Teknologji

WhatsApp do t’ju paguajë deri në 50 mijë dollarë, ja çfarë duhet të bëni

WhatsApp është aplikacioni i mesazheve që u krijua në vitin 2004 me qëllim që të gjithë njerëzit e botës të…

Read More »

Shikoni se si funksionojnë pasqyrat virtuale te Audi

E-Tron nuk do të jetë vetëm makina e parë elektrike e Audi, por do të jetë edhe makina e parë…

Read More »

“Daimler” teston makinat pa pilot në rrugët e Pekinit

Prodhuesi gjerman i automjeteve “Daimler” deklaroi të premten se i është dhënë miratimi për të testuar automjetet e tij pa…

Read More »

Mund të shpëtojë mijëra jetë njerëzish, shpiket pajisja qe zbulon kancerin

Një pajisje frymëmarrje, që mund të shpëtojë jetët e mijëra njerëzve duke zbuluar shenjat e hershme të kancerit, ka fituar…

Read More »

Vetura ushtarake amerikane me rrota të veçanta, ndërrojnë formë nga e rrumbullakëta në trekëndësh

Agjencia DARPA që merret kryesisht me pajisje ushtarake, ka prezantuar rrotat e reja të veturës ushtarake amerikane e njohur si…

Read More »

Tre iPhone të ardhshëm vijnë së shpejti, ja si do të jenë smartphonët e rinj

Modelet e reja të iPhone X janë shfaqur në internet në një video që tregon vetëm atë që mund të…

Read More »

Google tani mund të parashikojë edhe kur do të vdesim

Sa herë na është dashur të mësojmë diçka që s’e dinim kemi përdorur Google. Thuajse për të gjithë Google është…

Read More »

Instagrami heq dorë nga update-i, ja për çfarë bëhet fjalë

Së fundmi, Instagrami mori vendimin për të na sjellë një update të ri, ku ne do të njoftoheshim sa herë…

Read More »

Roboti iPal është dadoja perfekte për të vegjëlit

Prindërit kinezë e kanë zgjidhur çështjen se kush do t’ia mbajë fëmijët e tyre. Roboti iPal, që kushton 1400 dollarë,…

Read More »

Përdorimi i tepruar i smartphoneve, po ‘kërcënon’ lëkurën tuaj, ja çfarë efektesh jep

Ka ndonjë prej jush që mund të qëndrojë pa e kontrolluar WhatsApp-in qoftë edhe vetëm për një orë? Përdorimi i…

Read More »

Ford Mustang Shelby GT350 sjell risi për vitin 2019, ja çfarë ndryshimesh ka nga modeli i vjetër

Ford ka përmirësuar modelin Mustang Shelby GT350 për 2019, dhe në qendër të vëmendjes ishin aerodinamika, karroceria dhe gomat. Pak…

Read More »

Kompjuteri më i fuqishëm në botë krijohet në SHBA, ka kapacitet të jashtëzakonshëm

Laboratori Kombëtar “Oak Ridge”, shpalli prodhimin e një superkompjuteri të quajtur “Summit”, që ka aftësinë llogaritëse “më të fuqishme në…

Read More »

Shtohen 4 dokumente me vulë dixhitale në portalin “e-Albania”

Procesi dixhitalizimit të shërbimeve publike, që ka ndërmarrë qeveria, e solli “e-Albania”, si arritjen më të rëndësishme të ndërtimit të…

Read More »

Instagram vjen me risinë që e prisnim të gjithë, postimi i story-ve me një opsion të ri

Instagram, një prej aplikacioneve më të përdorur online këdo të sjellë një risi për përdoruesit e tij. Kur dikush do…

Read More »

Një test gjaku parandalon lindjen e parakohshme

Studiuesit amerikanë dhe danezë njoftuan se kishin realizuar një test gjaku, jo shumë i kushtueshëm, që mundëson parandalimin në 80…

Read More »

Nuk do ta besoni sa kushton imitimi kinez i Lamborghini Urus

Prodhuesit kinezë, po vazhdojnë të kopjojnë të gjitha makinat që u pëlqejnë. Ditë më parë kemi parë prezantimin e Huansu…

Read More »

Fundi tragjik i Bitcoin

Bitcoin u rrit për 1,900% vitin e kaluar, para se të binte prapë. Investitori legjendar Warren Buffet ka paralajmëruar se…

Read More »

Ferrari historik i 1963, më i shtrenjti i shitur ndonjëherë

Ndoshta nuk keni dëgjuar shumë për David MacNeil, por themeluesi i Vveather Tech sapo iu bashkua klubit më ekskluziv në…

Read More »

Audi sjell në treg edhe tri modele të reja Q1, Q6 dhe Q9

Prodhuesi premium nga Gjermania së shpejti do të prezantojë modelin Q4, ndera ka paralajmëruar ardhjen në treg edhe të tri…

Read More »

Mercedes GLA, CLA dhe B-Class (Foto)

Kompania prestigjioze gjermane, Mercedes, tani për modelet e saj aktuale GLA, CLA, CLA Shooting Brake dhe B-Class ofron versionin e…

Read More »

Ky është Jaguari më i shtrenjtë në botë që kushton…

Princi Harry dhe tashmë bashkëshortja e tij Meghan Markle, pas ceremonisë së dasmës kanë dalur përsëri në publik për të…

Read More »

Facebook së shpejti mund të zhvillojë monedhën e vet dixhitale

Facebook është duke shikuar që të krijojë monedhën e vet dixhitale. Sipas njoftimeve, burime të paemëruara familjare me çështjen kanë…

Read More »

Aeroplani ushtarak më i mirë në botë, që mund t’i bëjë ballë sistemit mbrojtës

Edhe pse kanë kaluar shtatë vite që kur për herë të fundit është prodhuar F-22 Raptor, aeroplani luftarak amerikan i…

Read More »

Kodi i fshehtë që ju tregon n­ëse keni celular fallco apo origjinal

Doni të blini një celular apo keni blerë një të ri sëfundmi dhe doni të dini vendin e origjinës dhe…

Read More »

Të keni kujdes! Celulari juaj mund t’ju vrasë

Teknologjia është gjithandej, smartphone-i, laptopi apo desktopi janë të pashmangshëm në ditët e sotme, duke na lehtësuar punë, por edhe…

Read More »

Jahti që ngrihet një metër e gjysmë nga uji, pamje që vijnë nga Dubai

Një jaht avanguard që fluturon mbi ujë. Quhet Foiler dhe është prodhuar në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kushton 990 mijë…

Read More »

Mercedes S-Class që lansohet brenda dy vitesh, do të ketë teknologji të lartë

Pos luksit të pafund, S-Class i ri do të ketë edhe risi të mëdha teknologjike Prej se është lansuar, Mercedes…

Read More »

Del modeli i ri “Aston Martin Vantage GT3”

Prodhuesi britanik i automjeteve supersportive “Aston Martin” sapo ka nxjerrë modelin e fundit “Vantage”, që do të zëvendësojë modelin “V8…

Read More »

Flamurtari F.C vs KF Vllaznia

E Shtunë datë 05 Maj 2018 ora 19:00 në stadiumin ” Flamurtari ” Vlorë . Kategoria Superiore, Java 32 Flamurtari…

Read More »

BMW M5 i ri super sportiv i ri me 617 kuajfuqi

BMW si duket është e etur për të vënë më shumë fuqi në M5 e ri të tyre, sipas informacioneve…

Read More »

Autobusët elektrikë po dëmtojnë industrinë e naftës

Në fillim kur u shfaqën për herë të parë, autobusët elektrikë u panë si një shaka në një konferencë të…

Read More »

Mos e hapni këtë aplikacion në Facebook, vjedh të dhënat tuaj

Kujdes! Në rast se shihni këtë aplikacion në “Facebook” mos e hapni, pasi shumë shpejt informacionet tuaja do të mund…

Read More »

Tre dronët favorit për të gjitha nivelet e aftësive

Marrja e pamjeve kinematografike dhe përdorimi i helikopterëve ose vinçit për ta kryer këtë punë, kërkon dhjetëra mijëra dollarë kosto.…

Read More »

Rregullat e reja të Facebook – çfarë nuk të lejohet të postosh

Facebook ka qartësuar me saktësi se çfarë nuk të lejohet të postosh në platformë, dhe lista është e gjatë dhe…

Read More »

Ky është kodi sekret i cili tregon më së miri cilësinë e telefonit tuaj

Doni të blini një celular apo keni blerë një të ri së fundmi dhe doni të dini vendin e origjinës…

Read More »

Audi paralajmëron Q8-shin

Audi është duke testuar modelin Q8 për disa muaj. Fotografi të shumta kanë treguar modelin në kënde të ndryshme, ndërsa…

Read More »

Po vjen iPhone i ri me çmim 50% më të lirë se X

Pasuesi i iPhone X do të ketë ekran OLED, Face ID dhe ekran pa skaje, derisa iPhone X Plus do…

Read More »

Policia Spanjolle arreston një grup hakerash përgjegjës për vjedhjen dhe pastrimin e 1 miliardë dollarëve në Bitcoin

Muajin e kaluar policia Spanjolle arrestoi lider e dyshuar të një bande kibernetike, Denis K, i cili thuhet se ka…

Read More »

Teleskopi Hubble tregon mjegullnën e paparë deri më tani në univers

Për të shënuar 28 vjetorin e Teleskopit Hubble, NASA po liron imazhe fantastike të reja nga një mjegull e hapsirës.…

Read More »

Mercedes-AMG planifikon rival të Porsche Cayman

Sipas mediave britanike, Mercedes-AMG është duke planifikuar që ofertën e saj ta pasurojë me një model i cili do të…

Read More »

Skandali: Facebook ka lejuar edhe rrjedhjen e mesazheve në inbox

Facebook po përballet me presionin më të madh që prej kur është themeluar. Madje shkon deri aty sa shefi i…

Read More »

Dalin pamjet e para të iPhone X gold, Apple e mbante sekret

Kur Apple lançoi iPhone X për dhjetëvjetorin e celularit, njerëzit u tronditën nga çmimi i tij prej 1,000 dollarësh por,…

Read More »

NASA fillon kërkimet mbi teknologjinë Blockchain të Ethereum

Agjencia Kombëtare amerikane e Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA) dhe Hulumtues në Universitetin e Akron po kërkojnë përdorimin e teknologjisë Blockchain…

Read More »

Lajm i keq për përdoruesit e Viber, kjo e fundit e pëson nga Rusia

Masat e autoriteteve ruse për bllokimin e aplikacioneve të caktuara për shkëmbim të mesazheve kanë dëmtuar përdoruesit e Viber. Si…

Read More »

FBI amerikane gjen mënyrën për të hakuar iPhone-n

FBI në SHBA po blen dhe po përdorë mjete si GrayKey për të zhbllokuar iPhone-t. Këto mjete lejojnë qasje në…

Read More »

Ferrari më i fuqishëm ndonjëherë del në shitje, Po cili është çmimi? (Foto)

I bërë për nder të shefit të shtëpisë së dizajnit Pininfarina dhe djalit të krijuesit i cili ka vdekur në…

Read More »

Flamurtari ka arritur të fitojë ndaj Studentit ndeshjen e parë të Play-Off

Flamurtari ka arritur të fitojë ndaj Studentit ndeshjen e parë të Play-Off me rezultatin 82-66. Vlonjatet vinin pas humbjes të…

Read More »

Instagram njofton ndryshimin e ri, konkurron Apple

Instagram ka lançuar për të gjithë përdoruesit opsionin më të ri të fotove, “Focus”, të ngjashëm me opsionin e Apple…

Read More »

Si të kuptojmë cilat prej të dhënave tona zotëron “Facebook”

Shkarkoni te dhenat e Facebook! Kjo është këshilla që na jep ose.al. Me të gjitha lajmet e fundit që u…

Read More »

Makinat elektrike dhe pa pilot, e ardhmja e transportit

Makinat elektrike dhe pa pilot, si koncepti “EZ-GO” i prezantuar nga “Renault” të martën në Gjenevë, mund të shfaqen në…

Read More »