Showbiz

‘Forbes’ shpall 10 aktoret më të paguara të vitit (Foto)

Revista prestigjioze Forbes, edhe këtë vit ka bërë publike listën e aktorëve më të paguara të vitit.

Në listën prej 10 aktoreve, kemi edhe emrat e njohur dhe shumë të dashur të ekranit.

Mirë po ja vlen të theksohet se kjo listë ka pësuar ndryshime nga viti i kaluar. Kjo tregon se prodhimet kinematografike kanë sjellë ndryshime.

Aktorja kineze Fan Bingbing dhe ylli indian Deepika Padukone, të cilët ishin pjesë e listës vitin e kaluar, nuk ishin në listën e 2017
Aktoret më të paguara:

Emma Stone – 26 milionë dollarë

Jennifer Aniston- 25.5 milionë dollarë

Jennifer Lawrence- 24 milion dollarë

Melissa McCarthy – 18 milionë dollarë

Mila Kunis- 15.5 milion dollarë

Emma Watson- 14 milion dollarë

Charlize Theron- 14 milion dollarë

Cate Blanchett- 12 milion dollarë

Julia Roberts- 12 milion dollarë

Amy Adams- 11.5 milion dollarë

Jennifer Lawrence, nuk e kryeson më këtë listë të cilën e kishte mbajtur për dy vite radhazi.

Show More

Related Articles