LajmeTe gjitha

Fino habitet nga tufa e madhe me trëndafila, kujtohet se ka ditëlindjen

Ish-Kryeministri Bashkim Fino, aktualisht deputet i PS, ka mbetur i habitur siç shihet dhe në foto, kur jashtë seancës së Kuvendit i kanë dhuruar një shportë të madhe me trëndafila të kuq dhe të bardhë.

 

Fino, nën efektin e një seance parlamentare plot me debate, e cila u ndërpre, e ka pritur me habi dhuratën e ardhur në momentin e paparashikuar dhe duket se është kujtuar se sot mbush 55 vjeç.

Bashkim Fino ka lindur më 12 tetor 1962 në Gjirokastër dhe ka qënë Kryeminister i Shqipërisë në vitin e vështirë 1997.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: