Sport

Fanellat më të bukura të sezonit 2017/2018 – Prijnë italianët, këto janë 19 skuadrat (Foto)

Vendin e parë e zë fanella e Sampdorias, që të dy palë fanellat i ka të bukura, si ato për ndeshjet vendas, edhe ato mysafire.

Në renditje ka fanella edhe të klubeve si Palmeiras, Shakhtar, Crystal Palace e Clube Brugge.

Skuadrat italiane prijnë me numër, pasi edhe Fiorentina, Torino e Milan janë në këtë renditje.

Nuk qëndrojnë keq as ato angleze me Liverpooli, Manchester Cityn e Southamphtonin.

19) Shakthar Donetsk

18) Athletic Bilbao

17) Fiorentina

16) Manchester City (fanella e dytë)

15) Southampton

14) Crystal Palace (fanella e dytë)

13) Bayern Munich

12) Club Brugge (fanella e dytë)

11) Liverpool

10) West Bromwich (fanella e dytë)

9) Paris Saint-Germain

8) Flamengo

7) Torino

6) Hamburg (fanella e dytë)

5) Milan

4) Benfica

3) Boca Juniors

2) Palmeiras (fanella e tretë)

1) Sampdoria (fanella e parë dhe e dytë)

Më shumë

Artikuj të ngjashëm