Politike

Flet kryetari i opozitës Lulzim Basha: Opozita e bashkuar kundër qeverisë kriminale

‘Sherr në kryesinë e PD’, flet Basha: Ja e vërteta

Gjatë mbrëmjes së sotme ka pasur raportime se në PD gjatë mbledhjes është zhvilluar një mbledhje me shumë debate.

Basha ka folur në lidhje me zënkat. Ai tha se zënkat dhe debatet janë normale. Basha ka shtuar se PD është e bashkuar, e vetmja shpresë për shqiptarët dhe e bashkuar më shumë se kurrë. “Mbledhja e zhvilluar në PD ka qenë brenda kufijve etikë dhe normalë. PD është e bashkuar dhe se gjithçka zhvillohet për të qenë më mirë PD dhe opozita e vendit. Ne kemi qenë dhe jemi për të qenë kundër kësaj qeverie kriminale. Nuk do të ketë fraksione në PD, por përbashkim kundër së keqes”, tha Basha.

Ai ka shtuar se në mbledhje u disktua për rrugëtimin e PD drejt qeverisjes.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: