Teknologji

Ibrahimovic nxjerr video-lojën për celularë (Video)

Ndoshta nuk është futbollisti më i mirë në botë, por Zlatan Ibrahimovic është pa dyshim një nga personazhet më të…

Më shumë »

Iphone 8 sjell risinë që do të na bëjë të gjithëve të dashurohemi me të

Edhe pak ditë kanë ngelur nga lançimi i iPhone 8 por pothuajse i kemi marrë vesh të gjitha risitë që…

Më shumë »

Ja sa ndjekës duhet të keni në Instagram për t’u bërë milioner

Përdoruesit e Instagram –it, që kanë nga 50 mijë deri në 200 mijë mund të fitojnë më shumë se 1…

Më shumë »

Lëvizjet e mahnitshme në pistën e makinave nga Ferrari dhe McLaren (Video)

Pronarët e pasur të makinave Ferrari FXX K dhe McLaren P1 GTR, kanë zgjedhur pistën Monza Circuit që ndodhet në…

Më shumë »

Sa ndjekës duhet të keni në Instagram për t’u bërë milioner

Përdoruesit e Instagram-it me ndjekës nga 50 mijë deri në 200 mijë mund të fitojnë më shumë se 1 mijë…

Më shumë »

“Nëse ju vjen ky mesazh në ËhatsApp fshijeni menjëherë, është virus”

WhatsApp është një prej aplikacioneve më të përdoruara në mbarë botën. Shpesh here, WhatsApp është bërë pre e hack –…

Më shumë »

Mercedes-Maybach 6 Cabriolet (Foto)

Drejtori i departamentit të dizajnit në Mercedes-Benz, Gordern Vagener, para disa ditë pati njoftuar për një koncept të ri përmes…

Më shumë »

Pamjet e iPhone 7S Plus (Foto)

Telefoni më i mirë i Apple padyshim se do të jetë iPhone 8, por kjo kompani është duke përgatitur edhe…

Më shumë »

Facebook u ofron njerëzve një kënaqësi të madhe

Shkencëtarët kanë zbuluar se pse qëndroni gjithmonë në Facebook. Dhe kjo ndodh, pavarësisht se si ndihesh, të bën mirë të…

Më shumë »

Kështu do të duket iOS 11 në iPhone 8 (Foto)

iPhone i ridizajnuar i këtij viti është pothuajse i konfirmuar, falë zbulimeve paraprake nga zbuluesit online dhe kompanitë furnizuese të…

Më shumë »

Skype nuk punon

Skype nuk punon për mijëra përdorues në Europë. Aplikacioni i videoçatit popullor të Microsoft duket se ka pësuar disa probleme…

Më shumë »

Bentley Continental që lansohet në shtator, do të ketë ndryshime të mëdha (Video)

Në Frankfurt Motor Show që zhvillohet në shtator, do të lansohet modeli i ri nga Bentley. Derisa të gjitha Continental…

Më shumë »

Facebook fillon luftën e vërtetë ndaj lajmeve të rrejshme (Foto)

Facebook do të përjashtojë veten nga të qenit “arbitri i së vërtetës” në rrjetin social. Facebook po lanson “Artikujt e…

Më shumë »

Sezoni i supermakinave (Foto)

Pushtimi i rrugëve të Londrës në muajt korrik dhe gusht vitet e fundit duket se është kthyer në një traditë.…

Më shumë »

Ky do të jetë Galaxy Note 8 (Foto)

Pamjet e para të Galaxy Note 8, i cili pritet të dalë më 23 gusht, sapo kanë dalë në internet,…

Më shumë »

Rrjedhin fotografitë e telefonit të palosshëm të Samsungut (Foto)

Telefonat e palosshëm nuk janë shumë të popullarizuar këto ditë, por ende ekziston dikush që i do telefonat e tillë.…

Më shumë »

Zbulimet e çuditshme të vitit 2017 (Video)

Zbulimet që bëhen çdo vit e më shumë habisin mendjen njerëzore aq shumë saqë bëjnë të mendohet se nuk ka…

Më shumë »

Ford shton një veçori shumë interesante në veturat e reja Mustang (Video)

Kjo është hera e parë që aplikohet një opsion i tillë. Vetura sportive si Ford Mustang gjenerojnë zhurma të mëdha…

Më shumë »

Apple i paguan Nokias dy miliardë dollarë

Nokia ka pranuar një shumë të madhe financiare nga Apple si pjesë e marrëveshjes së një patente për të cilën…

Më shumë »

Range Rover Sport i ri, kombinim mes luksit dhe elegancës (Foto)

Kompania e njohur që merret me modifikimin e veturave, Project Kahn, është marrë përsëri me modifikimin e Range Roverit, më…

Më shumë »

Bugatti i prodhuar para 90 vitesh, krahasohet me Chiron (Video)

Chris Harris e ka bërë një krahasim të mahnitshëm në Lindjen e Mesme, të dy veturave nga kompania Bugatti, që…

Më shumë »

Apple zbulon “rastësisht” detajet e reja për iPhone8?!

Informacionet rreth modeleve të reja të iPhone janë bërë të pashmangshme për Apple. Madje në disa raste kompania amerikane edhe…

Më shumë »

Nëse ju vjen ky mesazh në WhatsApp, fshijeni menjëherë!

Nëse merrni një mesazh i cili ju premton ngjyra të reja për WhatsApp atëherë injorojeni atë, është virus. Sipas i100,…

Më shumë »

Automjetet me benzinë dhe naftë drejt fundit të tyre

Prej vitit 2040 në Britaninë e Madhe dhe në Francë do të lejohen të qarkullojnë vetëm makina elektrike. Gjermania pritet…

Më shumë »

Vrima misterioze: Zbulojeni se për çfarë shërben vrima pranë kamerës së iPhone (Foto)

Gjeni se përse gjeneratat e fundit të iPhone, kanë një vrimë të vogël afër lentës së kamerës në pjesën e…

Më shumë »

Treni i ajrit, ky është transporti i ri në Kinë (Video)

Mënyre e re për transportin e qytetarëve kinez, “Treni i ajrit” është lëshuar të punojë për provë, ndërsa i ka…

Më shumë »

Mercedes tërheq tre milionë vetura nga tregu (Foto)

Prodhuesi gjerman Mercedes, ka njoftuar se do të kthejë prapa tre milionë vetura me naftë që janë shitur në Evropë,…

Më shumë »

Microsoft largon programin e famshëm

Ky aplikacion ka qenë shumë i pëlqyer nga shfrytëzuesit e sistemit operativ Windows falë thjeshtësisë në përdorimin e tij. Paint…

Më shumë »

Keni problem me baterinë? Aplikacion që duhet ta fshini menjëherë

Rreth tri vite e gjysmë më parë, u raportua se aplikacioni “Facebook” ishte përgjegjës për harxhimin e baterisë në pajisjet…

Më shumë »

Shtyhet publikimi i iPhone 8

iPhone 8 është smartphone më i pritur i muajve të ardhshëm dhe për të cilin qarkullojnë lajme pa fund. Së…

Më shumë »

Të gjithë po ‘frikësohen’ nga ky buton i ri në Facebook (Foto)

Ju pëlqen apo jo, rrjetet sociale na e kanë marrë jetën tashmë. Rrallë se shkon një orë pa e kontrolluar…

Më shumë »

Vetura Tesla thyen rekord (Foto)

Modeli S P100D i Teslës, ka thyer rekord të ri në Belgjikë, duke kaluar 901.2 kilometra me një të mbushur.…

Më shumë »

Inteligjenca artificiale mund t’ia marrë punën njeriut – brenda 120 vitesh

Nevojiten 120 vite para se të gjitha punët e njeriut të kryhen me automatizëm nga robotët, apo nga inteligjenca artificiale.…

Më shumë »

Pse Facebook nuk e ka ende butonin “Dislike”?

Mesa duket një ndër shkaqet është se do të sillte energji negative në rrjetin social. Adam Mosseri nga “Facebook”, tha…

Më shumë »

Galaxy Note 8 do të vijë me 8 GB RAM

Galaxy Note 8 i gjigantit të teknologjisë, Samsung, pritet të lansohet në gjysmën e dytë të muajit gusht, dhe tashmë…

Më shumë »

Urina do të përdorët për të karikuar telefonat!

Shkencëtarët në Bristol Robotics Lab në Mbretërinë e Bashkuar kanë përpunuar se si të kthejnë urinën në energji elektrike. Një…

Më shumë »

Ky është padyshim motori i vitit (Foto)

Për të dytën herë me radhë, Ferrari ka fituar çmimin për Motorin e Vitit. Motori 3.9 litërsh biturbo V8 i…

Më shumë »

Risi në Messenger, kjo do të ju pëlqejë (Foto)

Aplikacioni i famshëm i muzikës, Spotify e ka zgjeruar rrjetin e saj  Tani në bisedat në Facebook Messenger mund të…

Më shumë »

Ky është Jaguar E-Pace

Kompania britanike e veturave luksoze, Jaguar, ka njoftuar se Crossoverin më të ri, E-Pace, do ta promovojë më 13 korrik,…

Më shumë »

5 lojëra falas për iPhone që mund t’ju bëjnë të varur (Foto)

Telefonat e mençur janë pa dyshim pajisjet që i përdorim më së shumti. Përveç për gjëra të zakonshme, lojërat na…

Më shumë »

Doni më shumë ‘like’ në foto? Ja ora kur duhet t’i postoni

Rrjetet sociale dhe telefonat janë bërë pjesë e pandarë e jona. Do të gënjenim nëse nuk do e pranojmë që…

Më shumë »

Ja çfarë ndodh brenda një enëlarëseje kur ajo është duke punuar (Video)

Enëlarësja është një pajisje që një numër i madh i familjeve e përdorin çdo ditë, por a keni menduar ndonjëherë…

Më shumë »

Shqiptari shpikë një pajisje interesante për pjekjen e flisë (Video)

Driton Jashari, një përdorues i Facebook-ut, ka shpërndarë në profilin e tij një video interesante. Në videon e shpërndarë në…

Më shumë »

NASA: Ja kur njerëzit do të shkojnë për turizëm në Hënë

“Moon Express” mendohet se do të jetë në gjendje që të dërgojë njerëz në Hënë pas vetëm dhjetë vjetësh. “Moon…

Më shumë »

Samsung prezantoi dy telefonat e ri nga seria Galaxy J

Para disa ditësh Samsung prezantoi tre telefona të ri Galaxy J (2017), ndërsa kompania jugkoreane tash na sjell dy modele…

Më shumë »

Spiunohet Mercedes CLS i ri 2018 (Foto)

Mercedes është duke punuar në modelin e ri të CLS, i cili si duket do të ketë dizajnin fantastik. Prodhuesi…

Më shumë »

Steve Jobs nuk kishte dëshiruar që Apple të prodhojë telefona

Në librin “The One Device: The secret history of the iPhone” thuhet se ish-shefi ekzekutiv i kompanisë Apple nuk ka…

Më shumë »

iPhone shumë shpejt nuk do ju lejojë më të shkruani mesazhe ndërkohë që i jepni makinës

Nëse nuk i hiqni dot duart nga telefoni ndërkohë që i jepni makinës, kemi disa lajme të këqija për ju.…

Më shumë »

Audi prezantoi kabrion më të shpejtë deri më tash

Një vit pas lansimit të Audi R8 V10 Spyder të rregullt, arrin versioni ekstrem Plus. Njëjtë sikurse te variantet coupe…

Më shumë »

Televizori më i madh në botë 4K kushton më shtrenjtë se shtëpia juaj

Televizori C Seed 262 me rezolucion 4K është më i shtrenjti në botë. Ky televizor monstruoz prej 262 inç ose…

Më shumë »