Kuriozitete

Dikur në prag të vdekjes, sot vështirë të njihet

Një adoleshente ruse rrezikoi vdekjen për shkak të anoreksisë.

Sot, ajo ka rikuperuar në peshë në mënyrë të pabesueshme dhe tashmë është kthyer në instruktore palestre.

Në vitin 2014, 18 – vjeçarja Vera Schulz nga qyteti i Stavropol Krait në Rusinë jug – perëndimore ishte prekur nga anoreksia dhe peshonte vetëm 31 kg.

I binte të fikët teksa ngjiste shkallët për në shtëpinë e saj që ndodhet në katin e 5 -të.

Por, dëshira e saj për t’u marrë me sport e riktheu atë në normalitet.

Sot ajo është instruktore në një palestër dhe ka më shumë se 22 mijë ndjekës në Instagram, madje ajo këshillon njerëzit se si të jetojnë në mënyrë të shëndetshme.

Show More

Related Articles