Sport

Flamurtari starton fazën përgatitore

Flamurtari starton fazën përgatitore.

E ndarë në dy faza, përgatitja e Flamurtrait do të kryhet në Mavrovë dhe më pas në Greqi, ndërsa kthimi ne Vlorë, do te jete vetem 10 dite para nisjes se kampionatit.

Trajineri i Flamurtarit Shpetim Duro, ka konfirmuar fazen pergatitore te ekipit vlonjat, sipas te cilit nga 15 dite skuadra do te qendroje ne Mavrove te Maqedonise dhe Veria te Greqise, periudhe ne te cilen jane programuar edhe ndeshje miqesore.

Tre te tilla pritet te luhen ne Mavrove dhe tre ndeshje ne Greqi sinkron Trajineri i Flamurtarit Shpetim Duro ka konfirmuar se merkato e skuadres vlonjate mund te cilesohet e mbyllur, ndersa pritet vetem rikthimi i Danilo Alvesh, i cili do te jete me skuadren ne date 26 korrik, ndersa referuar grupit te skuadres.

Kreu i pankines vlonjate thekson se eshte i kenaqur, ndersa referuar objektivave,

Qellimi mbetet qe Flamurtari te jete mbi te gjitha nje ekip konkurrues gjate gjithe sezonit.

Flamurtari ka nisur prej dates 20 korrik stervitjen, behet fjale per nje grup qe eshte rikonstruktuar thuajse teresisht me largime dhe afrime te shumta gjate kesaj periudhe.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm