Et’hem Beut në Tiranë

Xhamia historike e Et’hem Beut në qendër të Tiranës, ka mbyllur dyert përkohësisht pasi do t’i nënshtrohet procesit të restaurimit.…

Më shumë »

Peleshi: Inspektimi i AKU në distancë plus masat mbështetëse për rritjen e standardeve të sigurisë ushqimore

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvilimit Rural, z. Niko Peleshi ka zhvilluar një takim me sipërmarrësit, dhe operatorët që kryejnë aktivitetitn…

Më shumë »

I heqin ndihmën ekonomike, familja në Vorë ha bukë e qepë (Foto)

Mjerimi është ulur këmbëkryq në familjen Vrioni në Vorë, pas ndërprerjes së ndihmës ekonomike. “Fiks Fare” sjell pamjet e dy…

Më shumë »

Dy të arrestuarit i prodhonin vetë minat me telekomandë dhe i shisnin

Dy të arrestuarit i prodhonin vetë minat me telekomandë dhe i shisnin. Mësohet se dy të pandehurit, Artur Popa dhe…

Më shumë »

Reagon policia lidhur me lajmin e publikuar, ku trajtohet vonesa e një ambulance

Lidhur me lajmin e publikuar, ku trajtohet vonesa në kryqëzim rrugë e një ambulance nga shërbimet e Policisë Rrugore, në…

Më shumë »

Ish i dashuri shqiptar më përdhunoi bashkë me shokun

‘Ish i dashuri shqiptar më përdhunoi bashkë me shokun, por më e keqja ndodhi më pas!’ Në gjykatën e Riminit…

Më shumë »

Skandal me policët rrugorë të Tiranës, ambulanca apo delegacioni çek… (Video)

Këta efektivë të policisë rrugore të Tiranës, që u kërkojnë qytetareve çdo ditë të respektojnë rregullat e qarkullimit, nuk i…

Më shumë »

Kapet dhe arrestohet në Itali, një shtetas shqiptar i kërkuar për vrasje

Kapet dhe arrestohet në Itali, një shtetas shqiptar i kërkuar për vrasje Si rezultat i koordinimit dhe bashkëpunimit mes ZQK…

Më shumë »

Marrëveshja e detit me Shqipërinë

Marrëveshja e detit me Shqipërinë, ministri i jashtëm grek Kotzias sulmon opozitën greke. Ai i ka rekomanduar partisë më të…

Më shumë »

Kërkesa e Prokurorisë shqiptare: Nazerin ta pyesin italianët(Video)

Prokuroria e Krimeve të Rënda i dërgon letërporosi autoriteteve italiane për të marrë në pyetje Nezar Seitin, i dyshuari si…

Më shumë »

Kapen 5 kg kokainë, pranga shqiptarit

Sipas mediave italiane bëhet me dije se është arrestuar një shqiptar 28-vjeçar. Shqiptari ishte rezident në Itali është arrestuar nga…

Më shumë »

Irma Libohova zbulon projektin e madh ku do të jetë pjesë!

Diva e muzikës shqiptare Irma Libohova, e njohur për zërin e pangatërrueshëm dhe stilin unik në veshje tashmë është edhe…

Më shumë »

Shqiptarja denoncon: Djalin 14-vjeç ma ka përdhunuar një pakistanez

Shqiptarja në Greqi ka denoncuar në polici se djali i saj i mitur 14-vjeçar është përdhunuar nga një 30-vjeçar pakistanez.…

Më shumë »

Aksidenti në Maminas ishte vrasje? Hetimet marrin kthesë të papritur (Video)

Të tjera detaje kanë dalë ditën e sotme lidhur me aksidentin me dy të vdekur ndodhur para dy ditësh në…

Më shumë »

56 vjeçarja ka denoncuar ish burrin, me shtetësi po austriake, për dhunë psikologjike

Martesa mes të dyve duket se nuk ka funksionuar, por larg një divorci paqësor ish çifti i austriakëve që jetojnë…

Më shumë »

Prokuroria do të nisë hetimet për Adriatik Llallën?!

Një dite pas përgjigjes se Ambasadës se Shteteve te Bashkuara te Amerikës per Vizion Plus, ku nënvizohej gatishmëria per te…

Më shumë »

Historia e 3 grave të braktisura në Lushnjë, Të vetme në një kasolle

Në një kasolle në fshatin Lifaj të njësisë administrative Krutje në Lushnje jeton një nënë me dy vajza të sëmura.…

Më shumë »

Çfarë ndodh në Dibër, Një fshat i tërë në mëshirë të fatit…

Edhe pse jetojnë vetëm 10 km larg qytetit të Peshkopisë, banorët e fshatit Cerjan thonë se ndjehen të braktisur dhe…

Më shumë »

‘UEFA.com’ zgjedh lojtarin më të mirë të javës, është një portier

David de Gea është zgjedhur lojtari i javës nga votuesit në mbarë botën në “UEFA.com”. De Gea ishte i jashtëzakonshëm…

Më shumë »

Gjendet një Kartë Identiteti dhe Kartë Shëndeti

Gjendet një Kartë Identiteti së bashku me një Kartë Shëndeti në qytetin e Vlorës, me emrin Liljana Kapo. Bëhet e…

Më shumë »

McGregor konfirmon rikthimin: Jam gati të dueloj sërish

Ish-kampioni i botës në peshën e lehtë në artat marciale mikse Conor McGregor ka konfirmuar përmes një mesazhi në rrjetet…

Më shumë »

Mourinho sherr me Pogba në dhomat e zhveshjes, francezi drejt largimit

Dashuria mes Jose Mourinho dhe Paul Pogba tashmë është në fund, aq sa mesfushori francez mund të largohet nga Manchester…

Më shumë »

Kuvendi i Shqipërisë pritet të miratojë “Kodin e Sjelljes së Deputetëve”

Ditën e hënë kuvendi i Shqipërisë pritet të miratojë “Kodin e Sjelljes së Deputetëve”. Ndryshimet e reja janë formuluar nga…

Më shumë »

Ky është gabimi në serialin ‘Ezel’ që u zbulua disa vite më vonë

Gabimi i dalluar së fundmi ka ndodhur në seritë e fundit të serialit, një ndër prodhimet më të suksesshme të…

Më shumë »

“Blutë” e Londrës synojnë ta blejnë Pulisic e Dortmundit

Klubi anglez, Chelsea ia ka mësyrë mesfushorit te Borussia Dortmundit, Christian Pulisic Sipas mediave britanike, “Blutë” e Londrës synojnë ta…

Më shumë »

Ja sa arrin numri i të prekurve nga fruthi

Tre nxënës shkollash, të moshës mbi 10 vjeç, që referuar kalendarit të vaksinimit, kanë marrë dozat e plota të vaksinës,…

Më shumë »

Reali i gatshëm për të rrëmbyer ‘yllin’ e Manchester Cityt

Real Madrid po monitoron me kujdes situatën e “yllit” të Manchester City-t, Raheem Sterling, që ka kontratë me Citizens deri…

Më shumë »

Ja çfarë i bën Emina Cunmulaj ndjekësit

Sikurse të gjithë personazhet e njohur, ajo përballet çdo ditë me komentet nga ndjekësit e saj, të cilët jo gjithmonë…

Më shumë »